MasterChef

(pořad)

Najväčšia svetová kuchárska šou MasterChef prvýkrát vstupuje na Slovensko a do Česka! Vášeň pre jedlo, odvaha, talent a odhodlanie zmeniť svoj život – to sú základné vlastnosti tých najlepších slovenských a českých amatérskych kuchárov, ktorí budú týždne pod dozorom odborníkov z oblasti gastronómie bojovať o titul MasterChef. Fenomenálnu kulinársku show moderuje známa modelka a milovníčka varenia Daniela Peštová. (oficiální text distributora)

HOCKEYKA

Je to presne taká blamáž,ako som predpokladala.U nás takmer všetky projekty prebraté zo zahraničných televízií skončia fiaskom,jednoducho na to nemáme tých správnych ľudí.Všetko,čo sa u nás s veľkou pompou dostane na obrazovky dopadne ako trapas,na ktorom by sa škodoradostne rehotali aj v Azerbajdžane.Sme fakt na smiech a ani zďaleka sme ešte nedozreli na západ,ktorému sa tak zúfalo snažíme vyrovnať.Tieto relácie sú toho jasným dôkazom.Možno by bolo dobré staviť na kreativitu a vymyslieť vlastný projekt,aspoň by nebolo s čím porovnávať. ()

Marek1991 odpad!

Zahraničnú verziu som nevidel a tak som bol zvedavý, čo je to zač. Videl som v nejakej relácii alebo to možno bola nejaká upútavka tých porotcov a zdali sa mi ako príjemní ľudia. Potom prišla klapka a oni sa veľmi neprirodzene hrali na tvrďasov, síce sa navzájom tak presviedčali a nabíjali energiou, ale bolo vidieť, že to hrajú, aby utvorili atmosféru. Na veľa ľudí hovorili, že sú arogantní a pritom sa tak správali len oni. Najlepšie bolo, keď sa jeden snažil zhodiť súťažiaceho, ale on neurobil vôbec zlé jedlo a druhý porotca ho podržal a následne tak urobil aj ďalší a ten porotca sa mi zdal, že sa následne cítil trápne, lebo to také aj bolo. Skoro žiadne odborné vysvetlenia, iba urážky a otrasné vyhadzovanie jedla do koša. Tomu hovorím plytvanie jedlom, je to také snobské sa tak správať k normálnemu jedlu, za ktoré by dali v chudobných krajinách, kde panuje hlad veľmi veľa. Toto nie je o jedle, toto je skôr komerčná šou, navyše hrala už v úvode na city, keď pustili časť, ako chlapík rozprával, že mu zomreli rodinní príslušníci, čo doplnili príslušnou hudbou. Snažím sa byť objektívny a zároveň hovorím svoj osobný názor a preto je toto len ďalší otrasný pokus zaujať. Divím sa tým ľuďom, kde ich berú, prečo sa tam hlásia a čo sú zač, lebo toto je odpad. Týmto sa iba upevnila pozícia jednotky na smetisku v našej republike televízii Markíza. Naozaj úbohé! ()

Dellamorte

Ahoyte, to som zase Ja. Rodičia ma nechali osamotenú a odbehli niekam , no už sú mesiac pá. Zabudli ale navariť. Kuchárske knihy sa Mi rozpadli v rukách a týždeň som musela plašiť mole / mole Mňa. Povedala som si" od čoho je TV ? ".So šťastím, ktoré Ma nedokáže opustiť, som trafila túto trefnú trefku. Z porotcov Ma prešiel hlad. Ten blond štek českej výroby s hlasom , akoby mal silný piercing ( kladka, reťaz z Yamahy , koleso z Hummera ),ten toho nakecá, až zabúdam na hlad. Relácia si Mi veľmi páči aj keď som hladná ako divááák.A je fayn že už viem ako naložiť s jedlom ak Mi rozbije predposledný chuťový pohárik. Mám však malý kôš. A teraz hádaj, kto je tam najväčší čávo - predsa ten bezpohlavný slováčisko, ako z podTATIER. Ide z neho strach a keď ho zbadala Moja Border kólia musela som jej dať prášky.Som fascinovaná kde tie figurínky berú ( aj ujo Habera prispel svojou prepotrebnou polovičkou ). Snáď niečo ukuchtím, kým sa naši vrátia, potom im nenápadne pustím US formát, alebo nejaký Gorefest. Snáď sa to celé zmení. Vlastne ani nemyslím, tu vysoko v horách máme len bylinky ( aj liećivé ) ale ani tie by nepomohli porote , ako ani programovému riaditeľovi a najsledovanejšej televízii už vôbec. Čo už, v upútavke horia pikantné ohne, aspoň sa zohrejem, kým sa vrátia rodičia. Majte sa, ešte sa ozvem, či xcete alebo ee. ()

honajz

Když to před časem zkusil v továrních halách opajcnout Pohlreich, aspoň se to pokusil udělat po česku a že ti lidé museli předvést aspoň krájení cibule. Tady vůbec netuším - a není to poprvé, u Farmy to bylo stejné - jaká jsou pravidla, jak se soutěží, vůbec nevidím ty lidi vařit. chlápek s údajně domácíma špagetama byl seřván, ale že by někdo hodil vsuvku, jak vypadají skutečné domácí špagety? A to trio si hraje na věčně nasrané borce, kterým chvílemi nevěřím ani to, že by uvařili krupičnou kaši nebo dokázali ohřát párek. A stejně jako u Farmy zas nějaký pitomec dostal nápad na ambientní soundtrack, jen ženské hejajá nahradil mužský huhuhú. O akční kameře a modrém nasvícení jak z akčňáku raději nemluvit. Příště by těm idiotům na Nově měl někdo říct, že obsah často zabere víc než forma. ()

LiborGondek

Nejdříve to byla hrozná nuda, extrémně nesympatická porota a opravdu to byl čistě odpadní pořad. Teď když už je tam ale jenom hrstka těch nejlepších soutěžících a každé z jejich jídel vypadá opravdu skvostně, až mi slyny kapou na plovoucí podlahu, nemůžu hodnotit jako odpad. Takže alespoň 2 hvězdy za snahu a šikovnost soutěžích. Opravdu jejich schopnosti obdivuji, já bych připálil i volský voko... ()

• Show se vysílala již ve třech desítkách zemí světa. Například v Británii, Francii, Řecku nebo Indonésii se stala jedničkou ve sledovanosti. V Austrálii nebo Izraeli se stala dokonce do t0 dobz nejsledovanějším pořadem v historii. [Zdroj: reality-show.panacek.com] (hippyman)
  • Nabídka Novy a Markízy na účinkování zastihla Danielu Peštovou nečekaně při plnění pracovních povinností v New Yorku. (hippyman)
  • Kuchařskou show MasterChef měla původně vysílat pouze Markíza ve slovenské verzi, nakonec se k ní ale přidala i Nova a vznikl společný česko-slovenský projekt. [Zdroj: digizone.cz] (hippyman)

Podzimní televizní boj

Podzimní televizní boj