V nitru Llewyna Davise

• USA Inside Llewyn Davis (více)

V nitru Llewyna Davise je příběh ambiciózního a talentovaného mladého muzikanta, který se snaží získat si trochu uznání, v době obrody folkové hudby, v New Yorku roku 1961. Ačkoliv se jeho život zdá být nekonečným řetězem smůly, Llewyn se nevzdává a pevně si jde za svým snem. Bez peněz a trvalé adresy se protlouká životem a přespává u stále se snižujícího počtu kamarádů. Jako šance na záchranu se jeví cesta do Chicaga, kam se vydává s nadějí na získání nového manažera a s vyhlídkou na překonání své smůly. (Blue Sky Film)

Dupac

Přesně ten typ chemie mezi vlastně hodně smutným příběhem a neprvoplánovou hlínou s vtipnýma hláškama, kterou jsem u Coenů v takové formě nezaznamenal minimálně dekádu. Ale bohužel, folkovým bardům (včetně loserů), kteří hru na kytaru jen předstírají a ani jednou se jim opravdu nerozeznějí struny, plnou palbu dát nemůžu. 85 % ()

DrifterSoul

Z počátku velmi vtipné, sarkastické a sledoval jsem s nadšením. S přibývající "metráží" mne však Llewyn začal fakt deprimovat. Ač dílko filmařsky (technologicky) dobře zvládnuté, člověk se musí nějak s něčím/někým v příběhu vždy alespoň kapku ztotožnit. Tady to opravdu nešlo. LD se prostě choval ke svému okolí nemožně. Nabízí se přísloví "Každý strůjcem svého osudu...." Zkrátka, tak jak se chováme k lidem blízkým i k náhodně potkaným, tak žijeme také "inside". Takže nutný závěr - That serves him right. Ty tři * přesto dávám. Za nádhernou audio stopu a především za úvodní " Hang Me, Oh Hang Me". To byla tedy paráda !!!!! ()

ABC1

Výborně vystižená atmosféra, dobré písničky, ale to je na Coeny trochu málo...kam se poděl jejich vynikající smysl pro humor!!! ()

90125

Celkom iní Coeni. Ani trosku morbidní alebo cynickí. Naopak, tito Coeni su vaznejsí, poetickejsí, alebo aj melancholickejsí. Kusok hudobnej historie tesne pred Dylanom, alebo este skor, pribeh vecneho lúzera. Ziaden Velky Americky Sen, len tvrda cesta zivotom. Hrdinov neuspech je striedany dalsim zlyhanim. Vsetko znovu dokola, akoby v casovej slucke. Skvela autenticita doby v pribehu, ktory ma ani na chvilku nenudil. Totalne uveritelny Oscarovy Isaac, nadherny kamera-design a krasne vokaly v posobivych, bolestivych pesnickach. A Carey Mulligan ? No nezamilujte sa do nej ! Mam rad taketo filmy, ktore sa nepchaju do zadku stadovitemu mainstreamovemu publiku a sucasne sa nesnazia byt prehnane "artove". Coeni su majstri. Tucne tri ! 72 % ()

zuzrik

Isaac je sympatický herec a proto mě to docela bavilo. Zajímavý životní příběh muzikanta ale tak na 3 hvězdy. ()

gizi

Když od filmu moc nečekáte, nemusíte být zklamáni. Toto je druh filmu, který nijak nevyniká, ale je výborně profesionálně odveden (holt dobří režiséři se nezapřou) a zanechá ve vás něco neurčitého... 70% a přikloním se ke 4*. ()

kodwin

Na tenhle film musíte mít náladu. Je to tiž tak trochu o ničem, ale kdo si chce připomenout dylanovské časy a bude mít trochu upito, tak se mu Nitro LD bude sledovat hezky. ()

andaAanda

pro mě jeden z nejlepších filmů, co jsem v poslední době viděla. a jeden z nejlepších od coenů, co jsem viděla. za dlouho dobu poprvé, kdy jsem neměla pocit, že mi něco chybí, že na mě něco hraje, že to, na co koukám, je film a ne marketingový tah. výborná hudba, skvělý casting. ()

