Temný případ

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (2014–2025), 31 h 7 min (Minutáž: 54–86 min)

Matthew McConaughey, Woody Harrelson, Michelle Monaghan, Colin Farrell, Rachel McAdams, Taylor Kitsch, Kelly Reilly, Vince Vaughn, Michael Potts (více)

Série(5) / Epizody(31)

Toto drama s Matthewem McConaugheym a Woodym Harrelsonem v hlavních rolích se soustředí na dva detektivy státní policie z Louisiany. Sleduje jejich osobní i profesionální vztah během sedmnáctiletého pátrání po děsivém rituálním vrahovi. Čím déle pátrání trvá, tím více se mění jejich životy a jejich partnerství dostává zabrat - každý z nich musí sám zjistit cenu odplaty a projít si ztrátou iluzí. V roce 2012 je znovu otevřen případ vraždy z roku 1995, na němž pracovali detektivové Rust Cohle a Martin Hart, kteří se mají znovu pustit do vyšetřování. Vše probíhá v současnosti prostřednictvím samostatných výslechů. Oba detektivové vyprávějí příběh svého vyšetřování, přičemž znovu otevírají nezhojené rány a začínají pochybovat o tom, že se jim podaří vyřešit případ bizarní rituální vraždy z roku 1995. Jednotlivé časové linie se rozcházejí a znovu sbíhají v roce 2012 a oba muži jsou opětovně vtaženi do světa, o kterém si oba mysleli, že je dávno pohřbený v minulosti. Ve chvíli, kdy poznají sami sebe i vraha, je jasné, že temnota je přítomna na obou stranách zákona. (HBO Europe)

MartyIsMad

První série naprosto pecka! Hltal jsem jeden díl za druhým a plný napětí jsem čekal jak to celé dopadne. Seriál měl neuvěřitelnou atmosféru, tak úžasné herecké výkony.. prostě dokonalost. Celý natěšený pouštím druhou sérii. První díl. Marty ani ten druhý ťulpas se neobjevují. Mírné zklamání, ale tak dám tomu šanci, říkám si... chce to jen čas, ono se to rozjede. Hovno. Na konci prvního dílu jsem měl jasno, žádný další vidět nepotřebuju. Jako co to mělo být, volba herců, uvedení do děje, zápletka? Wtf? Úplně tím seriál zabili.. 1.série 100% 2.série 20% Na další už jsem fakt neměl... ()

Gregor_Samsa

Tak tady neni co řešit, nejlepší věc naprosto, 8 parádních dílů, které člověka přikovají do sedačky, "from a dusty mesa" song a parádně nečernobílí hrdinové. Bavíme se o první řadě, samozřejmě, ta je za plnej počet. Ale i dvojka šla - Colinka jsem nakonec skousnul. Výborná věc každopádně! [90%; někdy 2015 Home sweet home] ()

Ovecka_Saki

Má rada pro budoucí diváky: stačí se podívat na 1. sérii, která je nejlepší. Ty zbylé dvě totiž stojí za hovno a to pořádně velké!  Úplně mi to seriál nakonec znechutilo a přitom ta první série byla tak super… ()

ciskova

Serial který mi sebral dech. Atmosféra byla naprosto skvělá a diváka vtáhla do případu a do temného děje. Herecké obsazení nemá chybu. Matthew McConaughey je naprosto k sežrání a nejvíc prcatelnej naprosto v každém záběru. Jeho herecký výkon zde nabral úplně jiných rozměrů. Škoda, že je takto dobrá jen první série. ()

Heywood

Zhodnotil jsem všechny série najednou a jednička za 4 hvězdy, dvojka dvě a trojka dvě. Ty únavné kecy scénáristicky vytvořených párů jsme nakonec začali přetáčet a zde platí : Méně znamená více na 1000%.  Zápletky byly zajímavé, jednička nám pachatele nakonec neodkryla, dvojka byla jen o grázlech a jedné šibnuté fízličce, a trojka nudila a nudila, snad jen dobrá kritika "dobroserů" opět ukázala, co tihle lidé napáchají zla. Přidávám se k těm, co nechápeme to nadšení nad rozvleklou ságou. 50% ()

stanlyOu

Nemám rád 2. sériu, no tie ostatné sú bezchybné a nervydrásajúce. Herecky nadpriemerné a vťahujúce od začiatku do konca. Prvé husle hrajú dialogy a okdrývanie tajomstiev a to mám na tom najradšej. Séria 1,3   -  10/10 Séria 2      -  7/10 ()

Emperor1

Prvních pár dílů mi trvalo, než jsem tomu přišel na chuť, v podstatě až poslední dva díly mě přesvědčily přidat třetí hvězdičku - ty samotné bych hodnotil maximálním počtem. Téma mě bavilo, ale bylo to dějově dosti roztříštěné, trvalo mi, než jsem si zvykl na styl vyprávění. K hlavní dvojici nemám výhrad, fungovalo to mezi nimi naprosto skvěle, bohužel v dalších sériích už nefigurují, takže "pokračování" odkládám na neurčito. ()

rigby

Americké krimi příběhy s výbornou atmosférou. Alespoň první dvě série ji měly podle mých představ drsné Ameriky. Pomalé tempo, drsní chlápci s kolty proklatě nízko, které v případě potřeby neváhají tasit, prostě skoro až western. S třetí sérií nastal veliký obrat. Atmosféra zmizela někam nenávratně daleko pryč a western se změnil v nějaké mystery. Nebylo to ale nezajímavé. A čtyřka šla o další kousek dolů. U těchto dvou sérií ale zaujal závěr, protože všechny tajemné a záhadné a nevysvětlitelné věci jsou nakonec velmi jednoduché a prosté. Za mě tedy Temný případ dobrý, ale severské krimi mám raději. ()

house336

Po pilotu maximum. Zbytek hodnocení počkám až se to rozjede. Ale snad se to udrží. 2.díl - Matthew dokazuje, že je momentálně na vrcholu svých uměleckých sil a je potřeba toho využít. Velmi kvalitní je i zpracování, především výpravy. Tady jde jen netrpělivě čekat na každý díl jako malé děcko. 8.díl - Skončilo to a je mi to líto. Opravdu to byl jedinečný seriál. Nesmírně zajímavá výprava, především v těch scénách, kdy odlišují pravdu od vyprávění. Skvělé fakt :-). ()

v0jt1s3k

Nemůžu si pomoct, ale na něco podobného jsem asi od Fincherova Zodiaca čekal. Zdánlivě o ničem, ale filmové vyprávění, žádní seriálový feeling tomu dávají hrozně moc. Luxus ()

tuctovychlap

pripomína mi to moju huspeninu..aby bola chutnučká, treba ju variť pomaly..a tu sa teda varí fest pomaly..vďaka Bohu..:) Vúdy pre mňa rovnako výborne hrajúci ako Maťo, ten je vo chlup mňamkovejší pri zmenách po takmer dvoch desaťročiach..(vstup, title, song...palec hore) P.S.: hú iz Hannibal..? (ad Botič:)) ()

Poga

Vyzerá to na riadny nášup. Atmosféra ktorá vás úplne pohltí, zvláštna zápletka, skvelá kamera. A herecké obsadenie a nasadenie, absolútne strhujuce. Zatiaľ videné prvé dve časti, v originále s titulkami na HBO. UPDATE: Po tretej časti zvyšujem hodnotenie na 100%. UPDATE: Po piatej časti ! Tlieskam ! Zdá sa to byť jeden z naj seriálových počinov v poslednej dobe. Scenár, ktorý je naozaj vyšperkovaný, prepracovaný a tak podaný na filmové plátno ako som už teda riadne dlho nevidel. A amtosféra, vizuálna atmosféra exteriérov Louisiany, to je akoby ďalšie herecké obsadenie. SKVELÉ !!! 100% ()

borys22

Olala tak po dvou dílech zatím naprostá spokojenost. Vypadá to, že to HBO zase dokázalo. Matthew to celé táhne. Nechápu, kde se celý život schovával, protože poslední 2-3 roky ukazuje, že to je skutečně pan Herec. Nicméně tohle je snad jeho nejlepší role, která má v jeho podání podle mne neuvěřitelnou hloubku. Jsem napnutý k prasknutí při čekání, kam až ta hloubka povede. Po třetím dílu si už troufnu hodnotit a je to pro mě bez debat plný počet. Věřím, že vydrží i po závěru série. ()

Horus8

Zatím paráda...100% doplňuji, prostě pecka, po 3-dílech bych dal ještě více, smysl a atmosféra filmu nemá obdobu, a to co Matthew McConaughey a Woody Harrelson předvádějí je paráda....smutné je však aspekt, že tak skvělá hodnocení filmu jsou ukázkou prohnilost lidského pokolení ()

Harant_

M: You wonder ever if you're a bad man? R: No I don't wonder Marty. The world needs bad men. We keep the other bad men from the door. ()

Lednové tipy z VOD služeb

05.10.2023

Blade naverboval scenáristu Temného případu

Blade naverboval scenáristu Temného případu

29.04.2023

S blížícím se začátkem natáčení nového Bladea přichází nyní zpráva, že na projektu už pár týdnů pracuje také scenárista a vůbec tvůrce seriálové antologie Temný případ Nic Pizzolatto. Pizzolatto… (více)