Paranormal Activity: Prokletí

• USA Paranormal Activity: The Marked Ones (více)

Jesse (Andrew Jacobs) právě dostudoval střední školu a ocitl se na prahu typické prázdninové nudy. Během zoufalého hledání jakéhokoliv rozptýlení uslyší z větrací šachty podivný hluk z bytu o patro níž. S kamarádem „pošlou na průzkum" zapnutou videokameru, která zaznamená bizarní rituál. Z bizarního se stane děsivé, když obyvatelka onoho bytu náhle zemře a vzhledem k přítomnosti policistů na místě činu rozhodně ne přirozenou cestou. Zvědavost u kluků zvítězí nad pudem sebezáchovy a policejním páskám navzdory se rozhodnou sousedčin byt prohlédnout. Jako suvenýr si Jesse z expedice odnese podivné kousnutí, po kterém už jeho život nikdy nebude stejný jako předtím. Stejně jako životy těch, kteří se mu budou snažit pomoci. Podle režiséra Christophera Landona, který má na svědomí scénáře předchozích tří dílů, je toto volné pokračování jakýmsi bratrancem slavné hororové série. Do té doby fádní a nezajímavý osud hlavního hrdiny se vinou jeho zvědavosti nečekaně protne s tragickou historií postav předchozích dílů. Od tohoto protnutí vše půjde už jenom z kopce a na divácích bude, aby prudký nával filmového děsu přežili až do konce. (Cinemart)

Mr.Ripley

Spi-offový pohrobek série, (jež v samotných začátcích uměla náznakovitě děsit) který umí diváka umlátit tunou "neúmyslného" humoru a milého závěrečného propojení s několika předešlými díly, které pro pochopení celkového děje není třeba vůbec vidět. ()

ecceHOMMO

Jednoznačne najvýraznejší odklon od klasickej jednotky, čo vlastne už bolo aj načase, ale paradoxne ma to mrazilo (fungovalo) najmenej. ()

Avathar

No. Bodík k dobru, že sa tvorcovia rozhodli sériu trochu osviežiť (nové prostredie, postavy...), ale inak to každým dielom len mrvia a mrvia, pokusy o prepojenie či mytológiu pôsobia umelo, jeden nezmyselný zvrat za druhým (time travel, srsly?!) a vôbec... mám pocit, že sa to od pôvodne krásne jednoduchého konceptu stále len zbytočne zamotáva. Rozumiem, že treba divákov naťahovať, aby sa točili ďalšie diely a zarábali prachy, ale mňa to už pomaly začína otravovať... Niežeby som sa vyložene nudil, ale tak nejak mám pocit, že sérii dochádza dych. Tak dúfam, že to tvorcovia už nejako uzavrú a nechajú démonov spať. ()

Ryuuhei

Kouzlo původního PA je dávno pryč, víceméně už od dvojky to šlo těžce do kopru, ale Prokletí mě dost překvapilo. Sice ano, ubralo se to trochu jiným směrem a v jistém smyslu mi to připomínalo spíš styl Kroniky, ale vesměs sledovatelné, zajímavé a pár lekaček se taky našlo. Na rozdíl od čtyřky, která byla příšerná, tohle si už vedlo lépe. Dokonce omezili i jinak v minulých dílech prakticky neustálé střihy uprostřed dialogů, což mělo podtrhovat autentičnost, ale díky tomu, že to takhle bylo pořád, nastal pravý opak. Jen, kdyby těch nelogických situací nebylo tolik (např. jedna z mnoha - lezení do bytu po vraždě a dotýkání se věcí, ačkoliv probíhalo vyšetřování). ()

Sfinkter

Odklon od zavedené šablony nevyšel, protože nepřináší nic zábavného ani děsivého. V závěru obchází s náznaky lehký mráz po zádech, ale celkovou bídu již nezachrání. Scéna se psem na stropě originální. ()

uiu

Když nevíte co by, splácejte frančízu Paranormal Activity s Kronikou, protože není nic víc cool než teenager s démonem v těle, který má superschopnosti, které s nejlepším kámošem natáčí na video a dává na youtube. K tomu přidejte béčkové herce z latinsko-americké čtvrti a máte (snad už poslední) díl jednoho z nejvýdělečnějších hororů poslední doby. Pokud čekáte bubáka, vrzání dveří nebo padající pánve ze stolu, tak vás musím zklamat. Narozdíl od předcházejících dílů se zde zlo neskrývá v neviděném, ale v lidech. Takže jsou tu jen samé lekačky typu - někdo stojí za tebou, někdo jde vidět v dálce ve dveřích. První díl je pro mě kultem - člověk není v bezpečí ani u sebe doma v noci - ale s dalším a dalším dílem se tvůrci uchýlili směrem, který mi vůbec nesedí - čarodějnictví, únosy dětí - a jejich snaha spojit to s prvním dílem, který byl v duchu úplně jiného hororového žánru, je jako pěst na oko. ()

Duoscop odpad!

A je to tady. Naprosto podprůměrný film, který zaujme jenom názvem - a na to tvůrce sází, protože jinak by na to nikdo nešel. Pořád jenom čekáte na nějakou lekačku, na něco, na čem stavěly předchozí díly. Ale nic takového nepřichází a tak si musíte těch 84 minut prostě přetrpět. Uvidíme co provedou s dalším dílem. ()

venison

Tak jako přežít se to dalo, ale do klasicejch bubuefektů prvotních Paranormal Activity to má na míle daleko.. Koukat na vylízané puberťáčky mě spíš baví v komediích než v hororech - u těch se raději bojím ;-) ()

Danny F.

Více záporných faktů: už se z toho taky pomalu stává seriál na pokračování, téma stálé omílané a napětí pomalinku taky žádné. 55% ()

fefee

Toto už vybočuje z rady paranormal activity, skôr by som to videl na samotný film "Prokletí". Jediné čo to malo spoločné bola found footage. Troška slabšie. ()

lykan9

Prokletí je rozhodně posunem vpřed a je mnohem lepším hororem než jeho předchůdce. Ba co víc čtyřka mi přijde díky tomuto dílu ještě zbytečnější. Další změnou je i to, že Prokletí je mnohem akčnější než všechny předchozí díly dohromady a díky tomu ta nudná počáteční část v tomto případě tak nudná není a k napínavému závěru to mnohem příjemněji ubíhá. Závěrečné propojení s jedničkou je sice bezva, ale zase naopak není tak napínavé, jak se to předchozím filmům podařilo. Suma sumárum podobné hodnocení. ()

MichelSmith

Tak na toto sa kuká samo PA považujem za jednu z najlepších hororových sérií v historii kinematografie a určite nie som sám... ()

blackkocour odpad!

Teď jsi jeden z nás. Tahle infantilní sračka, se chtěla jen přiživit, už tak k smrti nudné sračce "Paranoucích aktivit". Do piči, tenhle rádoby žánr "found footage", je už tak silně až do morku kostí, vojebaný ze všech stran a děr. Čmoudský kámoši, kteří imigrovali ze Santa Pabla, si pořídí kamerču, aby dělali samý kaskadérský kousky nebo na to, aby kamerou šmírovali jejich tlustoprdskou sousedku. Jejich stará sousedka vepřice, zhebne pod dalšího debílka, který byl vošoustán nějakou nepřirozenou silou čarodějek. Touhletou silou je také proklet jeden z Don Chuanů, je načase, aby toho satanáše, rychle odpudily z těla, neboť budou ve velké prdeli, a všechny ďábel posetne. Je už od začátku jasné, že za všechno může zase nějaká mytologie, ze které ten duch pochází. Taky už víme, jak ten čurák vypadá, jak se bude chovat a jak to po hodině a půl dopadne. Ještě aby to nebylo málo, dostaneme taky informaci o "časoprostorovych branách", jelikož ve filmu nenajdem, ani jednu spojitost, k čemu to doprdele, je. Strašidelný to není, a už vůbec ne zajimavý. Velké studia tyhle taškařice točí pod záminkou, že stejně se nemusí bát, jaký to bude mít výdělek, když stejně do filmu nedají ani milion. Ty blbý týnedžri, na to budou chodit i nadále, i když už před rokem viděli další úplně sračkový pokračování. #odpadnisklizen [2019] ()

