Skupina odhodlaných ruských vojáků se uprostřed zničeného města ze všech sil snaží před nemilosrdnou německou armádou ubránit strategickou budovu. Během obléhání vzniká mezi vojáky a mladou ruskou ženou, která v domě žije, nečekané pouto. Režisér Fedor Bondarčuk ve filmu Stalingrad zkombinoval napínavé bojové scény s lidským dramatem ruských vojáků, několika zbývajících civilistů a německých okupantů. (Bontonfilm)

Uragan

Abych řekl pravdu, tak jsem čekal daleko víc od tohoto filmu... A zklamání je hlavně z děje... vůbec mi tam takový nesedí :-P ()

Honzulik

Stalingrad (Сталинград) - Tak tento film je naprostý opak toho, co jsem napsal o filmu Stevena Spielberga: Zachraňte vojína Ryana (Saving Private Ryan). Fjodor Bondarčuk mi při srovnání s "mistrem" připadá jako naprostý amatér...Film nedoporučuji a 1* dávám pouze za solidní trailer a "Got mit uns"... ()

pafka

Vizualni orgie. Rozhodne. Videt to ve 3D, tak to musi byt extra zazitek. Ovsem tam to cele konci. Herci moc nehraji, nekteri se temer trapi, veskere mezilidske vztahy se mozna zlehka daji tusit, ale po teto strance je to naprosto nefunkcni a to je nejvetsi problem tohodle filmu. On si na to totiz dost hral, pritom se to vubec nepovedlo. Bohuzel, je to dost slabe a zachranuje to jen ten vizual. Jo a puvodne jsem videl v anglickem dabingu, ale to se teda vubec nedalo. To byla prisernost. Zlaty originalni zvuk, ted abohuzel s one man ruskym dabingem nemeckeho zneni. ()

mnx

Velké zklamání pro mě a nejspíš velký průser pro ruského režiséra, který se nestyděl dát filmu takový název. Takhle sprznit nejvýznamnější vojenský střet 20.století... Ono to není na koukání špatné, hodně scén je opravdu dobrých, 3D je vynikající, ale celé je to prolezlé debilními matrixovskými efekty, kterých je tolik, že jsem často nevěděl, jestli je scéna stále zpomalená, nebo je to už normální rychlost. Navíc ty 2 romance, které se vlečou celým filmem, jsou tak natahované, až jsem u toho zíval. Ono už ale od začátku bylo zřejmé, že se bude hrát na city, a taky že hrálo, i když tak nějak jiným, ruským způsobem, který mi byl snad ještě odpornější než ten americký. Na "Nepřítele před Branami" neměl tento snímek, natočený v zemi, kde se to stalo, ani náhodou..:( ()

KeepVerve

Tak až na pár scén, jako např. hořící Rusové běžící proti německému zákopu si myslím, že jde o velice povedený film...efekty byly krásně udělaný a příběh byl hezky zasazen do bitvy u Stalingradu...pěkné...:) ()

jack_scott

Vizuál a efekty (bojových scén je ve filmu jak šafránu - a když už, tak většinou debilní) jsou jedinou věcí, za kterou se tato sračka dá brát jako film. Budiž. Efekty jsou místy ucházející, místy (např. modely tanků z papundeklu) směšné. Dávám jednu hvězdičku za snahu. ()

Facerr

Mám docela rád válečný filmy, ale tohle mě docela minulo. Film má našlápnuto na pořádnej masakr a na opravdu napínavou podívanou. Místo toho se tu ale objevuje fůra ruskýho patosu, který má zjevně diváka donutit, aby si povlík postel ruskou vlajkou. Abych ale Stalingradu nekřivdil nějaká ta slušná akce se najde a nota hrdinství s váma taky občas se vší uvěřitelností zalomcuje. Kdyby se vyřadilo takovejch 40 minut zbytečnejch scének, byla by to docela pecka.) ()

Stauff

Mám rád válečné filmy a stalingradskou bitvu mám nastudovanou z nejrůznějších dostupných pramenů. Tenhle film je ale natočen podle... No vlastně nevím, podle čeho. Ukecaný (ne)příběh. Vrcholem je střelba za roh. Ufff, je to prostě paskvil, který se nedá srovnat s jinými filmy na stejné téma. ()

m.xFuck

Poněkud rozporuplný film jste natočil tovaryšči Bondarčuku. Na jednu stranu to chce být strašně moc MAXI, ale přitom se rto odehrává jen na pár lkacích a jen na pár postavách. Ty postavy navíc moc nefungují. Hlavní ruský profesionální geroj byl přesně ten typ ruského geroje, kvůli kterému měla rudá armáda takové ztráty od vlastních lidí. Na jedné straně jen tak nechá odprásknout spolubojovníka, který se jen odvolává na subordinaci, ale na straně druhé by málem ušetřil němce co si jde pro vodu. Škoda, tak nějak jsem doufal, že by mohli Rusové překročit svůj stín, ale to se asi hned tak nestane. Německý oficír co píchá Rusku a ta se do něj zamiluje. To je taky trochu podivná záležitost a takových bodů je tam víc. ()

Plaque

Ono to je strašne moc vidieť, ak chcete robiť brutálny vojnový veľkofilm a la Zachráňte vojaka Ryana s prvkami všetkých ostatných top záležitostí v žánri, ale chýbajú vám prachy, nápad, vybavenie, herci, scenár a hlavne réžia. ()

rigby

Silně průměrný film s velmi jednoduchou, ba téměř nicotnou zápletkou. Natočen je naopak velmi dobře, po amerikánsku, se spoustou vizuálních efektů, na které se hezky dívá. Výbuchy, stopy střel, zpomalené záběry, všechno to vypadá jak nějaká dokonalá počítačová hra. Navíc úchvatná podívaná na letadla, což je asi jediný nejlepší okamžik celého filmu. Tohle všechno dokola se hodně rychle okouká a pak zůstane už jen ta prázdnota a čekání na konec. ()

kramatos

Prostě a jednoduše - ruskej pokus o velkofilm, který opravdu nedopadl dobře. A hlavně bych řekl vzhledem k nějaké nastudované literatuře, je toto ruská nacionální fantasy. ()

VideoTuti

Velmi slušný válečný film, pohledem vojáků obou stran bojujících o jeden dům ve Stalingradu. Děj filmu opět krásně říká "válka je vůl". Nečekejte film velikosti Brestská pevnost, ale pohled na tragické osudy lidí a jejich hrdinství za druhé světové války. ()

punco

Digitáalny brajgel plný spomaľovačiek prvoplánovo natočený pre 3D projekciu napadol aj moj obľúbený vojnový žáner. Plus do toho posadili plytký akože dramatický dej o pár vojakoch a jednej ku*ve ktorá dá každému. Toto naozaj nie, radšj starý Stalingrad ako toto nové hocičo. ()

arram

Když už nevíme jak dál, tak použijeme zpomalené záběry a epickou hudbu... problémem ovšem je to, že to vůbec nefunguje. ()

tatka

Toto je presne film, ktorý uvedie televízia JOJ, alebo Prima. Výpravný, farebný, príšerne digitálny, príšerne farbotlačový, bombastický....niečo, čo má vyzerať ako šľahačka, ale je to len pena na sračke. A to je prosím RUSKÝ film. ()

brasek

Od Fjodora Bondarčuka som očakával oveľa viac. Ak distribútor hovorí o napínavých vojenských scénach tak je v hlbokom omyle, však tie spomalené vojnové scény sú desné, snímok stráca atmosféru, dej negraduje a nudí. Vôbec ma nič nenadchlo a ešte aj vizuálna stránka systematicky umelá a nepresná /vojaci umierajú ešte pred zásahom/. ()

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

13.12.2022

Warneři udali Odyssea

Warneři udali Odyssea

02.07.2014

26. února 2016 nás čeká nová verze Ben Hura, kterou bude režírovat Timur Bekmambetov (Wanted, Abraham Lincoln: Lovec upírů). Půjde již o několikátou adaptaci románu z roku 1880 (ta nejslavnější… (více)