Šmoulové spokojené žijí ve své vesničce. Vše připravují na tajnou oslavu narozenin Šmoulinky. Tu v tento den každoročně probouzí noční můra, protože má obavy ze svého pravého původu. Kdysi ji totiž stvořil zlý čaroděj Gargamel (Hank Azaria), který s její pomocí chtěl všechny Šmouly pochytat. Taťka Šmoula to ale tehdy jen tak nenechal, Šmoulinku zachránil a udělal z ní pomocí kouzla plnohodnotnou členku své láskyplné rodiny. Gargamel se ale lehce nevzdává a od svého plánu nechce upustit. Stvoří proto další dva malé nezbedy, takzvané Neplechy, Vexy a Hakuse. Chce, aby unesli Šmoulinku z vesnice do světa lidí, kde zrovna čaroděj sklízí úspěchy se svou kouzelnickou show v Paříži. Jakmile získá Šmoulinku, má v plánu donutit ji prozradit složení lektvaru, kterým z ní kdysi Taťka Šmoula udělal modrou bytost. Pomocí lektvaru pak chce Neplechy proměnit v modré a z nich pak čerpat šmoulí esenci, díky které ovládne celý svět… (TV Prima)

s_c_o_r_p

Kdyby se hodnotila trapnost, dala bych plný počet. Za Gargamela, kocoura, nezbedníka (který nebyl ovšem nezbedný pouze silně retardovaný) a hlavně za to, jak už je od malinka do těch hlaviček tlačeno povědomí o sociálních sítích apod. Styďte se pánové. ()

viky13

Pro mě nejlepší zážitky z celého filmu byli chvíle kde zazněli většinou trochu předělané skvělé hity. ()

zuzka236

Milé prekvapenie po dvoch rokoch uzierajú svetlo sveta Smurfs 2 a valcujú strieborné plátno. Konštatujem, že Smurfs nepatria medzi tie najlepšie a najvydarenejšie kúsky, ale vo svojej kategórii rodinná animovaná komédia patria k poprediu. Druhá časť si prišila na tričko oveľa väčšiu akciu, záživnejšie prostredie a mnoho prekvapení, kvôli ktorým sa oplatí zasadnúť pred telku. ()

JohnZ87

Dětinštější, jednodušší a prakticky po všech stránkách horší než první díl. Excelentní Hank Azaria opět nese celý film na svých bedrech a nebýt jeho, nebyl by pro mě důvod se na tento film dívat. Ostatní lidské herecké osazenstvo osciluje mezi mírným podprůměrem a naprostou katastrofou. Animovaní šmoulové jsou zkrátka standardní šmoulové, tak jak je známe. Naprosto přehnaně ultra-retardovaný Hakus mi lezl vyloženě na nervy. Gargamel to zachránil, jinak by to byl průšvih. 50% PS: Přiznám se, že pro mě bylo novinkou, že Šmoulinka je výtvorem Gargamela. ()

Scraffy

Rovnako dobrá dvojka, ako aj trojka. Rovnako vtipná a milá ako predošlý diel. Pre deti sú Šmolkovia ako stvorený! ()

tartan

Nenáročná zábava pre deti, ktorá v kine rýchlo utečie a na ktorej sa občas uchechtne aj dospelý. Živí herci sa v rámci možností celkom snažia, interakcia s animovanými postavičkami (a kocúrom) celkom ujde, a Paríž je naozaj pekné mesto ;-) ()

Hjuud

Bohužel o dve tridy horsi nez první díl. Preplacany kyc - zbytecnosti: kachna, linka s nevlastnim otcem, dítě... Kdyby se film o trochu dele odehraval ve Smouli vesnicce, mohlo byt o mnoho vice švandy :-( ()

Renie42

Těšila jsem se na pokračování a taky se mi líbilo. Příběh byl zajímavý, podívali jsme se více na zrození Šmoulinky a seznámili se s jejími novými "sourozenci". Jen se mi zdálo, že v tomhle filmu si šmoulové nedávají pozor a je jim jedno, že je lidé vidí, že neskrývají svoji identitu. Možná je to tím, že z Gargamela se stala celebrita, která kouzlí a proměňuje lidi v obří žáby nebo kachny. ()

darthvader77

A tak Taťka Šmoula a jeho béčkový tým vyrazili zachránit Šmoulinku, kterou unesl Gargamel a jeho šmoulové tzv. Neplechové. Cestou samozřejmě posbírali všechny hrané postavy z předchozího dílu spolu se spoustou nových. Během toho si Šmoulinka vyřešila krizi identity a Gargamel s Azraelem zase ostrouhaly. Film nejvíce boduje ze zajímavého pojetí rodiny(vztah mezi nevlastními příbuznými) ze zajímavé dvojky Mrzout-Fešák, kterým sekunduje Nešika. Celkově pěkný rodinný film, který ačkoli nemusí být pro každého mě pobavil dostatečně, když jsem na to s dětmi koukal. ()

pekas

To je děsný, já si snad začínám zvykat, anebo je druhý díl lepší, než první. Neplechové se povedli a jsou asi největší devizou. Šmoulince se díky druhé ženské bytosti mezi Šmouly asi dost uleví, počítám že bude tak asi.... z poloviny vytížená než dřív. I tak to musí být fuška, ale evidentně jí to vyhovuje. Gargamel a kocour jsou stále odporní. 45% ()

