Bývalý agent CIA Frank Moses (Willis) dává znovu dohromady svůj svérázný tým elitních agentů, aby s jeho pomocí vypátral ztracenou přenosnou jadernou zbraň. Aby uspěl, bude muset odolat hordám zabijáků, teroristů a mocichtivých vládních úředníků, kteří se superzbraně snaží zmocnit. (Bontonfilm)

Steny94

Jednotku mám vážne rád a často si ju púšťam doma na DVD. Je to taká oddychová akčná komédia s úžasnými a sympatickými hercami a skvelým tempom a atmosférou. Na dvojku som sa tešil dosť, no teraz, keď ju mám za sebou som v rozpakoch. Rozhodne to nebolo také svižné a zábavné ako jednotka a to podľa mňa hlavne kvôli dĺžke filmu. Bolo tam veľmi veľa zbytočných scén, ktoré film inak vôbec nepotreboval a ktoré mu v deji nijako nepomáhali. Neznamená to, že by sa mi pokračovanie nepáčilo, John Malkovich, Mary-Louise Parker a Helen Mirren boli absolútne úžasný a keby bolo po mojom, natrieskal by som ich do každej scény, a to len pre ich prítomnosť. Herecké výkony mi však tentokrát nestačili a s menším sklamaním dávam dvojku do nie veľmi zaujímavého priemeru...Nabudúce si radšej pustím doma jej predchodcu.Škoda, čakal som viac. ()

Brandon

Malkovich, Hopkins, Mirren palec nahoru. Z ostatních výkonů v čele s hyperbotoxovýma brécama Parker, Zeta-Jones mi bylo šoufl. Jediná pěkná akční scéna s Mirren a Leem. Jinak zbytečně dlouhé a umělé. Parisot by měl točit své seriály a do filmu se neplést 2,5* ()

Pump

Veliké zklamání a pocit, že jsem viděl strašnou blbost zahnal jen John Malkovich a Helen Mirren. Sir Anthony Hopkins mi připadá už jako robot. Stejné pohyby a intonace ve všech jeho filmech poslední doby a můj dřívější oblíbený herec Bruce Willis, který po fiasku s Expendables 2 u mne upadl v nelibost, nic nepředvedl. Možná tak do výše svého platu. Nuda a trapnost mne zvedala z křesla. Na závěr musím říci, že jsem se občas zasmál. ()

VasaX

Pokračování akční "komedie" o agentech v důchodu. Svým způsobem lepší, ale také méně zábavná dvojka nepřináší nic moc nového, ale opět - kdo by čekal něco nového v rámci takových kousků. Tak nějak se s tím počítá a když se náhodou zadaří, pak je to jasná hvězdička k dobru. Tentokrát sice hvězdička k dobru nebude, ale i tak je tohle celkem príma kousek. Žádné překvapení, ale zábava je to poctivá (ač by mohla být tak o deset-dvacet minut výplně chudší), ale co naplat. Takže zůstaneme přibližně na stejném skóre a uvidíme, jak se vyvrbí trojka. ()

Trustme

Agilní senioři přitvrdili, opustili více nadhled a předvedli, že Willis je stále sexy, Malkovich crazy a Helen Mirren se nemusí stydět hrát v 67. letech ženy, které vědí jak zapůsobit na muže... odstřelovací puškou. Celý film ačkoliv vychází z poněkud překročeného věku funkčního agenta netrpí žádnou starobní akcí šourajícího se důchodce po Kauflandu, nýbrž naopak je dána režií všem z RED party moderní a svěží transfůze. Osobně raději budu sledovat partu šedesátníků, kterým sice nevěřím, že by utekli před rotačním kulometem, zato z nich ale jde herecké charisma a radost účastnit se hry na agenty, než jako smutný divák sledovat v jiných filmech nastupující generaci umělohmotných "akčních hrdinů". ()

VanTom

Tu třetí hvězdičku si s výhradou vysloužili zejména bavící se herci a celková sympatická odlehčenost. Jinak tuto akční komedii trýzní překombinovaný nesmyslný děj, ledabylá návaznost záběrů v honičkách / přestřelkách, nudné pokusy o vážnější citové výlevy a stoupající komiksová přepálenost. Jednička se mi líbila víc, i když ani ona nepřesáhla lehčí nadprůměr. ()

