Šmoulové spokojené žijí ve své vesničce. Vše připravují na tajnou oslavu narozenin Šmoulinky. Tu v tento den každoročně probouzí noční můra, protože má obavy ze svého pravého původu. Kdysi ji totiž stvořil zlý čaroděj Gargamel (Hank Azaria), který s její pomocí chtěl všechny Šmouly pochytat. Taťka Šmoula to ale tehdy jen tak nenechal, Šmoulinku zachránil a udělal z ní pomocí kouzla plnohodnotnou členku své láskyplné rodiny. Gargamel se ale lehce nevzdává a od svého plánu nechce upustit. Stvoří proto další dva malé nezbedy, takzvané Neplechy, Vexy a Hakuse. Chce, aby unesli Šmoulinku z vesnice do světa lidí, kde zrovna čaroděj sklízí úspěchy se svou kouzelnickou show v Paříži. Jakmile získá Šmoulinku, má v plánu donutit ji prozradit složení lektvaru, kterým z ní kdysi Taťka Šmoula udělal modrou bytost. Pomocí lektvaru pak chce Neplechy proměnit v modré a z nich pak čerpat šmoulí esenci, díky které ovládne celý svět… (TV Prima)

bambiz

Dalo se to přežít. Nejvíc z celého filmu se mi líbil dabing malé záškodnice Terezy Voříškové, její hlas je fakt sexy. ()

Regig

O proti prvnímu dílu jsem byl více nadšený, i moje děti. Možná to bylo tým že v předchozím díle jsme byli na 3D a dvojku jsme shlídli ve 2D. na konci ten modrý ohňostroj byl krásný. I hlášky byli dobrý, hlavně Gargakoule :-) ()

tajemna

nemohu říct, že bych se nebavila, je to film pro děti, takže dobrý konec tak nějak jde očekávat už na začátku :) oproti jedničce byl film akčnější, víc nápaditější, v některých momentech i o dost vtipnější...uznávám, napodruhé se asi nepodívám (ostatně i jedničku jsem viděla jenom jednou) ale minimálně protože "umí se smát i prát a každý má je rád, i vy je račte znát, kam přijdou, tam je show, skáčou a tancujou..." musím dát **** ()

PORTER44

Hodně slabý odvar jedničky,místy dost trapný a nezábavný i když děti se na to dívaly tak žádné nadšení nebylo. ()

Majez

Co se líbilo mě: Parádně ukázaná Paříž, nebýt tam, chtěl bych tam. Zápletka otce se synem a otcův monolog. Kachna - SUPER. Obří kolo v Paříži. Gargamel - lepší než v jedničce. Vexy - nebejt kreslená, řadim jí někam za Megan Fox a Jenifer Aniston. Ještě jednou Vexy a její dabing - nejsem si jistý jestli jí namluvila Tereza Voříšková, ale ten její chraplák je parádní, ještě lepší než hlas z Google navigace :-), mohl bych si ji pouštět pořád, Jayma Mays jako managerka Co se mi nelíbilo: Azrael. Trapné zmínky o šmoulobooku, šmoulanetu atd. To to do těch děcek musí hustit všude. Facebook je dopr*ele přístupný od 18 (jo mam tam profil). Hakus - prostě mi nesedí. Finální bitva byla oproti jedničce fakt slabá. Mám rád výrobky Sony, ale tady jsou už moc okatý Co se líbilo mému synkovi (4) roky. Azrael, že mluví. Hakus, šmoulí vesnice, let s čápama, kachna Co nepochopil/nelíbilo se: trapné velké brýle - proč nedělají pohádky i ve 2D?????, Druhá půlka ho nebavila vůbec. Mučení šmoulů - asi bych z nich esenci ždímal trochu citlivěji Celkově - v porovnání s jedničkou - slabší. Jinak pořád dobrej animák na kterej se dá koukat častěji. Jednička má v současné době skóre 71x - svého času to u nás běželo stále dokola, myslím že u prcka dvojka takové šance nemá. ()

janny odpad!

