Vlastička umřela. Vesnický kostel, pohřební kočár tažený koňmi, farář, obyvatelé Olšan a souputníci zvláštního života Bohumila Stejskala (Boleslav Polívka), multimilionáře z vůle Boží, z Dědictví I. Trochu zestárli. Bohumil (Boleslav Polívka) taky trochu zestárl. Přibyly mu majetek, starosti, kilogramy a děti. Ztratil ženu svého života. Hraje hudba, zpívá místní ženský sbor Křepelky, jehož byla Vlastička členkou (a Bohuš je sponzorem). Smrt známého sbližuje. Všichni jsou smutní, nebo tak aspoň vypadají. Za zdí hřbitova zastavil starší Mercedes a z něj vystupuje rovněž zestárlá „hérečka" Irenka. Pozoruje pohřeb přes zeď, dovnitř se neodváží. Odjede před koncem obřadu... Smuteční hostina v Bohušově sídle. Jsou tu všichni, které známe z původního filmu. Zjišťujeme, že Bohuš si postavil ohromné sídlo ve farmářském stylu obklopeném zoologickou zahradou. Má rád svou dceru (Anna Polívková) a visí na šestiletém vnukovi, jehož učí jízdě na koni. Má vlastní chov koní a považuje se za odborníka na to. Už sedm let nepije a celkem si zvykl na peníze. Bohuš je smutný, ale smutek v jeho podání má velmi výstřední podobu. Téměř každá promluva se mu proplétá s pohřební řečí a duch Vlastičky postupně výrazně vstupuje do jeho mysli i jednání. Vlastička dávala jeho životu řád...vnutila mu kázeň. Teď je zase Bohuš sám. A smutný. Je na čase vrátit se ke kořenům...k flašce. Po sedmi letech se Bohuš zase napije. A bude to jízda, během které se bláznivě zamiluje do herečky, málem se stane filmovým producentem a majitelem zámku, málem přijde o vnuka, málem uvěří, že Vlastička pořád žije, přijde o několik miliónů, rozbije v přímém přenosu finále soutěže Hvězdy tančí, aby nakonec pod tlakem dcery a věrného přítele Arnošta (Arnošt Goldflam) dobrovolně našel klid a sebe samého v protialkoholní léčebně v tichém rozjímání s bláznivým JUDr. Strážným (Jiří Pecha). Velká jízda... i tak by se film mohl jmenovat, kdyby nenavazoval na už tak proslavený název dílu prvního. (oficiální text distributora)

darthhokro

Ach jo..... další zbytečné pokračování. Film je naprosto bez scénáře, uměle natahovanej upoutávkama na tv pořady. Bohuš měl pár, (slovy dvě) slušné hlášky a tím to hasne. Pan Heřmánek natáčel asi za zadarmo, nebo něco špatnýho u Bolka na farmě sežral, protože se celou dobu tvářil jako při extrémním průjmu. Ostatní statisty a pornoherce nemá cenu ani komentovat. Film na mě opravdu působil jen jako jedna velká reklama na potápějící se Bolkovu farmu. Dávám lepší dvě hvězdy za ty dvě Bohušovi hlášky a za naši proslavenou Kroměřížskou léčebnu ( i Ivetce se u nás líbilo :) ) A víc už o tomhle paskvilu nechcu ani slyšet, ()

masekjc

Ač Bolek dokázal v určitých fázích podat podobný výkon a předvést buranské móresy jako v prvním díle, bylo už dopředu jasné že to nemůže stačit. Ruku na srdce, kdo čekal že to kultovní jedničku překoná nebo se jí to aspoň vyrovná? Podle mého názoru jde o obstojné pokračování, které sice už nemá takový šmrnc ale stále má několik pasáží a vtipných scének, které rozhodně patří do lepšího průměru. Příště by neuškodilo ubrat stopáž a přidat víc ožíraček a erotiky. 6/10 ()

JimDeNiro

Zas taková sračka, jak jsem čekal to nebyla. Ale jako ani žádná hitparáda. 2 hvězdičky jen za to, že mám Bolka rád a za Judr. Ulricha (Miroslav Donutil) a jeho krátký, byť pro mne trapný a vcelku zbytečný výstup. Jednou a dost!! A Bolka je mi vcelku líto, i kvůli takhle nepovedenému filmu. Docela to vystihla ivishka. 35% ()

sWONDER

Lútosť. Tú som pociťoval najviac pri sledovaní nového Dědictví. To tvorcom "vyšlo". Bohuš sa na štastie príliš nezmenil, no tu nemá moc o čom, len dookola sa opakovať. Nájdu sa aj slušné momenty, ale vačšinou samé zlo. Jako nebyť originálu, určite by to bol strávitelnejšie, Dědictví je ale iba jedno, kurváááá!!! ()

