Šmoulové spokojené žijí ve své vesničce. Vše připravují na tajnou oslavu narozenin Šmoulinky. Tu v tento den každoročně probouzí noční můra, protože má obavy ze svého pravého původu. Kdysi ji totiž stvořil zlý čaroděj Gargamel (Hank Azaria), který s její pomocí chtěl všechny Šmouly pochytat. Taťka Šmoula to ale tehdy jen tak nenechal, Šmoulinku zachránil a udělal z ní pomocí kouzla plnohodnotnou členku své láskyplné rodiny. Gargamel se ale lehce nevzdává a od svého plánu nechce upustit. Stvoří proto další dva malé nezbedy, takzvané Neplechy, Vexy a Hakuse. Chce, aby unesli Šmoulinku z vesnice do světa lidí, kde zrovna čaroděj sklízí úspěchy se svou kouzelnickou show v Paříži. Jakmile získá Šmoulinku, má v plánu donutit ji prozradit složení lektvaru, kterým z ní kdysi Taťka Šmoula udělal modrou bytost. Pomocí lektvaru pak chce Neplechy proměnit v modré a z nich pak čerpat šmoulí esenci, díky které ovládne celý svět… (TV Prima)

Rodriguez

Druhé dobrodružství je o trochu lepšejší než první, ale toho Gargamela bych posadil do rakety a vystřelil na Měsíc. Tak něco oplzlého a odporného jsem v pohádce nezažil. Chválím za druhou šmoulinku, fakt kočka! 55% ()

Šimpy

Nevím, jak vy ostatní, ale jsem se fakt šmoulově bavil! Příběh nosný a nápaditý, Gargamelovi jsem fakt ten úspěch přál, Vexy se mi strašně líbila a i když by se našlo pár nezbytných výchovných pasáží (otravný synek, linie s otcem), na druhou stranu, určitá naivita ke Šmoulům patří. A hlavně v triu Šmoulinka, Vexy, Hokus to fakt jiskří! A ani český dabing nebyl marný...některé hlášky byly naprosto luxusní! A to hlavně Gargamelovy! Jmenuju ty nejlepší: "Moje gargoule!" to by si zasloužilo cenu za výmysl a pak aspoň "šmoulholmský syndrom" :-D ()

KajusaK

Správně by to měly být hvězdy 3, ale jedna navrch za opravdu krásnou animaci, skvělého Patricka Harrise a úžasnou Paříž..Asi se mi víc líbil NY, ale jinak je to tak na jedné vlně :)) .. Jednou se to shlédnout určitě dá :)) ()

Nivenx

Po velice úspěšném prvním dílu, kde nešlo o nic převratného, ale přece jen to vydělalo, tak se musel okamžitětočit druhý díl. Bohužel téma šmoulů mě osobně nikdy moc nebralo a v druhém díle je to stále to samé. Tyto 3D šmoulové nejsou špatným animákem pro děcka, pro ně je to paráda, ale pro mě to je pouze podprůměrný animák, který mě nerozesměje a ani nepobaví a to není dobře. Shrek, Doba ledová, Hledá se nemo nebo Asterix jsou úplně jiné ligy a nelze to skoro vůbec srovnat. 40% ()

URBAN

Už si nepamatuji první díl takže nemůžu srovnávát jen vím že se mi líbil a dvojka to samé možná o něco více . Je to taková pohodová oddychovka na večer . Nasazení nových postav se mi líbilo a vztahy které se kolem nich odehrávaly byly zajímavé a ikdyž to nebylo úplně dokonalé dávám plný počet , prostě mi to nedá asi mě mě dřímá srdce dítěte . ( 26.11.13/MAC ) ()

Haretix

Vydařené pokračování, které splňuje vše co pokračování má mít, je toho prostě všeho víc. Ano, některé scény jsou pozoruhodné, ale to ke Šmoulům patří, já se bavil a zejména Azrael je naprosto perfektní! ()

Mrkvič odpad!

Čekal jsem teda hodně málo, ale tohle fakt ne. Příšerně pitomý a opravdu jen a jen pro děti do věku max 6-7 let. A to ještě ty zaostalejší z nich. Svému dítěti bych to v životě nepustil. Raději aby dostalo dávku starých klasických kreslených dílů. ()

LiborGondek

Nemůžu si pomoci, ale prostě to bylo ještě o něco horší, než jednička. Víc o tom nemá cenu asi ani psát. Je to prostě film tak maximálně na jedno použití, proto 2*. ()

Lachtaan

Šmoulové byli dětskou povinností už v době, kdy na obdobně laděných jednoduchostech vyrůstali moji rodiče. Já jsem si se sestrami prožil dětství především na českých pohádkách a animáčích, když ale přišel Barrandov se svým večerním Animáčkem, modří Belgičané se stali mým denním chlebem. O to víc mě potěšilo, když se nám dostalo možnosti si užít Šmouly hned v celé filmové verzi a to rovnou dvakrát. Jednička z roku 2011 byla zajisté o poznání lepší, pokus o sequel jednoznačně zaručil, že plánovaná trojka musela být smetena ze stolu. I tak jsem si ale kolaboraci Neila Patricka Harrise s Taťkou Šmoulou užil v obou možných případech. ()

