V nepříliš vzdálené budoucnosti dohlíží na dodržování pořádku mechanické policejní jednotky. Nyní se jim ale lidé začínají bránit. Když dojde k odcizení a přeprogramování jednoho z policejních droidů, stane se robot jménem Chappie vůbec prvním robotem se schopností samostatného myšlení a cítění. Jak se jeho existence stává v očích mocných stále větší hrozbou pro celé lidstvo, nezastaví se tito před ničím, aby vynutili zachování statu quo a zajistili, aby byl Chappie současně i posledním robotem svého druhu. (Falcon)

666teen

Chappie má problém. Je to kříženec Robocopa a toho Čísla 5 co žije. A aby toho nebylo málo, tak krátce po křemíkovém prozření vyfasuje jako rodiče Ninju a Yo-Landi z Die Antwoord. Tomu se říká hajzkarta. Nicméně Chappie se s bojlerem popere se ctí a v Joburgu se tudíž můžou všichni těšit na reinkarnaci do chodících ingotů. Proč ne. ()

S.Quentin QUALE

Ty vole, já nevím, mě z toho tak bolí hlava, že se mně to ani nechce komentovat. Jak je mým dobrým zvykem, neposkvrněn trailerama vydal jsem se po páteční ožíračce do kina na Blomkampovu novinku s vírou ve zmírnění bolehlavu. No to jsem si dal! Jedná se totiž o totálně dementní film s paskviloidním příběhem jakoby Robocop vs. Číslo 5 žije, jenže první jmenovaný Chappieho válcuje akcí, druhý zase moralizováním. Obsahová prázdnota ja korunována otřesnýma hercema a ještě debilnějšíma dialogama, kterých mimochodem není málo, čímž chci poukázat na to, že jsem od Blomkampa čekal mnohem víc akce. Dál už budu chválit, bohužel výše zmíněné nedostatky jsou tak zásadní, že by je nepokrylo ani pár panáků, nad jejichž obstaráním jsem od půlky filmu začal usilovně uvažovat. Vizuál robotstva všeho druhu a toho mála akce je hodně dobrý, od Blomkampa nic neobvyklého. Na závěr si nechávám velkou pochvalu pro prvotřídní Zimmerovu hudbu a účast (nikolivěk hereckou) Die Antwoord (soundtrack). Tento atribut je tak silný, že získává Chappiemu druhou hvězdu a poráží tak další letošní turbosračku "bratrů" Wachowských. Odcházím hodit vertikál na štorc postele s mokrým kapesníkem na čele a očima na vrch hlavy. Děs! 45% ()

vteco

Vytvořte mix jednoduchého příběhu, roztomilého robota, atraktivního vizuálu, dvou "neherců" a vznikne vám lepší film, než byste nakonec očekávali. Samotná dvojice hlavních hrdinů ze skupiny Die Antwoord dává Chappiemu originální, leč diskutabilní styl a to nejen v písních, které zde od nich zazní. Až příliš jednoduchý příběh naštěstí neustále oživuje robotická nevinnost ústřední postavy a nechává film celkem příjemně plynout. /75%/ (Kino) ()

Allien.9

Aj ta [robotická] krajta. Tak to vezměme pěkně od začátku... (Zbytek komentáře obsahuje spoilery.) Že se bude jednat o mix "Čísla 5 žije" (stroj s vlastním vědomím), "Robocopa" (využití pro policejní / vojenské účely) a Neillových předchozích filmů ("kouzelný" Johannesburg) bylo jasné už z traileru. Že k tomu ale nakonec přibude i "Avatár", to jsem vážně nečekala; vědět to, vybavím se růžencem a svěcenou vodou.;-) Ne, teď vážně. Když se nad tím člověk zamyslí, tak už obsazení dua výstředních, filmovou kamerou nepolíbených raperů, Inda, který mě neustále utvrzuje v tom, že neumí hrát, a deppovským syndromem trpícího Jackmana (jehož bad-ass je sice relativně fajn, ale za a) má málo prostoru a za b) působí, jako by do "Chappieho" zabloudil z úplně jiného filmu) zavánělo průserem, jeho velikost mě ale přesto překvapila. Jeden chvat, ehm, chci říci nesmysl, stíhá druhý, od počátečního potřebujeme provést loupež, tak uneseme vývojáře, který s sebou určitě nosí vypínač a na chvíli nám vypne všechny 24/7 aktivní robopolicajty přes "nekřič na něj, je to ještě dítě" po... já už vlastně ani nevím, jaká byla závěrečná scéna. Poslední, co si vybavuji, je házení s Jackmanem a nález maminčina vědomí, což je dokonalý příklad toho, jak se dá dokonale zmrvit i ta poslední a zároveň jediná věc, která vás na filmu zaujala (tyjo, že by to nemělo happy-end? - hmm, aha, má... zastřelte mě už, prosím, někdo!). Shrnutí: I když jsem se opravdu snažila přijít na to, co bylo zamýšleno přidáním všech těch (rádoby) komických prvků, smysluplná odpověď na tuto otázku mi zůstává skryta. Několik dobrých scén by se v "Chappiem" našlo, ne však zásluhou scénáře, nýbrž kameramana a následné postprodukce. Z dialogů, které ve filmu zazněly, se mi se mi líbil snad jen ten o živém / mrtvém psovi, což je na dvouhodinový film hodně mizerná statistika. P.S.: Chápu, že to chce mít Neill co nejreálnější, ale opravdu to musí být rok 2016?!? ()

misterz

Kvalitatívne niečo medzi District 9 a Elysium, čiže opäť raz N. Blomkamp neprekročil svoj tieň. Nemôžem uprieť zaujímavú nosnú tému, ale jej spracovanie mi prišlo dosť kolísavé. Najviac ma film bavil, keď sa doň pridalo trocha humoru, myslím tým hlavne učenie robota-dieťaťa, ale ani teenegerské obdobie nebolo zlé. Potom sa to po obsahovej stránke zadrhlo, a snímok pomaly začal strácať na pútavosti. Pri konci z celkovej letargie ešte vytrhla finálna akčná scéna, ale to bolo asi tak všetko. Samotný záver mi prišiel nemastný-neslaný, namiesto emóciami nabitých posledných pár minút a nejakej finálnej myšlienky som dostal iba nudu, rozčarovanie a účelovú sentimentalitu. 60/100 ()

Vančura

DISTRICT 9 mě před lety nadchl, na nový Blomkampův film jsem se proto velmi těšil. Pro mě osobně to sice není taková pecka jako zmíněný Blomkampův celovečerní debut, ale filmu nemohu upřít nemalou zábavnost. Po stránce obsazení filmu těžko co vytknout - herecká přítomnost Die Antwoord mě neuvěřitelně potěšila a trio Patel & Weaver & Jackman nemá chybu, technické zpracování je rovněž výborné, stejně tak hudba (byť Zimmer se už na můj vkus hodně opakuje), ale film u mě docela dojel na scénáři - osobně mi tam hodně věcí nesedlo, a závěr mě vyloženě znepokojil. Asi se hodně míjím s tím, jak tvůrci zamýšleli svým filmem na diváky působit - titulní postava robota mi nejenže nebyla sympatická (prý nové Číslo 5, ale jděte), ale dokonce mi postava ztělesněná Jackmanem nepřišla jako padouch, naopak - on jediný mi přišel, že to má v hlavě v pořádku, a chápe nebezpečí, jaké umělá inteligence představuje. Po této stránce mi svérázný závěr filmu přijde spíše jako noční můra. 4 hvězdy, a ještě chci o tomto filmu přemýšlet - Blomkamp je rozhodně jeden z nejzajímavějších současných filmových tvůrců. ()

pornogrind

Chappie určitě není filmem, kterej by mě oslovil svým příběhem. Popravdě filmy tohohle typu jdou většinou mimo mě. Hlavním impulsem proč si film pustit pro mě byla úleťačka Yo-Landi. Nakonec samotnej film nebyl až tak špatnej a dalo se na něho v klidu koukat. Zásluhu na tom má určitě i Yo-Landi ikdyž hrála totální blbku. Film je akční se slušnejma efektema, ale přitom dokáže vyvolat i emoce. Ku prospěchu je i hudební linka, jak jinak než od Die Antwood. Moc jsem od toho nečekal a proto mě snímek celkem překvapil. I tak je v mých očích pouhým průměrem. ()

mzss1

|90%| Shlédnuto v kině. Tak a já jsem teda plně spokojen. Od tohoto režiséra jsem viděl District 9 a Elysium – oba filmy se mi líbili, Districtovi jsem ty slabší 4* a dal a u Elysia jsem dokonce zvažoval, že dám i 5*. No, nakonec až ted mě režisér nadchnul nejvíc. Musím zdůraznit, že v tomto filmu rozhodně vůbec nejde jen o akci. Takže kdo bude čekat jen akci, či, že to bude vyloženě pojato akčním způsobem, tak může být zklamán. Akci tu máme na začátku a pak když už se film dere ke konci, tak posledních 40 minut. Místy se také objeví. Natočena je perfektně. Třeba v Elysiu si lidé stěžovali, že byla rozklepaná kamera atd, já si toho moc nevšiml, neměl jsem s tím velký problém. Zde teda když už byla akce, tak byla perfektně natočena, byla místy i velkolepá, takže to bylo v kině výborně ozvučené. Prostředí bylo špinavé, jasně charakterizovalo blízkou budoucnost, tak jak jí má režisér v oblibě. Dále šlo o příběh, který mě neskutečně zaujal a měl i jistou myšlenku. Robot byl senzační, měl dobré hlášky, i jak se choval, nejistě, lidsky atd. V tomto snímku nechyběli ani emoce. Závěr mi málem vyrazil dech. Herecké obsazení je výborné, každý zvládl svojí roli perfektně. Sigourney Weaver se tu občas mihla, zahrála svoji roli dobře, ale byla zde celkem zbytečná. Jackman mě překvapil, jeho nedobrou roli jsem nenáviděl a to co mu Chappie na konci udělal, bylo na místě. A hudba od Hanse Zimmera ? No do háje, Zimmer je prostě jeden z nejlepších skladatelů. Momentálně se nemůžu rozhodnout, který u mě vede. Jestli Hans Zimmer nebo Brian Tyler. No, prostě oba jsou moji nej skladatelé. Zde se opět překonal. Krásný soundtrack, místy tvrdá hudba s ostře vymazlenými tony. No a co mi k filmu chybělo. Samozřejmě by se tu něco našlo. Třeba nějaká ta velkolepost a já nevím. Přesto jsem se přiklonil k plnému počtu hvězd. Už se těším na další shlédnutí. ()

liskam

Já jsem v tom filmu nenašel jednu jedinou postavu, která by jednala normálně. Naivní a dětinské. Kdyby se jen trochu přepsal scénář, byla by z toho vcelku povedená "future" pohádka pro děti 6-12 let. Z mého pohledu naprosté zklamaní. za mě 25% ()

IQ Tiqe

Kdyby se tvůrci nesnažili film lehce odlehčit pomocí retardovaných záporáků (jak bývá často zvykem), bylo by to mnohem lepší a ne tak naivně přihlouple. Jinak je robůtek fajn, připomněl mi oblíbence z dětství, Číslo 5. ()

Kudly4

Váu ! Nečekal jsem, že mě tenhle film natolik pobaví. Rozjelo se to v perfektním stylu. Super akce, super zábava, super příběh, nemám co vytknout. Krásných pět hvězd. ()

HoneyBunny

Ach jo... Blomkamp vytvoří tak milou a sympatickou postavu robota Chappieho a nenapadne ho nic jiného, než jeho příběh zasadit do prostředí jihoafrických socek v podsvětí. Prakticky všechny lidské postavy, včetně "geniálního" vynálezce Deva Patela, se chovají jako idioti. Hugh Jackman je tu za jednorozměrného zeleného mozka, Sigourney Weaver tu je asi tak pět minut... a nejhorší jsou ty dva "gansta" drsňáci, kteří by si co se IQ týče mohli podat ruce s Forrestem Gumpem (navíc jsou absolutně nesympatičtí). Chappie je tu díky motion capture a hlasu Sharlta Copley jedinou opravdu silnou stránkou - je roztomilý, vtipný a opravdu vám na něm bude záležet. Škoda, že to všechno okolo je tak hrozně průměrné. PS: Podobnost s Číslo pět žije je jistě náhodná... ()

Anderton

Problém Chappieho vidím v jeho prvej polovici. Nemal som dovtedy vôbec predstavu, či sa mi film páči, alebo či sa mi vôbec páčiť môže. Nevadí mi casting tých dvoch magorov z tej mešuge kapely, vadí mi, ak sa ich postavy chovajú absolútne nelogicky. Pred jedným z nich Patel hovorí robotovi, že nemôže páchať zločiny. Dotyčná to počuje, a aj napriek tomu, že ho kvôli zločinu ukradli, nereaguje. Ten druhý zase vhodí Chappieho medzi miestne gangsta decká a riskuje tým, že príde o nástroj na krádež. Ak by to však neurobil, nespustila by sa lavína udalostí, ktorá nasleduje. Či sa nejako od veci strihalo, alebo sú logické diery chybou scenára, netuším. Keď sa film rozbehne, tak ma už "Chappie a Joburg" začne baviť. Každému divákovi je však jasné, že sa jedná nielen o zmes notoricky známych scifi z 80. rokov, ale aj o kopírovanie motívov z Elysia a Districtu 9. Pocit z filmu je napriek všetkému pozitívny. Len sme asi všetci po Blomkampovom debute čakali, že pritlačí na pílu a stane sa z neho skôr artový režisér. Chappie je krokom späť. ()

Frajer42 odpad!

Roztahaná a neuvěřitelně ukecaná hovadina, která má téměř dvě hodinky. Na nějakou akci rovnou zapomeňte, té je kurevsky málo. Tohle je pouze další z řady rodinných dramat o tom, kterak si robot uvědomuje sebe sama. Je vychováván skupinkou retardů, a to je úplně všechno, co vám tento paskvil nabídne. Netuším, co začal Blomkamp nitrožilně požívat, ale ve vlastním zájmu a v zájmu jeho dvou až tří fanoušků, kteří mu po tomhle nesmyslu zbyli by toho měl urychleně nechat. Podobně zklamán jsem nebyl dost dlouho. Nejvíce mě zarmoutilo jednoznačně obsazení. Skupinu tak otravných, neschopných, hnusných a totálně nesympatických herců už jsem dost dlouho nikde neviděl. Vůbec nikdo do své role nepasoval. Herce musel vybírat úplný píčus. A píčusův bratr čůrák zaručeně psal jednotlivé role, jestli se něco tak debilního dá vůbec jako role počítat. Dokonce musím pohanit i mého oblíbence Wolverina, na kterého jinak nedám dopustit a neváhal bych se za něj bít. Příběh je neuvěřitelně stupidní a opravdu těžce o hovně. Budu stručný, v podstatě se neděje nic. Tohle nic trvá dvě hodinky a je to neskutečně ubíjející. A když se všechno sere, tak opravdu všechno, však to každý zná. Ruku na srdce, slyšel někdo z vás horšího mistra Zimmera? Pokud náhodou ano, nechť se se mnou klidně poštovně podělí. Píčovina roku? Dost možná! Zcela jistě je to minimálně nejhorší blockbuster roku! ()

MikeCool

Druhá projekce: Moje odpověď na kamarádovu otázku "Jaký byl Chappie?": Hele bylo to úžasný. Nějaké ty scenáristické vroubky to sice mělo, ale jako celek to v mých očích rozhodně obstálo. Velkou zásluhu na mém vysokém hodnocení má ten fakt, že znám dobře, lépe řečeno jsem velký fanoušek jedné šílené a bizarní skupiny jménem Die Antwoord, jejichž skladby doprovázely určité pasáže v průběhu celého filmu. "Zpěváci" této skupiny (Yo-Landi Visser a Ninja) se nejen postarali o hudební (pěveckou) složku, ale zároveň je Chappie jejich oficiální herecký debut a hned na poprvé si zde zahráli "vedlejší hlavní roli" a musím uznat, že obstáli na výbornou, klobouk dolů. ___ Spoilerovat samozřejmě nikterak nebudu, hlavní myšlenku filmu lze vydedukovat z trailerů či přečtení obsahu, takže asi víš vocogo. Jen ti řeknu, že je to místy (hlavně zpočátku) hodně velká komedie. V určitých "zaučovacích" pasážích jsem se smíchy za břicho popadal (bez sarkasmu). Postava Chappiho, jakožto inteligentního robota je svým pojetím velice originální, vtipná, okouzlující, a tak dále. ___ Je mi jasné, že si Chappie získá i hodně odpůrců a negativních recenzí. Jde zde spíše jen o to, jestli divák skousne tu, místy až velkou sci-fiction v podobě robota, který myslí jako člověk a také, jestli strpí hudební i hereckou vložku Yo-Landi a Ninji. Kdo má rád Die Antwoord a ví co může čekat od filmu zabývající se inteligentními roboty, tak nebude zklamaný. Za mě 80%. _______ PS: Doporučuji poslechnout si nějaké záležitosti od Die Antwoord, např.: Baby's On Fire, Cookie Thumber, Enter The Ninja, Fatty Boom Boom, nebo novinku Ugly Boy. ___ PPS: Yo-Landi Visser jsem si po zhlédnutí Chappieho zamiloval ještě více.♥ ___ (ČSFD projekce, Cinestar, Hradec Králové) ()

