V nepříliš vzdálené budoucnosti dohlíží na dodržování pořádku mechanické policejní jednotky. Nyní se jim ale lidé začínají bránit. Když dojde k odcizení a přeprogramování jednoho z policejních droidů, stane se robot jménem Chappie vůbec prvním robotem se schopností samostatného myšlení a cítění. Jak se jeho existence stává v očích mocných stále větší hrozbou pro celé lidstvo, nezastaví se tito před ničím, aby vynutili zachování statu quo a zajistili, aby byl Chappie současně i posledním robotem svého druhu. (Falcon)

Wacoslav1

Jo tak tohle byla pecka. Blomkamp to konečně dokázal vyladit k dokonalosti. District 9 se mi líbil, Elysium taky nebylo špatný, ale něco tomu chybělo. Teď ten pocit konečně nemám. Konečně Neil ten kluk ušatá ukázal, že má nejenom talent, ale umí ho i prodat. Pravda nebudu se hádat, že je to nějak extra nápaditý a originální nebo, že tu něco takovýho ještě nebylo. Ano bylo, ale no tak lidi proberte se. Fakt chodíte na filmy v dnešní době s tím, že očekáváte originalitu? No tak kdybych já k tomu takhle přistoupil, tak můžu rovnou přestat chodit do kina. Na originalitu seru. Originální filmy už se dneska netočí. Já se chci prostě pobavit a nevadí mi ani styl tohohle filmu kde se časem z dětský hravosti a lehký infantilnosti přechází k brutálnímu násilí. Přenesl jsem se nakonec i přes ty hrozně drsný a hrozně cool gangsta i když nepopírám, že mě občas trochu srali, Ale všechno mi vynahradil kurevsky drsnej, hláškující robůtek naprosto exluzivně namluvenej mým oblíbencem Sharltem. Taky nesmím zapomenout na Jackmana kterej si tu střihnul parádního zmrda a svým výkonem mě mile překvapil. Pak nelze opomenout ani technicky brilantní a dynamickou akci. Stříhá se pravda podle současnýho trendu, takže možná o trochu víc než by bylo zdrávo, ale všechno je dokonale přehledný. Precizní v každým detailu a taky oceňuji, že se tu tentokrát na rozdíl např od Elysea neklepe kamera a tak si to může člověk všechno vychutnat efektně a v rychlosti a nic mu neuteče. No a ještě jednu věc vyzdvihnu a to naprosto bombastickej Zimmerův hudební podmaz. Libová, rytmická, elektronická hudbička, která mi hraje v uších doteď. Samozřejmě, že rezervy se najdou vždycky občas by neškodilo ubrat ty rádoby drsný kecy a třeba robot ověšenej zlatými řetězy je taky docela úlet, ale jinak se mi to úplně maximálně líbilo, takže tyhle detaily odpustím a napálím první pětku v tomhle roce. Neuvěřitelně příjemný překvapení a to se přiznám, že jsem pochyboval a nechtěl na to původně vůbec jít. Takže jsem rád, že jsem se tentokrát na CSFD projekci dokopal a teď si jdu sestrojit nějakýho ultra vymazlenýho robůtka s jehož pomocí udělám fakt drsnou přepadovku a nebudu muset už do konce života máknout.95% ()

petero

Je príjemné sledovať ako sa anime postupne prepracováva do hraných filmov od Chronicle cez Pacific Rim a Edge of Tomorrow až najnovšie po Chappieho. Nevadí, že Neil odkazuje na robotické klasiky, práve naopak, divák sa teší na záverečné zúčtovanie medzi človeko robotom (tentoraz v podstate deckom) a ťažkotonážnym bojovým strojom. Z Elysia sa Neil poučil, akčné scény sú opäť prehľadné. Členovia Die Antwoord sa po svojských klipoch a kraťase Umshini Wam (od tvorcu Kids a Spring Breakers) krásne prepracovali do parádneho celovečeráku, takže fanúšikovia tejto skupiny si myslím budú maximálne spokojný nielen tým, že tu dostali veľký priestor ale aj že tu zaznejú ich najväčšie pecky. Potešil aj Hugh Jackman v zatiaľ asi prvej zápornej úlohe. ()

gogo76

Na úvod rád vyvrátim slová užívateľa Marigolda o tom, aby si Blomkapm dal pauzu. Nie žiadnu si nedávaj a toč Blomkapm, toč! Aj do tretice Blomkamp skvelý. Rovnako ako jeho predchádzajúce filmy District 9 a Elysium je aj Chappie plný násilia, akcie, neopakovateľného a ihneď rozpoznateľného rukopisu so značkou "Blomkamp". Ok, District 9 je neprekonaný a asi dlho nebude, ale Chapieho by som kvalitatívne prirovnal k Elysiu. Blomkamp všetkými troma svojimi filmami povzniesol žáner sci-fi. Je tu mnoho kritikov, popravde neviem, čo ste čakali od sci-fi s robotom. Kritizuje sa i účasť H. Jackmana v zápornej úlohe, no ja si myslím, že to zvládol dobre. Vo filme je jasne deliaca čiara medzi dobrom a zlom a aj preto to trochu pripomína rozprávku. Herecky nestíhali skôr gangstri Ninja a "Mama" , ale po zistení, že ide o spevákov im to odpúšťam. Čo neuhrali herecky dohnali charizmou a podivným zjavom. Po technickej stránke skvelé, nemám čo vytknúť. Chappie je skvelý, či už ako nesmelý "detský" robot, alebo neskôr ako ostrieľaný gangster -robot. Humor na túto tému mi sedel a celkovo bol vo filme fajn. Pobavil ma odkaz na Forresta Gumpa i Chappieho gangsterské ťahy. Jediný problém som videl v tom, že Chappie delil svoje sympatie a kamarátstvo medzi štyri osoby, čo môže vyvolávať dojem, že chýbalo väčšie puto medzi postavami. Zimmerova hudba opäť bezchybne šľape a ja som od filmu dostal takmer všetko, čo som od neho očakával. Teším sa na ďalší Blomkampov nárez! 80%. ()

Davies182

Všechny nesympatické postavy mě přestaly zcela zajímat ve chvíli, kdy Sigourney Weaver odmítla zafinancovat vznik UI, a dále když se mladý ambiciózní inženýr spolčil s vraždícím gangem. Totální zhovadilá neuvěřitelnost - s tím, že "je to přeci sci-fi", na mě laskavě nachoďte. Jedinej Copley to šíleně táhne nahoru, i když hraje furt sám sebe i pod tunou CGI plechu. Nejvíc mě ale srala (nic mírnějšího nelze napsat) upištěná Yo-Landi, a tímto přeji vkus znásilňující skupině Die Antwoord pokud možno brzkou smrt. ()

pepo

Blomkamp si zjavne neudržuje len šýl ale aj kvalitu. Rovnako nezvládnutý geek project ako druhá polovica Districtu 9 a Elysium ()

Xmilden

V mých očích neskutečně originální a rovněž talentovaný fachman Blomkamp si napravuje částečně reputaci po patlanině s názvem Elysium. Bohužel Chappie mohl být určitě ještě o fous lepší. Se začátkem druhé poloviny prichází dosti velké polevení, kdy se děj začíná i docela vléct. Film je do nějaké 40. minuty skvělý podobně jako například District 9. Nicméně Blomkamp si natolik drží svůj ksicht, že mě to zase ani tolik nenervuje, protože stále sleduji smršť originality, která se v dnešním Hollywoodu snad trestá i smrtí. Logické lapsy kvůli kterým bych lecjaký snímek na místě odstřelil ignoruji. Hugh Jackman více upozaděný než bych si přál. Co si ale budeme nalhávat, největší hvězdou je stejně robot s hlasem Copleyho. Vetřelce beru okamžitě. Zhodnocení Joburgské trilogie bych viděl takto: District ...90%, Elysium....50% a Chappie....70% ()

-bad-mad-wolf-

Dvouhodinový videoklip Die Antwoord. A šílený kočkopes... Blomkampovi pořád věřím, jelikož jeho vize je zcela suverénní a až s Vetřelcem konečně opustí prostředí jihoafrických gangsta slumů, může z toho být nepřehlédnutelná pecka. Pachatel scénáře sice nebyl zrovna při smyslech a postavy často provádí věci, jimž jsem dvakrát nerozuměl, nicméně zábava je to stále veliká a atraktivní. I přesto, že se dá po první půlhodině relativně dobře odhadnout zbytek filmu (snad až na tu závěrečnou brutalitku a robotizaci - ech, tady jsem vážně myslel, že Die Antwoord točí nový klip). 7/10 ()

