Bývalý agent CIA Frank Moses (Willis) dává znovu dohromady svůj svérázný tým elitních agentů, aby s jeho pomocí vypátral ztracenou přenosnou jadernou zbraň. Aby uspěl, bude muset odolat hordám zabijáků, teroristů a mocichtivých vládních úředníků, kteří se superzbraně snaží zmocnit. (Bontonfilm)

marlon

nad vodou to ako tak držia hlášky, i keď tých podarených je ako šafránu - ale tá s emigráciou do Iránu vyšla perfektne ()

Godhaj

,,Well, where are you?“ ,,In troubles.“ Tento film je typickým příkladem pravidla, že dvojka je horší než jednička. Z poměrně zajímavě vykreslených postav v prvním filmu se zde stávají postavy ploché a nevýrazné, často definované jen jednou vlastností. Např. postava přítelkyně Willise, která byla v prvním díle celkem lidsky napsaná, je v tomto filmu jen otravnou hysterkou s obsedantní touhou se zapojit do akce. Nový asijský ultramega zabiják je od poloviny stopáže vysloveně k smíchu a nemá, čím by překvapil. Příběh a hlavně akční scény jsou opulentnější, ale zároveň nudnější a nevýrazné. Jako by se tvůrci soustředili na velikost výbuchů a zapomněli na to nejdůležitější, na vtipný a pěkný příběh. ()

Lavinia

V hlavní roli android bez výrazu a ex-hašišovka jen s jedním výrazem. Jejich interakce tomu také odpovídá a bohužel dominuje celý děj. Velká nuda, nucená vtipnost. ()

MAAUZ

Hovadina. Ale člověk se při ní vůbec nenudil! Bavily mne hlášky Malkoviche a bitka s nasraným Hanem v obchodě, kde všechny zmlátil dveřma od lednice. ()

Shitonit

Red 2... jednička byla docela prima, a když jsem objevil dvojku, trochu jsem se bál. Musím uznat, že obavy nebyly na místě, dvojka je suprácká, má to šmrnc, důchodkyně vymlátí kdejakýho zabijáka, a dědeček Willis je zas prímově Willisovatej :-) ()

Scraffy

Uf, oproti jednotke slušný pokles. Jasný dôkaz toho, že by sa nemali točiť pokračovania na podobné filmy, kedže nie vždy sa to podarí. ()

haffen

Absolútne zbytočné pokračovanie. Všetko sme videli už v jednotke. Len iní herci, iná lokácia a zápletka. Unavujú ma filmy, kde hlavní hrdinovia čelia smrti a vždy ich v poslednej sekunde príde niekto zachrániť. Tu to až šialene bilo do očí. Ako bola jednotka super a zábavná, tu je to presne naopak. 2 1/2* ()

borohub

Horší než jednička, ovšem lepší než Smrtonosná past 5. Film byl tak stupidní až byl v nějakých ohledech dobrý. Vtipy dobré(ikdyž taky stupidní). No řeknu to takhle: čekal jsem od toho více, každopádně že bych byl zklamaný se říct nedá. Na 5 to rozhodně nemá(nechci to házet do stejného pytle s lepší 1), ale ty 4 si to zaslouží ()

eredin

V mnohém lepší než první díl, plynulejší, dotaženější. Nepřetržitý sled hlášek, vtipů a solidní akce. Z party skvělích herců ještě vyčnívá John Malkovich, je to jednoznačně jeho film, ne Willisuv. Nesouhlasím s požadavky na kratší stopáž, užil jsem si každou minutu. Příležitost využitá na 110% a jasných 5***** ()

Vykuk

Těžce pohodová jízda, jdete do kina, abyste se bavili a bavíte se. Nenuceně, pohodově, uvolněně. Jen pár výtek k hereckým výkonům... Catherine mám rád, tady byla jaksi prkenná, role jí prostě nesedla, McDonough byl na začátku super, pak mu nějak došla šťáva, ale za to mohl místy fádní a nesmyslný scénář. Taky to bylo na můj vkus moc dlouhé, ke konci jsem začal zívat, děj stále stagnoval, porovnám-li to třeba s expendables, tak je tohle těžká slabota, ale jinak jsem se skutečně bavil, v klidu dám i ty 4*. Takový odpočinek od všech zběsilých akčňáků. ()

Mistr_Moon

Přišlo mi to o něco méně zábavnější než jednička, nicméně stále je to výborný oldschoolový počin, který je v dnešním přetechnizovaném filmovém světě plném obřích robotů a přerostlých ještěrek jako pohlazení na duši. ()

kolik27

Sakra, sem si tak řikal, oddechnu si. Jednička byla velmi zdařená, dvojka mě asi nepřekvapí... A ejhle, doslova a písmene sem čuměl jak péro z gauče. Nejen, že milé překvapení v podání Johna Malkoviče který bezpochyb má velice výbornou roli parřáka Brůse na LSD, ale taky sám film, který je pojmut opravdu v typických letech minulého století co se týče velmi specifického humoru akčních borců danné doby ! Na 100% to neni ale daleko to též nemá. ()

otilrak

Nehoráznej mazec plnej super hlášek. Tomuhle filmu např. Expendables 2 nehrabou vůbec ani po kotníky. Pro mě jeden z nej filmů s Brucem a spol za poslední dobu! ()

spaca888

Dobrá akce, vtipné hlášky, skvělý John Malkovich, skvělý Hopkins, celkově výborný a vtipný zážitek u kterého jsem se nenudil. Pro mne nejlepší film léta. ()

HEED

Abych řekl pravdu, první díl mě tak neutkvěl v paměti jako tenhle. V podstatě nemám co vytknout. Akci tu střídá jedna vtipná hláška za druhou. A tak staříci, kteří jsou již dávno za zenitem spolu se starou školou v podobě Bruce Willise nakopávají zadky agentům nejrůznějšího prověření a utajení. Spokojenost z kina byla velká. Je vidět, že oldschool hvězdy ještě nepatří do starého železa. Dokud všem bude zdravíčko sloužit, tak si ten lístek do bijáku rád zaplatím. Plný počet si právem zaslouží. ()

Stranger77

7/10 - na první film to nemá, ale určitě se nejedná o nějaké velké zklamání jako u Můj soused zabiják 2. Je to solidní zábavný film, který ale už nepotřebuje další pokračování. Více zde. ()

Dinsberg

Tatam je lehkost námětu, střelenost Johna Malkoviche i přitažlivá naivita Mary-Louise Parker. Úžasné postavy z prvního filmu, i když je divák bere parodicky, se bohužel chovají naprosto dětinsky.Možná je v tom genialita tvůrců, že prst na spoušti drží ti neinfantilnější jedinci a hrají tak se světem ruskou ruletu. Nebo šlo jen mentální slabost scénáristů, kteří tak v uměle vysoustruhovaném příběhu, hrajícího se na vrabčáka (hop sem hop tam), pohřbili právě poetiku figur i jejich vztahy. Myslím, že Bruce zažívá stejný sešup jako v Můj soused zabiják. ()

Bruce definitivně po záruce?

Bruce definitivně po záruce?

17.05.2013

Třetí cesta Billa a Teda? Keanu je pro.

Třetí cesta Billa a Teda? Keanu je pro.

15.08.2012

Padoušský casting: Thor 2, Red 2, Iron Man 3

Padoušský casting: Thor 2, Red 2, Iron Man 3

29.05.2012

Hrdina je jen natolik dobrý, jak kvalitního zlosyna dokáže zdolat. Pokračování komiksových hitů dostala v tomto směru mimořádně vydatné posily. Penzionovaní agenti ze složky Red (vrátí se Bruce… (více)

Red 2 a Las Vegas: Palba a kalba s důchodci

Red 2 a Las Vegas: Palba a kalba s důchodci