Bývalý agent CIA Frank Moses (Willis) dává znovu dohromady svůj svérázný tým elitních agentů, aby s jeho pomocí vypátral ztracenou přenosnou jadernou zbraň. Aby uspěl, bude muset odolat hordám zabijáků, teroristů a mocichtivých vládních úředníků, kteří se superzbraně snaží zmocnit. (Bontonfilm)

klerik

Jednotka je perfektná. Dvojka je lepšia ako napr. EXPENDABLES 2, ale už je to len nostalgická komédia. Zatiaľ stále lepšie ako MOJ SUSED ZABIJAK 2, ale miestami (Willis) už nebezečne blízko... ()

SeBig

Začátek celkem trochu fakt jako malinko taková nevinná sranda, ale pak už to šlo bez prominutí do totálních nezáživných hoven. Akce? Strašná! Střílelo se to jo, ale že by někdo chcípnul?? to néé..krev?? neexistuje asi v tomhle filmu. Strašný. Furt se tam někam cestuje, nějaký suchý kecy.. občas sem tam rádoby khul scéna.. ta bába vtom autě za doprovodu ty hudby, ten slowmo.. otřesně trapný.. korejec mě nebavil, Malkovich neměl žádnej prostor, Hopkins hraje dementa (většinou), ta honička auta WTF??? A hlavně mě ze všeho srali ty ženský tam.. Zeta džouns už by to měla zabalit, vypadá jak Patrasová, ta bába blondata mě tam srala nejvíc snad, jak se furt snažila bejt kůl a pak to třetí co to bylo.. jo ta nevýrazná bruneta, co byla furt vedle Willise celej film, ani mě nezajíma její jméno, protože zbytečnostma se nezabývám. Willis nuda.. film je nudnej a na hovno. ()

ainny

Jedna z nejpovedenějších dvojek, jaké jsem kdy viděla a pobavila jsem se velice velmi. Je vidět, že si ústřední čtveřice natáčení užívala a tím pádem jsem si užívala jako divák i já. No a když se k tomu přidal i svlečený Byung-hun, tak to už byl skoro ráj. Jedničkou stejně jako v jedničce ale u mě zůstává John Malkovich. Je zkrátka a dobře dokonalý. A to, myslím si, už stačí. Jinak bych mohla být obehraná jako staré banjo... Jo, a vyletí kakuša, to u nás doma asi zlidoví. :^))) ()

Chrustyn

Pro mě o něco zajímavější a svižnější, než první díl. Jen mě zamrzelo, že po skvělém úvodu a pár zajímavých nápadech film výrazně zpomalí a s nějakou zajímavou scénkou se vytasí jen občas. ()

korbitch22

68%? První díl docela šlapal, hlavně díky skvělému Malkovichovi a výtečnému Urbanovi, stejně z toho ale Schwentke nevytlačil nic víc, než slušný průměr na jedno podívání a už jen to, že tak průměrný film může mít pokračování smrdí průserem.Naštěstí to nedopadlo tak katastrofálně, jak sem čekal, na drouhou stránku je to opět jen lehce průměrný Hollywoodský film, až si ščlověk říká, bože to vážně nezvládnou za ty miliony dolarů nic lepšího?Největší problém je scénář, který je blbý a plný nelogických píčovin.Jestli mám vypíchnout scénu, která mě definitivně utvrdila o jeho debilnosti, tak je to nástup Leeho na Franka.On je totiž Lee dokonalý zabiják, ten nejlepší na světě, což nám režisér ukazuje několik minut předtím, ale na Franka nastoupí uprostřed Paříže s rotačním kulometem.....eh, ještě chybělo aby zařval "hey, Franku, čau to sem já, bacha uhni budu střílet".Willis mě sere už nějakej pátek, jeho mrdání na fanoušky a točení sraček pro peníze zabilo už i Johna McClaena.Malkovich celej film čumí jak retardovanej medvídek a Mary-Louise Parker se překvapivě vůbec nezměnila, pořád nemá na filmovým platně co pohledávat. Potěšil snad jen Anthony Hopkins, kterému bohužel scénář ke konci dopřál nálepku výstavní kokot.Průměrně vtipné, průměrně akční.Sterilovaná konzerva bývalých hvězd, které na stará kolena ztrácí dech a to i vděk tomu, že Parisot si s tím potenciálem zoufale neví rady a vytvořil další unylou zbytečnost z fabriky na sny.55%. ()

Marze

Extrémně hloupé. Násilný akční film o možnosti jaderné bomby v hlavním městě. Stačilo by, aby film trval 2,5 minuty. ()

mat.ilda

A nebylo jim na premiéře trapně, jo? Mně tedy za ně za všechny, jen doufám, že měli rezervovanou první řadu s hlubokými sedadly, aby se mohli pořádně skrčit a šanci opustit budovu zadním vchodem... ()

VenDulin85

O slabý vlásek horší než jednička, sice mám sklon dívat se skrz prsty na filmy, kde se tímto způsobem nasedá do auta za jízdy, ale.. ale nemějte je rádi, ty důchodce jedny čilé, zabijácké! Obzvlášť když se tam krom starého Anthonyho mihne i David Thewlis a záporák Byeong-heon Lee se jim taky povedl, sečteno podtrženo- RED jednička 4,5*, RED dvojka 4*. ()

lillien

Nic víc, než akční, prostoduchá blbinka na léto s triviální zápletkou (jako vždy a už tolikrát superbomba a přetahování o ni) to samozřejmě není. Ale do kategorie pokročilé relaxační zábavy to okamžitě posunují herci. Helen Mirren sedí role vysloužilé agentky dokonale. Žádná sexy dvacítka by se nedokázala filmem prostřílet s takovou grácií, šarmem a profesionálně cynickým výrazem jako ona. Výborná volba. Zamilovaný Willis je snad ještě roztomilejší, než štěńátko na cecíku. Malkovich byl vždycky blázen, takže ten si svoji roli vyloženě užívá a na rozdíl od Willise, kterému se obličej nepohnul už 30 let, Malkovich umí prodat celou škálu výrazových prostředků a to jeho xichtění má opravdu potenciál rozesmát. Stará Daglesová sice už má taky něco najeto, ale pořád má v sobě kus bohyně a roli záporňačky zvládla svěže. Zábavně působily strkanice o Willise s Mary Louise. Nato, že ve skutečnosti je dokonce o pět starší než Alfabeta ji i coby ženská zdatně sekunduje. Občas padne parádní hláška, film nemá výrazně hluchá a nudná místa, no a Hopkins je ozdoba jako vždy a všude, i kdyby za celý film jen jednou štěknul. ()

mcb

Ještě o chlup "důchodcovější", unylejší a uspávající než jednička. Všichni herci do jednoho jakoby nevěděli, co mají hrát a kromě obouruč střílející Helen Mirren se jen mimózně a beze smyslu prohánějí po plátně. Výstavba Red 2 jako nenáročného a odpočinkového filmu přestane bavit přibližně po úvodní akční sekvenci a ve zbytku zůstane jen snuškou nefungujících gagů a na sílu namontované akce. Bruce Willis zkrátka nemá svůj rok. ()

Flego

Dvojka je možno trochu roztekanejšia než jednotka, ale ani v nej nebolo všetko tip-top. Je však rovnako zábavná, hlavne akčné scény sú oku lahodiace. Príbeh je braný zoširoka ako v najvačšom špionážnom filme všetkých čias ( striedanie svetových metropol ), beriem to však ako chcenú iróniu. Red dvojka nesklamala, ako oddychovka bude vždy vítaná. ()

BMW12

Opět výborná akční komedie s vynikajícími hereckými výkony. Mělo to velice dobrý příběh a celkem dost momentů překvapení. ()

honajz

Dokonalé - přesná míra vtipu, odlehčení, vyvážená přesnou mírou akce, a mezi tím změny lokací jak ze starých, dobrých bondovek. Kam se hrabe Craig. Navíc to má inteligentní scénář a záporák je jeden z nejlepších záporáků posledních let, nemůžu si pomoct. Dvojka Han a Victoria se skvěle doplňují, ti by měli dostat vlastní film. Na hercích je vidět, jak si film užívají, ale režisér to drží pevně v rukou, aby se z toho nestalo rozvleklé home video. Mimochodem, odkaz na jiný filmy Helen Mirren, kde hraje královnu, se zde myslím rovněž výjimečně povedl. Vážně dokonalé, v rámci žánru akční komedie vysoce nadprůměrné. (Moje nejoblíbenější pasáž je honička s motorkou v Paříži. Od Francouzské spojky si nikdo nedal tu práci vymyslet podobně zajímavou, a zde i vtipnou, honičku.) ()

Roman.Ticka

Opět pokračování nápadité jedničky, co předvedla všechny trumfy, a tudíž nebylo čím dál navázat. Pro mě jsou jediními vítězi mezi poraženými Anthony a Helen - ona válela s grácií jak kdyby zabíjela odjakživa. Asi nejvíc mi vadili ti dva "senioři" když furt kouleli očima a chovali se jak senilní dědulové, co si hlídají bažanta, vlastně chtěli hlídat podobně vykulenou Mary-Louise. Možná proto, že mi byla ukradená předtím i potom. Hru na Bony a Clyde jsem už viděla po stoenté a tajná prohlídka Kremlu se nedávno rozhodně víc povedla agentu Huntovi. Když ještě akci pomáhá hudba, která táhne 80% dynamiky, je to sice přípustné, ale pro mě nepřijatelné. ()

eraserhead666

Naprosto klasická dvojka. Nabubřelejší, roztěkanější, internacionálnější (cestuje se více a všude). Ta snaha nacpat tam toho více a pokud možno všechno, je silně patrná, natolik, že to filmu až škodí, protože spousta věcí zůstává jaksi nedořešena, neukotvena - Byung-hun Lee je sice parádní, ale s filmem trochu nekonzistentní. V konečném důsledku je to slabší než jednička, ale jakmile nastoupí Mirren a pro mě zcela překvapive i výborná Zeta-Jones (nikdy jsem ji neměl rád), začínám hodně odpouštět. ()

SOLOM.

Jednička se mi líbila o něco více, díky lepšímu příběhu – tady to byla taková místy až chaotická přehlídka akční tvůrčí nápaditosti, leč už se tu vážně až moc přehánělo i na můj vkus – tu jsme tady, tu zas tam (což o to, vybrané lokality super, ale tentokrát tu už bylo strašně moc nelogických a hlavně nereálných scén – viz pád vrtulníku, atd…). No nicméně jsem se u toho zase celkem nasmál, akční – bojové choreografie – automobilové honičky super, herecké výkony rovněž -  Bruce Willis, John Malkovich, Helen Mirren – paráda (já tu ženskou prostě žeru), Catherine Zeta-Jones taky ušla, leč se na ní začíná projevovat věk, Byeong-heon Lee celkem sympaťák, Anthony Hopkins byl sázkou na jistotu – no a prdlá Mary-Louise Parker mi tu tentokrát dost často lezla na nervy, ale zas bez ní by to nebyla taková prdel. Lepší průměr – 60%. Klidně bych si časem dal další díl (díly)… ()

Janek

Helen Mirren je královna puma. Asi jediná puma svého druhu, která pamatuje konec druhé světové války. Jinak zmatek, který by potřeboval pevnější vedení. Obsazení by si to zasloužilo. 50% ()

Othello

Cítím se provinile, že jsem se bavil u fosil estrády tak morbidní, že osmačtyřicetiletá Mary-Luise Parker v ní hraje roztomilého diblíka s culíčky. Bolestivě neambiciozní celuloid, který buď sejde nebo nesejde do nálady. Já jsem opilý, jakou máte výmluvu vy? ()

Necrotongue

Dnes jsem znovu viděl RED i RED 2 a dvojka mou druhou návštěvu vyloženě neustála. Tvůrci (zřejmě pod dojmem kladného ohlasu na předchozí film) přidali další známá jména, stvořili příběh, který vcelku kašlal na logické souvislosti a vyrazili za novým výdělkem. U prvního dílu jsem se bavil, u druhého dost nudil. ()

Bruce definitivně po záruce?

Bruce definitivně po záruce?

17.05.2013

Třetí cesta Billa a Teda? Keanu je pro.

Třetí cesta Billa a Teda? Keanu je pro.

15.08.2012

Padoušský casting: Thor 2, Red 2, Iron Man 3

Padoušský casting: Thor 2, Red 2, Iron Man 3

29.05.2012

Hrdina je jen natolik dobrý, jak kvalitního zlosyna dokáže zdolat. Pokračování komiksových hitů dostala v tomto směru mimořádně vydatné posily. Penzionovaní agenti ze složky Red (vrátí se Bruce… (více)

Red 2 a Las Vegas: Palba a kalba s důchodci

Red 2 a Las Vegas: Palba a kalba s důchodci