Bývalý agent CIA Frank Moses (Willis) dává znovu dohromady svůj svérázný tým elitních agentů, aby s jeho pomocí vypátral ztracenou přenosnou jadernou zbraň. Aby uspěl, bude muset odolat hordám zabijáků, teroristů a mocichtivých vládních úředníků, kteří se superzbraně snaží zmocnit. (Bontonfilm)

Mirokukii

Nehorázná sranda a zase sranda. Ikdyž akce taky ujde, avšak s nadhledem. Výborný casting původních hrdinů, doplněn o pár dalších zvučných jmen, znichž každý vysype nějakou tu hlášku. Výborné dialogy. Skvělé výkony. Obzláště Malkovich a jeho ztvárnění, to je prostě radost se dívat. Svižná, tempem nabitá, porce zábavy. Lepší než první díl. ()

Johnny.ARN

Jednotku si veľmi nepamätám, ale toto ma bavilo. Prvá polovica filmu svižná, záživná, s dobrými akčnými scénami ( takto sa nastupuje do Porsche !! ) a krátkymi dialógovými pasážami. potom ako keby uťal, rozťahané, začína sa riešiť vzťah, jedine Lee to držal ako tak nad vodou. Rozhodne nie zlé, striedanie lokalít potešilo, Parker úplne skvelá. ale tá otrasná predvídateľnosť, nereálnosť v posledných 10 minútach a samozrejme rutinérska réžia trochu uberajú z celkového dojmu. Dám rovnako ako jednotke a uvidíme, čo prinesie trojka. 3 z 5 ()

Tyny

Myslela jsem, že Red už nemůže druhým dílem překvapit a opak je pravdou. Akční scénky jsou takové, jak by měli vypadat. Dost nabitá akční komedie, ()

Sokkk_y

Přiznávám, že pokračování dobře našlápnutého snímku zaostávalo za prvotinou. Nicméně ať si každý říká co chce, já jsem se celých 116 minut bavil, a to především díky dokonalému, nesmrtelnému a naprosto nekonkurenčnímu Johnu Malkovichovi. To, co dokáže zahrát on, nedokáže snad nikdo. Vymazlené ksichty, vtipné gestikulace... on de facto nemusí nic dělat, stačí, když se jen zadívá do kamery a už divák upouští smích. V těsném závěsu za ním stálo ženské duo Helen Mirren & Mary-Louise Parker. Naopak mne tak trochu zklamal Bruce Willis a stále větší monotónnost jeho výkonů, které už začínají být tak nějak nudné. Takže nedokonalý a chaotický scénář naštěstí zachránilo herecké obsazení a rychle od toho pryč, nebo ještě ty Sterny snížím. ()

Honzíno

Po rozporuplných pocitech z jedničky jsem mnoho nečekal a udělal jsem dobře. Jako oddychovka funguje dvojka bez jediné chybičky, všechno šlape jako Wohnouti v dobách své největší slávy. Vážné tóny v podstatě vymizely, což je jedině ku prospěchu a přibylo víc super oldschool akce, ve které se orientujete a užíváte si ji! Pět hvězd kazí pouze fakt, že jde 'jen' o primitivní, jasně mířenou, jednohubku. Jinak nemohu netleskat. ()

Mrkvič

Již dosti seschlí hrdinové v parádním akčním nářezu. Má to nadhled a místy je to i vtipné. Už dlouho jsem se navíc tak nepobavil u akčních scén. Prdlé extrémy v nich zaručeně pobaví a jinak je akce natočena možná i lehce nad průměr současných akčňasů. Moc mi nesedl Anthony Hopkins a celá druhá polovina zápletky, ale o tom to naštěstí zas tak mco nebylo. ()