sepp

Tak nejslabším článkem se nakonec neukázala přítomnost dekadentních magorů jménem Die Antwoord, které upřímně nesnáším, ti nakonec do obrazu dystopické JAR budoucnosti zapadali perfektně. I vizuální efekty jako vždy u Blomkampa na úrovni. Ovšem scénář - to je naprostá bída, ostuda (vyjma fórku "utíkej, Forreste!", to bylo golden)... No a ta role H. Jackmanovi taky vůbec nesedla. ()

darkrobyk

Číslo 5 žije si naštěstí téměř nepamatuji, zato si pamatuji Robocopa 2, kde byl přesně ten samý přerostlý robot na muřích nohách. Původně jsem čekal rodinný film, což jsem pochopil záhy, že není - vulgární slovník a efektní krvavé průstřely by neprošly. Pěkné efekty, výborná kamera.....ale herci naprosto bez sympatií (dost mě zklamala i S.Weaverová, i když moc prostoru neměla), zbytečně dlouhé a místy utahané a depresivní konec tomu rovněž nepřidal. Vše korunovala naprosto otřesná hudba. Podvědomě jsem tušil, proč film stále odkládám, ....zklamání. Za těch pár kladných věcí, co jsem zmínil - 2,5* ()

Ampi

Když uslyšíte "Drop your weapon" vzpomenete si na Robocopa. I MOOSE (LOS) se podobá ED 209. Jinak MOOSE byl na policejního robota silně naddimenzováné monstrum. Když vidíte Chappieho jak se učí, vzpomenete si na robota číslo 5. Neill Blomkamp odvedl na Chappiem dobrou práci. Na závěr, někdy bych měl odpouštět jako Chappie Hugh Jackmanovi - Wolverinovi. ()

cheyene

Ačkoliv mám pocit, že se poslední roky kinematografie neobejde bez robotů a musí alespoň jedenkrát do roka vzniknout nějaký film, v němž si největší prostor zabere nějaké technické monstrum, je Chappie příjemnou oddechovkou, u které není nuda. ()

juta

Výborná pětihvězdičková záležitost, která mě pohltila. Vtipný Chappie, který se chová jako dítě a jeho "rodiče" moc hodní nejsou, takže výchova to zrovna není dobrá. :D Opravdu výborný nápad, díky kterému se Neill Blomkamp u mě určitě na nějakou dobu zahřeje v top desítce. Až na ten konec, který je hooodně sci-fi to byla bomba! ()

Fiftis

Akcie nie je veľa, ale je efektne natočená a niektoré prestrelky sú výborné. Najviac sa režisér Blomkamp vyhral na začiatku finále, kde nechá do akcie zasiahnuť všetkých zainteresovaných a prídu parádne momenty, spomalené zábery. Aj variabilný Hans Zimmer pridá plyn - basy dunia naplno, hoci v detských scénach s Chappiem má jemné melódie a zaznie aj organ z Interstellaru. Chappieho netreba brať úplne vážne, ale sústrediť sa viac na jeho zábavnú líniu. Vtedy si naplno užijete akčné scény a zistíte, že je úderný od začiatku. Emočný mix je stále silný a striedajú sa veselé momenty i citlivé minúty. Gradácia je výborná, posledná tretina výborne poskladaná. Chappie má rýchly strih a v 120 minútach obsahuje veľa prvkov, ktoré sa nestačia rozvinúť. Vôbec to nevadí, niektoré scény sú prekvapivo krátke, iné si dajú načas. Jeden z najlepších filmov o robotike. ()

Shakers

Neil Blomkapp dokáže priniesť fajn sci-fi výpravu, ale dlho mu to nevydrží a vždy utečie točiť niekde na absolútne odporné a nezaujímavé smetisko. Tak isto je tomu tu. Hlavná postava a robot v jednom, Chappie, ma fajn dizajn a okrem akcii sa Blomkampovi podarilo napísať aj dobrú postavu, ktorej fandíte a je vám jej lúto. Potešia aj ďalšie postavy, ktoré nosia známe xsichty (Jackman, Weaver, Patel), ale ani ďalšie známe meno (Zimmer) Blomkampovi nepomôže, pretože príbeh, nemá čím strhnúť a ani moc upútať (okrem Chappieho) a navyše, tempo filmu sa tak trochu vlečie. Škoda, potenciál to malo a očakávania neboli malé. 60% - 3* ()

