Šmoulové spokojené žijí ve své vesničce. Vše připravují na tajnou oslavu narozenin Šmoulinky. Tu v tento den každoročně probouzí noční můra, protože má obavy ze svého pravého původu. Kdysi ji totiž stvořil zlý čaroděj Gargamel (Hank Azaria), který s její pomocí chtěl všechny Šmouly pochytat. Taťka Šmoula to ale tehdy jen tak nenechal, Šmoulinku zachránil a udělal z ní pomocí kouzla plnohodnotnou členku své láskyplné rodiny. Gargamel se ale lehce nevzdává a od svého plánu nechce upustit. Stvoří proto další dva malé nezbedy, takzvané Neplechy, Vexy a Hakuse. Chce, aby unesli Šmoulinku z vesnice do světa lidí, kde zrovna čaroděj sklízí úspěchy se svou kouzelnickou show v Paříži. Jakmile získá Šmoulinku, má v plánu donutit ji prozradit složení lektvaru, kterým z ní kdysi Taťka Šmoula udělal modrou bytost. Pomocí lektvaru pak chce Neplechy proměnit v modré a z nich pak čerpat šmoulí esenci, díky které ovládne celý svět… (TV Prima)

LencaN

Dočkala jsem se Paříže, takže jsem spokojená. Jen jsem zírala nad krásnými záběry města a to maxi svítící kolo v ulicích vypadalo luxusně. Dvojka šmoulíků je v podstatě ve stejném stylu jako jednička - máme tu rozkošné modrásky, sympatickou hlavní dvojici, šmoulí příběh, zlého Gargamela s Azraelem. Ale musím říct, že oproti jedničce se mi tady Azrael líbil míň, u jedničky jsem se zajíkala smíchem sotva byl v záběru, ale tady nic moc. To už mě víc zaujala hudba, zvlášť když se šmoulíci rozhodli zachraňovat Šmoulinku a vycházeli z hotelu, to bylo hodně vtipné spojení. Byl tu i všudypřítomný PP...tablet? Na co? Stejně ho tam nevyužili...a "Globální oteplování, kupte si Prius!"??? Co? :D ale jinak to bylo hezké, opět barevné, záběry lahodily oku a hudba uchu. ()

GAZ789

Celkom sa to dalo aj keď mi to šmolkovské spievanie liezlo na nervy a tie neskutočné tesné situácie kde sa postavy mali ale nestretli sa mi prišli vrcholne trápne no aj tak ma to celkom bavilo. Pesnička od Fort Minor - Remember the name bola dobre využitá a to bol moment kedy som sa asi najviac zasmial :D Celkovo to bolo ale dosť dlhé na takýto brak pre 5-ročných . ()

Desmi

Nejvtipnější byly asi 3 úvodní minuty. Kdyby poté film skončil, ušetřilo by to mnoha lidem spoustu naprosto ztraceného času. Jako malý jsem měl šmouly rád a vždycky jsem se na jejich pohádky těšil, ale tohle je oproti tomu nechutný komerční paskvil, na který se dívat nedá... ()

kishi_SO

modra infaltinnost nekoncentrovanych rozmerov. P.S.: nechapem preco reziser nepovedal Jayme Mays, ze sa uz nemusi tvarit hlupucko. ()

Teachman

Námět a zápletka: 7/10 ... Vizuální stránka: 7/10 ... Soundtrack: 6/10 ... Didaktický potenciál: 5/10 ... Celkový dojem: 7/10. ()

Lilith03

Mám podobný názor jako na jedničku... Dětem bych to díky dvojsmyslům nepustila, představitel Gargamela za 1, představitel Patrika za 5. A joo, Grace byla jako postava taky fajn, stejně tak děda, ikdyž ten její debilní převlek byl fakt něco no. Bohužel je tady ještě více mezer v příběhu, například to, že dědovi je úplně jedno, že vidí Šmouly, které logicky nezná. Prostě nezeptá se co jsou zač, proč taky že... Nejhorší je ovšem Voříšková, já fakt mám ráda hodně lidí, ale jestli někoho nesnáším, tak ji. Nepříjemná kráva, jako dabérka příšerná a v osobním životě je mimo jiné dost sobecký a hloupý člověk. Nemohla jsem její dabing vystát, celkové postava Vex byla špatná, ona tomu dala už jen korunu. Tři hvězdy jen za hezké vzpomínky na dětství, byla jsem na tom tehdy v kině. ()

Berseg

Tři hvězdičky za 3D. Chvilkami šlo na mě spaní, ale mladý se v kině náramně bavil. Já už to podruhé vidět nepotřebuji, ale pro děcka dobrý. ()

srada

za mě 1 ze soucitu za pár dobrejch hlášek,ale páč mám i já potomstvo,tak jsem byl donucen dát pod nátlakem 4.I na mě kdysi útočili smurfové,když jsem byl malej a teď útočí na moje potomstvo a drbe jim hlavu modrou,což si myslím,že je docela ve šmoudeli,ale holt doba je taková a já jsem byl nucen ustoupit a lupnout tam to,co tam je .:P ()

petrussa

Podľa môjho názoru to bolo strašne primitívne a detinské. 100 minút pozerania do blba. K tomu ešte vedľa sediaci chlapec čo mu mohlo byť 10-12 strávil celí film prstom v nose, takže som nemohla jesť ani popcorn. Tak dávam 2 ** len za to že to bolo pekne spravené, ale neviem kde som nabrala tú druhú *. ()

ondysovec

Nádherné efekty a vynikající Hank Azzaria i dvojka je úplně nádherná - 4/5* Jediné co mi vadilo je ta modernost - smurfbook, kecbook (pro Azaria) a ten ipad pro Gargamela ()

zeromen

Kvalitně i dějově o něco horší než první díl. Neurazí ani nepotěší. Rozhodně jsou lepší pohádky než modří skřeti:-) ()

Little_Sawy

Jako malá jsem na šmoulou koukala pokaždé, kdykoli jen jej dávali v TV, takže sem nepřemeškala ani jedinú časť. A když se šeptalo o sfilmované verzií byla jsem celá zvědavá jestli to scenáristi neposerou. Jednička byla zajimavá, strejda Gargamel tam byl, dědko Šmoula a hlavně malá Šmoulinka, Babroš a jěště pár ďalších měli průser jak se dostať domov, protože zachraňovali Šmoulinku z pázúr Gargamejla. A tady tomu není jinak, opět padouch v černem hábitě s kocourem za zadkem a dvoma trolly, ktoré oddaně poslouchají čo jim Gargababroš přikáže. Konec se dal čakať. ()

snyder89

Ono to bolo také hlúpučké, až to bolo miestami roztomilé. Ale moja 7 ročná neter povedala že to je najlepší film...čo ona o tom vie? :) ()

DupeKTop1000

No, čekal jsem asi něco na úrovni prvního dílu. Ale příběh i humor = nebyl. Celkem lituju že jsem za vztup do kina dal peníze. I ty děcka v kině se zasmáli jen jednou za 15minut. Ale protože je to určeno dětem, mezi kterými už nejsem, dávám bohužel jen 1* a jestli bude i trojka, tak se musí najít lepší příběh. ()