Nová holka

USA, (2011–2018), 53 h 23 min (Minutáž: 20–24 min)

Zooey Deschanel, Jake Johnson, Max Greenfield, Hannah Simone, Lamorne Morris, Damon Wayans Jr., Gillian Vigman, Justin Long, Lake Bell, Rachael Harris (více)

Série(7) / Epizody(146)

Nová holka se vyznačuje mladým hereckým obsazením, které přináší nový pohled na přátelství. Jess Day (Zooey Deschanel) potřebuje po těžkém rozchodu nové bydlení. Hledání na internetu ji zavede do skvělého podkrovního bytu… a ke třem nezadaným klukům, které nikdy předtím nepotkala. Nick (Jake Johnson), absolvent právnické fakulty, který se stal barmanem, je nejvíc při zemi… a zároveň nejzarputilejší. Schmidt (Max Greenfield) je hýřivý mladý profesionál, který je pěkně pyšný na své břišní svaly. Winston (Lamorne Morris), je silně soutěživý bývalý sportovec, který neví, co dál. Skupinu doplňuje Jessova nejlepší kamarádka z dětství Cece (Hannah Simone), modelka se zabijáckým mrtvým výrazem. Pětice si uvědomí, že se navzájem potřebují víc, než si mysleli, a nakonec vytvoří půvabně dysfunkční – nebo podivně funkční – rodinu. (Disney+)

Recenze uživatele dr.horrible k tomuto seriálu (8)

Nová holka (2011)

Zooey zbožňujem. Zbožňujem ju zhruba od roku 2000, keď som prvýkrát videl Almost Famous a zbožňoval som ju celé roky vo vedľajších úlohách, dávno predtým, než ako Summer dobyla svet. A zbožňujem ju stále. Logicky je to ona na kom stojí celý seriál, bez nej by som ho nepozeral a bez nej by dávno zapadol medzi zvyšok priemerných sitcomov, ak by vôbec prežil prvú sériu. Rozumný ťah bolo nahradiť Wayansa hneď po prvej epizóde - degradoval ju svojou prítomnosťou na úroveň klasickej černošskej komédie a pri už tak tuctových postavách to iba zhoršoval. A zo začiatku to teda za moc nestálo. Našťastie som bol vďaka tunajším komentárom na to pripravený a pretrpel nevtipných klišé prvých (myslím) sedem častí, až k prvej vážne výbornej - tej so sexom. A potom už si Jess ako takú úroveň udržala, keď ovšem nerátam najzásadnejšie mínus celej prvej série a to sú nefunkčné vzťahy. Nie medzi hlavnými postavami - tie si síce nejde obľúbiť natoľko ako postavy HIMYM alebo BBT, ale aspoň sú bližšie realite - problém je, že New Girl by chcela byť hlavne o vzťahoch a tie ani raz nevydržia dlhšie než nejaké tri časti. Humor, ten by ušiel. Oproti spomínaným klasikám, alebo napríklad takému Community (ani neviem prečo to porovnávam) ho tu nie je ani desatine, celé to stojí skôr na pohodovej atmosfére, komickej postavičke (Schmidt), a obrovských očiach Zooey Deschanel, ktoré sa točia na všetky strany, a ak máte tú herečku aspoň trochu radi, minimálne ony vás donútia nad štvrtou hviezdou aspoň pouvažovať. Aj keď do nej niečo chýba. Ani neviem čo, asi poriadny vzťah s niekým zaujímavým, toho ale pravdepodobne prinesú až ďalšie série, na ktoré sa zatiaľ nechystám. 70% PS: Hosťovačky nič moc, naozaj vynikajúca bola asi len tá ruská modelka (meno si nespomeniem). A pri odchode Lizzy Caplan mi bolo tých urýchlených vzťahov ľúto asi najviac. Edit: V neskorších sériách sa to najprv dosť zlepší (takmer na úroveň klasík), aby to následne ostalo šlapať na mieste, a stalo sa tuctovým a neznesiteľným. Najvyššie dosiahne seriál niekde v polke a potom už len pozvoľne klesá. Boli časy, keď som mal Jess a jej partu hodne rád, keby som si ale mal vybrať, moja srdcová herečka by sa radšej tých osem rokov venovala filmom. ()

Série 2 (2012) (S02)

Podstatne lepšie ako prvá séria. ()

Série 3 (2013) (S03)

Opäť lepšie ako predošlá séria. Miestami pri tom začínam mať rovnaký pocit pohody, ako kedysi pri HIMYM. Aj Wayans do toho (po pokazenom úvode) začína sedieť. ()

Série 4 (2014) (S04)

Specially you, Jebbeca. ()

Lov pavouků (2015) (S04E17)

“If you could see my face right now. I’m smilin a I’m sayin: Ha.” :D ()

Série 5 (2016) (S05)

S05 E18 je najvtipnejšia epizóda New Girl za dlhú dobu. Inak o triedu kvalitatívny prepad. Také tie časté step by step citové rozpravy nevadia, to patrí k tým charakterom. A tie postavy sú furt super. Problémom sú doslova všetky vedľajšie postavy (možno s čestnou výnimkou pre Aly). Že sa tvorcovia pokúsili vymyslieť náhradný príbeh na prvých osem epizód, keď bola Zooey Deschanel na materskej a nemohla sa účastniť natáčania, to je tiež fajn, len neviem, koho napadlo vypĺňať dieru po herečke, ktorú všetci milujeme pre jej prirodzenosť, nehereckou ľadovou kráľovnou Megan, sympatickou asi jak Lavrov. No a nakoniec, je tu tlačenie na pílu. Ten seriál bol crazy vždy, ale tu už to začína trochu kaziť vzťahy. Alebo možno aj nie. Je to v miere, ale na hranici. ()

Série 6 (2016) (S06)

Keď máte od začiatku prepálené charaktery a snažíte sa udržovať nedejový sitcom po toľko sérií, prakticky ich môžete len tlačiť do stále väčšieho extrému. A časom sa okukajú. Predstaviteľka Cece sa už ani nepokúša tváriť, že vie hrať. Schmidt je na zabitie (dlho ma bavil, ale nikto nemôže byť sedem sérii iba hysterický). Nick rovnako nudný, ako vždy. Vedľajšie postavy sú nesympatické, Megan nedokáže uveriteľne ani stáť, a ten tlstý kretén, ktorý chodí s Jess, je asi tak šiesť tried pod jej ligu. Navyše dojemné morálne ponaučenie v každej epizóde… Všetci sa neustále uzmierujú, väčšinou dokonca bez toho, aby sa vôbec pohádali. Step by Step syndróm. Sledovať ho bolo trápenie a ani vtipné už to neni, navyše tam celý čas hrá odpudivá feelgood wanabe hudba, jak do výťahu, alebo nemocnice. Pokiaľ sa správne pamätám, za celý čas som sa zasmial raz, v ep.14, keď sa Aly hádala so sestrou a druhýkrát, pri Rhonda’d. A potom ešte, keď Jess vtipne spadla. :P Winston a Jess sú stále ako-tak vydržatelné postavy, dostávajú ale málo priestoru (Schmidtov a Cecein nezaujímavý vzťah a Nickovo nudné … čokoľvek robí, ich spoločným priestorom prebíjajú). Jediná sympatická vedľajšia postava je opäť Aly. Záver opäť fajn, ale predchádza mu 20 epizód pseudodojemných, nevtipných  trapností. ()

Série 7 (2018) (S07)

Nápad posunúť dej pár rokov do budúcnosti mi sadol, aj keď logicky preňho niektoré veci nefungujú. Neduhy všetky sú tam; uslintané vedľajšie postavy, prepálené uzmierovacie scény a Jake Johnson podáva najhorší výkon svojej kariéry. Dôvod, prečo je posledná séria, pri rovnakých (ne)kvalitách, lepšia ako dve predošlé, je, že nás dobrovoľne ušetrí dvoch tretín utrpenia - stopáže - častí. Ps: Coach potešil. ()