Nechcem porovnávať ,ale pripomína mi to Garfield 2.Kreslené postavy strčiť do skutočného sveta.V druhej časti cestujú do svetoznámeho mesta (Načo cestovať,keď som to mesto videl vo filme, no nie?).Podľa šablóny,aspoň keby bola nejaká snaha o samostatnú tvorbu.A tie reklamy v televízií na výrobky pre deti ako Hanna Montana.Vyždímať z toho peniaze kým je čas.A ešte jedna vec .Je to jeden z takých filmov, pri ktorých si každy po pár rokoch povie „Prečo som to pozeral?“.Možno keby tento film robili belgičania boli by tieto filmy o niečom inom. ()

neo101

prvním Šmoulům jsem dal tři hvězdy za velmi hezkou podívanou, slušnou zápletku, propojení světů bezva Gargamela a vtipného Azraela. Dvojka je o poznání horší. Vizuálně dobré, ale scénář mizerný. obohacení novými postavami tak na 30%. Vexy ok, ten retardovanej je trapnej, ne vtipnej a otec neotec a vůbec celá linka s Patrikem a jeho papouškem a otci je hloupá. Gragamel dělá co může a Azraela zmršili a to hodně. Proč mluví? V jedničce nemluvil a dalo se chápat co "říká", ale tohle bylo nesmyslný. I výběr šmoulů, kteří jdou Šmoulince pomoct je špatný. A s tím i proměna mrzouta. Nejhorší jsou pak nucené trapné vtipy na koule, mlácení, padání a opět koule... ----------------------------------- chci doplnit komentář, protože jsem se zde dočetl od mnoha uživatelů, že děti to milujou, že se jim to líbí atd... ANO, to bezpochyby, jsou to přeci Šmoulové, ale animálk se dá natočit tak, aby se líbil všem věkovým kategoriím a našli si tam svoje. Vtipy o padání, žvatlání, prostě v dnešní době nestačí a inteligentních animáků máme myslim dost na to, aby bylo kde se inspirovat. Třeba Shrek, Já Padouch, Úžasňákovi,Jak vycvičit draka,Příšerky sro. Vždycky jedničky patří k tomu nejlepšímu a dvojky jako vždy trpí snahou o více vtipu, více akce a jelikož se to tam roubuje násilně, vypadá to podle toho. Ani jeden z výše zmíněných animáků nemá druhý díl dobrý a u Šmoulů je to o to markantnější, že už první díl byl slabý. Je mi to líto, Šmoulové měli na víc. ()

Dani.K

Šla jsem s dětmi do kina. Bombardováni plyšovými modrými příšerkami a plastovými modrými figurkami, co jiného nám zbývalo, než jít na Šmouly Dvojka. Dětem se pohádka líbila. Mně se líbila animace jako taková. Nelíbil se mi scénář, nijak jsem nebyla odvázaná hereckými výkony živých herců (až na Gleesona), mluvící Azrael mě vyloženě zklamal, když vybuchovaly kanály, tak při pohledu shora byli vidět v klidu kráčející lidičkové... Klady - Šmoulince sekl nový sestřih, Vexy byla skvěle nadabovaná (docela by mě zajímal originál s Ricci). Hodnocení - aritmetický průměr toho, jak by hodnotily mé děti a jak hodnotím já. Prostě se mi chtělo chvílemi zvracet. Modře. ()

sabatko

Rikam si,ze nez napisu komentar,dam si par dni na vstrebani tohoto vytvoru.A bylo to spravne rozhodnuti,jelikoz napsat ho hned,byla by to pro smouly velka rana. Dnes uz reknu jen tolik,ze nic horsiho jsem tento rok nevidela. Celou dobu cekate,ze se projektor vypne a z mikrofonu se zahlasi,ze je to cele jeden velky vtip a zkouska trpelivosti divaka. Faktem je,ze se misty salem rozlehal detsky smich,ale priznejme si,deti nadopovane coca-colou chroustajic popcorn,kdo by spokojenosti primo nechrochtal?Vice nebudu plytvat slovy,byla by jich totiz skoda. ()

Karel.Racek

Očima rodičů je to film, co musíte přetrpět. Trapné herecké výkony, vyžehlené animace a hluchá místa. Očima dětí je to nádherná podívaná, která zapadne do dnešní doby. Vtipné hlášky, šmoulové bojující proti Gargamelovy a šťastný konec. Za mě 1* , za syna 5*. Takže čisté 3*. ()

Marek.Skalka

Dětský film se snahou se stát filmem pro celoud rodinu. Pokud budete sedět na jednom gauči s dítětem, tak jím i bude. A pokud ne, tak... tak se na něj stejně nikdy dívat nebudete (nebo jo :-o ), tak je to jedno a chyby se mu dají proto prominout. ()

bratr_jezek

Bohužel se nikdo nepokusil předejít nešvaru "dvojek." Máme tu novinku v podobě Neplechů, jejich komika je ale zaměřena na menší děti (něco tropí, něco ničí, někam padají...). Máme tu mluvícího kocoura (v jedničce těch pár gagů bylo vtipných, teď už je toho moc). Máme tu Gargamela (v jedničce skvělý Hank Azaria zde trochu přehrává a nechtěně je víc démonický a zlý než by ve filmu pro děti měl být). Další lidé se tam mihnou jen proto, že jich většina hrála v jedničce, nové postavy jsou buď nevyužité (Modrásek) nebo trapné (otčím). Celý film stěží stačí na průměr a to jen díky tomu, že je pro děti a odpustíte mu nelogičnosti. ()

KristKrist

Pohádka je to hezká, i když musím přiznat, že bych to víckrát než dvakrát dobrovolně neshlédla. Žádný zázrak, ale na slabší tři hvězdy, dvě za zpracování, jednu za námět, to stačí. ()

GloomyYoukai

U prvního dílu jsem byla připravena na katastrofu a byla jsem mile překvapena. U druhého dílu jsem opět čekala milé překvapení, které se ovšem nekonalo. Potenciál to má dobrý, příběh se šmoulinkou, která neví, jestli je správný šmoula se mi hodně líbil, ovšem už to není taková zábava jako minule. Přijde mi to, že je to hodně zaměřeno na dnešní zkaženou dětskou generaci. Stačí se podívat na 2 anti šmouly - slečna se stylem emo a druhý vyhulený hipísák. Na konci jsem se dokonce přistihla, že si přeji, aby Gargamelovi jeho ďábelský plán vyšel, tak by to asi být nemělo. Škoda, snaha byla. ()

fanousek589

Hodně liodí zde píše až moc dětské.... A proč je to asi dětské ? je to určeno převážně pro dětské diváky a pro ty co si chcou připomenout svje dětská léta a milují šmouli ... ()

Milda4444

Pokračování modré pohádky je trošku slabší než první díl, ale opět hezky udělané...pro děti krásná pohádka opět...., ale trojku bych už netočil ()

Morrigen

Možná se někomu budou zdát 4* jako nadhodnocení, možná že i mě to tak trochu připadá, ale co. Kouzelný svět šmoulů, kde vládne mír, láska, odvaha a přátelství učaroval asi každému dítěti, a to nejen kvůli tomu, jak jsou tihle panďuláčci roztomilí. Filmový šmoulíci zůstali věrní svým zásadám a opět nám dokázali, jak statečná jsou jejich srdce. Změnila bych jen dvě věci. Za prvé kocour Azrael se mi vůbec, ale vůbec nelíbil. Tady si mohli digitální géniové trošku víc pohrát a představovala bych si ho víc jako třeba Garfielda. Naopak víc se mohlo šetřit s všelijakými triky ohledně Gargamelových pádů, letů a karambolů. Jednoduchý děj taky není na škodu, obzvlášť u zábavné pohodové rodinné komedie, ale trochu rafinovanosti by to místy ještě sneslo. Co naopak velice potěšilo moje dojímavé srdéčko byli dva nové přírůstky do šmoulí rodinky. Obzvlášť u výjevu: "Jé, Santa!" jsem se málem skácela ze židle. ()