• Eddard

Zásadním a pro mě jediným opravdu důležitým selháním Elysia je to, co mělo být jeho největší devízou - scénář. Co z toho, že se tady nadhazuje čím dál aktuálnější téma 1% vs. 99% a veškeré problematiky s ním spojené, když jednotlivé scény a dialogy nedávají sami o sobě žádný smysl? Když i tak zasloužilá a zkušená herečka jakou je Jodie Foster dostane k zahrání postavu, z jejíž plochosti by třetí rozměr nevytáhl ani stavební jeřáb? Damon ani nikdo z širšího ensamblu tenhle těžkotonážně a nevěryhodně se ploužící příběh rozhodně nikterak nezachraňuje - s možnou výjimkou na hranici vtipnosti přehrávajícího Sharlta Copleyho v roli pošahaného násilníka Krugera. Po Prometheovi pro mě osobně další trpké zklamání se v jednom z mých oblíbených žánrů. 30%(22.1.2014)

Akční rozklepaná jízda, která se okatě snaží vyhnout nejčastějším klišé a ukazuje, jak Blomkamp zbožňuje Sharltona Copleyho. Statické záběry na trikovou krásu předčili nejen svým ozvučením časté nepřehlednou akci. Bohužel. Jo a čekal jsem, že v roce 2159 už bude lepší monitor a televize, než loňský LCD model... Možný spoiler: hlavně zachraňme nemocné! Nemysleme na přelidněný svět! Nemysleme na sociální standardy!(2.9.2013)

• Enšpígl

Docela jsem se těšil na akční scény, jenže kameran je udělal ve stejným duchu jako barman připravuje nápoj pro Jamese Bonda. Matt nám tam sice většinu filmu rajtuje s LCD televizí na hlavě, což je jisto jistě žůžo, ale ještě větší žůžo by to bylo, kdyby to nebylo jen na efekt. Stejně jako ty kovový kraviny co měl na sobě, to měl pro boj s těma plechovkama nebo aby se nerozpad nebo aby si člověk zavzpomínal na Terminátora ? Jako joo, když mě ve dvacetý minutě bodnou nebo střelej do jater, seru na to a dalších 85 minut rubu gorily o metr vyšší hlava nehlava, ale stejně jako Vinnetou cítil, že umře, tak i já cítil určitou snahu něco nám sdělit , třeba, že máme mít stejný práva jako mocipáni aneb jak si Jodie Foster dala nejarogantnější píču posledních deseti let s takovou gracií, že snad byla na stáži u našich politiků. Co mě chybělo asi nejvíc byla větší gradace děje. Je sice fajn, že film je sprostej jak dlaždic a čurákama se to tam heží jak na swingers párty, ale bez emocí prostě hvězdiček není.(28.8.2013)

Najvýraznejší plus Elysia je rovnaký, ako v Blomkampovom Districte 9 - "špinavá" a riadne "humusácka" atmosféra. V ostrom kontraste s ňou sú zábery z luxusnej vesmírnej stanice, ktorú by som rozhodne chcel mať doma. Nanešťastie jej šéfuje nesympatická Jodie Foster, ktorá ma začína každým rokom viac a viac iritovať. Takže by som takú vesmírnu stanicu rýchlo vrátil. S ostatnými hercami je to vďakabohu už podstatne lepšie. Scenár je však dosť biedny a nezaujímavý a príbeh plný klišé a predvídateľných zvratov. Zostalo to v prostriedku cesty.(14.11.2016)

Další District se bohužel nepovedl... to ale neznamená, že by Elysium byl špatný film. Ano, po dějové stránce je to jak z pera 15letého levicového aktivisty, ale po všech ostatních stránkách to neskutečně šlape. Naprosto skvělý vizuál, kdy jablíčkově Elysium střídají hnusné favely zemské spodiny ... audio stránka je taky na výbornou a akce (té tu ale doopravdy moc není, takže pokud chcete akční výplach, tak si raději návštěvu kinosálu odpusťte) tu je taky na pekně jatkové úrovni. Prostě a jednoduše naivní pohádka pro dospělé a tím je asi řečeno vše potřebné, co případný divák potřebuje vědět.(29.8.2013)

• - Spoiler: Sharlto Copley (Kruger) je prvým, kto zabil Jodie Foster (Delacourt) na filmovom plátne a je na to veľmi pyšný. (gogo76)

• - Název "Elysium" se objevuje taktéž ve filmu Symptom Pandorum (2009), kde v roce 2174 opouští vesmírná loď Elysium planetu Země a vydává se na cestu k planetě Tanis. (Bloodsnake83)

• - Exoskelet III. generace, který nosí hlavní postava Max (Matt Damon), je japonské značky Kawasaki. (dickens)