František Vedral byl vekslákem, podvodníkem i mafiánem a nakonec se stal i vrahem, kterého se bálo mnoho lidí. Původně začínal jako malý podvodníček a vekslák ve skupině, kterou vedl za socialismu JUDr. Tipl se svým synem. Skupina prodávala na Západ výměnou za elektroniku kradené umělecké předměty. Když byli chyceni, právě Vedral se dostal z celé záležitosti na podmínku a převzal šéfovy obchody. Po revoluci začal Vedral uplácet politiky a na všechny sháněl kompromitující materiály. S podivným privatizačním fondem se zúčastnili s Tiplem kupónové privatizace. Krytí jim poskytoval jejich kamarád Strnad, který v té době pracoval pro tajnou službu. Jako první začal ohrožovat Vedralovu skupinu novinář Smetana. Ve chvíli, kdy zjistil, že ho nemůže uplatit, zaplatil si jeho vraždu. To už na Vedralově kauze začal pracovat policista Cajthaml, který získal dostatek důkazů na zatčení. Od Strnada se Vedral dozvídá, že jeho kauzu přebírá neúplatná státní zástupkyně, tu také nechá zavraždit. Zdá se, že Vedrala s Tiplem nic nezastaví. Cajthaml odchází od policie a své vyšetřování vede na vlastní pěst. (TV Nova)

Feacher

Možná bych to střihnul o kousek delší, ale zase bych nerad riskoval snížení kvality filmu. Takhle jak to je se mi to docela líbilo. Zajímavý příběh, který je daný na plátno, skvělí herci, zkrátka příjemný večerní zážitek. 5*! ()

Bragi66

Sice to ukazuje nějaké ty dobové atmošky, ale do problémů, ani do osobností, to nejde. Vypadá to jako přihřátí filmové polévky na Mrázkově vychladlé slávě. ()

Theofilus

Na studenta filmový školy, co viděl někde v letadle Scorseseho Mafiány, během toho si třikrát odskočil a vlastně ho to ani moc nebavilo (bylo tam málo pomrknutí na skutečný události), docela solidní film, kterej chytíte uprostřed noci někde na Nově a dáte mu těch 20 minut, než si zas přepnete na něco na co se dá koukat. ()

motyka52

Postavy v tomhle filmu často říkají "už musím končit" a ono to skoro vypadá, jako kdyby to bylo nějaké heslo pro všechny na place. Skáče to z jednoho na druhé, s nějakým hlubším pronikáním do jednotlivých kauz se to vůbec nezdržuje, prostě chybí tomu minimálně další půlhodina. A to je potřeba ještě kousat některé klišovité fráze a příšerně patetický závěr. Ne snad, že by si to Mrázek zasloužil, ale o téhle figuře se jistě dal natočit mnohem propracovanější a nepoměrně víc strhující biják. Zase ale řemeslně to celé zvládnuté je a Vica tam ukáže dudy, takže tříhvězda s tím že "na Česko docela dobrý". ()

JB001

Nebylo to špatný tedy pokud abstrahuji od faktu, že to bylo natočeno na motivy knihy... Realita možná horší nebo lepší. Těžko říct. Já ale na devadesátky vzpomínám nostalgicky jako na období svobody ()

Miroslav.Zac

Nechápu, proč zrovna u Mrázkovy aféry museli filmaři měnit jména, když u těch ostatních (Krejčíř, Jonák, Orličtí vrazi) tímto neduhem netrpěli. O Mrázka jsem se dlouhodobě zajímal, Kmentovu knihu jsem taky četl, ale tady jsem se dlouho nemohl vcítit do děje. Vetchý mi jako mafián zprvu neseděl, ale v průběhu děje jsem si zvykl. Pořád lepší, než ta parodie Čuba v seriálu Devadesátky, kde byl vyloženě k smíchu. Celkově je Příběh kmotra velmi dobře natočeným filmem, který určitě ani během let nezapadne. ()

lineker

Hodně velké sousto bylo panem Nikolaevem uzmuto. A vyrovnal se s ním opravdu po svém. Natočil působivý thriller, kde prim hraje velmi slušné tempo (film opravdu rychle uteče), podpořené dobrou hudbou a výbornými hereckými výkony. Já sám bych ovšem uvítal větší autentičnost. Myslím, že osoba Františka Mrázka, tak ekonomicky a politicky divoká poslední desetiletka minulého století si to zaslouží (myšleno upřimně). Jinými slovy fakta 20 % omáčka k lepší chuti 80% by k mé spokojenosti mělo být v opačném poměru. ()

manas1

tak český film PŘÍBĚH KMOTRA nezklamal...herecký výkon Vetchého a spousty jiných skvělých českých herců byl naprosto bezchybný... Film splnil veškeré mé očekávání...Naprostá jednička krimi filmů v cz tvorbě..A jestli si někdo myslí že se jenom mlží kolem všeho tak mu řeknu jedno k tomu.. nekoukej na to jako na fakta..ale jako na film.. nikde není psáno že je to přesné !! Ono na druhou stranu si myslím že se nedá do 2 hodin vtlačit celé dění !! Přečti si knížku.. Nikdy se nedá ani pravda zfilmovat !!Já na premiéře byl naprosto spokojený ...Dávám 5 ()

