Ukradené Vánoce

• Česko Ukradené Vánoce Tima Burtona (více)

Jack Skellington je oblíbený vládce městečka Halloween, který dohlíží na tvoření všech morbidních potěšení, hrůz a překvapení. Jack je svou každoroční neměnnou rutinou absolutně znuděný. Jednoho dne se ocitne v sousedním Vánočním městě a za zvuků vánoční hudby prozkoumává zdejší tradice a obyvatele. Rozhodne se, že unese Santu Clause a uspořádá si Vánoce podle vlastních představ. Na pomoc si pozve své přátele ze záhrobí a vyrobí nádherné dárečky pro všechny hodné děti. Naloží je na sáně tažené kostrami sobů a vyráží nadělovat vánoční pohodu. Co na to budou říkat děti, až jim dárky budou předávat duchové a vlkodlaci? (Nova Cinema)

Viktooorka

A teď Vám milé děti povím pohádku o Satanovi Kalousovi, který jmenuje se Jack Skellington. Je to král Halloweenu, ale pokud budete zlobit maminku, ukradne nám Vánoce a společně se sobími kostíky Vám nadělí dárečky, které Vás sežerou. ***** ano tak toto budu vyprávět jednou svým dětem a pouštět na dobrou noc, když budou zlobit.. a až vyrostou budou Jacka milovat jako nyní já.. nejenže se na něho a zbytek obyvatelstva v městě Halloween nedá zlobit, oblíbíte si je, budete je stále chtít vidět, ale hlavně slyšet.. je to kouzelný příběh, který si zaslouží ohyzdně mi zdobit poličku :) ()

novoten

Krásná bizarnost, kterou v sobě Burton držel ještě dlouho předtím než se v Hollywoodu prosadil naplno. Je neopakovatelný zážitek sledovat jeho morbidní fantazii běžící na plné obrátky. Tohle dílko je tak napůl jeho a napůl Dannyho Elfmana, který stvořil možná svoji nejpodmanivější hudební kompozici a navíc perfektně nazpíval Jacka. Předvánoční můra noční, která už začíná sympaticky patřit i k tuzemským svátečním programům. ()

B!shop

Naprosto perfektni animovanej muzikal. V porovnani s novejsi Mrtvou nevestou je tu sice animace horsi, ale vubec to nevadi, protoze skvele dotvari atmosferu. Navic tu je desna skala ruznejch vyborne navrzenejch strasidel, vtipnej dej, kterej vystaci presne na tech 70 minut a naprosto dokonala hudba. Danny Elfman se tady fakt vytah, jak melodie, tak texty jsou perfektni. Tohle mi prijde jeste lepsi nez Mrtva nevesta, takze jasnejch 5*. ()

Oskar

Tak jsme se konečně dočkali a známe kompletního Tima Burtona. :o) Ukradené Vánoce se mi líbí přesně o hvězdičku víc než Mrtvá nevěsta. Je na nich vidět pozice "nechtěného dítěte", které se o to víc snaží zasloužit si uznání, když se k němu vlastní rodič (Disneyho studio) nezná. Mrtvá nevěsta už byla hýčkanější robátko s příkladnou péčí, proto sice poslušně splnila očekávání, ale (IMHO) je nepředčila jako tento skvost. Každičký detail v druhém plánu, každá sebenepatrnější akce je vypiplaná a originální, monstra v Halloweenu se chovají indiferentně atd. Tak mě napadá, že kostlivec Jack má cosi společného s Edem Woodem - zoufalou snahu vyrovnat se velkému vzoru (Orsonu Wellesovi, resp. Santa Clausovi) a naplnit velkolepou vizi bez příslušného talentu a elementárních znalostí problematiky ("Vydává se vraždit v saních, těžké pytle svírá v dlaních - Satan Kalous!"), zato s nakažlivým entuziasmem. Nejveselejší film, jaký jsem o Vánocích viděl. 100% ()

