V nepříliš vzdálené budoucnosti dohlíží na dodržování pořádku mechanické policejní jednotky. Nyní se jim ale lidé začínají bránit. Když dojde k odcizení a přeprogramování jednoho z policejních droidů, stane se robot jménem Chappie vůbec prvním robotem se schopností samostatného myšlení a cítění. Jak se jeho existence stává v očích mocných stále větší hrozbou pro celé lidstvo, nezastaví se tito před ničím, aby vynutili zachování statu quo a zajistili, aby byl Chappie současně i posledním robotem svého druhu. (Falcon)

AllShallFall

První půlka filmu taková akorát, ale druhá polovina už dost dobrá. Hugh Jackman je teda pěknej hajzl tady :-) Film se mi líbil. Váhal jsem mezi 4 a 5 hvězdami, ale přikloním se na 5:-) protože je to dost dobrý :-) ()

swamp

Johnny 5 dostal trochu jiný háv, přestěhoval se do Joburgu a adoptovala ho jihoafrická rap-rave dvojice Die Antwoord (¥o-landi Vi$$er & Ninja). Zatímco Johnnyho (tedy Chappieho) stvořitel, milionář z chatrče, by chtěl být jeho tatínkem a vychovat z něj morálně nezávadné a uměním prosáklé über-robo-dítko, Ninja z něj chce mít parťáka do gangu, kterému nějaká ta kulka neublíží a který mu pomůže krást a zabíjet (tedy uspávat). Doufal jsem v nějaký hlubší smysl, ale Blomkamp mě dosti zklamal. Opravdu nečekejte nic víc než Short circuit v hezčím balení... SPOILER Ze spousty nelogických scén si neodpustím vypíchnout aspoň jednu. Celá idea unesení Deona (vždyť přece musí mít ovladač, ne?!) je naprostá kravina a pořád jsem si myslel / doufal, že to má být humor filmu (jak jsou ti gangsteři tupí). A oni tupí jsou, jenže jejich plán vychází naprosto dokonale, což je opravdu podraz na diváka - očividně stačí přistavit dodávku k továrně na roboty (snad tam geniální tvůrce kódu pracuje), počkat pár minut a ejhle - tady jede Deon v autě. A nikoho jako nesere, že Deon tudy normálně (nebo aspoň v tuto dobu) nejezdí - ale protože se výjimečně (zrovna v ten daný den) nechoval dle protokolu, jejich cesty se zkřížily. Bum! Scenáristé zaslouží medaili, protože něco tak stupidního by mě nenapadlo ani kdybych chtěl. ()

DwayneJohnson

Hrozný film ve všech směrech. Ještě teď je mi při pomyšlení na něj nějak úzko u srdce. Naprosto stupidní herci a ještě horší scénář, který bych možná já svedl líp. A to jsem měl vždycky z psaní scénářů na naší škole čtyří mínus. Aspoň je názorně vidět, jak mi všichni křivdili. Já to věděl! Teď už se mi bude spát mnohem líp. Ne po tomhle filmu, ale při pomyšlení, že už mě snad nic horšího letos nečeká. ()

silentname

Film má dobré momenty, film má zlé momenty. Osobne ak môžem povedať, tak rád som sledoval scénky s Deonom a Yo-Landi, no scénky s Vincom a Ninjom boli až skoro neznesiteľné. Ich motivácie, ich činy a všetko toto ma akurát frustrovalo. Videli sme to miliónkrát, nedáva to nič nové, čo veľmi film spomaľuje a začína veľmi nudiť. Chappie je sám o sebe zaujímavou postavou a človeku je ho občas ľúto, čo robí tento film lepším ako bol Blokampov predchodca Elysium. Film mal dobré nápady, ktoré ale na konci ostali nejako nedotiahnuté a miesto toho sa film sústredí na nesprávne miesta a potom je skutočne nudný. Vince je podľa mňa najhoršou postavou filmu a všetky scénky s ním ma len zabíjali... som rád, že som film videl, nemyslím si, že si to pozriem niekedy znovu. ()

