Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Kaka
  ****

  Blomkamp, Kosinski, Snyder atd. Všichni z jednoho těsta. Tedy vizuálně velmi originální, s neskutečným citem pro inovaci a estetickou tvořivost točící dějově zpravidla jednodušší, až vykostěné snímky. Ne vždy je to vyloženě špatně, ale Elysium bylo v mnoha ohledech velmi klišovité a až zbytečně jednoduché. Samozřejmě tam můžeme hledat politický přesah, odkazy na ten či onen režim a otočenou rétoriku typu "chudí, špinaví, smradlaví" jsou vlastně ti hodní a "bohatí, úspěšní a prosperující" jsou zlí. Ať už se na to podíváme z jakéhokoliv úhlu, máme tu předvídatelný děj s jasným scénářem, několik STRHUJÍCÍCH akčních scén a neskutečně vytuněných over the top záběrů, které budete chtít vidět zas a znovu, nevídanou mixáž futuristického scifi s brutálně surovou akcí a rozostřeným obrazem, anebo trademark "District 9" pokračuje, jen s trochu větším rozpočtem, takže je všechno víc uhlazené a vycizelované. V neposlední řadě nechybí parádičky typu lehátko Versace, či privátní tryskáč Bugatti. Režisér je velký milovník image a tento film je bohužel jen ryze "imidžový". I tak je to ale neskutečně spalující filmařina.(2.9.2013)

 • Djkoma
  ****

  Akční rozklepaná jízda, která se okatě snaží vyhnout nejčastějším klišé a ukazuje, jak Blomkamp zbožňuje Sharltona Copleyho. Statické záběry na trikovou krásu předčili nejen svým ozvučením časté nepřehlednou akci. Bohužel. Jo a čekal jsem, že v roce 2159 už bude lepší monitor a televize, než loňský LCD model... Možný spoiler: hlavně zachraňme nemocné! Nemysleme na přelidněný svět! Nemysleme na sociální standardy!(2.9.2013)

 • Adrian
  ***

  So vstupom do Ackovej blokbaster ligy zial Neil vymakol. Pricom prva polovica filmu to este celkom zdarne maskuje, pretoze sme na mieste, kde sa reziser pohybuje s istotou. Po vzore D9 presvedcivo buduje spinavu scifi v slumoch futuristickeho LA, industrialny puch sa vali z platna a kyberpunkove motivy, zabalane v ocakavanom B-ckovom pribehu, inteligenciu divaka neurazaju. Ovsem s presunom deja majoritne na Elysium sa domcek zacina rucat, praskliny odkryvaju chabe motivy (pripadne tie zaujimavejsie uplne vysumia do prazdna), nelogickosti a prekvapivo aj oku nelahodiaci strih. Celkovo zaverecna 20 minutovka mi pride velmi uponahlana, alebo razantne prestrihana. Situaciu uz nezachrani ani demonicky dokonaly Sharlto a uz vobec nie prehravajuca Jodie Foster s ustnou mimikou pripominajucu cloveka s plnou pusou zuvaciek so Signal Whitening efektom. Nevyraznost Damona je tazke kritizovat, kedze mam dojem, ze tato charakterova nevlastnost je ucelova a plne vedoma vzhladom na zranitelnost jeho postavy. Vo vysledku je Elysium dychavycnostou postihnuty mladsi surodenec dravostou natlakovaneho D9. 6-7/10.(8.8.2013)

 • DaViD´82
  **

  Rozklepaná (a jak!) kamera a zběsilý (a jak!) střih ruku v ruce spolehlivě zabíjejí akci; stupidně a prvoplánovitě tlačené socialistické cítění by zase zabilo děj... Kdyby nějaký byl. Prostě děs běs. A aby to nebylo málo, tak to působí, že chybí polovina stopáže. A zrovna jako naschvál ta, ve které se Neill "točím filmy jako když Pejsek s Kočičkou dělají dort" Blomkamp věnuje příběhu, postavám, elementární vnitřní logice či propojení na sebe (ne)navazujících scén.(28.8.2013)

 • T2
  *****

  Rozpočet $115miliónovTržby USA $93,050,117Tržby Celosvetovo $286,192,091Tržby za predaj Blu-ray v USA $18,084,979 //počet predaných kusov 706,552Tržby za predaj DVD v USA $15,967,006 //počet predaných kusov 796,351║ Tak tomuto sa povie plnokrvné sci-fi! Za ten rozpočet máte pocit že sa pozeráte na raz tak drahý film než bola investícia, príbeh civilne podaní, strhujúci, vizuálne ohromujúci, trikovo dokonalý, herecky bez chyby k tomu záporák(Sharlto Copley) na pohľadanie. A Neill Blomkamp je fakt talent to sa musí nechať, túžobne by som ho bral na doplnenie ságy Votrelci či nejaké to pokračovanie Prometheusa. Tak troška mrzí že práve u sci-fi filmov tento rok absentovala možnosť 3D efektu(Nevedomí, Po zániku Zeme), ktorá by sa práve k takémuto žánru hodila a viac divákovi zpestrila dojem tak ako napríklad u spomínaného Prometheusa. /videl v kine 2x: 100%/(8.8.2013)

 • - Matt Damon (Max) musel kvôli úlohe vo filme cvičiť s osobným trénerom štyri hodiny denne. A taktiež si musel oholiť hlavu. (Greenpeacak)

 • - "Elysium" je v řecké mytologii ta část podsvětí, kam po smrti šli nadmíru dobří a hrdinní lidé, tedy ekvivalent klasického ráje. (vojtaruzek)

 • - Spoiler: Sharlto Copley (Kruger) je prvým, kto zabil Jodie Foster (Delacourt) na filmovom plátne a je na to veľmi pyšný. (gogo76)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace