Bývalý agent CIA Frank Moses (Willis) dává znovu dohromady svůj svérázný tým elitních agentů, aby s jeho pomocí vypátral ztracenou přenosnou jadernou zbraň. Aby uspěl, bude muset odolat hordám zabijáků, teroristů a mocichtivých vládních úředníků, kteří se superzbraně snaží zmocnit. (Bontonfilm)

genetique

Takisto ako Slyho parta, aj z tejto treba rýchlo vytrieskať ešte zopár dolárov v kinách, kým ešte nieje väčšina z hlavnej party na infúziách a v starobincoch. Zatiaľ im to šlape, prekvapivo lepši to celé vyzerá pred kamerou, kde je cítiť chémiu, dobrú náladu a pozitívne vzťahy medzi hercami vidno, že tieto charaktery ich bavia. Škoda, že to celé padá na hubu vďaka smiešnemu príbehu, v ktorom aj Anthony Hopkins (herecky brilantný) vyznie ako najtuctovejší záporák všetkých čias z radov béčkových kazetových filmov deväťdesiatych rokov. Presúvanie destinácií mi až tak nevadilo, malo to celkom fajn comicsový nádych, ale malo to byť zamerané na dospelejšieho, náročnejšieho diváka, aj keď viem, že podstatou je pozerať sa na to s nadhľadom. Tieto predvídavé zápletky sa ale dávno nedajú len tak nezamaskovať. Aj keď obsadenie je úchvatné, akcia svižná a technicky vycibrená. 65%. ()

Botič

Takový ten film, který si pustíte v neděli odpoledne a dokoukáváte ho ještě večer. Nemohla by postava Helen Mirren dostat svůj vlastní film? ()

NinadeL

DC umí. Fajnová oldschoolová zábava s triem Willis, Malkovich a Parker se neokouká. Mirren má za každé okolnosti dokonalý drei wetter taft a Hopkins a Zeta-Jones za každé okolnosti pobaví. Ale všichni víme, že cokoli se stane v Kremlu, v Kremlu také navždy zůstane. A proto jedině do 4DX kina. ()

Kaka

Jednička byla jednoduchá, ale zároveň přímá a sympatická. Red 2 má stejné neduhy, jako například pokračování Dannyho Parťáků. Vrstevnatý děj který je zmatečný, přecpaný x množstvím různých lokalit, razantní posuny a stříhání apod. Nemá to šťávu a podruhé už je to vyčpělá nuda. Ani akce nic moc, ti kaskadáři jsou tam vidět příliš. Nebýt Helen Mirren v nezvyklé, naprosto unikátní roli a Johna Malkoviche v plné polní, tak by se jednalo o stokrát viděný instantní guláš patřící do záchodu. ()

Spiker01

První díl se mi líbil fakt hodně, takže moje očekávání byla celkem vysoká. I tentokrát se vrátila stará parta vysloužilých extrémně nebezpečných důchodců, kteří však řádí jako za mlada. Willis rozhodně nepůsobí tak plitce jako v posledním Die Hard, ale naopak pro mě bylo po delší době celkem příjemné ho opět vidět ve filmu. Red 2 nijak výrazně nezaostává za jedničkou, ale původní Red bylo přece jenom malinko lepší. To hlavní na filmu je akce, a to se povedla. Spolu s komediálními prvky tvoří celý film a pokud tento fakt přijmete, bude vás film bezpochyby bavit....70% ()

Nevka

Kdyby tohle byla Smrtonosná past 5, byl bych spokojen. Ale tohle není Smrtonosná past a RED 2 se před ní rozhodně dostává. Akce šlape, herecká sestava hvězdná, a příběh je předvídatelný až na úplném konci, což je rozhodně plus. Nápad to mělo a já jsem se bavil. Takže proč ne. Extrémně nebezpeční důchodci to mají za 4 hvězdy a mile překvapili. ()

*CARNIFEX*

Komediálny, totálne nereálne, prehnaný akčňák o skupinke špiónov v dôchodcovskom veku, ktorý sa na úspešnejšiu prvú časť nechytá ani omylom. Chvála bohu za Johna Malkovicha, Anthony Hopkinsa a nápadité, vtipné dialógy, lebo by ma zožrala nuda za živa. ()

D.Moore

Nuda. Velká a nečekaná. John Malkovich bavil, Anthony Hopkins bavil... Ale jinak téměř nikdo a nic. Bruce Willis nám to nejzajímavější předvede ve scéně čištění skladu v úvodu, Mary-Louise Parker je po celou dobu neskonale nesnesitelná, ačkoliv v prvním RED byla sympatická, Helen Mirren scénář kromě scénky z blázince nic zajímavého nepřipravil, Catherine Zeta-Jones působila zbytečně, o korejském "komsi" ani nemluvě. V polovině filmu jsem zíval nudou - doopravdy, to není jen nějaký příměr. Akční scény nenápadité, humor spíše situační a navíc velmi podivný, dokonce i hudba Alana Silvestriho mě tentokrát spíše zklamala. Po nečekaně svěží jedničce zkrátka přišla ještě nečekaněji nudná dvojka a já se bojím, že přijde i díl číslo tři, jenž mě nebude zajímat či bavit ani trochu, pokud do něj neukecají Michaela Caina. Dvě a půl hvězdy. ()

MMR

"Rád bych emigroval do Íránu." Tak tohle byla hláška filmu =D Jinak se jednalo o stejnou jízdu jako v prvním díle, plno zvratů a napínavé akce. ()

Spooner

Snad nejunylejší a nejnudnější pokračování poslední let, u něhož jsem si už půl hodin po skončení nemohl vzpomenout, o čem že to sakra bylo. Herci se sice snaží to užít, co to dá, ale ono to jde docela těžko, když nemáte co hrát ani moc co hlásit. Jenom tomu Malkovichovi se občas zadaří. Akce nezáživná, tempo uspávající více, než kterékoliv prášky na spaní a místy mi to přišlo tak amatérsky sestříhané, že ani některé záběry na sebe logicky nenavazovaly. Prostě šílená nuda, která na příjemně oddychovou jedničku kouká z hodně velké dálky. 50% ()

Wacoslav1

Tak po pravde po nudny a trapny jednicce jsem cekal dalsi stupidni vejplach ale ono to nakonec tak spatny neni teda ne ze by to bylo buhvijak akcnejsi nez prvni dil taky je to dost ukecanej film ale tady mi ta akce prisla lepsi napaditejsi a vic mne bavila to sice nemeni nic na mym nazoru ze plesatej Willis mne nebere ale tady se aspon narozdil od napr totalne odflaknutnutyho Die hardu 5 aspon trochu snazi a dokonce si strihne i souboj s tim Korejcem Lee kterej je mimochodem docela zabavnej a scena ve ktery strili z otevrenych zadnich dveri dodavky po Willisovy z velkyho kanonu mi pripomnela Arnieho v Konecny dale je tu pak scena automobilovy honicky pri ktery litaji auta a hraje hudba od moji oblibene kapely Linkin park neco takovyho mne proste nemuze nebavit no co se ostatnich hercu tyce tak Malkovich mi tentokrat nijak extra dobrej neprisel spis nevyraznej a vetsina tech zenskych tam je vylozene otravna jestli je nekdo uplne maximalne oldschol tak je to bezkonkurencne dabelsky Anthony Hopkins ktery nema chybu a suverene strka do kapsy cely zbyvajici herecky osazenstvo tohoto filmu takze abych to shrnul porad to neni nic nezapomenutelnyho nebo kultovniho ale narozdil od nudny a podprumerny jednicky je to o tridu lepsi a na lehky nadprumer to vystaci PS ty vole Esdalone zdravim tebe a dalsi podobny chytraky film viden v Ceske republice! to cumite co? ()

Davies182

Absolutní ztráta drahocenného času a zároveň jeden z nejzbytečnějších akčních sequelů několika posledních let. V sešitech to může být zábava, během filmu ale člověk nemyslí na nic jiného, než že si "díky" tomuhle trapnému paskvilu vydělala místní hollywoodská sebranka na část hypotéky. Tohle totiž nebylo o radosti z herectví, nýbrž čistě o odměně za vykonanou práci, zdá se. ()

Xmilden

Minule byli naši důchodci akčně zábavní, teď jsou již jen akční. Jedinou postavou, která mě dokázala okouzlit je Helen Mirren. Tak nějak mě přišlo tohle pokračování zbytečné. Bruce Willis se mě nějakou dobu pěkně zajídá, zvláště když si divák uvědomí že jsou mu fanoušci u zadku a hraje jen kvůli penězům. Krev neexistuje a tím pádem se stává jakákoliv akce nevěrohodná. Závěrečný zvrat by dokázal překvapit snad leda batole a divím se že jej pan Hopkins neprokoukl, když jinak věděl vše a o všem. ()

Nevada

Vyškrtnout všechny scény s Catherine Zeta-Jones (kromě toho, že je tam naprosto zbytečná, je i dost tragická) a polovinu scén Willise s Mary-Louise Parker a nemělo by to v rámci žánru výraznější chybu. Stopáž 95 minut by tomu slušela jako vyznamenání agentovi odcházejícímu do důchodu. ()

LiVentura

Pokračování odlehčené akční blbůstky, ústřední zlosyn v podání AH je bravurní. Budete se bavit nad jeho chladnokrevností i kroutit hlavou.. ()

Fiftis

Nejako som v príbehu nemohol nájsť žiadnu kladnú postavu. A najdôležitejšie medzi tým vraždením je hovoriť slušne a nepoužívať sprosté slovíčka. Trapas .. Dúfal som že sa dočkám aspoň nejakej rezkej hudby, ale nestalo sa. Absolútne bez zápalu, bez deja, bez humoru. Hodnotiť by sa tu malo len herecké obsadenie, inak je toto úplná strata času, ktorá asi mala len filmárom ešte zarobiť nejaké tie peniaze. Trápny, nudný a zbytočný film. Ešte stále pekná Catherine Zeta-Jones je jediným kladom tohto snímku. ()

Shakers

O niečo slabšie ako prvý diel aj keď mi John Malkovich prišiel stráviteľnejší a aj jeho hlášky boli výživnejšie oproti prvému dielu. To ale bohužiaľ nemôžem povedať o celom filme. Herecky je to brilantne obsadené, takže nuda nehrozí. Hlášky sú fajn, akčné scény sú nápadité a ešte viac prepálenejšie a aj príbeh celkom ušiel. No oproti jednotke, je to len akčný film s pekný výbuchmi. 70% - 3* ()

Pepinec

Jestli můžu poradit všem pořadatelům hudebních festivalů po celém světě, zařaďte do programu projekci tohohle filmu. Protože takový koncert jste ještě neviděli ani neslyšeli! Film si užiju, pokud cítím, že si ho užili i herci. No a tady byl radostí provoněný celý sál, sranda střídala prču, prča zase legraci, a třeba ty akční scény - koukali jste se všechny trubky s kamerama, jak se správně točí, jo? To je vám taková slast, když se dva perou a já poznám, kteří dva to vlastně jsou! Smekám, klaním se, děkuji a Rychlým Šípům posílám vzkaz, že mám novou partu. ()

Bruce definitivně po záruce?

Bruce definitivně po záruce?

17.05.2013

Třetí cesta Billa a Teda? Keanu je pro.

Třetí cesta Billa a Teda? Keanu je pro.

15.08.2012

Padoušský casting: Thor 2, Red 2, Iron Man 3

Padoušský casting: Thor 2, Red 2, Iron Man 3

29.05.2012

Hrdina je jen natolik dobrý, jak kvalitního zlosyna dokáže zdolat. Pokračování komiksových hitů dostala v tomto směru mimořádně vydatné posily. Penzionovaní agenti ze složky Red (vrátí se Bruce… (více)

Red 2 a Las Vegas: Palba a kalba s důchodci

Red 2 a Las Vegas: Palba a kalba s důchodci