Gimli

Velke zklamani. Pripada mi to jako marna snaha o originalni vytvarne hudebni pocin. Vsechno pusobi vykonstruovane, neprirozene, prazdne, temer bez emoci. Asi jsem cekal prilis. Takze hlavni poslestvi meho komentare hledejte v teto rade: "Snazte se od toho cekat daleko mene, nez byste podle vysokych hodnoceni cekali." Ja jsem to neudelal a ve vetsine pripadu to nedelam. U Nightmare Before Christmas se mi to vymstilo a mrzi me to :-( ()

Slasher

Překrásný pohádkový horor. Hlavní zbraně: jednoznačně animace a písně. Plus přebytek hororových motivů a odkazů. Slint! Nadmíru příjemná podívaná. Akorát nechápu proč se z toho stal emo fenomén... 9/10 Forgive me, Mr. Claus. I'm afraid I've made a terrible mess of your holiday... ()

Marius

Tu nie je o čom, hororový muzikál v bábkovom prevedení, produkcia Tim Burton, to skrátka nemôže nevyjsť. Pesničky a hudba Dannyho Elfmana do filmu nádherne pasujú. O výtvarnej stránke je zbytočné sa zmieňovať, lebo kto pozná aspoň niektoré Burtonove filmy vie, že je štýlovo uletená, temná a veľmi svojská. Príbeh o tom ako sa " pumpkin king" Jack Skellington rozhodol vylepšiť ľuďom vianoce má u mňa plný počet. 10/10 ()

CheGuevara

To, co fungovalo u Mrtvé nevěsty, zde bylo spíše prvoplánové, nezábavné a nijaké. Originální zápletka to jistě byla, ale byl to právě fikční svět Henry Selicka a Tima Burtona, který mi přišel nejvíce ledabylý a nedomyšlený. Ještě ke všemu celý děj zdržovaly nezáživné písničky, které mě ani v tom nejmenším nedokázaly oslovit. Nakonec jsem si to užil aspoň díky tomu prapůvodnímu nápadu a pěkně stylizované animaci. Chyběl tomu propracovaný svět, který mi naopak nabídly Příšerky s.ro., a lepší tah na branku, který mě strhl až v mladší verzi Mrtvé nevěsty. ()

EdaS

Skvělý animák, i když muzikály moc nemusím, ale letošní Mrtvá nevěsta se mi líbila přece jen o dost víc. Snad že Noční můra je víc pro děti a taky mě bohužel ani jednou nedojala... ()

H34D

Animovaný muzikál je u mě tak trochu předurčen ke skáze, ale Burtonův styl, nápadité ztvárnění originálního pojetí Halloweenu/Vánoc a dobré texty písní svou kvalitu nezapřou. Atmosféra je ucházející i pro odpůrce žánru a film příjemně balancuje mezi pohádkou pro děti a animovaným "hororem" pro dospělé, ovšem své nižší a samozřejmě velice subjektivní hodnocení popřít nemohu, takže promiňte upíři, kdož jste tuto noc vypili nejvíc krve... 5/10 ()

xxmartinxx

Docela pěkná pohádka, která jen dokazuje, že abyste natočili nejslavnější film Tima Burtona, nemusíte být ani Tim Burton... Trochu zdlouhavé a trochu jednolité (neustále stejné melodie), ale má to pěknou atmosféru a sympatické postavy. ()

Skejpr

Na poprvé mírné zklamání. Občas až zbytečně morbidní, a prapodivně groteskní, a přitom nikterak strhující, prostě JEN zajímavá. Vyzdvihnout musím ovšem animaci, která na některých místech budila dojem živého člověka navléknutého v pytli. Písničky byly takové normální. Podtrženo sečteno - Mrtvá nevěsta se mi líbila mnohem víc. ()