Duckz

Skvělá režijní práce bratrů Coenových, velmi povedený soundtrack, skvělé herecké obsazení, parádní herecké výkony, příjemné zaznamenání atmosféry doby. Jediné co mi vadilo, je standardní jakoby nulová vypovídající hodnota filmu. Je to jakoby vzali knihu a natočili jenom prostřední část a zapomněli na úvod a závěr. Nadstandardní Coenovská práce. 80% ()

predoci

Dosud jsem se nikdy tak nenudila. Llewyn Davis je prototypický protagonista hudebních videí na Pitchforku a dělá přesně to, co by jeden od zpěváka na Pitchforku čekal. Nemá bohužel žádný charakter ani příběh, zato ho však všichni nenávidí a on procítěně zpívá folk, aniž by na sobě dal znát, že nemá duši. Teče mu do bot a nemá kde spát, tématem filmu ale není ani smolařství, ani bezdomovectví, ani láska k hudbě. Tématem filmu není nic. Všechny postavy filmu nestojí za nic. Nic nikam nevede. Nikdy nedokážu pochopit, jak to, že se Llewyn Davis drží na všech stránkách v červených číslech. ()

karmalat

Stylová lehce depresivní podívaná podle skutečnosti, pro milovníky bratří Coenů na pozdní páteční nebo sobotní večer. ()

nelja

Retrospektivní záznam jednoho týdne, orámovaný zleva i zprava drsnou potyčkou. Příběh, v podstatě komorní, docela talentovaného, sympatického chlapíka, který to zkouší s folkem v době, kdy se tomu každý směje. V druhé polovině se film překlápí do takové mini road movie. Syntéza několika skutečných muzikantů na pozadí pro vytvoření titulního hrdiny - smolaře, syntéza několika žánrů, břitký a ironický humor a´la Big Lebowski. Hudba jako nepostradatelná složka scénáře, dovypravující nedořečené. Příjemně nezaujatá rekonstrukce toho, proč Llewyn dostal tenkrát (...) přes hubu. Nakolik si to vlastně zasloužil, je na zhodnocení každého z nás. → http://magazin.sms.cz/index.php?P_id_kategorie=4710&P_soubor=zpravy%2Findex.php%3Fcat%3D2%26clanek%3D17011. ()

hujerita

Kúsok cesty zo života folkového lúzra bez pointy. Coenovci sa držali veľmi na uzde. Ale fajn dalo sa to raz pozrieť. ()

BlueL

Za mě plnej počet hvězd; jedna za muziku, jedna za zrzavý kočky, jedna za to, že tak jako Llewyn se občas cejtí prostě každej, jedna super postavu hranou Johnem Goodmannem a jedna za Coeny a jejich nápady. ()

Dann99

Tam kde film začal,tam bohužiaľ aj skončil.Zaujimavé postavy,piesne to je všetko.Odo mňa 3* aj to nadhodnotené. ()

Misirlou

Příšerná existenciální nuda. Žádný náboj, dlouhé mlčící pasáže, spousta pasáží filmu o ničem. Kdo se v tom vyžíváte, zajděte v Praze do divadla na hru Penelopa. Filosofické drama se sáhodlouhými pasážemi o ničem, kdy jen člověk zírá a říká si, že to musí být zlý sen (ale herecké výkony super). Když jsem sledovala film, hned jsem si na tu hru vzpomněla. Je to nejslabší film bratrů Coenů a doufám, že se nechystají v tomto trendu pokračovat. ()

Allenovec

Bratři Coenové skvostně vystihují atmosféru počátku šedesátých let, kterou doprovází tempo folkové hudby. Tento lyrický film mě uchvátil a vtáhl přímo do nitra neúspěšného, talentovaného, chladného muzikanta, který se snaží prosadit. Film nedává najevo rozsáhlý děj, jedná se pouze o malý emoční náhled do života umělce. Je opravdu radost se na tento film dívat, práce kamery společně s hereckými výkony a překrásnou hudbou tvoří nádhernou koláž geniálních bratří. ()

Sedmé Star Wars mají záporáka

Sedmé Star Wars mají záporáka

28.02.2014

Fanoušci Star Treku už dozajista zvládli vydýchat, že jim J. J. Abrams (Mission: Impossible III, Super 8) pláchl do předaleké galaxie. Star Wars: Epizoda VII se připravuje a sepisuje pěkných pár… (více)

Oscarové nominace 2014

01.01.2014

V Cannes vyhrálo šokující lesbické drama

V Cannes vyhrálo šokující lesbické drama

29.05.2013

Explicitní sex mezi herečkami Adele Exarchopoulos a Leou Seydoux samozřejmě není jediným důvodem, proč porota pod vedením Stevena Spielberga udělila Zlatou palmu filmového festivalu Cannes dramatu o… (více)