Lachtaan

Jedničku jsem si pustil před x lety a jako nerozhodný (poměrně) malý kluk jsem ji z velkého nezájmu po pár okamžicích vypnul. Bez toho, abych jí jako starší divák dal někdy druhou šanci, vrhl jsem se loni v zimě hned na druhý díl jako odreagování u prostě vypadajícího akčního filmu. Zásluhou velmi pestrého obsazení jsem se nenudil jedinou chvíli, ale žádný zázrak pro mě spojení sil neohroženého Willise s hláškujícím Malkovichem rozhodně nepřineslo. Lehký nadprůměr. ()

ywo666

Veľmi solídna akčná komédia. Opäť trpí na to, že trailer prezradí strašne veľa. Willis s Malkovichom sú super ako vždy. Hopkins a Mirren za nimi v ničom nezaostávajú. BH Lee tu prídava nejaké taekwondo a kvalitnú akciu. Neal má správny ksicht na postavu akú hrá. Najväčší problém vidím babenkách s pomlčkami Mary-Louise Parker a Catherine Zeta-Jones. Obe už sú staré. Paradoxne Catherine má o päť rokov menej, ale vyzerá opotrebovanejšie. A ani po hereckej stránke ma nebrali a navyše hrali vcelku otravné postavy. Keď k tomu pridám solídnu hudbu a pekné záverečný výbuch. Som spokojný. Vtipné, akčné, svižné, nápadité a napínavé. Jednotka bola o trošičku lepšia, ale stále to vidím na 75%. ()

ivan bohatyr

No nebylo to úplně zly. Willis už mě začíná dost nudit, ale Malkovich s Hopkinsem třída, naopak Mary-Louise Parker neskutečně trapná - líbání a "má ta pistola pojistku?" už poprvný bylo pěkně debilni a jak divně mluvila... no prostě spolu s Zeta-Jonesovou už je nikdy nechci v podobnym filmu vidět. Každopádně zlatá jednička, tohle bylo o dost slabší, jestli to takle půjde dát tak RED 3 raději ne. ()

venison

O chlup slabší, ale stále stejně dobré :-) Hodně se těží z vtípků narušeného Johna Malkoviche :-) Tentokrát mi vadil Bruce Willis s přítelkyní - moc řešili vztah a byli s tím otravní.. Příjemné osvěžení v podání Anthony Hopkins alias šíleného vynálezce, který hodně vycházel z role Hannibala Lectera.. Nabušeno akcí, vystřílena hromada nábojnic a odpálena spousta výbušnin.. :-) Krásná scéna s vystupováním z auta z jedničky tentokrát zopáknuta s nástupem :-) ()

elanius

(153/2013) / Tak je tu vidieť istý improvement od prvej časti, bohužiaľ nad 3* to stále nebude. Filmík je docela zábavný, má väčší spád ako prvý diel ovšem humor znovu zostal niekde na pol ceste. Samozrejme z predchádzajúceho hodnotenia treba vyňať Malkovicha. Wow, tie jeho ksichty a hlášky, on to tam proste suverénne ťahá. (7/10). ()

noriaki

Jednička byla lepší, kompaktnější, přirozenější, zábavnější; však to znáte. Red 2 trpí tradiční neschopností vyrovnat se skvělému prvnímu dílu. Ne že by se nesnažil. Produkce poctivě shromáždila většinu přeživších a zápletka je tentokrát povýšená na vyšší level, oproti jednoduchému "pojďme si všichni zachránit kůži". Ale stejně to není ono. Řekl bych že film hodně doplatil na ne úplně zvládnutou režii a špatně napsané postavy. Hlavně Mary-Louise Parker je občas na pár facek a její repliky dělají z akční komedie s nadsázkou úplnou frašku. Taky proto není nové dobrodružství Franka Mosese ani zdaleka tak napínavé jako to první a o atmosféře ani nemluvím. ()

