František Vedral byl vekslákem, podvodníkem i mafiánem a nakonec se stal i vrahem, kterého se bálo mnoho lidí. Původně začínal jako malý podvodníček a vekslák ve skupině, kterou vedl za socialismu JUDr. Tipl se svým synem. Skupina prodávala na Západ výměnou za elektroniku kradené umělecké předměty. Když byli chyceni, právě Vedral se dostal z celé záležitosti na podmínku a převzal šéfovy obchody. Po revoluci začal Vedral uplácet politiky a na všechny sháněl kompromitující materiály. S podivným privatizačním fondem se zúčastnili s Tiplem kupónové privatizace. Krytí jim poskytoval jejich kamarád Strnad, který v té době pracoval pro tajnou službu. Jako první začal ohrožovat Vedralovu skupinu novinář Smetana. Ve chvíli, kdy zjistil, že ho nemůže uplatit, zaplatil si jeho vraždu. To už na Vedralově kauze začal pracovat policista Cajthaml, který získal dostatek důkazů na zatčení. Od Strnada se Vedral dozvídá, že jeho kauzu přebírá neúplatná státní zástupkyně, tu také nechá zavraždit. Zdá se, že Vedrala s Tiplem nic nezastaví. Cajthaml odchází od policie a své vyšetřování vede na vlastní pěst. (TV Nova)

Kivis

Velmi příjemné překvapení. Děj má spád, Ondřej Vetchý předvádí vynikající výkon, za něhož bych mu klidně nějakého toho Lva naložil. Film se sice ke skutečnosti staví poněkdu kostrbatě - v řadě míst se od reality odpoutává až příliš, na druhou stranu používá řadu zkomolených skutečných jmen (Schlouf, Sezeta,...), ale myslím, že události a okolnosti, které byly oproti reálnému příběhu Kmotra Mrázka přidány, jsou jen ku prospěchu výslednému dílu. Film takto aspoň řadu diváků donutí dohledat si reálné informace sami. Podobně funguje další hit roku 2013 film Rivalové. Rozhodně nelituju peněz za lístek do kina a až se Příběh kmotra objeví někdy v televizi, rád se zase podívám. ()

mahatma

Každopádně film, na který se rád opakovaně podívám. Vetchýmu jsem sice předrevolučního veksláka moc nežral, ale mocného Frantu zahrál tak skvěle, že jsem si strachy ustříkaval do trenek. Vůbec nejsem velkým fandou české produkce, ale tohle bylo dobré a "stopro" bude tento film v mojí filmotéce. ()

FatimaO

Výborný Ondřej Vetchý, ostatně jako vždycky. Díky němu dávám 3*. Jinak by to byly dvě. Film ve mě vůbec absolutně nic nezanechal. ()

Paokara

Film znovu připoměl zvěrstva a otevřel zalepené oči s bordelu konce komunismu a nástupu Havlovy pseudodemokracie,kde tady bylo a je i dodnes vše možný,propletenec podvodů a nájemných vražd mezi fízly-mafiány a politiky...film ve kterém exceluje Vetchý s Vaculíkem!nemám co bych tomuto snímku vytknul...90% ()

Mark1983

Normálně vážné české filmy nemusím,ale Příběh kmotra mě docela překvapil.Není to teda jeden z nejlepších filmů,ale dá se říct,že je to jeden z koukatelných filmů,a to taky stačí. ()

trx2010

Zatím asi nejlepší český film na toto téma. I tak ale pořád dost slabý. Svým zpracováním a informacemi které zobrazuje a které známe všichni z novin by byl šokující, jak o něm často čtu, kdyby přišel o 15 let dříve. Ty idiotské zvukové a obrazové efekty byly moderní snad jen v době kdy vyvýjeli zařízení na jejich vytváření. Herecké výkony jsou většinou o řád lepší než v případě perverzně špatných hranařů či extrémně pitomého kajinka. Nicméně pořád je to velmi nudná podívaná u které mi uniká smysl proč vznikla. Ve chvíli kdy začne Vedral moralizovat o vyprázdněné společnosti to už nabere příznaky absurdity. Chápu že si chtěl autor rýpnout do doby, ale z úst Vedrala to znělo pitomě. Film může překvapit či nějak strhnout snad jen někoho kdo byl posledních 30 let v kybernetickém spánku. Ondřeji Vetchému to šlo, ale nebylo moc co hrát. Na dobovost se díky product placementu evidentně sralo. Režisér se vyjádřil, že bez sponzorů by to nešlo natočit a proto se ve filmu díváme například na moderní autobus Student Agency. To je právě jedna z věcí co dělí skutečný film od těch co si na něj jen hrají. Ve filmu jsem si všiml několika věcí. 1. Radiátor na služebně rozhodně nepatřil do éry socialismu. 2. SPZ neodpovídaly době. 3. Vedralův mercedes též ne. 4. Bentley se začal vyrábět o dva roky později než je ve filmu. 5. Mrtvej Hádek koulel očima. ()

carramba66

Kmenta je idiot, kterej splácal pátý přes devátý jenom proto, aby byl slavnej. Úplně nejvíc se ale směju tomu, jak je MF vykreslovaná. Každej policajt, bojující proti korupci vám řekne, že je to právě Mladá Fronta, kdo byl hlásnou troubou většiny polistopadových mafiánů. A film? O hvězdičku víc, než Bastardi, hledíce z uctivého povzdálí na záda Sametovým vrahům. Nikolajev není Svoboda a Ondra Vetchý není a nikdy nebude Michal Dlouhý, pokud jde o role mafiánů. ()

TOPmoovie

na cechy to bolo ok. niekolko krat vas vyrusia z deja priam detsky hrozne herecke momenty. skoda ze film nemal kvalitnu techniku svetlo/farby / ostrost/ kontrasty ()

camomilla

Muze se zdat, ze s takovym scenarem je jednoduche zasahnout divaka. Kdo po zhlednuti tohoto filmu nechce zmenit obcanstvi, musi byt minimalne prisavka na jednom z rameni chobotnice. Kazdopadne nejen nalada a emoce, ale take herecke vykony Vetcheho (i Vaculika!) Vam dokazou, ze kdyz se chce, umime natocit dobrou kriminalku. ()

Mates Hradecky

Tento film jsem původně chtěl ignorovat, i vzhledem k masové reklamě a masovém producentovi. Ale Ondřej Vetchý opět dokázal, že dokáže zahrát vše a divák mu to sežere. Vlnu deprese, která se nutně dostavila na konci snímku, rozehnala povedená hudba přes závěrečné titulky. ()

zekon

Klaním se před troufalostí autorů, podle mě není jedoduché něco takového vypustit ven. Ať už knížku tak film. Chápu že tam nejsou konkrétní jména, což je škoda, ale je jasné proč. Hodně smutné je co se tu vlastně dělo a děje. O výkonech mistrů Vetchého a Vaculíka netřeba diskutovat. A v podstatě vše napsal Enšpígl :) ()

steews

Film, u kterého si na konci řeknete: "Panebože, doufám, že je to přikreslený, něco takovýho snad nebylo možný." Ale víte, že asi bylo... Překvapilo mě mnohdy reálné pojmenování postav a odvaha, s jakou všichni do filmu museli jít. Skvělý je i výkon Ondřeje Vetchého, mně ho bylo na konci až skoro líto! Film rozhodně velmi dobrý na české poměry, svižný, kamera mě ale spíš rozptylovala, evidentně se inspirovala v amerických a potažmo i českých kriminálních seriálech, ale jako celek rozhodně 4 hvězdy. ()

lepinla792

Někdy může mít člověk pocit, že když o něčem poměrně ví (např. z knih a novin) a je to příběh vytržený z reality a poměrně blízkého okolí, že je to neuvěřitelné . Může se utápět v detailech a srovnáváním toho co vidí, a jak si doposud myslel, že to mohlo být. V tomto filmu k tomu může vést i záměna jmen, někdy na hony vzdálených reálným jménům, někdy naopak symbolicky blízkým. Mě se to naštěstí nestalo a tento film hodnotím velice kladně. Zpracováním mě oslovil třeba mnohem více než Kájínek a než leckteré obdobně hodnocené krimi drama ze světové tvorby. ()

raru

Konečne film podaný lopatisticky a jednoducho o prerode zo socializmu na kapitalizmus.Síce niekedy pôsobí až prehnane naivne,ale je to balzam na dušu po tých všetkých filmoch,po ktorých zhliadnutí som si skoro zavaril mozgové závity.A k dobrému filmovému zážitku nepochybne prispela dvojica Vetchý-Vaculík. ()

StrycoWolver

Keby bol takto natočený americký film s americkými hercami, tak 2* maximalne. Ale tým pádom, že sa to dialo tu a úplne sa nás to dotýka, mnohí tu dobu pamätajú, tak to tento film vysoko posúva aspoň u mňa. Vedralov každý nový kšeft som hltal s otvorenou hubou. ()

Zemřel herec Andrej Hryc

Zemřel herec Andrej Hryc