Neskutečná podoba herců na svoje předlohy.(1.7.2013)

Nenápadná pecka, v níž idealismus a ideje rovnosti a lidství naprosto válcují pochmurnou realitu přelomu 40s a 50s let. A má být? I takové naivní pohádky jsou občas potřeba. Český distributor opět zklamal. Shame On You! 8/10!(11.7.2013)

Baseball mě nebaví, ale příběhy podle pravdy jako nabízí i tento film prostě můžu. Některé Harrisonovy výroky zde sice působily hrozně klišoidně a uměle, ale vše ostatní už mi v podstatě sedlo, především závěr... Pro mě 75%.(5.1.2014)

A League of Their Own to sice pořád nepřekonalo, ale téma baseballu za WWII je skvělé kdykoli a prakticky jakkoli.(19.8.2014)

Tyhle životopisný filmy a kort ze sportovního směru, kdy se člověk dostane ze dna až na vrchol, prostě maj něco do sebe. Ale musej co nejdřív zaujmout. V tomhle případě se dokonce jednalo o prvního černocha v baseballu v době obrovskýho rasismu. Je tu pěkně vidět, jakejm překážkám musel čelit díky svý barvě. Ale je to sympaťák, ono snad ani nejde mu to nepřát, aby se prosadil. Pravděpodobně kvůli tomu, co vytrpěl, dneska hrajou baseball a ostatní sporty obě rasy společně. Navíc ani není třeba baseballu rozumět, aby se na to dalo koukat, je to hlavně o tý lidský rovině. Mimo to se ale stejně na konci dozvíme zajímavý věci o čísle 42, o kterejch sem v životě neslyšel. Jestli opravdu takhle proběhla první sezona Jackieho Robinsona ve skutečnosti, tak klobouk dolu.(25.6.2015)

• - Wendell Smith (Andre Holland) sa v roku 1948 stal prvým afroamerickým športovým reportérom, ktorý vstúpil do americkej asociácie baseballových reportérov. (ludovit14)

• - V roku 1967 bol Branch Rickey (Harrison Ford) uvedený do národnej baseballovej siene slávy. (ludovit14)

• - Jackie Robinson byl skutečně zatčen ve výcvikovém táboře poté, co odmítl jít do zadní oddělené části autobusu. Válečný soud ho ovšem zprostil obvinění a byl čestně propuštěn. (PanPaniscus)