Pavlínka9

Lehčí varianta předešlého dílu, ale i tak zábavná a poutavá. Jak tu už párkrát padlo - Helen Mirren by si zasloužila vlastní film :D :D A pro mě je v obou dílech prostě kočka a neskutečně jsem se těšila na její scény, jelikož tato ženská v takovýchto rolích má neskutečné charisma ;) Mary-Louise Parker, jako další člen "skupiny" trochu opepřila prostředí a její "mladá" krev je ve filmu hodně znát (hlavně její zápal pro akci a snaha se zúčastnit úplně všeho). Více digitálních efektů a touha zaujmout, ale osobně si myslím, že tenhle film to neměl tolik zapotřebí a vystačil by si bez toho. Bavila jsem se a to bylo hlavní, jelikož to pro mě byl dlouho očekávaný film, takže u mě úspěch :) ()

_DAVE_

Čekal jsem "nic moc" a naplnilo se to téměř do puntíku. Pár slušných gagů, neustále šklebící a cosi mumlající Malkovich, opět neskutečně rajcovní,okatá mamča Mary Parker - a potom už jen nuda, šeď a prázdno. Kdybych byl Severní Korejec co nikdy neviděl žádnou Americkou "střílečku", asi by to byl nejlepší film mého života, ale takhle je to s odřenýma ušima za dvě. ()

anli

Po úspěchu prvního filmu bylo nad slunce jasné ,že dvojka na sebe nenechá dlouho čekat.Roberta Scvhwentkeho vystřídal na režisérké stoličce Dead Parisot a snažil se držet stylu i ducha prvního filmu ,což se mu celkem povedlo.Film má opět velmi slušný a nabitý děj ,scénář je malinko jednodušší ,než u prvního filmu a taky se nedočkáme tolika komediálních scén a hlášek ,ale film stále udržuje laťku poměrně vysoko a ukazuje ,jak může vypadat skvělá akční komedie a že se prostě natočit dá ,jen chtít a umět.Film má opět skvělou hudbu a zvuk ,vynikající kameru a opět skvělé herce.Morgana Freemana nahradil Anthony Hopkins a je to opravdu slizký padouch(omlouvám se za malinké prozrazení) a přibyla Catherine-Zeta Jones ,no a ta taky umí a stále dobře vypadá ,takže opět herecký koncert se vším všudy.K tomu perfektní a svižný děj ,slušná zápletka a také hodně lokací.Inu Bond taky hodně cestuje.Ve srovnání s jedničko obstojí a myslím ,že je to stejně dobré ,snad má trošku jednodušší příběh a je tu méně komediálních prvků ,ale divák se pobaví dost a nudit se rozhodně nebude.Chvíli přemýšlím a srovnávám s jedničkou a dávám 85% ,takže jen o malilinko méně než prvnímu filmu.Je to prostě skoro stejně skvělé ,zabavné a nadupané ,jako první film.Prostě nádhera.A já se jdu podívat ,co dělá soused ,který fakt vypadá ,jako agent ve výslužbě.A myslím ,že mu moc do osmdesátky nechybí. ()

Unnamed

První snad 2/3 filmu byly rozpačité s pár dobrými momenty, ale jinak bezvýrazné. Poslední třetina však film v mých očích zachránila. Malkovich úžasný, Hopkins potěšil, Zeta-Jones špatná a hlavně nechápu, co ve filmu její zcela zbytečná postava dělala. Slabší 4*. ()

Bruce definitivně po záruce?

Bruce definitivně po záruce?

17.05.2013

Třetí cesta Billa a Teda? Keanu je pro.

Třetí cesta Billa a Teda? Keanu je pro.

15.08.2012

Padoušský casting: Thor 2, Red 2, Iron Man 3

Padoušský casting: Thor 2, Red 2, Iron Man 3

29.05.2012

Hrdina je jen natolik dobrý, jak kvalitního zlosyna dokáže zdolat. Pokračování komiksových hitů dostala v tomto směru mimořádně vydatné posily. Penzionovaní agenti ze složky Red (vrátí se Bruce… (více)

Red 2 a Las Vegas: Palba a kalba s důchodci

Red 2 a Las Vegas: Palba a kalba s důchodci