František Vedral byl vekslákem, podvodníkem i mafiánem a nakonec se stal i vrahem, kterého se bálo mnoho lidí. Původně začínal jako malý podvodníček a vekslák ve skupině, kterou vedl za socialismu JUDr. Tipl se svým synem. Skupina prodávala na Západ výměnou za elektroniku kradené umělecké předměty. Když byli chyceni, právě Vedral se dostal z celé záležitosti na podmínku a převzal šéfovy obchody. Po revoluci začal Vedral uplácet politiky a na všechny sháněl kompromitující materiály. S podivným privatizačním fondem se zúčastnili s Tiplem kupónové privatizace. Krytí jim poskytoval jejich kamarád Strnad, který v té době pracoval pro tajnou službu. Jako první začal ohrožovat Vedralovu skupinu novinář Smetana. Ve chvíli, kdy zjistil, že ho nemůže uplatit, zaplatil si jeho vraždu. To už na Vedralově kauze začal pracovat policista Cajthaml, který získal dostatek důkazů na zatčení. Od Strnada se Vedral dozvídá, že jeho kauzu přebírá neúplatná státní zástupkyně, tu také nechá zavraždit. Zdá se, že Vedrala s Tiplem nic nezastaví. Cajthaml odchází od policie a své vyšetřování vede na vlastní pěst. (TV Nova)

M4rty5

Pročítám zdejší komentáře a opět se musím smát jak půlka lidí píše cosi ve smyslu že je na filmu vidět "novácká produkce" a že se "to" točilo v ČR a tak je to vlastně mnohem horší než kdyby to točil někdo "schopný" ze zahraničí. Tyhle pseudointelektuální žvásty a kritiky jsou bohužel na CSFD v poslední době celkem běžné. Nyní k filmu samotnému. Dle mého má velmi solidní atmosféru, kvalitní herecké obsazení které v mých očích zcela splnilo svoji úlohu na výbornou a velmi povedené vizuální zpracování. O problematiku kolem Mrázka jsem se zajímal již před shlédnutím filmu, nicméně až díky němu jsem alespoň z části pocítil bezradnost lidí kteří tyto mafiány chtěli dostat tam kam patří / patřili. Troufnu si říct že se jedná o velice povedené dílo. Dal bych nejspíš 4 z 5, ale na truc uživatelům kteří pomlouvají prakticky veškerou českou produkci právě z toho důvodu že je česká přidávám 5 hvězdu. ()

aneta105

Pěkná česká gansterka s dobrým hereckým obsazením, a luxusním dějem. bavilo mě to až do konce a právě konec mi vyrazil, skoro dech, musím se poklonit a dát 80%. ()

LucasAmarok

Jeden z případů kdy nemám k novodobějšímu českému filmu žádné námitky. Sonda do světa o jehož existenci všichni více méně tušíme že se ukrýval a ukrývá za českou politikou. Dobré provedené ponuré zpracovaní které podkresluje temnou atmosféru příběhu který má jen jedinou chybu a to že je inspirován skutečnými událostmi. ()

Lukke32

Rozmýšlel jsem se mezi čtyřkou a trojkou, je to něco mezi. Protože mi ale přišlo finále poměrně slabé, nedodělané, dal jsem filmu nakonec tři hvězdy. To ale neznamená, že je to slabší film. Mne osobně vždycky strašně sere, jak se v současné kapitalistické demokracii dějí podobné věci, včechny ty kauzy poslední doby, velmi slabá a mírná justice, která vlastně přispívá k tomu, aby se všem těm šmejdům nic moc nestalo a skoro se mohli vysmívat všem slušným lidem. Zavřete ho, až zčerná! Proto mě film emočně pohltil. Dobré herecké výkony obou hlavních představitelů, jen škoda toho konce. ()

ElBrass

Nejsem si jistý jestli Lukáš Vaculík herecky stíhá Ondřeji Vetchému, který tento film zachraňuje před propadem. ()

sml41

Chyba vo filme: Ked Cajthaml ma v naruči zastreleného Bohouška a v čase 1:12:17 mu otočí hlavu, zastrelený Bohoušek zmení pohľad. ()

megacik

Páčilo sa mi to. Ondřej Vetchý mi miestami pripadal ako Robert de Niro. Len to spracovanie trochu krívalo. Mne dosť vadila hlasitá hudba, ktorá sa miešala so značne basovými hlasmi. Basové hlasy mali dokonca aj niektoré ženy, čo ma len utvrdzuje v tom, že záverečné spracovanie filmu asi neprebehlo tak, ako malo. Taktiež, buď vrieskala hlasná hudba, ktorú som stíšil, pričom o minútu som už nepočul o čom sa zase rozprávajú...alebo hudba a rozhovor šli zhruba v rovnakej hlasitosti, takže som nerozumel všetkému, o čom sa rozprávajú...no čo už, nie každý režisér je Spielberg.. A ešte mi chýbalo napätie, prípadne nejaká pozitívne rozvinutá postava, o ktorú by ste sa báli, napr. ňou mohol byť ten noname zavraždený novinár. Vyšetrovateľ ako hlavná postava bol nevýrazný...Lukáš Vaculík bol skvelý vo filme Metanol ako podvodníček, prípadne by sa hodil ako zlý kráľ do rozprávky, ale ako spomalený vyšetrovateľ sem nejako nepasuje. Každopádne, nebolo to zlé, ja by som tomu dal slabšiu dvojku. ()

Pimburger

Přestože mě Gangster KA zaujal více, ani tohle nebylo špatný. Ondřej Vetchý se sice moc nehodí na roli záporáků, ale Vaculík byl ve své roli dobrý. Přestože film deklaruje, že se nejedná o životopis Františka Mrázka, lze - vzhledem k aktuálním kauzám - podobné praktiky pozorovat dodnes a to je právě to, co je pro mě na filmu nejzajímavější. Krásné ztvárnění toho, jak je policie propojená s mafiány a politiky a podle toho jsou také různí lidé dosazováni na různá místa. A navíc v tom hraje Vica Kerekes. Za mě jasné čtyři hvězdy. ()

aristoteles

Z technického hlediska nemám nic moc co vytknout, kamera, střih,... vše bylo dobře zvládnuto. Na druhou stranu děj a atmosféra chvílemi působí až plitce. Pokud bych měl hodnotit pouze na české poměry neváhal bych hodnotit čtyřmi hvězdami, ale jestli mám hodnotit s ohledem na celosvětovou kinematografii je to poctivý průměr. ()

teekanee

Dvě třetiny filmu jsou za pět hvězd, ale poslední tak za 3. Přesto se jedná na český poměry o velice dobrý film. 75% ()

Falanx

78%. Jó lidičky drahý, každá svině jednou dochrochtá. Knihu jsem si přečetl s chutí a kynotajátr prožitek nepokazil**** © Jaroslav Kmenta, 2007 ()

SATUR.

Témata klíčová, ztvárnení scénáristicky, dramaturgicky poměrně povrchní. Nejspíš to minimálně chtělo scénáristicky přizvat autora předlohy, škoda. Marián Kočner a kolektiv má FM evidentně jako velkou inspiraci.... Celkově 3,5* ()

Petbrab

Nebylo asi snadné zpracovat film o Mrázkovi, ale řekl bych, že Nikolajev zapracoval dobře a vystihl onu osobu i divokost té doby. ()

leafroller

Myslím, že je to velmi poučný, možná skoro historicky dokumentární film. Film ukazující pravou podstatu a účel porevoluční privatizace. A osoba samotného pana Mrázka je třeba pro mě velkým vzorem. Lidé, kteří umí prosperovat za každého režimu, jsou praví hrdinové doby. A když se kácí les, tak holt často lítají i třísky. A každý má na výběr, zda bude či nebude držet hubu a krok. Každý z nás. A mimochodem.....víte, proč ta holka stála nahá u okna? Ta holka, co se pak z tý Francie vrátila a byla hysterická? Nebylo to proto, že Vedral je hajzl, bylo to proto, že komunisti a železná opona, bylo to proto, že chtěla něco, co se nedalo sehnat, bylo to proto, že chtěla přečůrat systém stejně jako on......a i kdyby jí to sehnala matka Tereza, stála by nahá u okna s matkou Terezou. ()

Zemřel herec Andrej Hryc

Zemřel herec Andrej Hryc