Castik

Přestože film běží spíše v mělkých vodách a do hloubky se ponoří jen částečně, tak smekám, protože i tak stačí k tomu si udělat představu, jak vypadala (a myslím, že i nadále vypadá ...) demokracie v našich končinách. Snímek má tempo, splní očekávání a rozhodně nenudí. Hudební doprovod je také na jedničku. Myslím, že na hlavní roli nemohl pan Nikolaev vybrat lépe, než Ondru Vetchého. Jedna věc mne ale přecejen zklamala. A to, že ona pověstná spravedlnost (pokud tedy vůbec) zvítězila spíše náhodou. Film rozhodně doporučuji .... a to především těm, kteří chtějí bilancovat posledních 25 let této země. ()

bidinka

Musím říct, že jsem od filmu nic moc neočekávala...Udělala jsem dobře. Chvílemi herecké výkony fakt chabé. Nejvíce mě rozesmála scénka, kdy Vaculík najde svého mrtvého kolegu v kanceláři, obejme jeho mrtvolu a hle mrtvola hýbe očima. Jinak chvílemi opravdu zábavné. ()

SoTom

Šel jsem do kina za zábavou, ne na promítání filmu o životě a díle Františka Mrázka, takže mě dostatek dezinformací nepřekvapil. Za zábavou jsem tam byl správně. Film mě bavil od začátku do konce. Ondřej Vetchý mi v roli Františka Vedrala seděl a celkově si myslím, že to je dobře odvedená práce. ()

z.z.jarush odpad!

režisér neumí. herci -s výjimkou vetchého- neumí. scénárista neumí. a pokud neumíš, nemůžeš na csfd dostat hvězdičku. ()

Fit_24

Vyborne zpracovani v podani vynikajiciho vykonu Ondreje Vetchyho a Lukase Vaculika. Naprosto splnena vsechna ocekavani. Filmarum velky dik ()

w31rd0

Ceskej Heat, kterymu skodi inspirace skutecnejma udalostma a lidma. Pri scene setkani v divadle sem si rikal ze to muze bejt zajimava fikce, ale proc do toho pak zacli montovat Klause, Grosse a Bradacovou (WTF)? Stvalo me, ze tam tyhle figurky byly umele nasroubovany, aby zvysily nalehavost a dojem ze to takhle jako fakt funguje. Chtelo to bejt dokudrama a gangsterskej epos, ale neni to ani jedno. Vetchy mi bohuzel mistama smrdel Lunakem a Lukas 'Serpico' Vaculik nedokazal svyho fizla s pravitkem v prdeli poradne ozivit krome toho, ze porad intenzivne mrkal - doufam, ze to nebylo v morseovce "ten premier ma bejt Gross". Skoda promarnenyho potencialu, takhle silny tema by si ale zaslouzilo lepsi zpracovani. ()

checa

Film má dobrý spád, celkem dobře se režisérovi podařilo do něj směstnat důležité informace o Mrázkově životě a až do konce filmu bych mu dala 4,5 hvězdičky. Koncem mě ovšem režisér velmi zklamal. Děj mohl mnohem více vygradovat a už vůbec jsem neměla pocit, že by zde byly naznačeny možné varianty toho, kdo Mrázka zabil, což je na jeho kauze jedna z nejzajímavějších a nejdůležitějších věcí. Velká škoda, pár minut navíc na zlepšení konce by film rozhodně snesl, vůbec jsem neměla pocit, že by se diváci v kině nudili. Takto jsem z toho měla spíše dojem, jako by režisérovi (scénáristovi) došel před cílem dech . Také jsem měla (možná subjektivní dojem díky současným volbám) , že zde nebylo tak zřejmé napojení na Šloufa a potažmo Zemanovu vládu, jakoby se tomu autoři chtěli trochu vyhnout... I přes méně povedený konec je to povedený film a po váhání mezi 3 - 4 hvězdičkami se přikláním ke 4. A koho tématika zaujme, rozhodně doporučuji trilogii Kmotr Mrázek, kde si o všech postavách uděláte více jasno :-) A k hereckému obsazení: Vetchý jako Kmotr Mrázek/Vedral - 6 hvězdiček! Vím, že je to skvělý herec a v této roli (i přes mou lehkou nedůvěru..) to znovu potvrdil! ()

Milan-K

Moc se mi to líbilo! Dal bych čtyři, ale musím dát tři hvězdy: film stojí a padá na Vedralovi (Ondřej Vetchý). Vaculík se svému soupeři ve své roli Cajthamla vůbec nedokáže vyrovnat! To je moc velká škoda... Moc se mi líbil přechod z doby předrevoluční, přes porevoluční, až do té dnešní. Kamera a střih následují to, co úspěšně použila Kriminálka Anděl a Expozitura. Film bych právě přirovnal k úžasné Expozituře. Ondřej naposledy prokázal tak věrohodnou přeměnu charakteru filmové postavy ve Vendetě (2011) - opět by si zasloužil aspoň tradiční nominaci na Českého lva! ()

Zemřel herec Andrej Hryc

Zemřel herec Andrej Hryc