AppleCore

Perfektní úvod, famózní závěr! Všechno, co se děje mezi tím, je uspěchaná změť, ze který si divák nestihne užít byť jen zlomek atmosféry či emocí a to nikoliv proto, že by ani jedno z toho Chappie neměl, ale proto, že daná chvíle zmizí dřív, než se cokoliv z toho stihne pořádně dostavit (ten typ filmu, kterýmu by půl hodina navíc prospěla). A na to, že Blomkamp raději buduje světy, než režíruje, ten svět není ani zdaleka prokreslenej tak, jako v jeho dvou předchozích filmech (ačkoliv divák jich znalý to nepotřebuje neb už všechno zná). I tak jde ale o perfektní trhák umocněnej brutalitou, soundtrackem, zajímavým vývojem charakterů, samozřejmě samotným Chappiem a konec konců i skvělým, i když ohraným, příběhem. ()

Kothy

Tak tohle bylo super. To jsem vážně nečekal. Nejlepší film od Neilla Blomkampa. Měl jsem z toho trochu obavy, ale nezklamalo mě to. Opravdu zajímavý a originální příběh. I když je tam vidět určitá inspirace Robocopem a Číslo 5 žije. Takže děj filmu se odehrává v roce 2016 v Johanesburgu. Tam přichází místní firma Tetra Vaal po obrovských problémech s kriminalitou s revolučním řešením. Tím jsou právě robotičtí policisté. A všechno funguje v pohodě, dokud parta gangsterů neunese Deva Patela a jednoho z robotů. Ten hraje vědce jménem Deon Wilson, který je vymyslel. Podařilo se mu totiž rozlousknout problém s umělou inteligencí. Takže robota nastartují a nazvou ho Chappie. Naučí ho jak se chovat jako správný gangster a jak krást. To se Deonovi samozřejmě nelíbí. Víc už nebudu prozrazovat. Trochu průser nastává ve chvíli, kdy se do děje zapojí Hugh Jackman, který hraje dost nepříjemného záporáka Vincenta Moorea s vtipným muletem. Řídí konkurenční robotický program zvaný Los a chce Deona sesadit. I Sigourney Weaver si tu střihla malou roli jejich šéfky. Trochu je ale problém v tom, že ústřední gangsterská dvojice je dost nesympatická a provází nás dějem skoro celou dobu. Jinak tu sou nadhozeny dost zajímavé myšlenky, jako například co je to vlastně vědomí atd. S výsledkem jsem naprosto spokojený. Hlavně konec mě potěšil. I hudba je dost divná, navzdory tomu že ji dělal vynikající Hans Zimmer. Většinu songů totiž zpívá otravná Yo-Landi Visser. "Nesmíš krást auta tátovi!" :D ()

boshke

Nesmírně stupidní. Ač Hughovi přicházím na chuť, tak tady je otřesnej. Milionářský ušák kupodivu tolik nevadil. Hlavně po tom, co jsem zjistil, jaký román jsem napsal u Blomkampova Elysia, se tu nehodlám pozastavovat nad dírami ve scénáři a spoustou nelogičností. Proč tedy čtyři? Die Antwort ist... Die Antwoord. A taky jediný důvod, proč jsem se na Chappieho vůbec kouknul. Když už mne sesu přivedla k jejich hudbě, tak jsem se musel podívat i na to, jak se jim daří na velkém plátně. A daří se jim skvěle. Chappie je díky Ninjově retardované snaze udělat z něj nigga gangsta celkem vtipnej ("You steal Daddy's cars, slut?" - "Go to sleep!") a že i on sám na konci filmu vyměkne a stane se kejmou Chappieho a ušáka mne dostalo. Fakt. Jenom za ně... 70% ()

Neill Blomkamp a návrat RoboCopa

Neill Blomkamp a návrat RoboCopa

13.07.2018

Noví X-Meni hledají režiséra

Noví X-Meni hledají režiséra

23.02.2017

Simon Kinberg patří mezi největší dříče současného Hollywoodu. Scenárista Sherlocka Holmese nebo posledních dvou filmů s X-Meny je zároveň producentem Chappieho, Popelky, Marťana nebo Deadpoola, a… (více)

Marvel ulovil Sigourney Weaver

Marvel ulovil Sigourney Weaver

09.10.2016

Na Netflixu právě debutoval Luke Cage a 17. března 2017 nás čeká Iron Fist, čímž se nám představí všichni čtyři Defenders. Televizní kolegové Avengers, mezi něž patří ještě Daredevil a Jessica Jones,… (více)

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz