Temný případ

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (2014–2025), 31 h 7 min (Minutáž: 54–86 min)

Matthew McConaughey, Woody Harrelson, Michelle Monaghan, Colin Farrell, Rachel McAdams, Taylor Kitsch, Kelly Reilly, Vince Vaughn, Michael Potts (více)

Série(5) / Epizody(31)

Toto drama s Matthewem McConaugheym a Woodym Harrelsonem v hlavních rolích se soustředí na dva detektivy státní policie z Louisiany. Sleduje jejich osobní i profesionální vztah během sedmnáctiletého pátrání po děsivém rituálním vrahovi. Čím déle pátrání trvá, tím více se mění jejich životy a jejich partnerství dostává zabrat - každý z nich musí sám zjistit cenu odplaty a projít si ztrátou iluzí. V roce 2012 je znovu otevřen případ vraždy z roku 1995, na němž pracovali detektivové Rust Cohle a Martin Hart, kteří se mají znovu pustit do vyšetřování. Vše probíhá v současnosti prostřednictvím samostatných výslechů. Oba detektivové vyprávějí příběh svého vyšetřování, přičemž znovu otevírají nezhojené rány a začínají pochybovat o tom, že se jim podaří vyřešit případ bizarní rituální vraždy z roku 1995. Jednotlivé časové linie se rozcházejí a znovu sbíhají v roce 2012 a oba muži jsou opětovně vtaženi do světa, o kterém si oba mysleli, že je dávno pohřbený v minulosti. Ve chvíli, kdy poznají sami sebe i vraha, je jasné, že temnota je přítomna na obou stranách zákona. (HBO Europe)

Hapretor

Koukáno z nouze - málo se točej dobrý filmy na večerní relax. Woody v roli totálního kreténa a burana - byl mi nesympatickej hned od první minuty. Matthew v roli psycho filozofa, co plácá neskutečný sračky a vydává je za totální moudra a myslí si, že je nejchytřejší na světě. V jedný místnosti bych s ním nevydržel ani hodinu. Zajímavá dvojka detektivů v relativně záživném ději. Na zabití osmi večerů ok. - když neni po ruce ten dobrej filmík. ()

burton

A tady si uvědomíte, že Amerika je temné a kruté místo. Je jako Jaga lidožroutka, převlečená za modelku křesťanského vyznání, která se zavázala mít sex až po svatbě a přitom ve své jeskyni požírá své ženichy, když je předtím brutálně znásilnila. A nikdo to netuší...... ()

Bejbinka

Nadšení se nekonalo, podle mě docela nuda, rozjezd až od 6. dílu, což je při celkovém počtu osmi dílů celkem pozdě že? Zajímavé momenty tam byly, ale celkově průměr ()

hazaba

Hodně zajímavý seriál, v němž excelují jak McCounaghey tak Harlesson představující dva různé pohledy na svět - jeden cynický, druhý pokrytecký (milující a oddaný věřící, který při první příležitosti podvede svou ženu). Přidejte k tomu rituální vraždy a zajímavé záběry na Louisianu a je opravdu na co se dívat. ()

Sorry

Druha rada: Moc hodne postav, takze zadna nedostala vyraznejsi prostor. Moc hekticke - hm, ritualne vypadajici vrazda, kdo je tenhle chlap? Diamanty? Ha, Mexikanci, Rusove, vecirky, nejake deti atd atd atd. navic logika nekterych momentu je nanejvys pochybna. ()

BOURQUE

V dnešnej dobe nie je jednoduchý vyrukovať nejakým „policajným“ seriálom, pretože je ich nesmierne veľa a kvantita ide na úkor kvality. Preraziť s niečím originálnym, kvalitným a rovno sa priblížiť k štatusu „kultový“ je dneska takmer nemožné. Scenáristovi N. Pizzolattovi sa to ale podarilo! Seriál True Detective vyniká v tom, že kvalitne napísaný príbeh je zahraný skvelými hercami a herečkami. K tmou ešte dobre režírované a natočené zábery. Skratka, všetko je v rovnováhe a v plnej harmónií. Zatiaľ sa natočili dve série, dve veľmi rôzne. Season 1: 8 bezchybných epizód, geniálne vymyslené a napísané dialógy, a dve významné výkony od W. Harrelsona (v podstate jeden veľký „comeback“) a od M. McConaugheyho. Práve McConaughey je hlavným motorom. Každá jeho scéna, jeho odhodlanosť zahrať charakter Rusta Cohla a tá elegancia pri tvrdších (chcem povedať náročnejších) scén opäť sú dôkazom toho, že je to je významný chameleón v Hollywoode. Nie je k divu, že jeho kariéra je opäť na veľmi dobrej ceste. Samotný príbeh je psychicky náročnejší. Takže, suma k sumáru: prvá sezóna v podstate nemá chybu. Season 2: to nebolo otázkou, že bude pokračovanie. Otázkou bolo, že akým smerom sa vydá tento seriál. Tvorcovia veľmi dobre vedeli, že nemôžu si dovoliť natočiť niečo podobné, čo už majú za sebou. Rozhodli sa ísť inou cestou. Možno práve táto cesta a charakter príbehu (niekedy s klišé momentmi) mohlo vyvolať „horšiu“ kritiku pokračovania. Ja osobne si myslím, že zvolená cesta a sfilmovaný príbeh s mnohými výraznými výkonmi bola správna. Aj to je úspech, že toľko hercov/herečiek s rôznymi charaktermi (C. Farell, R. McAdams, T. Kitsch, K. Reilly, V. Vaughn) dokázali dať do hromady. Výkony jednotlivcov sú parádne (hlavne ma prekvapil V. Vaughn) a samotný záverečný diel druhej sérii mi vyrazil dych. Aj keď sa to dalo čakať, tak aj to mi to zabralo a hodiny som nemohol na nič iné myslieť. Nesmieme hodnotiť druhú sériu na základe toho prvého. Je to iné ako prvé, ale stále je to v kategórii nadpriemer. Season 3: V mojich očiach jednoznačná snaha vrátiť sa ku koreňom (Season 1). Aj keď sa to na prvý pohľad nezdá, tak to neustále preskakovanie medzi jednotlivými časovými líniami má zmysel a podľa mňa tvorcovia to zvládli celkom slušne. Ani na herecké výkony sa nemôžeme sťažovať: M. Ali, S. Dorff a C. Ejogo podávajú vyrovnané výkony (a práca maskérov je prvotriedna). Ale stále: prvá sezóna zostáva byť neprekonanou. Osobné hodnotenie: 94% (*****) ()

P.J.2

I přestože jsem v tomhle seriálu neviděl nic tak dokonalého jak všichni říkají, nedokázal jsem odtrhnout oči od obrazovky. Některé dějové odbočky mi přišly zbytečně netahované a ve cysledku zkrácení na 6 dílů by neublížilo, i tak se ale jedná o nadprůměrnou podívanou. ()

KHkomiks

Tohle není jako s Fargem. Obě dvě řady jsou úplně jinak pojatý a natočený, ale obě mají něco do sebe. Zatímco první řadu zdatně táhnou McConagheyho introvert a Woodyho silný charakter, co má rád až trochu moc ženský v pochmurný ujetý a drsný atmosféře, tak druhou řadu táhnou hned čtyři hlavní hrdinové, kteří stojí proti mafii a zkorumpované policii. Druhá řada je našlapaná charismatem Vaugha, temnotou Farella, chladnou McAdams a ztrápeným homosexuálním hrdinou Kitschem a skvělou akcí, jenom postrádá atmosféru první série a nepřijde mi tolik temná. Srovnávat tyto dvě série je tedy těžké. ()

kukys

Hodnotím pouze první sérii, která mě naprosto nadchla co se atmosféry, hereckých výkonů i tajemna týče. Není divu, že v takto neutěšených koutech a scenériích amerického hillbilly venkova se každý druhý sedlák sjede ředidlem a při masturbaci nad biblí, sestrou a vnukem, vydává se páchat mordy. Na druhou sérii dle místního hodnocení koukat nehodlám, nechci si zkazit požitek. ()

Folky

1 série: Špičkové. Od herců, přes scénář až po režii není co vytknout. Atmosféra je přímo dusivá. ()

talbot25

Ako niekto môže vážne hodnotiť seriál po jednej či dvoch epizódach?! Choré, ale okej. Ja som zatiaľ nesmierne spokojný. Hlavná dvojica hercov si to dáva na plné obrátky a prípad vyzerá tiež veľmi zaujímavejšie, ale mám pocit, že sami hrdinovia budú dôležitejší než prípad samotný. EDIT: Po siedmich častiach si dovolím hodnotiť! 5 stars! ()

mirecek

Po první pulce 1. série jsem spokojen. Bylo pár dílu které nebyli tak napínavé, více táhle chvílemi i nudné, ale ve výsledku to vždycky stálo za to. Výběr herců super. Prostě další seriál, kde netrpělivě čekám na každý další díl. ()

Hartigan

A sakra, sakra, tak tohle má pořádný koule. Jdu zrovna na pátý díl, který s mým zpomaleným připojením stahuju, ale čekání je nekonečné :). Oba hlavní detektivové jsou neskuzeční, McConaugheyho zařazuji mezi své oblíbené herce, protože je těžkej frajer a vyšetřovatele si neskutečně dává. Na tak výživnou seriálovou dobrotu jsem čekal velmi dlouho. Tenhle případ se musí vidět. ()

Lednové tipy z VOD služeb

05.10.2023

Blade naverboval scenáristu Temného případu

Blade naverboval scenáristu Temného případu

29.04.2023

S blížícím se začátkem natáčení nového Bladea přichází nyní zpráva, že na projektu už pár týdnů pracuje také scenárista a vůbec tvůrce seriálové antologie Temný případ Nic Pizzolatto. Pizzolatto… (více)