|| Scenár: Neill Blomkamp | Hudba: Ryan Amon | Produkcia: Neill Blomkamp, Bill Block, Simon Kinberg | Distribúcia: TriStar Pictures | Štúdio: Alphacore, Media Rights Capital, QED Intertnational | Rozpočet: 115 miliónov $ | Tržby: 286,007,248 $ || Blomkampovosť z toho sála ostošesť, ale predsa to nemá tie gule, ako district. Skôr ide o vizuálnu úchylku, ktorú si Neill poprvý krát moho vyskúšať a užiť vďaka poriadnemu rozpočtu. Príbeh neni zlý, ale plynnie z neho prázdnota emočnej šterilnosti. Vzťahy nefungujú a to bere filmu vietor z plachiet aj napriek fajnovej akcií. Opakujem, sci-fi nádych a vizuálno-dizajnérske elementy filmu sú skvostné a za 5, ale ten film ako celok nefunguje. Škoda škodúca. 70% | Blu-Ray, THX, EN DTS |(8.12.2013)

• Rex Mundi

Ani neviem, či dať nespokojné 2* alebo lichotivé 3. Ako píše Klerik, spočiatku je to celkom fajn antiutopické scifíčko, ale postupne sa nabaľujú - a v závere vrcholia - hromady nelogizmov, hlúpostí a klišé. Skratkovitosť je samozrejmosťou príbehov pre masy, nutnosťou filmového spracovania, ale bohužiaľ aj pliagou pre zdravý rozum. Inak povedané, čím viac divák rozmýšľa a čím ďalej v úvahách zájde, tým viac blbostí si všimne. Aby filmári zredukovali náklad kravín, museli by porušovať klišé, tým pádom by to nebolo pre najširšie masy a nezarobilo by to dosť, aby boli zaangažovaní milionári spokojní :-p Tak vznikajú z tých najtučnejších rozpočtov hlúpučké filmy. Škoda.(2.1.2014)

Neill Blomkamp je určitě jedna z nejvýraznějších postav světového filmu. Především pak určitě bude modlou pro sci-fi maniaky, protože, to co tenkrát předvedl s mimozemšťany uprostřed Joburgu, to mě na několik způsobů sejmulo a ještě jsem se z toho pořádně neoklepal ani dnes. Neill prostě do světa filmu vtrhl s hodně slušnou vytrvalostí. O to víc mi udělalo radost, když jsem zjistil, že chystá další sci-fi. Tentokrát už ale s hollywoodskými herci, což slibovalo větší rozpočet a pokud možno, tak epičtější příběh. Na závěr jsem už doufal, že z toho hollywoodští zvířata, pošuci a papaláši neudělají nějakou politickou agitku s tím, co si Neill může dovolit a co si v rámci dobrého amerického blockbusteru dovolit nemůže. Nakonec jsem byl příjemně překvapen. Nebylo to úplně nejhorší, také to ale nebylo úplně dokonalý, jako District 9. Možná právě proto, že to bylo dost podobné. A největší problém jsem měl především s kamerou. U District 9 jsem to bral. Byla to nízkonákladovka, přišla s jedinečným nápadem a celé to mělo takový osobitý náběh polodokumentu, minimálně tedy první půlka. Jenže tenhle film je film, a když je to takový film s takovými nápady, očekávám, že veškeré ty vesmírné lodě, příšery a moderní stroje uvidím čistě. A ne, že se na to všechno budu koukat tak, jako kdybych seděl v kočáře, taženém koni skrz nějakou hrbolatou stezkou někde mezi horami. Byl to problém, byl. Kamaraman Trent Opaloch ale s Neillem spolupracuje a spolupracovat bude, takže nepředpokládám, že se to u jeho filmů v dohledné budoucnosti změní. Alespoň, že se tady opět objevil, až démonický, Sharlto Copley.(18.12.2013)

• DaViD´82

Rozklepaná (a jak!) kamera a zběsilý (a jak!) střih ruku v ruce spolehlivě zabíjejí akci; stupidně a prvoplánovitě tlačené socialistické cítění by zase zabilo děj... Kdyby nějaký byl. Prostě děs běs. A aby to nebylo málo, tak to působí, že chybí polovina stopáže. A zrovna jako naschvál ta, ve které se Neill "točím filmy jako když Pejsek s Kočičkou dělají dort" Blomkamp věnuje příběhu, postavám, elementární vnitřní logice či propojení na sebe (ne)navazujících scén.(28.8.2013)

Na Elysium jsem se těšil, už od chvíle, kdy jsem viděl první trailer. Bohužel v kině mi to uniklo, tak jsem si počkal pěkně na Blu-ray. A upřímně nechápu, proč zrovna tenhle snímek zde má takové průměrné hodnocení. Osobně mi to přišlo jako mnohem akčnější verze Neilova předchozího filmu, kde jsem se nestačil ani sekundu nudit. Doslova. Po skončení filmu jsem mohl myslet jen na to, že ten film neměl (co se týče tempa) hluchá místa, neustále se tam něco dělo, neustále se děj rozvíjel či tam byly parádní akční scény. A tohle se mi u filmu už dlouho nestalo, abych si po skončení řekl, že neměl jediné slabé místo. Samozřejmě s odstupem času si uvědomíte nějakou tu chybku nebo dvě, ale sakra… byl bych pokrytec, kdybych dal nižší hodnocení. Jak říkám, já si tento film užil více jako dost. A bylo fajn vidět po dlouhé době Williama Fichtnera ve větším filmu. 100 %.(20.8.2014)

• - Postroj, který Matt Damon ve filmu nosil, vážil ve skutečnosti 11 kg. (stiglar)

• - Za špeciálne efekty sú zodpovedné spoločnosti ILM a Image Engine. (Greenpeacak)

• - Damonov (Max) HULC kostým fungoval prekvapivo dobre. Jeho cesta od návrhu po hotový a funkčný výrobok trvala takmer rok. (gogo76)