• DaViD´82

Rozklepaná (a jak!) kamera a zběsilý (a jak!) střih ruku v ruce spolehlivě zabíjejí akci; stupidně a prvoplánovitě tlačené socialistické cítění by zase zabilo děj... Kdyby nějaký byl. Prostě děs běs. A aby to nebylo málo, tak to působí, že chybí polovina stopáže. A zrovna jako naschvál ta, ve které se Neill "točím filmy jako když Pejsek s Kočičkou dělají dort" Blomkamp věnuje příběhu, postavám, elementární vnitřní logice či propojení na sebe (ne)navazujících scén.(28.8.2013)

V roce 2154 je nouze o uklízečky a taky to podle toho na Zemi vypadá. Když má člověk kliku, tak se pro něj najde nějakej flek ve fabrice na droidy, ale jinak se asi nic jiného nevyrábí, protože auta ani počítače moc futurologicky nevypadají. Něco jiného je ovšem život na kosmické stanici jménem Elysium, kde se to zbohatlíky a kůůl věcičkama jen hemží (určitě bych si někde v tom svým krcálku pro medi-kóji místečko našel ; ). Blomkampovo sci-fi je pořádně špinavá a syrová záležitost, která je dokonalá po trikové a hudební stránce, jen ten příběh je takový nanicovatý. Hvězdička navíc za Krugerovo umění vyjednávat ..(29.8.2013)

Kdybych neviděl, nelitoval bych, ale kdo to mohl vědět. První Blokampův film měl sociální téma, ten druhý dejme tomu socialistické a taky to podle toho vypadá. Naprosto nezajímavá historka, kterou už jsme (a v žánru sci-fi to platí dvojnásob) viděli bezpočtukrát a stejně tak se to má s tím společenským tématem, který se snímkem táhne. Skutečně, až na na dost vycizelovanou vizuální stránku (standard?) nevím, co bych o filmu řekl vyloženě výrazně nadprůměrného.(2.1.2014)

Druhé sci-fi v týdnu je na mě vážně moc, ale rendering byl skvělej a nemůžu si pomoct Sharlto Copley hrál Krugera snad líp než Matt. Kdyby to přikořenili víc něčím, co by ve mně probudilo nějaké emoce, tak OK, ale takhle to byl horší průměr, nic víc, nic míň. A doktory tam měli podobný jak u nás na poliklinice, pominu-li hezkou sestřičku Frey.(23.5.2015)

Prometheus letoška. Kvalitně natočené, ale extrémně hloupé. Takový ten případ, kdy kdyby cokoliv začalo dávat smysl, bylo by to v kontextu až podivné. A to pomíjím, že scénář psal očividně nějaký volič Miloše Zemana - celá ta alegorie je naprosto hystericky přetažená a závěr je opravdu k smíchu. Ale jak říkám - natočeno je to hezky (i když podivně nekonzistentně) a je snadné dát se hned do odpouštění. Ale ne přes míru tří hvězd, ty jsou maximum. Zase mi to holt nevyšlo - letošek je celý zakletý.(21.8.2013)

• - Product placement u tohoto film byl poněkud nezvyklý, protože Blomkamp sám osobně poslal email se žádostí o užití značky firmám, které si vybral, aby dodal filmu trochu víc věrohodnosti. Zvláštností také bylo, že od firem za to nepožadoval žádné peníze. (Hawaj)

• - Pre natáčanie scén z Elysia použili luxusné vily vo Vancouveri, ale stavali sa aj kulisy a dekorácie. Los Angeles budúcnosti točili v slumoch v Mexico City. Točiť sa začalo v júli 2011 a skončilo sa v decembri 2011. Vo Vancouveri bolo 55 natáčacích dní. Režisér sa cítil v pohode, pretože sa točilo v jeho meste. Vo Vancouveri býva od svojich 18. rokov. (gogo76)

• - Film sa odohráva v roku 2154, teda v rovnakom roku ako Avatar (2009). (David_SVK)