Šakalík

Mně osobně se PA série docela líbí, teda snad až na nepovedený předchozí film. Tenhle nový spin-off není nejhorší, byť prvním třem dílům se ROZHODNĚ nevyrovná. Jeho slabinou je absence napětí, což je dost paradoxní, protože právě tento faktor udělal Paranormal Activity jméno. Místo toho se člověk alespoň párkrát zasměje. Příběh filmu je poněkud uvalený, což ale asi není žádné překvapení. V poslední dvacetiminutovce se konečně začne i strašit, i když ve srovnání třeba s výbornou trojkou to je opravdu jen velmi slabý odvar. Naopak jsem ocenil závěrečné propojení s prvním dílem, přesněji řečeno s jeho samotným závěrem, který jsme tak mohli vidět z úplně nového pohledu. Paranormal Activity je sice již materiál značně vyčpělý a nic zázračného od něj již asi čekat nelze. Nicméně za jedno podívání to pořád ještě stojí. ()

sedm.1

Z mé strany je to stále ta samá písnička. Celý ten koncept found footage filmů se sice pořád dokola opakuje, nicméně na mě osobně to stále stačí a platí a já u každého dalšího snímku, zpracovaného touto formou, mám vždy pořádně naděláno v kaťatech, na mě to stále působí velice děsuplným účinkem, což splňuje svůj účel a já jsem tedy maximálně spokojený. A konkrétně celá ta série a mytologie kolem Paranormal Activity mě prostě pořád a pořád oslovuje, naplňuje a baví, ikdyž Prokletí je tedy přeci jen trochu jiné. A to především díky své první polovině, kdy spíš než o napínavou duchařinu jde o uvolněnou teen srandičku, která mě tedy také bavila, ale nemohu si pomoct, že to sem jaksi ne zcela patřilo, a pokud byl záměr autorů to tímto celé nějak oživit, tak tuto cestu tedy rozhodně nepovažuji za tu úplně nejšťastnější. Když už ale pak film zajede do klasických, osvědčených kolejí, už to šlape jak to má, takže v tu chvíli začíná vážně napínavá a dechberoucí podívaná, která mě už zas hodně bavila a děsila. Jinak velkým přínosem Prokletí je obsazení dvou hlavních rolí, kluci jsou sympaťáci a své postavy zahráli jak v první polovině vtipně, tak v té druhé věrohodně vyděšeně a já jim docela upřímně fandil, aby to nějak dali. Atmosféra se autorům též povedla navodit velmi působivá a funkční, takže já jsem nakonec i přes „odlišný“ úvod ve výsledku v celku spokojený, svůj účel, tedy vyvolat ve mně výrazné pocity napětí a strachu, film splnil, takže příznivcům found footage snímků mohu tento počin klidně doporučit, ostatním ale určitě ne, neboť nic nového, neobvyklého, či originálního tyto Activity vážně nepřinesly. ()

bari68

Filmy a jemu podobné (Saw 1-x, Nezvratný osud 1-x, Piatok 13. 1-x ...) ako je práve tento sú už dlhšiu dobu na okomentovanie pre mňa najhoršie. Už neviem nájsť tie správne slová a synonymá aby to najlepšie vystihovali a hlavne aby som sa po stý raz neopakoval...............Takže zasa- ďalšie zbytočné pokračovanie, ktoré nemalo takmer nič, čím diváka zaujať, či (to by som chcel asi moc, že?) vystrašiť. ()

korndaddy

Teď už jen natočit díl z Chánova, ve kterém parta cigošů bude natáčet na kradenej telefon události, ve kterých se jim samovolně vybydlí byty na sídlišti a u aut mizí pneumatiky a autorádia. Blahopřeji ke zprzňení ucházející série. ()

KoRner

Okrem dvoch minút celkom dobrého nápadu posúvaním kamery cez vetračku totálna sprostosť bez nápadu, zmyslu a deja. ()