DaweForeman

O stupeň horší oproti jedničce, ale tak nějak stejného obsahu. Zase spousta hlášek a vtipných situací, ale příběh o ničem. Samozřejmě zde je to ještě vylepšený o přírůstek dvou nových mini-postaviček, kdy každá z nich má svůj zábavný charakter. ()

JajinkaBec

Líbilo. Možná ještě o malinko víc než jednička. Tenhle kousek mi přišel trochu odvážnější, méně tradiční. Gargamel je solidní psychopat a celý film táhne. Společně s jeho výborně nadabovaným kocourem tvoří ďábelskou dvojici. Velké oživení představují Neplechové a za mě i táta našeho lidského táty :) Myslím, že děti musí být pohádkou pohlceny, takže kdo už si nějaké vyrobil, nechť stahuje. Ale ani dospělák jako já nepřijde zkrátka, neboť se ve filmu myslelo i na ně. Nemám problém troufnout si tento snímek označit povedeným. ()

ostravak30

Abych napsal hodnocení k dvojce, pečlivě jsem si přečetl, co jsem napsal u prvního dílu. Za vším si stojím a přidávám ještě, že pakliže jednička měla přeci jen alespoň trochu vtipu a humoru, zde nabízí snímek pár krátkých pousmání. Na první pohled poznáte, že filmu se ujali Hollywodští producenti. Filmový příběh převedený na plátna nabízí samozřejmě klasické americké speciality. Šmoulinka je zajata, má pocit, že ji přátelé opustili, aby nakonec našla ztracenou důvěru v přátelství a Patrik svého otce. Důraz na emoce a poselství tzv. za příběhem je typicky americké a dělají to pravidělně ve všech velkofilmech, které pak disponují dobrým koncem. A aby celý film dostal tu správnou americkou velikost. z Gargamela je celebrita, která sice nechápe většuinu věcí na světě, ale chápe ho natolik, aby vystupoval jako čaroděj na představeních. Prostě klasický Hollywodský mišmaš. Tentokrát navíc s větším důrazem na přátelství, ale jen s malou dávkou humoru. Mnohem víc by mě potěšil příběh ze světa Šmoulů, když už si tvůrci chtějí hrát na pokračování. V podstatě vykradli jedničku a přidali pár inovací. Jestliže existují takové možnosti vytváření pomocí digitálních technologií, tak by se jako pokračování hodil příběh ve stylu Shreka právě z jejich světa, než to samé akorát - a to doslova, v bleděmodrém. ()

Gig

Je to pěkná ptákovinka. Patří to do série Čipmánků a spol. Největší chyba je návrat do našeho světa. Ale jak píše rretrro, vždyť jde o film pro malé děti. Co kdyby tihle malí tvorové hodnotili KImotra a spol, co myslíte, jak by to dopadlo. Hrozně se mi líbí onen názor. Ono je vůbec zěžké objektivně soudit, nebo spíš soudit subjektivně, ale pohledem pro ty, pro které je film určen a to platí pro celé spektrium filmů - dětskž film, muzikál, komedie, bláznivá komedie.... ()

IZFNP

Wow, hodne stupídny film. Jednotku som nevidela, nechcem, tak ako v živote nechcem vidieť toto. Jednu hviezdu filmu nechávam len vzhľadom na fakt, že deťom sa páčil. I keď nepochybujem o tom, že to tiež len preto, že bol plný pohybujúcich sa, roztomilých modráskov. Možno dvakrát som sa zasmiala, inak som však žasla nad neoriginalitou tvorcou, ktorí si museli dopomáhať barličkami ako FB, YT, tablet a iné moderné vychytávky. Nie, toto nepovažujem za dobrý film pre deti. ()

maniacxl

Prvním Šmoulům jsem tak nějak uvěřil tu modrou barvu,a dal jsem tři červený hvězdy.U druhýho dílu už tomu tak nebude ani zdaleka.Velký modrý kresléný prázdno,skoro bez děje.Děcka mi u toho usnuly(což nebylo na škodu),a já jen kroutil hlavou.Mýty o tom,že modrá je dobrá jsou definitivně v prdeli!30%. ()