Yoshitsune

Neill Blomkamp je bezesporu velice nadějný režisér, který má co nabídnout a do sci-fi žánru přinesl mnoho skvělých věcí, ať už jde o oblek přidělaný přímo na páteř (pomyslně mrkám na Call of Duty: Advanced Warfare) nebo látka která dělá z člověka mimozemšťana . Proto je škoda že jediný suverénně nejlepší sci-fi snímek je District 9, přestože Elysium mělo výborné hrdinu, ale nedodělaný scénář, šílená kamera a děsivý střih udělalo s filmem své a proto Chappie měl být návrat spíš k Districtu, ale po zhlédnutí Chappiho zůstává jen hořká pachuť a pocit viny že divák jaksi nedokáže ocenit tenhle film. No problém je v tom že ani tak neni chyba v divákovi, jako spíš ve filmu, ano akce je pěkná, vizuálně je to taky působivé (Mad Max, ale nepřekonán) hudba je sice už taková vyčpělá a lehce zatuchlá, Hans Zimmer se už značně opakuje a nepřináší nic nového, ale tohle neni hlavní problém, hlavním problémem sou postavy. Ano je tady výstřední a lehce šílený Ninja který hraje......Ninju hm.....kdo si ve skutečném životě nechá řikat Ninja, no pak je tady totálně nevýrazná a neprůbojná postava Deon Wilson, která je po celou dobu totálně mimo a je i vám šumák co se sním stane, pak tu máme herečku Yolandi (občas zvanou také jako mamka) která představuje a hraje také samu sebe, navíc si nejsme zcela jist, jestli je to ona nebo on, nebo co vlastně. Halooooo tvůrci, to opravdu nedokážete vytvořit někoho zajímavého ? A tvůrci vám odpovídají tady je a jmenuje se Chappie (dabovaný hercem Sharlto Copley) ano to je originální postava robot co mluví, střílí, zabijí a po celou dobu filmu, spíš působí je jako zátěž u nohy a v podstatě mu můžete cokoliv nabulíkovat a on vám to uvěří, takový Mirek Dušín . No a ani druhá strana barikády, tedy ti zlý za moc nestojí, jakýsi Hippo coby největší gangsta je k smíchu a Sigourney Weaver coby šéfka společnosti je tak nevýrazná, že si jí ani nevšimnete, no a konečně dochází na hlavního záporáka Hugh Jackman který aspoň něco předvede a snaží se ze všech sil být co nejvíc zlý, jako jde mu to a záporná role mu sedne, jen v některých situacích (sledování partičky dalekohledem) je prostě komické . Laicky řečeno k žádné z postav se nedá fandit, žádná postava vám nepřilne a bude vám tak nějak jedno jak to s těmi hodnými, zlými a nebo lehce šílenými postavami dopadne. No když už sci-fi tak radši Ex Machina tam sice neni tolik akce a ani tam neni tolik všeho co je u tohle filmu, ale film je o tolik zajímavější, originálnější a hlavně napínavější než se tváří . ()

cukorek

Nech si každý urobí vlastný obraz o tomto filme, ale u mňa tu nefunguje viacero vecí. Celkovo to pôsobí ako práca s dobrou myšlienkou, ale odvedená veľmi na rýchlo. Je fajn ako je podaná postava hlavného aktéra Chappieho, keď s pribúdajúcimi minútami nadchne asi každého a začne byť človeku až ľúto čo mu osud nadelil, ale čo z toho keď o pár minút začne kradnúť a zabíjať. Výber jeho alternatívnej rodiny je veľmi mizerný. Ďalej lacný výzor robotov a viac menej happy end ochudobňuje bez tak nie najlepší scénar. Priemerný film 50% ani percento viac. ()

Tomco

70%. Vsetko dodrbala hlupa, trapna a zle napisana postava Hugha Jackmana. Mohol to byt film roka, takto vyborne pozeratelna jednohubka. ()

Happens odpad!

To byl vtip? Nepochopil jsem ho. Absolutně umělý příběh s umělými hrdiny, kteří procházejí nepřirozeným, umělým vývojem, predikovatelné je tu absolutně všechno v té své ohranosti a umělosti. Omšelá umělost. Přímo plasticita umělosti filmu jako Barbie. Neskutečná slátanina cyber-punku. ()

Chrustyn

Zázračné "dítě" Neill Blomkamp se bohužel nevyhnul prokletí, které často provází úspěšné debutanty a tím je výrazně klesající tendence, kvality filmů. Districkt 9 byl pro fandy sci-fi a akce, jako dar z nebes a Neill dokázal, že i za málo peněz může být opravdu hodně muziky. Svou kvalitu si udržel i hůře přijatým, ale ve výsledku stále kvalitním sci-fi Elysium, kde už měl k ruce i hollywoodského tahouna Matta Damona. A nyní přichází s Chappiem, kterým sice stále dokazuje, že akci zvládá, stejně jako práci s efekty, bohužel ale dokazuje, jaký problém mu dělá práce s příběhem a postavami a bohužel se tentokrát zaměřuje právě na to co mu nejde. Vypráví už mnohokrát viděný příběh bojového robota, který chce mít emoce, ale v drsném a násilném světě se mu to moc nedaří. Akce je výborná, ale všehovšudy zde najdeme 2 menší akční scény a to na začátku a na konci. Mezi tím ve dlouhých dvou hodinách sledujeme výborně zpracovaného robota, který skončí v rukou těch nejtrapnějších gangsterů v dějinách filmu, (Neill s největší pravděpodobností obsadil svoje kamarády, kteří by měli být nějakými úspěšnými rappery, nebo tak něco) kteří jsou odporní a nesympatičtí na pohled a o herectví, nemůže být v jejich případě ani řeč. A to, že se ve filmu objeví i zákeřný Hugh Jackman a unavená Sigourney Weaver, výslednou podobu nezachrání. Chappie je rozhodně nejhorším Blomkampovým filmem a jedním z největších zklamání roku a mám o režisérovu budoucnost trochu strach, protože tímhle tempem, by jeho další film mohl být opravdu neskutečná s*ačka. Dejte mu někdo tak 200 mega ať natočí akční scífko o boji vojáků proti robotům. To pak bude akční jízda roku. ()

klerik

ELYSIUM ma hrozne štvalo svojou primitívnosťou. Chapieho som odpisoval už po prvých traileroch. A napokon som sa celkom bavil. Film je nesúdržný (postavy ledabolo odchádzajú, prichádzajú), občas málo uveriteľný (z armádneho koncernu si môžete odniesť čo chcete a kedy chcete), ale aj otravný (výchova robota). Napriek tomu mám pocit, že tentoraz to Blomkamp chcel mať takto. Už len obsadenie Jackmana do vedľajšej úlohy céčkového záporáka je výsmechom samým o sebe, o prenose vedomia cez wi-fi ani nehovoriac. Režisér sa skrátka baví - lebo môže. Niekoľko scén je skvelých, dokonca funguje aj emotívna rovina so spomalenými zábermi na strieľajúce samopaly a to aj pri postavách, ktoré ešte pred desiatimi minútami boli totálne nesympatickí dementi... ()

korbitch22

ČSFD projekce Hradec Králové.Blomkamp je lepší a lepší.Pořád má sice ve scénáři dost hluchá místa, která občas odvedou pozornost od jinak dokonalého sci-fi filmu, který jasně mixuje Číslo 5 a Robocopa.Blomkamp je talentovaný filmový nadšenec a víc než režisér, je to zastydlej puberťák kterej může točit svoje sny a film od filmu roste i jako tvůrce.District 9 nebyl špatnej (3*), ale u mě je nepochopitelně přehodnocenej a Elisium zase podhodnocený (4*), ale dnešním divákům nemá cenu nijak vzdorovat, což se ukázalo i na projekci ČSFD, kde jsem bohužel poprvé po skončení filmu nečetl ty stupidní názory na film tady, ale měl jsem tu čest slyšet ty nagelovaný dětičky co si po filmu šli dát cígo a napapat se do Mekáče vole kundo slyšel plácat jejich nedospělý sračky přímo v sále.Dlouho jsem nebyl z filmu tak nadšenej, jako z Chappieho.Je to místy úžasně dojemný (jo tekly mě slzy a vůbec se za to nehodlám stydět) má to skvělej infantilní humor, precizní vizuál, nabušenou a co víc eRkovou akci a smrtelné hlášky.Chappie není dokonalej, např. ty scénáristický hlouposti srážejí Neillovi filmy pořád, ale viditelně míň než dřív.Jako když Vincent Moore (jediný herec totálně mimo casting a to absolutně nepřesvědčivý a nevěrohodný záporák/vidlák/militantní blbeček v jedné osobě s tváří Hugh Jackmana) sedne ke compu a všechny strážce odpojí, ale policajti vběhnou do skladu a vůbec se ho ani neptají co tam dělá a na to, že tvůrce Chappieho Deon Wilson je génius, občas se chová opravdu jako regulérní debil.Takových malých scénáristický hovadin tam je prostě dost, ale celý kolem je to tak skvělý, že na to seru a neskazí mi to ten úžasný dojem z filmu.Soundtrack je totální darda, Honza Pokoj fidlá jak pro 22. století neskutečně božsky a i dokonce ten hipec těch pokérovanejch zrůďáčků je super.Jose Pablo Cantillo jednoznačně ve své nejlepší roli v životě.Chappie je 100% Blomkampův nejlepší film a kdyby uživatéle ČSFD měly mozky a ne jen pubertální scvrklou kuličku hlenu týhle debilní doby, náležitě by ho ocenili.Jestli má někdo vzkřísit tak dokonalou a legendární postavu jakou je Vetřelec, je Blomkamp tím nejpověřenějším člověkem a je mi úplně jasný, že si Sharlto Copley zahraje Bishopa :D Fantastický kino zážitek s vymodleným a emotivním závěrem , tak si laskavě vyndejte hlavy z prdele Modafakas!95%.https://www.youtube.com/watch?v=6o4lzSZjg-c ()

