Temný případ

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (2014–2025), 31 h 7 min (Minutáž: 54–86 min)

Matthew McConaughey, Woody Harrelson, Michelle Monaghan, Colin Farrell, Rachel McAdams, Taylor Kitsch, Kelly Reilly, Vince Vaughn, Michael Potts (více)

Série(5) / Epizody(31)

Toto drama s Matthewem McConaugheym a Woodym Harrelsonem v hlavních rolích se soustředí na dva detektivy státní policie z Louisiany. Sleduje jejich osobní i profesionální vztah během sedmnáctiletého pátrání po děsivém rituálním vrahovi. Čím déle pátrání trvá, tím více se mění jejich životy a jejich partnerství dostává zabrat - každý z nich musí sám zjistit cenu odplaty a projít si ztrátou iluzí. V roce 2012 je znovu otevřen případ vraždy z roku 1995, na němž pracovali detektivové Rust Cohle a Martin Hart, kteří se mají znovu pustit do vyšetřování. Vše probíhá v současnosti prostřednictvím samostatných výslechů. Oba detektivové vyprávějí příběh svého vyšetřování, přičemž znovu otevírají nezhojené rány a začínají pochybovat o tom, že se jim podaří vyřešit případ bizarní rituální vraždy z roku 1995. Jednotlivé časové linie se rozcházejí a znovu sbíhají v roce 2012 a oba muži jsou opětovně vtaženi do světa, o kterém si oba mysleli, že je dávno pohřbený v minulosti. Ve chvíli, kdy poznají sami sebe i vraha, je jasné, že temnota je přítomna na obou stranách zákona. (HBO Europe)

mirushbiatch

Po 3 castiach zatial velmi fajn,McConaughey sefuje v poslednej dobe velmi silno,Woody skvelo sekunduje, ma to atmosferu,mozno,mozno,som cakal malinko dynamickejsie tempo,i ked viem,ze zamerom je pravy opak,avsak pomalych, temnych psychothrillerov pribuda a je to moj oblubeny zaner,ale vlastne ani nvm povedat,co mi ku stastiu chyba...Po 6 castiach zatial 4...Michelle je nadherna zena...Silno dufam v sokujuci zaver! PS>sokujuci nebol,ale hutny celkom hej,cize spokojnost a aj sa tesim dalsiu seriu.. Druhá séria nie je sklamaním,je len iná a menej temná.Colin top! ()

macoslavek

že má Nic Pizzolatto neskutečný talent se ukázalo už v The Killing.. ale tohle je 10x lepší. mé nadšení se nedá popsat slovy - už během 3 dílů to u mě vyskočilo na 1. místo, absolutní top.. a po dokoukání to tak i zůstalo. díky HBO!!! 100% ()

_Rebeka_

Dávám zatím 4/5, protože seriál je na začátku a ještě se to pořádně nerozjelo. Díky velice kvalitnímu hereckému výkonu Matthewa McConaugheyho jsem zatím zůstala a budu doufat, že to nabere rychlé obrátky. ()

veloxus

Pokud si tenhle neuvěřitelně napínavej thriller nepouštíte v noci, děláte to špatně. McConaughey je jako pesimisticky-realistickej filozofující detektiv Cohle naprosto špičkovej. Z Harrelsona je pro změnu uvěřitelnej americkej polda z jihu se vším, co k tomu patří. True Detective je seriál protkanej zlem a depresí, na čemž má opět hlavní zásluhu McConaughey a jeho zásoba mudrc-hlášek ze života minulého i současného. Vysvětlení? Seriál totiž neinvazivně prolíná dvě časové linie (dělí je 17 let). Rozjezd je o trochu pomalejší, ale byla by škoda nechat se odradit. Před vámi stojí vysoká škola seriálová. Jeden příklad za všechny - závěrečná scéna 4. epizody byla natočena v jednom tahu a patří k úplně tomu nejlepšímu, co jsem měl kdy na obrazovce možnost vidět. Málokdy se mi stane, že u seriálu přestanu (a to doslova) napětím dýchat. Moderní, stylový a vkusný intro a úvodní song jsou už jen moc pěkným bonusem. ()

Macpac

Ano, dva hlavní herci výborní, atmosféra nebývale temná, ale to je tak všechno.Po čtyřech dílech už mě to jejich neustálé kecání přestává bavit a začínám na sobě pozorovat, že mě skoro začíná bejt šumák, kdo ty baby zabil.:-( ()