TommyDiamond

Je vidět, ze Bolek je teďka při své finanční situaci vděčnej za kazdej sebemenší štěk, kterej mu může přinýst alespoň nějaký peníze... Pro mě je první díl kultovní zaležitostí a druhý je když budu slušnej, úplným opakem. Druhé pokračovaní pouze těží z úspěchu toho prvního. Bolkův humor s opileckým akcentem se mi líbí a je to asi to jediné co v tomto přihlouplém příběhu stoji za pochvalu... Navíc se docela divím, ze na tento Bolkův žalobol kývlo tolik ,,hvězd,, . Hodnotím jednou hvězdou. ()

Lilien

To čo išlo v prvej časti prirodzene a ľahko, to je tu kŕčovite a trápne. Pritom by sa trefne a vtipne dala vystihnúť aj táto doba. Vôbec to nemalo vzniknúť. ()

papadoce

Dlhý nudný úvod, potom klasický a v celku dobrý Bolek, ostatní herci v pohode, Jitka Čvančarová neskutočne sexy. Je jasné, že jednotka bola legenda a nič také sa už nikdy nenatočí, ale aj tak, nepochovával by som to tak ako miestny filmový kritici. Akoby po novom povedal Bohumil....to je pičovina......pičovina !!! ()

biergof odpad!

Jak hluboko může klesnout tuzemská filmová tvorba? Jaký tragický konec může potkat talentovaného komika? Při závěrečných titulcích mi bylo opravdu, opravdu smutno. ()

Alouette

Čekal jsem děsivou zhovadilost alá Sněženky a machři po 20 letech. Tohle mě ale mile překvapilo. I když Dědictví 2 není tak kulervoucí jako kultovní jednička od paní Chytilové a je tak trochu hořké, což být vůbec nemělo, tak jsem se místy slušně zasmál a celkově nad očekávání pobavil. ()

JohnZ87

Zbytečné pokračování dnes už kultovního filmu potkal podobný osud, jako třeba Sněženky a machry po 25 letech. I zde je patrný ústup od komedie a nadsázky k mírně depresivnějšímu podání. Ač občas to Bohůš rozbalí jako za mlada a sem tam se povede nějaký ten vtípek, už to zkrátka není ono. Lví podíl na tom má hlavně absence nahrávačů na Polívkovy gagy, a to zejména v jedničce excelentního Miroslava Donutila, který se ve filmu objeví jen na chviličku na konci, aby jakoby dodal filmu pointu, ale moc se to bohužel nepovedlo. Celá ta zápletka s jeho záhadným zmizením a prohlášením za mrtvého působí dojmem scénáristické berličky, nevím jestli Donutil v pokračování nechtěl hrát a nakonec se uvolil ke kratičkému cameu, ale kolem jeho postavy je prostě prázdno a film se neobtěžuje cokoli vysvětlovat. Donutila se pokusil nahradit Karel Heřmánek, ovšem ta chemie, která mezi Polívkou a Donutilem fungovala v původním Dědictví, tady prostě není. Jindy skvělý a vtipný Heřmánek zde působí dojmem naprostého suchara. Další problém je celá ta zápletka kolem na začátku pohřbené (podle mě naprosto zbytečně) Vlastičky v podání Dagmar Havlové, aby se pak Bohůšovi mohla zjevovat jako duch. Za živa by se z její postavy dalo vytřískat daleko více, než těch pár mouder a kázání. Další navrátilci moc nepřekvapili. Ivana Chýlková předvedla svůj standard, Jiří Pecha rovněž, Arnošt Goldflam patří k tomu lepšímu, co lze ve filmu vidět. U Jaromíra Dulavy v roli číšníka jsem čekal nějakou narážku na události prvního dílu, ale nestalo se tak. No a samozřejmě vždy skvělý mistr Karel Gott symbolicky sestoupil z nebe. :-) Ta parta lidí, kteří se motali kolem prodeje zámku a filmového štábu v čele s Mariánem Rodenem občas působila i vtipně. Jitku Čvančarovou bych klidně vynechal, podle mě hrála naprosto zbytečnou a nevýraznou postavu. A ta stupidní vložka s rádoby "Star Dance" (Čvančarová samozřejmě nemohla chybět) už byla vrcholem trapnosti. Vlastně ne, v tomto drží prvenství ultra trapná TV Nova, která si do filmu coby mediální partner prosadila svou "hvězdu" a neherečku Lucii Borhyovou, která svým prkeným nováckým projevem scénu naprosto zabila (už chyběl jen "hvězdný kuchař" Láďa Hruška). No alespoň celé to neštěstí trochu zachránil Jan Čenský jako moderátor. Bohůšova Irenka se objevila jen v pár záběrech a byla taktně zabíráná pouze z dálky, s tmavými brýlemi, kouboukem a nebo ve tmě - zřejmě aby divák nepostřehl, že jí hraje jiná herečka. Moc jsem nepochopil, jak Bohůš stihl za 20 let zplodit a vychovat dceru (Anna Polívková), které by tedy mělo být řekněme těch 20 let, která má ovšem už 7letého syna (Bohůšova vnuka). To ho měla ve třinácti? Po tomhle všem jsem začal mít pocit, že Polívka si asi při psání scénáře slušně přihnul. Plus za Michala Pavlatu, který hrál příznačně Mudr. Pavlatu v léčebně. Pár vtipných scének na straně jedné a několik výrazných a nepochopitelných kiksů na straně druhé, přičemž za největší problém bych označil právě chabý scénář. Úplná katastrofa to sice není, ale čest svému předchůdci tento film bohužel příliš nedělá. 45% () (méně) (více)

