MasterChef

(pořad)

Najväčšia svetová kuchárska šou MasterChef prvýkrát vstupuje na Slovensko a do Česka! Vášeň pre jedlo, odvaha, talent a odhodlanie zmeniť svoj život – to sú základné vlastnosti tých najlepších slovenských a českých amatérskych kuchárov, ktorí budú týždne pod dozorom odborníkov z oblasti gastronómie bojovať o titul MasterChef. Fenomenálnu kulinársku show moderuje známa modelka a milovníčka varenia Daniela Peštová. (oficiální text distributora)

Blacki

Nikdy jsem neviděla originální Masterchef, takže nebudu hodnotit, jestli to je tak, jak má být, či nikoli. Při prvním dílu jsem byla zhnusená, protože "výkony" porotců byly otřesné. Mnohdy byli až příliš drsní, přišlo mi to až zbytečné. Samozřejmě chápu, že to bylo schválně, ale i tak se mi na to špatně dívalo. Na druhou stranu pozdější díly, kde soutěžící plní specifické úkoly mě baví mnohem více než ten otřesný začátek, kvůli kterému + díky otravné a zbytečné moderátorce (měli jí dát více prostoru, nebo ji vůbec nebrat do týmu), která působí amatérsky, nemohu dát více jak 3*. ()

Azog

Tak nejpreve asi začnu hodnotit ostatní komentáře, než samotný pořad:-D .....je fascinující, jak se většina z Vas podívá na první díl a hned myslí, že jedním komentem na dva řádky pokryjí celý pořad? (btw je to vidět podle data přidání komentu;+) ...možná byste si mohli počkat na pár dalších dílů, než něco vyštěknete. A spousta z Vás sem napíše, že tam soutěžící prezentují své srač*y?! Úvodní díly možná, ale z té nervozity z časového presu v dalších dílech by se někteří z Vás rozbuleli. ***************************************** A teď k vlastnímu pořadu. Je pravda, že první dva díly byly celkem k pláči. Porota si hrála na drsný týpky a akorát se ztrapňovali. Ale pravděpodobně nějaká chytrá osoba v režii usoudila, že je potřeba ubrat grády, pokud to nebude nutné. Většina ostatních dílů se mi moc líbila. Samozřejmě tam jsou stále nějaké mínusy - nejvetší je asi ta bloncka, co má nejduležitější roly říct to, co řeknou stejně ještě jednou porotci. Ale i když umím maximálně míchaná vejce, tak i přesto jsem se dokázal bavit. Hlavně úkoly jsou čím dál víc zajímavější. Co mě nejvíc překvapilo je asi fakt, že se nesnaží pořad protahovat jako tějekej trapnej Big brother - poslední dva díly vyrazily 2 soutěžící najednou. Je škoda, že pořad dalším dílem končí, přestože se zajímavost stupňuje. ()

Chip89 odpad!

Reklama na Billu, která mě vysloveně nudí. Pustit si tohle po koukání na původního MasterChefa je utrpením. Člověk by až brečel. Porotci jsou nudní až vlezlí. Žádný spád, zápal a boj ze strany soutěžících není vidět. Plnění si snů už vůbec ne. My by jsme se neměli pouštět do kopií, když to neumíme. Už jen proto, že tohle je o profesionálním vaření, takže by měli dát větší rozpočet a ne jim dávat na vaření sajrajty. To pak není o profesionálním vaření, ale o vaření doma. ()

Likan7

V porovnání s mladším bratříckem z Novy, kde teď běží 2. série je tahle první slabší. Přiznávám ale, že je to především kvůli nesympatické porotě. ()

Nix

Není to taková katastrofa, já se u toho bavím, jelikož mám rád vaření. Ale chápu, že to může působit amatérsky a nudně, ono víceméně je to pořád dokola stále to samé, jenže baví mne porotci a občas se u toho člověk i nasměje, musí se to brát s nadhledem. Jako relaxace po těžkém pracovním dni, kdy potřebujete něco opravdu jednoduchého na vypláchnutí hlavy, je to naprosto dostačující a rozhodně lepší než některé ostatní reality show. ()

haffen odpad!

Dnes prvýkrát videné. Kuchárska show v ktorej sa nevarí, len posiela do riti (pocit po prvom zhliadnutí). Porotcov by som nakopal niekam. Také mastenie ega som už dlho nevidel. Ohromní mentálni tragédi. Moderátorka tragická. A vlastne čo sa dá inak čakať z naších luhov a hájov? Ako by povedal Čtvrtníček: "ty naši to neuměj natočit" ()

JohnZ87 odpad!

Pořad naprosto zabila ta banda tragédů, která si říká porota. Trojice namyšlených, arogantních a povýšených blbečků si před kamerami honí ega, soutěžícím sprostě nadávají, ponižují je a chovají se jako hovada. Snaha být za každou cenu "drsný" ve výsledném efektu působí naprosto likvidačně pro celý pořad. Ovšem co jiného čekat od Novy, že? Také nechápu, proč někteří soutěžící chodí před porotu ve dvojicích či trojicích a postupuje ten "o prsa lepší", zatímco většina soutěžících chodí samostatně. Nova se s nějakým vysvětlováním pravidel vůbec neobtěžovala. Daniela Peštová je v pořadu zcela zbytečná a evidentně zastává naprosto uměle vytvořené místo "moderátorky". Tohle prostě ne! 10% ()

Zeldur odpad!

Neskutečně trapní až dementní porotci, srdceryvné scény doprovázené heroickou, epickou hudbou, mezi soutěžícími jeden exot vedle druhého. To vše v produkci věhlasné TV Hovna. Prosím o zavedení o stupeň horšího hodnocení, než je odpad. Ten je totiž pro tento pořad až příliš dobrý. ()

DK.Lukas odpad!

Ne opravdu ne, I když mám své zásady a nehodnotím hned po prvním dílu tady to udělám. Proč?? Ušetřím si tím čas, nervy, náladu... ODPAD!!! Opravdu trapnější a ubožejší komedii jsem ještě neviděl, tato laciná kopiee Hells Kitchen s prvky SuperStar, Idol a já nevím co ještě v podání TV Nova. Když si pročítám ty návrhy na Podobné: jako Jamie Oliver, Hrnečku, vař... Proboha lidi kdo to sem dal?? Proberte se!!! Jo porota je docela dobře vybraná šéfkuchař hotelu Mandarin Orientál nebo Amade akorát by ze sebe nemuseli dělat takové machry, zase takové hvězdy to nejsou jak si myslí ;-) moje babička vaří stejně dobře jako oni a možná kolikrát i líp. Ty jejich těstoviny a speciální polévky... Vsadím se, že by svíčkovou, koprovku nebo meruňkové knedlík nesvedli líp než je dělá babča :-D :-D No ani se nedivím, že přibývá pirátů a stahovačů filmů když v televizi dávají samé takové s*ačky a není na co koukat radši si jdu pustit nějaký film než sledovat toto a podobné reality blafy co nám servírují přesně jako těm kuchařům... Hodit filmový pásek na zem a nechat sežrat scénáristům a režisérům... ()

Bombastikus odpad!

Tradiční novácká s****a a to se vším všudy. Rádoby drsní šéfkuchaři v porotě, kteří se snaží, a to dosti trapně, držet sledovanost nad vodou přemrštělou mírou agresivity, vulgarity a arogance vůči soutěžícím. Absolutně nefunkční. Kde je vyhrabali? Nikdo o těhle kreaturách neslyšel, tak co mají co házet talíře po zemi? Fuj! ()

Dendulkaa_

Tři drsní nesympatičtí porotci se snaží tak moc okatě napodobovat americkou verzi s Gordonem až je to celý komický ale uvidíme. ()

dewil21

Nemám ráda hledání talentů a reality jakéhokoli druhu, ale vaření miluju, takže jsem se podívala na 1. díl a byla zvědavá, zda mě česká verze osloví stejně jako http://www.csfd.cz/film/284146-masterchef/.. Samozřejmě nesrovnatelné... opět zástup ztroskotanců, co si nevidí do huby, viz. borec s domácíma špagetama, viděla jsem tam snad tak 3 opravdu hezky připravená jídla, jinak chuť na to ostatní se ne a ne dostavit. To, co předvádí porotci, je naprostá katastrofa, je mi jasný, že vybrali borce na úrovni, co vaří perfektně, ale jako porotci teda stojí za houby... Polreich je alespoň spontánní, nehraje, dá se na něj koukat, ale tihle šéfové si jen hráli na drsný, někdy víc a někdy míň se jim to vymklo, no ale co by Nova neudělala pro sledovanost, to pár talířů obětuje... Nejhorší je ale střih, hudba a celkově skladba záběrů. Upřímně nejvíc jsem se pobavila, když vařila ta holčina to rizoto s krevetama... když ho servírovala, tak kamera zabírala místo talíře kozy, nohy a blbě se usmívající porotce, navíc to podbarvila hudbou jak z Peříčka, takže jsem vážně čekala, kdy si holčina začne svlíkat tu košilku a všichni tři si jí tam daj na tý plotně, to by aspoň mělo šťávu... A pak, že gastritidu můžete mít jenom z toho, co sníte... ()

Bezda22

Je to trapný. Ty tři hrozně vostrý týpci, co to tam šéfujou. Tak ty sou úplně špatně. Ale tak co čekat od Novy, že.... ()

Miagy

Odpudzujúci porodcovia, ktorí si o sebe myslia, že sú majstrami sveta a že kuchári sú mozgoví chirurgovia. Reklamy, neustále obkecávačky, od amatérov vyžadujú vysoké nároky, recepty sú nebežné a popravde mi toto hranie na superkuchyňu - najmodernejšie psotupy varenia s pipetami a mikrováhami neskutočne lezú na nervy.... ()

Murdock

Nějak nemám potřebu si tady honit triko jak je to strašně trapný...v TV jsem viděl kopy daleko trapnějších pořadů, porota je sice průměrná, ale soutěžící jsou šikovný, radost pohledět. Napětí taky nechybí a ani úkoly nejsou špatný. Pro mě sympatickej, lehkej nadprůměr. ()

J.e.r.e.c

Zkraje mi MasterChef moc nevoněl, ale postupem času jsem mu přišel na chuť a ke konci už jsem se třásl na každý díl. Na rozdíl třeba od Pohlreicha je tohle téměř výhradně o vaření, se stále rostoucími nároky a stupňujícím se tlakem. Musím přiznat, že na většinu pokrmů se mi sakra sbíhaly sliny a kuchaře-amatéry jsem tiše obdivoval. Finálové jaderné fúze osmi kuchyní z deseti luxusních surovin už připomínaly spíše umělecká díla, než něco k jídlu. Profíci v porotě byli v pohodě, poker face slovák a chlapík s hlasem kačera Donalda možná až příliš friendly, jedině Štift dokázal být nepříjemně štiplavý. Ale Daniela Peštová, přestože vypadá pořád dost dobře, by měla moderovat maximálně v Sama doma, protože (už?) neumí mluvit česky. ()

mchlumak odpad!

Originál jsem neviděl, ale česká(resp. obligátně československá) napodobenina mě ze židle opravdu nezvedla, zvedl se mi leda krevní tlak z těch třech individuí v roli porotců a celkového zpracování této reality show. Odpad! považuji za nedostatečné hodnocení, ale níž jít nemůžu. ()

Podzimní televizní boj

Podzimní televizní boj