MasterChef (TV pořad)

Reality-TV

Česko / Slovensko, 2012

Tomáš Eibner

Moje guilty pleasure jak prase.(1.12.2012)

• Djoker

Čekal jsem, že to nebude terno. Tak brzké spláchnutí jsem ale rozhodně v plánu neměl. První problém mám s porotci. Už po pár drsných pózách mi z nich bylo na blití. Hra na Polhreicha se jim hodně vymkla z rukou a narozdíl od velkého Šéfa sklouzli k ponižování a povyšování se nad (amatérské!) soutěžící. Narážky na zaměstnání, věk nebo dobové zařazení kuchyně byly nechutné a házení talířů na zem naprosto stupidní. Mimochodem i to mělo trumfnout Polhreicha, ale ten, pokud si dobře pamatuji, alespoň ochutnal, a až pak vyhodil obsah do rybníka. 1:0 pro Šéfa. Ten byl navíc s tímto formátem soutěže první u nás, když před dvěma lety rozjel pořad Na nože!, i když se inspiroval právě zahraničním MasterChefem. Práce s nožem je jedním příkladem za všechny. 2:0 pro Šéfa. Kromě dalších úletů jako trapné snahy o nastoletí dusné atmosféry epickou hudbou, pokusů o umělecké záběry a teplých úsměvů porotců, kterými pravidelně prokládají své drsné proslovy tu jsou soutěžící, kteří by klidně mohli vyvážit všechny zápory, jenže těžko jim začnete fandit, když vás od první minuty emocionálně vydírají a navíc tu největší kočku stáhne její starej ze soutěže. Pochcat!(7.9.2012)

• nirvanafan

Ale tak se zase všichni uklidníme. Dáme si hromadný výdech, nádech a podíváme se na to trošku střízlivě. Přiznávám, že jsem neviděla první dva díly a uznávám, že žádnej zázrak to není, ale cpát tomu hned odpad? No nevím, v rámci televizní zábavy jsem viděla už jiná zvěrstva a tohle mezi ty nejhorší rozhodně nepatří. Že se trojice porotců chová jako namachrovaná banda idiotů? Ale kdeže, docela se těm lidem i snaží poradit, a že jim hned nebudou mazat med kolem huby a soutěžící snesou i nějakou tu kritiku, se snad dá čekat ne? Navíc, jak je známo, když se lidi nebuzerujou, tak se obvykle taky nijak nezlepší. Volbu Peštové za moderátorku sice moc nechápu, ale to jenom člověku připomíná, že je pořád na televizi Nova. Jenom čekám, kdy jim dojde, že modelky mají zůstat na molech a raději mlčet, protože jako rádobymoderátorky vážně nic nepředvedou a v tomhle pořadu působí dost zbytečně. Nevím, jestli na to budu ještě koukat, ale celkem se to dá.(14.9.2012)

• Darth Sidious

V každém případě je to kopie souteže "Na nože". Co si budeme povídat. Porota.....no možná jsou to nějací šéfkuchařia zkušení, ale na co si tam hráli...to je neskutečný. Napadají jednoho, že je arogatní, ale sami byli ještě horší. Zejméná pak ten Slovák. Ten si normálně myslel, že mu to tam asi patří. Takže vrchol. To jejich kritizovaní jídla, bylo ale do čista opět okopírované od Zdeňka Pohlreicha. Ale úplně. S tím rozdílem, že Pohlreich nezesměšňuje druhé před ostatními. Oni páni šéfkuchaři sice možná šéfkuchaři jsou, ale já bych nejprve chtěl vidět jejich ocenění. Například o Zdeňku Pohlreichovi není pochyb. Ale jak jsem se zmínil, ten má mnohem vyšší uroveň. Takže přátele. Tohle je tragédie.(13.9.2012)

• Renton

Ještě větší utrpení než sledovat výkon Chelsea v Super Cup..(31.8.2012)

• - Show se vysílala již ve třech desítkách zemí světa. Například v Británii, Francii, Řecku nebo Indonésii se stala jedničkou ve sledovanosti. V Austrálii nebo Izraeli se stala dokonce do t0 dobz nejsledovanějším pořadem v historii. [Zdroj: reality-show.panacek.com] (hippyman)

• - Nabídka Novy a Markízy na účinkování zastihla Danielu Peštovou nečekaně při plnění pracovních povinností v New Yorku. (hippyman)

• - Více než sto kuchařů-amatérů z celého světa se stalo po účasti v show úspěšnými profesionály v oblasti gastronomie. [Zdroj: reality-show.panacek.com] (hippyman)