haffen

Z alkoholického chľastacieho Dědictví sa stalo senilné meditovanie nad pivom, šampanským, minerálkou. Vážne neviem či tým chcel Polivka povedať. Už po 20 minútach sa dostavuje nuda ktorá len graduje. Vyslovene mi to šlo na nervy. Bolek sa premáva na záchranárskom vrtuľníku, sem tam si zanadáva... a medituje. Do polky filmu ani netuším o čo tam vlastne ide. Dej to má "silný" ako Babovřesky. A zhruba taký istý to má prínos pre kinematografiu. Radšej to nemalo ani vzniknúť. Dopozerať to je veľkým utrpením. 1* 20% ()

john.h

Čekal jsem teda větší srandu. Zatímco jednička staví na buranovi z vesnice, kterej k penězům přišel, dvojka nestaví na ničem. Je to opravdu strašná chujovina, kdy si první půlhodinu člověk říká WTF? Herci maj divný frázován a všichni mluví strašně spisovně. Do toho tam běhá duch Veškrnový, což je už totálně mimo. Potenciál v pokračování toho filmu byl absolutně nevyužitej. Buranskejch chvilek s Polívkou minimum. Nejvtipnější byla asi večeře s Čvančarovou, kterou opět zazdil duch Veškrnový, která se zjevila a řekla hlášku: Vždyť je to hérečka. A zmizela. Opět strašný WTF. Já chtěl kalby, ožíračky s kamarády a scény, kdy host vyhazuje vrchního. Né tuto splácaninu a takové jakože hřejivé vzpomínání, nebo jak bych to nazval. Největší překvapení na konci filmu? Že je v titulkách uveden jako autor scénáře Bolek Polívka. Docela bych čekal, že bude mít k jeho nejzásadnější filmové postavě v kariéře lepší nápady. ()

donkocicak

Jedna hvězdička snad ze soucitu... snad kvůli sentimentálnímu setkání Polívky s Gottem... snad pro moravské písničky... Pokračování kultovního Dědictví není ani hořká komedie, ani drama... jen prázdná Polívkova exhibice. A "kurva", tož žádné další díly. ()

Marwinek

Naprosto zcela a úplně o ničem. Opravdu jen z nostalgie a lásky k Bolkovi aspoň jednu. A ta Dáša tam taky bejt nemusela. Hlavní výtka je k hlavní postavě a těm záchvatům buranství, které se objevily sporadicky jakoby si tvůrci najednou vzpomněli ježišmarja, vždyť von je to vlastně Bohúš! ()

Kozy9

Ach Bolku... Dedictví 2 je úsmevný, trochu trpký a miestami zábavný. Čo ho robí hrozným je hlavné dejová línia, ktorá vlastne neexistuje. Divák sa ocitá vo vyobrazeniach života o milionára, ktorý by mu nič nevravel nebyť legendárnej jednotky a ani sa nenadeje a už sa mu pred očami zjavujú záverečné titulky. Narýchlo strieskaný, nelogický dej, ktorý neponúka nič nové, skôr oprašuje to staré a žije zo slávy svojho predka. Dedictví 2 nebude prvý a ani posledný takýto film, to je jasné, ale od Bolka som čakal oveľa viac. Na počudovanie som sa však nenudil. 50% ()

Godhaj

,,Máš koleno?“ ,,Pokud vím, tak v nabídce ještě není.“ Tohle nemá s původním filmem nic společného. Bohuš je tady prachsprostý nesympatický zazobaný buran, který mi šel celý film na nervy. Příběh se smrsknul jen na jedno vymáhání pohledávky doplněné Bohušovým bojem s pitím, to je neskutečná ubohost. Co je ve filmu dále: hloupá reklama na dveře, vrtulníky a taneční soutěž, dále pitomá role pro Dášu, pitomá role Čvančarový a vlastně pitomý role všech (včetně WTF Gotta a kovbojů, kteří evidentně zabloudili z jiného filmu). Herci nehrají dobře, postavy jsou špatně napsané. Děj se ztrácí do ztracena a celým filmem se nese pachuť buranství, hlouposti a pozérství. Jediné, na co se koukalo příjemně, byly letecké záběry, které ale podezřívám, že byly natáčeny z vrtulníku. ()