Pepinec

Na mě to působilo stejně, jako když někdo neumí správně navázat lano, a tak udělá smyčku jako na keckách, a pak přidává jeden uzlík za druhým, až jich tam má nakonec devětašedesát v přesvědčení, že to udrží všechno. Kdyby se ten pseudoskaut zeptal mojí pozornosti, dověděl by se, že ze všech těch uzlíků na konci zbylo oko tak velké, že by se jím protáhl i Hugh Jackman. Jedním slovem - dětinské. ()

Jhershaw

Recenze často varovaly před nehereckým nevýkonem dua z Die Antwoord, ale upřímně, Jackmanova postava je taky plochá a to co předvádí Dev Patel, tedy po Newsroomu další plachý ajťák, se herectvím ani nazvat nedá. Ale nepochopil jsem, zda se má jednat o film, nebo dvouhodinovou reklamu na Die Antwoord, když Yo-Landi a Ninja hrají pod stejným jménem a nosí trička své kapely. Kvůli násilí se rozhodně nejedná o film pro děti, ale pro náročnější dospělé je moc jednoduchý, pár nápadů a momentů to nezachrání. ()

Indiana

District 9 byl fajn a Elysium sem snad nakonec ani pořádně nedokoukal, ale tohle se mi od Blomkampa líbilo hodně. Je to roztomilý, dojemný, vtipný i drsný a přesně vyvážený. Chappie byl skvělej a třeba když se učil chovat jako drsnej gangsta se schovanou barbínou za zády nebo kradl auta, tak sem se v kině hlasitě musel smát a herecké duo z Die Antwoord možná nesedne každýmu a já si taky chvíli zvykal, ale pak sem si je oblíbil. Skvělej byl i Hugh Jackman jako záporák a musel sem se mu gebit jak tam furt pobíhal s agresivnim ksichtem v kraťasech, hned bych ho obsadil do nějaký komedie. Po tomhle Blomkampovi s Vetřelcem věřim. ()

Bigrambo

Nesourodý film s nesympatickými postavami, který se snaží být za každou cenu cool, ale nedaří se, nedaří... Tímto snímkem jsem s Neillem Blomkampem nejspíš nadobro skončil - příležitostí dostal si myslím více než dost (témeř celá jeho filmografie). Témata jeho filmů a zejména jejich vyznění mě naprosto míjí, čili bude pro náš vztah lepší, když se rozejdeme... ()

Deimos

KINO/// Obsazení 8/10 Děj 10/10 Hudba 10/10 Efekty 9/10/// PLUS: úvod, nástup a razance děje v první půlhodině, svižné, moderní, bez zbytečných zpomalovaček (v celém filmu tak 3-4), perfektní soudtrack (mému doprovodu se nelíbil), užil jsem si Yo_Landi, svižnou (nikoliv však samoúčelnou) akci, líbil se mi Dav Patel (opět), zaujal mě vývoj děje, parádí výběr prostředí, překvapený nejsem, ale stále je neokoukané a hodí se, má to hodně reálně zpracování (druhý doprovod zmínil, že na tom nebylo nic reálného) MÍNUS: zápletka ne nepodobná filmu Robocop, občas mě přišlo na mysl pár nelogičností, hlavně technického rázu, očekával bych Chappiho ještě razantnější vývoj a to že více dospěje, gangsta styl mi občas přišel trochu přes čáru./// Shrnutí: Číslo 5 žije! Ehm číslo 22 žije. Podobnost tu je více než li méně (trochu si to bere ještě prvky z Robocopa). Nicméně pro mě splněný sen (pokud se skutečného remaku nedočkám). Film jsem si užil maximálně. Jestli mě nějaký žánr (sci-fi) a téma (roboti) zajímá, tak je to právě tento. Neill Blomkamp má skvělý styl a žeru mu každý jeho film./// Celkem 95%/// ()

Neill Blomkamp a návrat RoboCopa

Neill Blomkamp a návrat RoboCopa

13.07.2018

Noví X-Meni hledají režiséra

Noví X-Meni hledají režiséra

23.02.2017

Simon Kinberg patří mezi největší dříče současného Hollywoodu. Scenárista Sherlocka Holmese nebo posledních dvou filmů s X-Meny je zároveň producentem Chappieho, Popelky, Marťana nebo Deadpoola, a… (více)

Marvel ulovil Sigourney Weaver

Marvel ulovil Sigourney Weaver

09.10.2016

Na Netflixu právě debutoval Luke Cage a 17. března 2017 nás čeká Iron Fist, čímž se nám představí všichni čtyři Defenders. Televizní kolegové Avengers, mezi něž patří ještě Daredevil a Jessica Jones,… (více)

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz