Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Ilicka
  ****

  Requiem za sen po česku v režii známého pijana Friče, který věděl, o čem vypráví, až příliš dobře.(25.11.2012)

 • Tosim
  *****

  VÍTE TAM, ZA OKNEM, TAM JE VEŘEJNOST...ALE TADY, TO JE MŮJ PRIVÁT... Člověk si řekne: co je na tom? Pokud ano, měl by se podívat na tenhle opravdový film. Herecké výkony jsou famózní a scéna, při níž František Smolík stojí uprostřed velkého bytu jen se starými kamny a několika rozbitými vázami, děsí...(11.8.2002)

 • dobytek
  ****

  Příběh několika lidí, co boj s alkoholem prohráli. Respektive jedinej Sovák s nim dokázal aspoň remizovat. Jinak je zajímavý, že Menšík, kterej za svůj život ztrvárnil tolik rolí alkoholiků, je tady jako jeden z mála celou dobu střízlivej.(10.8.2011)

 • JitkaCardova
  ****

  Učebnicový příklad, jak mizerná filmová hudba dokáže napáchat veliké škody - ty synteticé pazvuky by mohly vhodně doprovázet leda humoristické skeče ze života mladého chemika, anebo nějakou nejapnou studiovou sci-fi bakalářskou povídku... A pak taky to poněkud příliš symetrické a za vlasy přitažené zakončení, jako vystřižené ze Zoly, filmu závěrem srazilo hřebínek. *** Jinak ale všechno to mezitím - to vrávorání paňáců s přeraženým hřbetem po šikmém tenkém ledě a ta usvědčená životní bezvýchodnost všech zúčastněných, která neoblomně ukazuje, že alkohol vůbec není příčina a že jsou na tom všichni stejně bědně, staří i mladí, už předem rozvržení, uzoufaní, určení k semletí mezi vzdálenou, v krvi kolující touhou žít jinak a tušením, že ten den, kdy se vytrhnou a vezmou život do vlastních rukou, nikdy nepřijde, a tak si raději ředí krev a otupují vědomí - to mělo tísnivé napětí, správně jemně vystupňované, takže byste jim chtěli aspoň chvilku držet palce, za ně doufat, že to nezkazí úplně všechno a všem, přestože víte, že v téhle lidské komedii jsou poměry sil dávno určené... *** Plus: Menšíkova postava hospodského, tvrdého a nezúčastněně nápomocného tragédiím svých štamgastů jako popravčí špalek, je silná a o to pozoruhodnější, když víte, že filmové Boží mlýny Menšíka o dvacet let později nechají, aby se v Ikarově pádu a Tažných ptácích ocitl v roli jednoho z těch na druhé straně pultu. Některé scény vyloženě volají po zálibném srovnání. ***(8.2.2014)

 • EdaS
  *****

  Myslím, že je to široké veřejnosti neznámý film, ale skvělý. Lepší drama o alkoholismu, aby člověk pohledal. Ani Leaving Las Vegas nebylo snad tak naléhavé. Z herců je jednoznačně nejlepší Zdeněk Štěpánek.(19.5.2002)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace