Bývalý agent CIA Frank Moses (Willis) dává znovu dohromady svůj svérázný tým elitních agentů, aby s jeho pomocí vypátral ztracenou přenosnou jadernou zbraň. Aby uspěl, bude muset odolat hordám zabijáků, teroristů a mocichtivých vládních úředníků, kteří se superzbraně snaží zmocnit. (Bontonfilm)

Madsbender

Tri hviezdičky s odtrhnutými oboma ušami. Nehorázne tupé, plné nelogickostí, omnoho menšou porciou akcie a prevahov trápnych či nudných vtipov voči tým skutočne humorným, a desivá Mary-Louise Parker. No vďaka Willisovej cézarovskej hláške pri nákupoch "I ty, Marvine?", akčnej naháňačke s Byeong-heon Leem a Helen Mirren v nadupanom aute strielajúcej v spomalenom zábere v sprievode najlepšej časti Bleed it Out od Linkin Parku, a ultrazloducha Anthonyho Hopkinsa. Občas človeku sadne aj takáto priblblá, dementne napísaná volovina, čo už. ()

hippyman

nadupaná akční pecka, která překonává jedničku ve všech ohledech. nářez, překvapení, maximální spokojenost! 90% ()

Cappuccino

Viac dramatické než jednotka, možno dokonca o niečo menej humorné, no stále to malo šťavu. V druhej časti válal najmä Malkovich s postavou beznádejne šibnutého Marvina, ale ani zvyšok príliš nezaostával. Našlo by sa zopár logických kiksov, kašlať však na ne. Príjemná zábavka, slabšie štyri. ()

S.Quentin QUALE

Průměrná akční zábava, která je snad až dokonale průměrná. Příběh o ničem, pár scén jsou vykrádačky, herecké osazenstvo je silné, ale místy každý z nich zabolí (snad jen krom Byeong-heona), nijak moc jsem se ani nenasmál. Jo, na druhou stranu jsem to úplně v pohodě dokoukal, takže nemám důvod hodnotit podprůměrně, ale zítra nebudu vědět, že jsem to viděl, natož o čem to bylo. To nevím už ani teď, 30 minut po skončení filmu. Po přečtení zdejších komentářů shledávám tento film velice zajímavý tím, že se každýmu líbí něco jinýho ve stylu "všechno je nahovno, všechno je skvělý" a "každej si tam najde něco, co ho pobaví, a taky něco, co ho nasere". Takže zvedám na červený. 70% ()

HAL

Jak může být film ve kterém cynicky zastřelí tolik lidí tak strašně nezáživný? Staříci se vyčerpali v jedničce, jediná kdo tady táhne zábavu dopředu je triggerhappy panička Mary-Louise Parker - a i ta je jen variací na geniální Jamie Lee Curtis z nepřekonatelného True Lies. A zbytek herců spíš rutinně nudí. Obzvlášt Willis, na kterého je tu po Die Hard 5 už dost smutný pohled. 5/10 ()

liskam

Proč přemýšlet nad zbytečnostmi, které jen zamlžují skutečnost. Film byl vytvořen hlavně proto, aby diváka pobavil. Pro nic jiného. Je to prostě jednohubka, která je vytvořena proto aby si u něj člověk odpočinul a zapoměl na starosti spojené s životem. V mém případě se to filmu povedlo, proto nevidím žádný důvod nedat filmu 5 sluncí. Ps: J. Malkovich v jedné z jeho nej. rolí.:) Za mě 85% ()

mzss1

No, to jsem si teda dal. Ze začátku než začnu popisovat tento propadák musím něco důležitého sdělit. Jednak skutečnost, že mám rád kvalitní komedie a akční filmy (áčka a béčka). Dokonce mám rád i herce Bruce Willise. Jenže ten se cpe snad do všech filmů. Třeba taková pátá Smrtonosná past se na mé gusto silně povedla. Dokonce i střeštěná a malá role v G.I.Joe 2 se u Willise celkem vydařila. No nic, herecké obsazení v tomto filmu zhodnotím později. Ještě je třeba připomenout, že mě předchozí film, respektive, film Red – což je prvním dílem tohohle, vůbec nezaujal. Takže to nějak nechci srovnávat s tímhle, protože tohle je tak trochu nepřímé pokračování. Jen to má stejné herce no. Takže první díl jsem hodnotil na velmi slabé 2 hvězdy (34%) – prostě nuda. Tohle dopadlo ještě hůře. Jasně, někteří diváci, pravděpodobněji fanoušci tohoto filmu mě budou nejspíše nenávidět, proč jsem se pouštěl do tohohle, když mi už moc nesedla jednička ? No, jednak proto, že jsem doufal, že tohle bude lepší, má to jiného režiséra, hraje tam můj oblíbenec Willis, chtěl jsem filmu dát šanci, neboť se některé pokračování rapidně zlepší. Pro svoji obhajobu uvedu jeden dobrý ukázkový příklad. Třeba film G.I. Joe (2009) – totální blbost, ale ty 2 hvězdy jsem za ty efekty a za to jak jsem se pobavil dal. Pak přišel druhý díl, G.I. Joe 2: Odveta (2013) a ten mi sedl dokonale a s jedničkou se nedá srovnávat, takže jsem dal slabších 5 hvězd. Takže i si chci udržovat základní přehled o novinkách, tak proto sleduju více filmů – není to špatný přístup k filmům. Je to sice někdy rozporuplné, někdy mi něco sedne, někdy ne. Nyní k filmu. Úvod je velmi obyčejný a slabě zpracován, ale alespoň jsem se zasmál, takže jsem měl celkem radost. Třeba tím jak se to hezky rozebíhalo, Willis si hezky zastřílel, sice byla akce velmi obyčejná a nic moc nenabídla, přesto jsem se bavil. Pak vše už opadlo a nuda byla skoro až do konce. Začalo velké řetězení postav, velké měnění lokací. Takže příběh je pro mě velkým záporem. Totálně jsem se v něm neorientoval, ne, že bych ho nepochopil, sice má dost slabin a nejasností, ale z 85% jsem ho chápal. Tak trapné momenty a stupidní dialogy, bylo to peklo. Třeba automobilová honička mě totálně nezaujala. Režie a technická stránka je na velmi slabé úrovni –tak obyčejné. Takže takhle bych to výstižně bral – obyčejnost. Hlavně, že padla kritika na pátou Smrtonosnou past, kde byla režie výborně zvládnuta po akční stránce. Zde byla honička strašná a i co se týče jiných akčních scén. Takže příběh a chování postav nebudu už dále popisovat. Vrhnu se na herecké obsazení. Willis se snažil, bylo dobrý, ale chyběl scénář, kdy se měly dostavit vtipné momenty. Ale bohužel jsem se zasmál jen párkrát. Hlavně na začátku a sem tam. Třeba i Malkovich se snažil a byl celkem obstojný. Zbytek herců mě vůbec nechytlo. Ani Helen mě nebavila, což je škoda, ve filmu Hitchcook byla výborná. Hopkins se aspon snažil, ale moc nezaujal. Akční scény zde byly, třeba souboj toho korejce proti několika mužům. Dokonce i měl ten korejec s Willisem fight, který byl takový průměrný ale jen. Takže zbytek akce už vůbec neoslnil. Finální asi tak dvacetiminutovka se akčně táhla. To co Helen předvedla v autě jak dvěma rukama držela zbran a střílela – to bylo bohužel směšné. Nebo třeba pád vrtulníku a osoby v něm to přežily ? No, sakra to bylo hodně nereálné. Třeba v Rychle a zběsile 6, tam to bylo také přestřelené, ale vždy existovala šílená možnost jak to mohou hrdinové přežít, ale zde pád vrtulníku, viditelný výbuch a hrdinové v pohodě, vtípky se jim draly z úst, proč ne, že jo ? No, takže celkově tragický film. Jestli vznikne trojka, už přísahám, že jí neuvidím. Tomuhle jsem šanci dal a vymstilo se mi to. Dopadlo to o mnohem hůře než jednička. Nuda, nudné dialogy, až na dvě obstojné akční scény nic co by výrazně zaujalo. Avšak pár vtípků mírně pobavilo, ale příběh to asi celé pokazil. Nuda, chaos, velké řetězení postav atd – prostě mi to nesedlo. Hudba se také moc nevydařila, taková průměrná jen, nevím no. Nic velkého se v tomto snímku neudálo. Žánrově se to nedá popsat. Prostě pokus o něco. Takže celkově nějaké klady najdu a ta 1 hvězda je u mě a i objektivně na místě, ale je to slabota. Takže ve velkém finále hodnotím jen na 19% = * () (méně) (více)

Omnibus

Jediná výtka – nebyl dodržen návod z Mladého chemika na sestrojení tikající rtuťovité bomby (a filmu stejných vlastností) a do bomby byla nacpána i vata, řekl bych dobrých deset, patnáct minut vaty navíc. To snížilo účinnost bomby z pěti na čtyři hvězdy. Ale i tak zábavné. Parta vitálních dědků a babiček se radostně prostřílí od regálů v supermerketu (pro důchodce symbol pomalé smrti), až do sklepení samotného Kremlu, slibujícího smrt rychlou (pokud máte u sebe kapsli s jedem). No jo, Kreml. Povinná špionážní exotika pro Američany, vítaný terč pro nás, bývalou ruskou gubernii. Tentokrát ale Rusáci docela zklamali, veškerou zábavu, jim i nám, musela obstarat ta nezvaná návštěva. A šílený vědec, doktor Hannibal Lecter, taky nic moc. Holt masové povraždění milionů Londýňanů není jeho šálek čaje. Víc mu to slušívalo pěkně face to face se zakusovanými oběťmi. Ovšem bourák Bruce Willis bude tou svojí sexy pleší jednou blýskat snad i z rakve a Helen Mirren zde háže prima suché ksichty, smrtící jak výpary kyseliny při „čištění“. I všichni ostatní si tu jízdu očividně užívali. A John Malkovich v ovocném klobouku byl děsně šik. Kvůli takovýmto zážitkům bych se na ten důchod nakonec i těšil :-)      Poznámka: Jedničku jsem neviděl (v Anglii mi na filmy moc času nezbývalo), ale po tomhle si ji určitě dám. ()

kingik

Obstarožní parta kabrnáků do starého železa nepatří. Nejsou to sice sígři ve výslužbě, ale už jde po nich Tajná služba, nejlepší žlutý nájemný zabiják na světě a zradí je i bývalá krásná ruská špionka, která nyní hájí svůj generálský post. A to všechno kvůli dávnému tajnému vládnímu projektu "Nightshade", jehož cílem bylo vyvinutí mocné nukleární zbraně, která má velkou šanci padnout do nesprávných rukou, a navíc je naše partička považována mylně za nukleární teroristy. Je třeba se z toho vystřílet a vymlátit ven. Willis a spol. jsou ve druhém dílu nadupanější, nahláškovanější a akčnější oproti při zdi držící se jedničce. Sympatické invenční pojetí, napětí v akčních scénách, které mají švih a spád, solidní porcička zvratů a výborné balancování postav, kdy přesně nevíte, kdo je dobrý a kdo zlý. Děj se rychle posouvá vpřed, aby zase v další scéně něčím překvapil, anebo diváka hodil do víru třeskuté akce. Změna režiséra, kdy slabého Schwentkeho střídá nápaditý Parisot, filmu jen prospěla. Najdou se i některá slabší místa, jako třeba fakt, že postavy v řadě velkých měst na sebe vždy neomylně narazí a postav ve filmu není zrovna málo, čímž se v nich občas ztrácí přehlednost a znesnadnuje to orientaci v nich anebo chování Mary-Louise Parker, které je k jejímu věku neadekvátní. To jsou však jen takové nepodstatné výtky, které se s klidem dají přehlédnout. Herecké obsazení je excelentní. Každou chvíli děj táhl někdo jiný. Jednou Willis, podruhé zase Malkovich a jeho (komická) mimika, Catherine-Zeta Jones připomínající Olgu Kurylenko anebo Hopkins jako nevyzpytatelný vědec. Na tenhle film se vyplatí jít do kina, protože žánrovou konkurenci v současné nabídce nemá. Agenti ve výslužbě to na vás rozbalí ve velkém stylu. Mé hodnocení: 90% ()

Snorlax

Rozhodně to není film pro intelektuály, IQ u něj můžete klidně vypnout a jen se bavit. Jenže bavit se můžete dobře, není to žádná bezduchá akční slátanina představující nesmrtelné hrdiny. Tady se nebere nikdo vážně a nikdo není neprůstřelný. A já se toho bavila zatraceně dobře. ()

InJo

Nepatrně lepší než první díl. Herecké obsazení je naprosto špičkové a v podstatě všichni si své role užívají (ačkoliv Willis opět jede na autopilota). Jen bych prosil méně Mary-Louise Parker (její postava se většinu času chová jako 12-ti letá kráva) a jejích scén s Willisem (na to, jak je ten jejich vztah nezajímavý, je mu věnováno až příliš mnoho prostoru) a naopak více božího Byeong-heon Leea, na jehož každé další zjevení jsem se těšil jak retardovaná puberťačka na nové album Justina Biebera. Zápletka je sice tuctová (ale minimálně jedním zvratem překvapit dokáže) a z hlediska stylu se opět lavíruje mezi komedií a thrillerem, ale tentokrát to působí o něco lépe vybalancované, respektive to přepínání mezi vážnými a humornými scénami není tak křečovité. Akční scény jsou nečekaně dobré (a zpravidla skvěle přehledné!), proto zamrzí, že jich není víc a nejsou delší, protože tempo občas začne lehce uvadat a akce by ho dokázala znovu pozvednout. Bez případné trojky se určitě obejdu, ale pokud vznikne, šanci jí nejspíš dám. 60 - 70 % ()

IQ Tiqe

Plejáda starochů se baví. Willise mám nejradši, ale musím přiznat, že v první půlce mě víc bavil suchar Malkovich a stejně jako v jedničce Helen Mirren s puškou v ruce. Jednička se mi líbila víc, protože to byl větší šok. Dvojce nechybí zvraty, v druhé půli líbivá akce, ale dějově mi tam něco chybělo – asi mě to bývalo mělo víc chytit za srdce. # [viděno: monitor, 5.1] # příběh 6 | hudba 7 | humor 2 | akce 8 | napětí 2 | pustil bych si znovu 6 ()

Jordan

Páči sa mi, ako sa tu hrajú so zdvojenými rolami (Anthony Hopkins ako zostarnutá vedecká modifikácia Hanibala, Helen Mirren ako anglická kráľovná), inak to je trochu slabšie ako jednotka, no stále funguje, stále vtipné, akčné a pravdou tiež je, že Malkovich tu kradne prvé husle Willisovi, ale nevadí to; ()

Frajer42

Tak jsem po dlouhé době viděl akční komedii, která u mě plně zabodovala. V rámci žánru jsem snad od druhých Postradatelných neviděl nic tak vtipného a ani nic tak svižného. Akce je záměrně velmi přehnaná a hlavně musím maximálně pochválit toho, kdo se staral o vymýšlení akčních scének, protože oplývaly velmi orginálními nápady, které si z jiných akčních trháků nepamatuji. Jednotlivé role jsou fantastické. Každá role je obrovský orginál a nezaznamenal jsem ani nejmenší problém s obsazením. Prostě každý, kdo byl obsazen mi nesmírným způsobem sednul a sám o sobě byl osobností. Sem tam pro zpestření proletí vzduchem i nějaká ta pěkná hláška. Jednička nebyla špatná, ale tady se v mých očích kope vyšší liga. Nesmírně jsem se bavil a s velkým napětím jsem očekával, co si tvůrci připraví v následující scénce. Tohle už se mi dlouho nestalo. Plný počet! Doporučuji zhlédnout každému, kdo ještě stále není úplný kokot. ()

Dzeyna

Opět smršť naprosto excelentních vtipů, přestřelek a sarkasmu. Bruce sice už trochu vyšel z formy, ale našli se tam i mladší, kteří ho nahradili. Takže je rozhodně na co koukat. Všichni aktéři zvládli svou práci na jedničku. Děj je opravdu zajímavý už jenom tím, že se odehrává ve více zemích. Jako vždy skvělá podívaná. Musím uznat, že největší úsměv na tváři mi stejně vykouzlit Anthony Hopkins, jelikož to je pan herec a má ohromný šarm. ()

Kothy

Tohle bylo snad ještě lepší než 1. Stará parta důchodců je zase zpátky. Opět nechybí fóry a spousta akce. I když občas už je to fakt přehnané. :D Antony Hopkins a Catherine Zeta-Jones taky nejsou špatní. :) Zase se jim povede zachránit svět. ()

predators

No, v tuto dobu v kině žádný velký výběr...a když už, tak s příjemný českým dabingem, který může jedině překvapit. Dle hodnocení a komentářů jsem se rozhodl pro Red 2. Ona jednička nebyla nikterak špatná, takže to nemůže dopadnout špatně, říkal jsem si. A po dvou hodinách už jsem si byl jistý tím, že zdejší hodnocení některých jedinců nemám brát vážně. Red 2 v podstatě vymílá sám sebe a další tucet "akčních" pecek. Jednička byla ve všech ohledech lepší. Taky je zajímavé, jak mi všechny zdejší ženské lezly na nervy...většinou totiž najdou u mě zalíbení. 60% ()

cukorek

Nevýrazné, chudokrvné bez výraznej chuti pobavenia. Bruce Willis ako nezlomný terč, ktorý túto povesť odštartoval vo filme Smrtonosná pasca, dnes už tak neprosperoval. Mal zopár skvelých zábleskov, ale najlepšie zásluhy a najkrajšie sólo patrilo starej Viktórií (H. Mirren), ktorá dokázala počas jazdy v športiaku odstreliť nejedného protivníka, či bez ťažkosti si poradiť v každej situácií - veď nakoniec zachránila Frankovi krk. Najväčšou slabinou príbehu je zapojenie priblblej postavy Sarah, ktorá po boku akčného Franka pôsobila ako "tupý špendlík". Scény tipu vylákať od zajatca utajené informácie bozkom takejto "starej metly" by neoslovili ani malého novorodenca. Slabý sexepíl spomenutej Sarah, však občas vystriedala celkom dobrá akcia a tak ma to občasne zaujalo. Za mňa 20%. ()

PetrPan

Chybí mi tu verbalův slovní výstřik, nedosahuji však ani plagiátorských kvalit, abych jej napodobil, ale pokusím se dvěma slovy vystihnout prostatu jeho čtyř hvězd, protože přesně koreskundují i s mým hovnocením: Pohodový Vyliž ! ()

nash.

Po skvělé jedničce víceméně zklamání. Zdlouhavě nezáživná nuda s několika lahůdkovými akčními sekvencemi. Málo zábavná, otravná Willisovými vztahovými potížemi i trapnou Zetou, ale zase občas zábavně ujetá a okořeněná výbornými hereckými momenty. Těm kralují ty, které předvádí dokonalá Helen Mirren. Ta by si se svou Victorií zasloužila zabijáckou sólovku. Malkovich a Hopkins s ní sice občas drží krok, ale většinou v jejím stínu. Takže zkrátit, prostříhat, vyhodit celou Zetu (stejně je tam zbytečná), přisypat trochu tempa a humoru, a mohlo by to zase šlapat. Akční důchodci mají potenciál. ()

Bruce definitivně po záruce?

Bruce definitivně po záruce?

17.05.2013

Třetí cesta Billa a Teda? Keanu je pro.

Třetí cesta Billa a Teda? Keanu je pro.

15.08.2012

Padoušský casting: Thor 2, Red 2, Iron Man 3

Padoušský casting: Thor 2, Red 2, Iron Man 3

29.05.2012

Hrdina je jen natolik dobrý, jak kvalitního zlosyna dokáže zdolat. Pokračování komiksových hitů dostala v tomto směru mimořádně vydatné posily. Penzionovaní agenti ze složky Red (vrátí se Bruce… (více)

Red 2 a Las Vegas: Palba a kalba s důchodci

Red 2 a Las Vegas: Palba a kalba s důchodci