classic

„Pán Blomkamp,myslím to vážne,zamyslite sa niekedy nad sebou,kam vedie Vaša režisérska cesta...?” PS: Chcelo by to zmeniť žáner,možno obsadiť brutálne krásnu rodáčku z JAR CHARLIZE THERON taktiež ako domácky režisér Neill Blomkamp,Sharlta nechať odpočívať,vynechať ho a skúsiť nakrútiť niečo nové,čo neprináša tisíckrát opakované,videné,že aby som si nemyslel Číslo 5 žije! Sú tu pasáže,kedy som si film vyslovene užíval a sú tu zase pasáže,kedy som si myslel,že tu niekto musí byť na drogách! Vcelku ma očarila atypicky pôsobiaca Yo-Landi Visser,ktorá vyzerá exoticky,tak predsa niečo nové sa tu nájde... Inak sa budete čudovať,čo Blomkamp nakrútil... PS 2 : Pre decká do 15 rokov je zrejme najviac určená táto šialená vec...? ()

heyda

Chápu, že po Districtu 9 každý očekává zase něco super mega božího, ale to vyjde jen málokdy. Mně se Chappie líbil docela dost a to jsem všude na něj slyšel jen kritiku. Navíc musím pochválit dabing, který je kupodivu dobrý. Vizuál fantastický, parádní záporácká role pro Jackmana. Fakt nechápu, co jste od letního blockbusteru čekali!? Inteligentní příběh? Vy jste ale naivní lamy. Za mě 75% ()

sharky

35% Sympatický rodinný film o dětském robůtkovi, na kterého jsou všichni zlí a tahají ho za nos, s pár nosnými myšlenkami, se změní v poslední pětině v brutální ultra dementní řezničinu a moje hodnocení klesá ze čtyř hvězdiček na odpad… takhle hloupý a sebeparodický film už tu dlouho nebyl Jediná zajímavá věc na filmu je, že Hans Zimmer vůbec nezní jako Hans Zimmer:) ()

Flego

Síce som už všetky motívy videl v úspešnejších filmoch (predovšetkým Číslo 5 žije a Robocop), mrzí ma však, že tvorcovia rezignovali natočiť niečo ambicióznejšie. Divákovi teda zostala len nenáročná oddychovka. ()

BMW12

Hodně zajímavý a dobrý příběh. Chappie je první robot, který dokáže sám myslet, má svojí vlastní inteligenci. A je zajímavé sledovat jak se vyvíjí. Opravdu ten příběh se povedl, je zde i spousta akce a i pár vtipných momentů. Dev Patel a Hugh Jackman svoje role také zvládli dobře. Jinak mě dorazil ten závěr, Chappie je vážně chytrý kluk. :-) Škoda jen, že nebude pokračování, které naznačoval závěr filmu. ()

Neill Blomkamp a návrat RoboCopa

Neill Blomkamp a návrat RoboCopa

13.07.2018

Noví X-Meni hledají režiséra

Noví X-Meni hledají režiséra

23.02.2017

Simon Kinberg patří mezi největší dříče současného Hollywoodu. Scenárista Sherlocka Holmese nebo posledních dvou filmů s X-Meny je zároveň producentem Chappieho, Popelky, Marťana nebo Deadpoola, a… (více)

Marvel ulovil Sigourney Weaver

Marvel ulovil Sigourney Weaver

09.10.2016

Na Netflixu právě debutoval Luke Cage a 17. března 2017 nás čeká Iron Fist, čímž se nám představí všichni čtyři Defenders. Televizní kolegové Avengers, mezi něž patří ještě Daredevil a Jessica Jones,… (více)

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz