František Vedral byl vekslákem, podvodníkem i mafiánem a nakonec se stal i vrahem, kterého se bálo mnoho lidí. Původně začínal jako malý podvodníček a vekslák ve skupině, kterou vedl za socialismu JUDr. Tipl se svým synem. Skupina prodávala na Západ výměnou za elektroniku kradené umělecké předměty. Když byli chyceni, právě Vedral se dostal z celé záležitosti na podmínku a převzal šéfovy obchody. Po revoluci začal Vedral uplácet politiky a na všechny sháněl kompromitující materiály. S podivným privatizačním fondem se zúčastnili s Tiplem kupónové privatizace. Krytí jim poskytoval jejich kamarád Strnad, který v té době pracoval pro tajnou službu. Jako první začal ohrožovat Vedralovu skupinu novinář Smetana. Ve chvíli, kdy zjistil, že ho nemůže uplatit, zaplatil si jeho vraždu. To už na Vedralově kauze začal pracovat policista Cajthaml, který získal dostatek důkazů na zatčení. Od Strnada se Vedral dozvídá, že jeho kauzu přebírá neúplatná státní zástupkyně, tu také nechá zavraždit. Zdá se, že Vedrala s Tiplem nic nezastaví. Cajthaml odchází od policie a své vyšetřování vede na vlastní pěst. (TV Nova)

Streeper

Zase jsem po dlouhé době dala šanci české kinematografii a dopadlo to dobře. Příběh Mrázka mi moc známý není, vůbec si ho nevybavuji, ani že bych o tom někdy četla. Takže celý film byl pro mě překvapivý. Říkala jsem si, že snad není možné, aby to někomu opravdu procházelo, ale jak se ukázalo, prachy jsou největším držitelem moci. Jsem překvapená, že se něco takového dělo i u nás a ještě víc překvapená, jak skvěle to češi dokázali natočit. Herecky je to skvělé, Vetchý je úžasný, ale všem se to moc povedlo. Místy napínavé, opravdu jsem hodně mile překvapená. ()

DruidKarel

1510. hodnocený film: Jestli někdo čeká další ubohou podobu české kriminálky, bude zklamán a naopak mile překvapen. Nejen, že se zde objeví pro mě dvakrát neoblíbený "kamarád do deště" Lukáš Vaculík, ale i Ondřej Vetchý, který skutečně zraje jako víno. Nádherná Vica Kerekes, Jiří Dvořák a Kryštof Hádek jsou zárukou kvalitní podívané. Obzvláště bych pak ještě ocenil Jiřího Dvořáka, který postavě svým hlasem propůjčuje nezaměnitelný charakter "svině". Po dlouhé době zase kvalitní snímek z Čech a já jenom kvituju nápad inspirovat se korupcí a mafiánskými praktikami svázaným Československem (Českem). Film si zaslouží mé doporučení, stejně tak i 4*. Snad jen chyběla nějaká dobová hudba. 4* ()

Dannysek4U

Solidni remeslo prolnuty s jednoduchym popkornem. Trochu bulvar, trochu exploatace, rozhodne lepsi nez Kajinek, tisickrat nad Hranarema, ale i tak to moznosti tematu nevytezuje ani zbla. ()

kusper

Velmi aktuální záležitost. Výhodou dnešní doby je, že novináři se nemusí střílet stačí koupit celé noviny, případně vykoupit všechny výtisky. NE! ()

campix

Velký úspěch filmu Kájínek otevřel dveře dalším podobně zaměřených filmům a toho využívá Petr Nikolaev, který zrežíroval filmovou adaptaci knihy Kmotr Mrázek od Jaroslava Kmenty. Takže prostě taková pravdivá/nepravdivá životní pouť jednoho z českého gangstera. Opravdu se dá říci, že se jedná o něco ve stylu Amerického gangsstera nebo Veřejného nepřítele č.1. Ale abych nemátl, tak zdaleka nedosahuje jejich kvalit. Ovšem na české poměry je to zajímavý počin a letos rozhodně jeden z nejlepších co u nás vznikl. Umocněno tím, že se většina filmu točila na Kladně a v okolí, a jelikož jsem Kladeňák, tak pro mě atraktivita filmu vzrůstá. ()

Pedrousek

Určitě další povedený snímek o českém podsvětí a o tom, jak to tady asi chodilo a asi i stále chodí. Jediné, co mi trošku vadilo, byl Ondra Vetchý v záporné roli - nějak mi na ty zloduchy moc nesedne, ale to je asi jen můj pocit. ()

zette

Asi jen malokdo z zivych vi, jak to vsechno kolem zavrazdeneho Mrazka ve skutecnosti bylo... Alespon pro me je film velice zajimavy a hodne me bavil. Konecne zase nejaky cesky film, ktery je o necem! Strih mi misty vadil, mozna i vyprava mohla byt honosnejsi, ale dobry... Vetchy ve sve roli dominuje a jsem rad, ze po delsi dobe vetsi roli dostal Vaculik, ktery taky nezklamal. Skoro za pet hvezdicek, zklamany jsem nebyl. ()

necisty

Zaujímá kamerou, dostává dějem, fascinuje hudbou. Po herecké stránce tomu nemám co vytknout a spokojeně uzavírám tento rok ne příliš (z mé strany) dlouhou filmovku. LFŠ 2014 ()

Riley

Ondřej Vetchý mě mile překvapil jako herec s velkým H. Film má šťávu, je pěkně natočen, je odvážný a ,,informativní". 85% ()

V_erus_h

Neznám podrobnosti, o tuhle kauzu jsem se nikdy nezajímala, takže nevím, jak moc se to zakládá na realitě, ale film se mi líbil a to docela hodně.. Slušná atmosféra, akce, pár vtípků, vypadalo to na 5* záležitost.. Ale pak přišel konec.. Konec, který to zazdil takovým způsobem, že mě to bude štvát ještě dlouho.. Měla jsem pocit, že režisérovi buď došly prachy nebo ho to prostě přestalo bavit.. Naštvalo mě to takovým způsobem, že jsem uvažovala o strhnutí hned 2*, ale pak jsem to trochu vydýchala, takže je to nechám na 3,5*, ale zlobím se.. :D ()

dr.fish

Skvěle natočený film. Kamera, střih a herci na jedničku. Nelítostný souboj Vetchý vs. Vaculík. Možná trochu zrelativizované a naivnější vidění posledních pětadvaceti let, nicméně dobře napsané, vygradované a s poučením na závěr. Zároveň to není nějaká agitka, padoucha mi bylo lidsky líto. Historicky se mne to navíc dotýká, prožil jsem ta léta taky, na všechny události prošlých let je to šikovně napasované, čímž je věrohodnost značně umocněná. První film, o kterém tedy vím, který podal ucelenější a vcelku věrohodný obraz spojení politiky a podsvětí v období našeho "protokapitalismu". Zároveň ho ale neberu jako dokument, ale jako obyčejnou, trochu americkou, kriminálku. 85% ()

sir-dave

Mě se to líbilo i navzdory faktům, že týž den to byl už třetí film v kině za sebou a české filmy nijak nevyhledávám. Příběh kmotra beru hlavně jako mafiánský film z českého prostředí, který byl přetvořen spíše k určité fikci, než aby si z něho mohl vzít člověk nějakou odpovídající informační hodnotu. Daleko lepší než starší Kajínek. Vetchý si Vedrala hezky dával, role mu sedla. ()

URBAN

Překvapení ! Čekal jsem špatný český film , ale on nebyl . On byl až skvělý a to šlo o mafiánský příběh což není zrovna téma které naši filmaři umí . Skvělý příběh , herci a dokonce i zpracování které na české poměry nebylo vůbec špatné . A film ani na chvíli nenudil . ( 7.5.14/MAC ) ( 3.8.15/Letní Kino Frýdlant nad Ostravicí/Sčítání lidu: 45 ) ()

panMartin

Příběh Kmotra je až překvapivě dobrá podívaná s nadstandardním scénářem a hereckým výkonem Vetchého, Vaculík snesitelný, zbytek kupodivu nenudil. Režie se povedla na výbornou, stejně jako kamera. Možná ve filmu mohlo být o něco více akčních scén, a také propletetí mafie a politků, a vraždy které si objednával. Ještě co musím vytknout jsou nepatrné chyby a neuzavřený konec, Velmi neuzavřený. Prostě pokud jste fanouškem kriminálek, českého filmu, nebo mafiánských praktik, tak tohle musíte vidět. ()

veertiik

Jako informace o nějakém "kmotrovi" v Československu a později Česku bych to nehodnotil. Na konci jasně píšou - VOLNĚ podle předlohy. Jako obyčejný film se mi to celkem líbilo, film má spád a nenudil jsem se... ()

Nivenx

Česká tvorba není nic moc a když už se něco povede, tak by to mělo vypadat takto. Perfektně natočený film o likvidaci českého státu. Nechybí pořádné krimi vyšetřování, k tomu nějaké ty vraždy a neustálé vydírání a podplácení všeho, co by mohlo Vedrala ohrozit v jeho brutálních podvodech. Já si film bezprostředně užil. 80% ()

kocik1

Zajímavý příběh, který zůstal příliš na povrchu, takže se ve finále rozpizl do velkého nic. Je to jako když si ukrojíte krajíc chleba. Kůrka je sice nejlepší, ale pokud si neukousnete i střídy, nemáte šanci to poznat. ()

Zemřel herec Andrej Hryc

Zemřel herec Andrej Hryc