Sany33

Tak konečne som to vyšmolkoval a teraz my zostáva ohodnotiť to. Áno dobre tipujete ide o pokračovanie filmovej rozprávky, ktorej prvý diel na mňa osobne urobil dosť dobrý dojem. Ako som predpokladal druhý diel je o niečo slabší ako prvý, pretože tu nastáva ten moment v ktorom autori musia opakovať zabehnuté trendy, teda portály medzi mestami silný príbeh šmolkovia vs ľudia a všemožné medziľudské vzťahy. Práve tento relationship je to čo príbeh brzdí ale na druhej strane mu dodáva tú pravú atmosféru rodinnej rozprávky. Kladne hodnotím humorné scény spojené najmä s Gargamelom a Azraelom. Veľmi ma však sklamal koniec v ktorom som čakal epický záver a dosť obtiažny boj dobra so zlom avšak nedočkal som sa ho finále trvalo asi dve minúty a potom nastal až priam presladený Happy Ending čo sa mi teda vôbec nepáčilo. Film hodnotím ako priemer vo svojej oblasti ale samozrejme má aj svoje plusy 57%. ()

KarKulA

Tak toto už se povedlo o chlup méně nežli počin první. Dokud jsme totiž byli v rovině cílové skupiny dětí mladšího školního a předškolního věku, bylo to ok - ve chvíli kdy jsou ale do filmu vsunuty hlášky a odkazy které této věkové skupině rozhodně určeny nejsou a cílí tak i někam jinam, začne to ve mě vřít a přestávám tolerovat skutečnost že se jedná o dětskou záležitost - úmysl autorů udělat Šmouly koukatelné pro ty "širší masy" zkrátka nejsem schopná docenit..... Nicméně nikdo tomu neodpáře, že děcka to žerou i tak ..... :-) ()

tommmy89

Celkom milé prekvapenie po "miernom" sklamaní z úvodnej prvej časti. Dvojka bola nabitá akciou a mala dobrý koncept. Nebudem tu opisovať celý príbeh, no tento scenár i réžia dodala šmolkom originalitu a pre niekoho možno gíč, čo sa odkláňa ďaleko od podstaty samotného príbehu. Koniec koncov - pekný večerný film 3* ()

HiddenDragon

Prijemny detsky film, vcelku srovnatelny s jednickou. Sice bych trochu uvital nejaky duvod, proc se pro pribeh vybrala zrovna Pariz (autor Peyo je Belgican), ale proc ne, dulezite je, ze se na to hezky diva. A ty krasny modry efekty! :)) To je i duvod proc takove filmy rad zkouknu, je to potecha pro oko, zvlast ve 3D. Mix animovanych postavicek a realneho sveta k maximalnimu vyuziti 3Dcka proste sam vede. A ty prulety nad Parizi jsou fakt skvele. Soundtrack byl taky solidni. Co se tyce vtipu, je to ten klasicky detsky mix jednoduchych vizualnich gagu a ksichtiku, takze dospely divak se maximalne pousmeje, ale Azrael je proste bozi, takovou kocku bych chtel doma :) Dokonce proti prvnimu dilu mluvi, a to musim doporucit cesky dabing, protoze to asi v anglictine nevynikne jak ma. Obecne u podobnych animaku je dabing lepsi, protoze prijdete o spoustu krasne grafiky pri cteni titulku. Jinak pribeh o unosu Smoulinky je klasicky smoulovsky (jen ten novy debilni zrzek Hakus mi celkem lezl na nervy :) a stejne jako v jednicce i zde je naprosto skvele zakomponovani Smoulu do skutecneho prostredi. A jeste drobnost, Gargamel s tabletem byl sice skvely napad, ale to obligatni firemni logo si Sony Pictures mohli odpustit. Podobnou okatou reklamu moc rad nemam (podobne propagovali smartphony v Casino Royale), ale je to asi subjektivni pocit....fakt je, ze treba u aut si toho clovek nevsima (ovsem slyset od Smouly "kupte si Prius" - nekecam, doslova - to uz bylo fakt moc :) ()

Michelle75

Kdyby se ta prťata v tom kině,tak nekřenila a neustále si nepobroukávala všechny "in" discotékové songy, tak bych určitě neodcházela z kina vcelku spokojená. Upřímně se mi i před cappuccino,které jsem při filmu popíjela,nezabránilo v občasném proklimbnutí,ale pro děti fááájn. ()

bari68

Nebavilo to mňa, pokladol som to za znásilnenie seriálových a kreslených Šmoulov, a hlavne poriadne sa nebavilo ani detské publikum. A to je myslím v týchto prípadoch to hlavné. ()

iXtr3m3

Nikdy som to nepotreboval vidieť, aj keď som ako krpec kreslenú verziu pozeral rád. Čo by však neurobil tatinko pre svoju malú štvorročnú dcérenku, keď to ona pozerať chcela? Tak sme to kukli a nebola to hrôza, taký príjemne strávený čas s niekým, za koho by som položil život :) Dejstvo druhé :) ()