Robynson

Skutečná lahůdka. Nedostavuje se žádná euforie nebo nadšení, nedostavuje se abstinenční stav po dalším díle. Přesto jde o seriál, který vybočuje. Pokud o životě přemýšlíte a máte od přírody menší množství serotoninu, dříve nebo později vás napadnou myšlenky, které se rodí v hlavě Rusta Cohlema. Filosofický podtón by v romantickém neřkuli komediálním hávu bezesporu shořel. V prostředí pátrání po rituálním vrahovi a v kontrastu s křupanem Martinem Hartem však tvoří cosi intenzivního, co prostý divák takřka nezaznamená, zatímco vstřícný uživatel dostatečně vychutná. Kromě vynikajícího scénáře a hereckých projevů, zaujmou také úchvatné lokace. Po zklamání z Breaking Bad jsem prostě zažil příjemné překvapení, že i to co je chváleno na sociálních sítích, nemusí být uplná blbina. ()

Pavelkedar

1. série luxxxus ! 2. série - do "skoro" konce 4. dílu - tápání,nuda, nezáživnost,nepřehlednost........ 5. díl konečně dokáže upoutat pozornost. Co mě fakt ale po celou dobu zaujalo, je Vince Vaughn, tahle role mu sedí exceletně. ()

Mr.Spaghetti

Neskutečně žeru každej díl víc a víc. Sedět a sledovat v napjetí každou minutu a čekat co se stane v tomhle zapadákově, už jen volám: "další prosím" ! ()

sipop14

Tohle je seriál? Ne tohle jsou herecký orgie. Před zkouknutím tohodle kousku jsem si myslel, že Woody je ten co hraje ty "šílenější", ale Matthew se toho ujmul opravdu skvostně. Výkon obou hlavních herců katapultuje tento seriál do velkých výšin a vše ostatní tomu dělá tu třešničku na dortu, která to už jen dotváří do dokonalosti. Velice zajímavej příběh s výbornou nelineární výpravou. Prostředí působí opravdu temně a soundtrack je tak originální a hravej až se chce brečet. Jednoznačně výborná podívaná a slibovaná další série s jiným případem a hlavně jinými herci to bude mít setsakra těžký. ()

Ashal

SPOILER ALERT! I přes spousty nenaplněných vizí fanoušků, kteří viděli ďábla za každým rohem je to pořád televizní událost roku a snad i desetiletí, smazává totiž rozdíl, mezi kino filmem a televizní produkcí, to, o čem před pár lety mluvil Martin Scorsese se stává zde realitou, ty nejlepší příběhy dnes nenajdete už jen na plátně, ale i v televizi, všech 8 dílů první série je za 100%. Berte vážně, tenhle seriál, jehož finále dokonce způsobilo pád americké služby HBO GO se totiž zapíše tučným písmem do historie. Bezchybní herci, jasná a silná režie, skvělý scénář a kamera dělají z tohohle kousku historickou událost. ()

fifa12

Určitě nejlepší serial, který jsem kdy viděl a Rust nejoriginálnější postava za hodně dlouhou dobu. Kdyby bylo šest hvezd , tak přesně tahle série si je zaslouzilo. Konec přesně takový jaký jsem si přál :-))) ()

mbohdy1

Tenhle seriál, to je prostě bomba!!! Matthewa McConaugheyho jsem si v této dramatické roli zamilovala a Woody Harrelson mu zdatně sekunduje. Škoda, že to má jen osm dílů :( Opravdu doporučuji!!! ()

JanFit

Neco tak mistrovskeho se jen tak nevidi...tento pocin vas pohlti takovym zpusobem, ze se budete citit, jako by slo o vas. Btw: Rustovi filozoficke monology jsou vazne neco. Komplexni dokonalost plus neco navic. Kez by sla dat mimoradne navic i sesta hvezdicka - ani na chvili bych se u tohoto dila nezdrahal. ()

frenkie

Když bych si měl představit ultrakvalitní televizní detektivku, která se díky osmihodinovému formátu může docela podrobně věnovat jak postavám detektivů, tak jejich pátrání po sěriovém vrahovi., tak si představím True detektive. Takto propracovaný příběh o pátraní a dopadení jsem si vždycky přál vidět. Natáčení na filmových 35mm analogově je na seriálu hrozně vidět. seriál má po vizuální stránce 100% filmové parametry a ani na vteřinku nesklouzne do takového toho tv looku. No a kdybych měl mluvit o hereckých výkonech, tak bych se z těch superlativů asi udusil. Matthew McConaughey i Woody Harrelson jsou momentálně v totálním hereckém laufu, oba mají pekelně dobrou formu a na place jí umějí sakra dobře prodat. Jsem opravdu zvědav, co si přichystá Nic Pizzolatto pro druhý případ a jaká herecká esa do něho HBO uloví. Už teď se moc těším! 2.série: Tak jak už bylo tvůrci dopředu avizováno, jde o něco naprosto odlišného, o zcela jiný příběh s jinými herci, prostředím atd. Kdybych měl série porovnat jenom z hlediska atraktivity a zábavnosti, tak tato byla asi tak o třetinu slabší. Ano, má také svoje silné momenty - přestřelka v polovině série, celý závěrečný díl, ale celkově jsem se, bohužel, neubránil občasné nudě. Nejvíce mě bavily scény s C. Farrelem a nejvíce nudily rozhovory Vinceho Vaughna s manželkou K.Reilly. Celkově je druhá řada Temného případu určitě slabší té první(tu jsem si nedávno znovu pustil a bavilo mě to snad ještě více než napoprvé), ale neodsuzoval bych jí šmahem do temných vod zapomnění. Pořád to je nadprůměrná a dost netradiční krimi s docela prokreslenými postavami, kterých ale bylo možná až zbytečně mnoho. To samé lze říci i o dějových linkách. Této sezóně uděluji asi tak 3,5*, prostě silnější průměr, nebo lehčí nadprůměr :-). ()

vikin

Shlédnuto ve 2 dnech 4 hodiny denně. Precizní hlavní herecká dvojice, režie, kamera a výborná hudba. Až neuvěřitelně přesný výběr lokací - temné, industriální a depresivní jako celý seriál. Poslední díl je asi nejslabší, což je velká škoda, ovšem to co se děje před divákem po celou dobu je to nejlepší co se na tv obrazovkách zatím objevilo. Kdo se chce královsky pobavit ........ není co řešit. Enjoy it :-) ()

Marlo

Neviděl jsem opravdu lepší detektivní seriál od té doby co jsem zapnul poprvé ve sém životě TV. Nebudu tu rozepisovat smou chválu když už to udělaly mnozí uživatele csfd tady za mne a ve všem souhlasím... jedná se o 100% nejlepší zážitek a všem doporučuji...ba dokonce to všem budu nutit at nekoukaj na kraviny a švihaj si doplnit tento televizní (tedy HBO) skvost.. PS. pro mne osobne tento seriál stojí hlavně na dvou titulních postavách než že by to bylo o samostatém případu, který je teda taky temný až běda ;) PSS dokonce to sesadilo z mé top 1 Breaking Bad a to je co říct :) ()

Teen.AGE.r

Člověk co se trochu zajímá o dění ve světě - co ví něco málo o (jinýmy označovaných) "konspiračních" teorií - v tom vídí něco víc.... Škoda však, že to Nic Pizzolatto jenom tak pohladil po povrchu, ale chápu, že jinak by mu to v televizi nikdy nevyšlo a ještě by se možná sám stal obětí... Finální dva díly jsem čekal trošičku lepší, ale i tak - ta atmosféra, napětí a luxusní herecký výkon M. McConaugheyho činí s tohoto seriálu něco vyjimečného, něco si si rozhodně zaslouží tak vysoké hodnocení! ...98% ()

zekon

99 minut nehorázné nudy a natahovaného vyšetřování stačilo abych trápení uťal! Sledovat psychovýlevy jebnutého poldy a rodinné trable druhého nemám opravdu zapotřebí. 58 minut zvětší části zbytečných s ničím nesouvisejícím zvratkům mě totálně odradilo chtít vědět zda je vrahem zahradník a spíš jsem měl chuť sám někomu nakopat. Beztmosférová nuda s dvěma postavami měla bý sestříhána do filmu a ne do seriálu. Dokázal bych tohle sledovat jen ve chvíli těžkého nedostatku kvalitních filmů a seriálů nebo kdybych se k smrti nudil. Tudíž k většině nepatřím a odpad nedám jen za to že jsem nedodíval. ()

Lednové tipy z VOD služeb

05.10.2023

Blade naverboval scenáristu Temného případu

Blade naverboval scenáristu Temného případu

29.04.2023

S blížícím se začátkem natáčení nového Bladea přichází nyní zpráva, že na projektu už pár týdnů pracuje také scenárista a vůbec tvůrce seriálové antologie Temný případ Nic Pizzolatto. Pizzolatto… (více)