JohnSmith

Seriálový Parisot natočil obstojné pokračování, ale stejně jako jednička, tak ani dvojka mě nijak zvlášť nenadchla. Je to sice vtipné, nebo spíš úsměvné, akce je dostatek, ale kvalitou spíš na průměru. Třeba souboj Willise a Lee v hangáru byl otřesný. Prostě stejně jako jednička je i dvojka stavěna na hereckých hvězdách důchodového věku, což u takových Postradatelných vypadá mnohem lépe a svižněji. V případě Red jsme již opravdu v domově důchodců. ()

Ceres

Utahané, nezáživné a přitažené za vlasy. V porovnání s prvním filmem pád do sraček. Malkovich to celé nebyl schopen zachránit. Jako velmi stupidní oddychovka to možná jde, díky obsazení, ale je třeba spoustu věcí překousnout. Za mě podprůměr. ()

Timak

Nebylo to nakonec tak špatný, jak jsem čekal po přečtení komentářů. Docela jsem se bavil. Uteklo to rychle a tady mi Malkovich opravdu sedl - rozhodně víc, jak v prvním díle. A Hopkins taky pěkně zaválel. Suma sumáru, pěkných 65% a nebráním se případnému třetímu pokračování. ()

ravalah

Vzhledem k mym 4 hvezdam u prvniho dilu si je nemuzu dovolit dat znovu. Vtipy me tolik neuchvatily, i kdyz napaditost ruznych pasazi byla dobra...akorat trochu chaoticke. Jako jednohubka dobry. ()

hroubek

První Red mě nezklamal, ale taky výrazně nenadchnul, prostě to byl příjemný akční film. A totéž platí i dvojce jen s tím rozdílem, že je lepší, zábavnější a i zajímavější. Troufám si tvrdit, že za to může režisér Dean Parisot, který dělal boží Galaxy Quest. Navíc je moc fajn, že nemusíme absolvovat zdlouhavější rozjezd, jelikož se neustále přesouváme z místa na místo a jsou využívány lokace na maximum. Herci odvádí moc dobrou práci a je na nich vidět, že je natáčení baví, tedy až na Bruce, který mě přišel, že ho to moc nebaví. John Malkovich hláškuje, Helen Mirren zabíjí všechno co hýbe, Catherine Zeta-Jones je smyslná a Anthony Hopkins je opět správně ďábelský a navíc se představuje v prvotřídní formě. Nakonec jsem si nechal Mary.Louise Parker, která mě tady hodně bavila, její postava má dost prostoru a zvládá ho moc dobře využít. Hodně mile mě potěšila akční stránka filmu, jelikož co se týče akce, tak nemá žádné výhrady. Její dost, správně funguje, je přehledná a nenudící. Bohužel mě zklamalo, že je film hodně překombinovaný, pořád někdo někoho podráží a pak se sním dá do kupy a pak ho zas podrazí a takhle to jde až do konce filmu. Red 2 je povedený akční film, který mě dobře pobavil. ()

zdenny

Už "jednička" byla blbost. Na "dvojku" jsem se díval ze slušnosti a díky respektu k Bruceovi Willisovi a Johnu Malkovichovi. Jenže jak mám hodnotit film, u kterého jsem čtyřikrát usnul a to se překulil lehce za polovinu. Nebaví mě se vždy vracet o několik minut zpět, abych si vzpomněl, kde jsem vůbec skončil a o co vlastně jde. Na zbylých asi třicet minut jsem neměl ani sílu se dodívat. "Trojku" už ani nezkusím. Ze se "trojka" natočí, tomu věřím, protože vím, že stále jsou lidé, které to baví. ()

Master19

Pořád je to docela slušný nářez, ale oproti jedničce poněkud bez dechu. Ustrašený Bruce Willis je prostě k pláči, i když vzápětí vyrube komando se samopaly židlí a šanonem. Tah přebírá John Malkovich, což je ale nakonec dobře, protože nemá chybu. A pak je tu Antony Hopkins, který odvedl taky kus výborné sebeparodické práce. Stejně si ale myslím, že dvojka měla zůstat jen ve vlhkých snech producentů... ()

Skeksis

Jednotku som nevidela a ani vidieť nemienim. Strašne stupídny film. Miestami to bolo vtipné, to áno, ale humor ako guma z gatí. Dobrí herci mrhajúci talentom na totálnu pičovinu. Mimochodom, iba Američanom môže napadnúť, že môžu pobehovať po Kremli a búrať steny. ()

V.Silver

Kopec zábavy se skvělými herci a průměrnou režií. Skvěle napsané dialogy a jejich převedení na plátno ústy Bruce Willise, Johna Malkoviche a spol. drží tuhle skoro až akční parodii vysoko nad průměrem. Bohužel na můj vkus Parisot režíruje standardně hollywoodsky, takže se nedočkáme žádných vychytávek, ale naopak spíš 100x viděných záběrů, přestřelek a automobilových honiček. Obzvláště závěrečná přestřelka Hellen Mirren s Íránci v Range Roverech byla tak rutinně natočená, až mě napadlo, jestli to Parisot netočil podle nějakého manuálu "Jak zpomaleně zlikvidovat padouchy za použití ruční brzdy, stažených okýnek a dvou pistolí". Tuhle nahořklou pachuť ale překonávají skvělé hlášky, které vévodí "Rád bych emigroval do Íránu." 75%! ()

strelenaL

Na pokračování Red jsem se těšila. Nejenom kvůli skvělému hvězdnému týmu, ale kvůli tomu kam se námět bude odebírat. Bezkonkurenčně NEJ dialogy Marvin (J.Malkovich), slušně doplňovala "trávařka" Sarah (Mary-Louise Parker) a šmrncovní baba Victoria (Helen Mirren) v té nejúžasnější camo výbavičce, s kroutícíma se prstíkama na nožkách a Hot kusanec Han (Byung-hun Lee) na kterého se pěkně koukalo. Samozřejmě nesmím zapomenout na Franka Mosese (B.Willis), který předvedl že není žádný stařeček. Naopak stále má jako akční herec co nabídnout. Jako pokračování filmu u mě tento film nespadnul do průměru, ale naopak si drží nadprůměrný výkon, který odráží skvělá akce, úžasné dialogy i přestože Katja v podání Catherine Z.Jones stála za prd, všechno to za spackanou Katju zachránil vědátor Bailey (A. Hopkins). Mimochodem film má skvělý soundtrack. ()

blackJag

S přítomným obsazením snad až zbytečně neokázalé, přesto stále velmi příjemné a jen o pověstný chlup slabší, než předešlý díl. 70% ()

vyfuk

Porovnání jedničky a dvojky je velice rozlišné. Jednička byla spíše taková při zdi a při zemi, ale zde se už dokázali všichni odvázat. Dvojka byla uvolněnější a příjemnější. Docela mi tam chyběl Freeman, ale co nadělám. Ať do týmu přibyl kdokoliv, zdálo se mi, že Malkovich sršel vtipem v každé scéně. Mirren prokázala svou nespoutanost. Zeta-Jones spíš svou romantičnost. A Hopkins svou bláznivost, která by mohla alespoň získat Glóbus. To, že se neobjevil Urban mě nějak netrápilo, ale jeho přítomnost, by alespoň oživila na pár minut děj. Příběh je zajímavý v tom, že nikdy nevíte kdo je vlastně skutečný nepřítel. Dvojka byla oproti jedničce podle mě mnohem lepší. RED 2 byl pro mne jeden z nejméně očekávanějších filmů roku 2013 a stalo se chybou. RED 2 je až skoro dokonalý film, plný akce, humoru a překvapení. Trojce se nebráním. ()

D28

Posolstvo filmu ma napĺňa až nezdravým optimizmom.Nezáleží na tom, či ste biely, žltý alebo červený, či muž, či žena, či viac či menej šiši, či mladý alebo dôchodca, rozhodujúce je byť na strane dobra. Samozrejme myšlienka je dôkladne oblečená do zábavného kabátika, podobne ako John Malkovich, ktorý je tu nielen vďaka svojim outfitom najkúzelnejšou postavou. Potvrdzujem i to, že bez lásky, humoru a nadsázky sa nedá žiť. Ba ani zomrieť. ()

Bruce definitivně po záruce?

Bruce definitivně po záruce?

17.05.2013

Třetí cesta Billa a Teda? Keanu je pro.

Třetí cesta Billa a Teda? Keanu je pro.

15.08.2012

Padoušský casting: Thor 2, Red 2, Iron Man 3

Padoušský casting: Thor 2, Red 2, Iron Man 3

29.05.2012

Hrdina je jen natolik dobrý, jak kvalitního zlosyna dokáže zdolat. Pokračování komiksových hitů dostala v tomto směru mimořádně vydatné posily. Penzionovaní agenti ze složky Red (vrátí se Bruce… (více)

Red 2 a Las Vegas: Palba a kalba s důchodci

Red 2 a Las Vegas: Palba a kalba s důchodci