Pumiiix

Mám moc v oblibě Burtonův styl a jeho osobité pojetí každého filmu. Hodně lidí už má jeho atmosféru a nádech jeho snímku okoukán a čím dál více je nudí a chtějí změny, to já ne! Já bych mohl jeho filmy sledovat nepřetržitě ;-) Mrtvou Nevěstu Tima Burtona už jsem viděl asi před dvěma roky, zato Ukradené Vánoce až nyní. Animace nádherná, zlé bytosti skvělé, stejně jako protikladné „vánoční městečko“ výborně namluvené, spousta originálních detailů a nápadů, temné ponuré barvy. Hustá atmosféra s hororových nádechem je bezchybná, umocňuje prožitek s filmu stejně dobře jako výrazná, s citem sladěná hudba. Jak já vždy na muzikály nadával a nyní mám přesně opačné zážitky, po Sweeney Toddovi a přežití Muzikálu ze střední, mě nadchla i tato hudební pohádka. Naše tuzemské televize by mohly tutu vánoční povídku vysílat pravidelně o svátcích. 9/10* ()

BadoXXII

První cenu, za nejvíc odsáté krve za jediný večer, získávají upíři. Pochvalu a druhou cenu obdrží pijavice z temné laguny...... Veľmi originálne, nápadité a hravé dielo s krásnou animáciou. Len tých pesničiek nemuselo byť tak veľa. ()

Shit

nemá to nic moc animace, i když teda nevim jaký nejlepší animace v tý době byly, ale tyhle starý animace, který vypadaj strašidelně se do filmu skvěle hoděj a myslim si že kdyby to mělo nějaký super digitální efekty tak by to nebylo ono. Co se týče děje tak je to originální a zábavný, ale občas to má hluchý místa, ale to zase vynahradí skvělá hudba a dokonalý texty k písním, který jsou fakt skvěle zazpívaný. A taky si myslim že tvůrci udělali hodně dobře, že to nijak moc neprodlužovali a nechali tomu něco málo přes hodinu, což bylo tak akorát. Jako filmu bych tomu dal 4*, ale když se k tomu přidá ta skvělá hudba tak vznikne muzikál, který si zaslouží 5* ()

Dudek

Naprosto úžasné, Ukradené Vánoce Tima Burtona předčily všechny mé představy. Nádherný a neuvěřitelně smutný film vypráví ten nejzběsilejší příběh, jaký si jen dovedu představit. Nejzvláštější na něm je snad jen to, že to prostě není Burtonův film. Chybí tomu takový ten klasický rukopis. Asi tu nikdo nebude souhlasit, ale tenhle snímek je prostě jen a pouze Selicka, Burtonovi patří stejně úchvatná Mrtvá nevěsta. ()

Sarkastic

Ne, neustále se přesvědčuju, že animák prostě není můj šálek kávy. Animace samotná nebyla špatná, velká fantazie z ní na mě dýchala v každém záběru, avšak hororové, komediální prvky jsem zde hledal stěží. Co se týček písniček; ty se mi líbily, to zase jo, ale někdy mi ty pěvecké kreace připomínaly spíše rapování za doprovodu hudby, což mi mírně kazilo výsledný dojem z nich. Bohužel na slabší průměr film sráží jeho příběh. Nezačal sice vůbec špatně, ale pořádně mě začal bavit až při nadělování dárků Jackem. Mé srdce plesalo, když byl ten věčně vychechtaný, pupkatý jeliman v červeno-bílém hávu (ano, myslím toho zmetka Santu ;-) ) užuž ve spárech Oogieho Boogieho, když...no, zkrátka pak už mě přestal děj zajímat a nevzrušila mě ani závěrečná romance (ikdyž pěkně nazpívaná). ()

Tuxedo

Geniální skloubení hororu a muzikálu. Občas tomu něco chybělo, ale ty písně prostě sami o sobě vyjdou za jasných 5*. ()

Ron Howard a Gaimanův hřbitov

Ron Howard a Gaimanův hřbitov

24.01.2013

„Kniha hřbitovů“ populárního fantasy autora Neila Gaimana je tak trochu hororovou variací na slavnou Knihu džunglí. Jak už název napovídá, neodehrává se v džungli, ale na hřbitově, kde sirotu jménem… (více)