EXODUS: Bohové a králové

• USA Exodus: Gods and Kings (více)

Ve starověkém Egyptě se vládce rovnal Bohu a jinak tomu nebylo ani v případě Ramsese (Joel Edgerton). Mocný vládce měl jediného přítele, Mojžíše (Christian Bale), který s ním vyrůstal od dětství, když se ho coby židovského nalezence ujala královská rodina. Z přítele se však stal úhlavní nepřítel, když se Mojžíšovi zjevil „jiný" Bůh a pověřil ho nelehkým úkolem – vysvobodit svůj lid z egyptského otroctví, přivést jej do zaslíbené země. Být jeho vůdcem i prorokem. Mojžíš tento úkol přijme. Než se však bude moci v čele zástupu 600 tisíc židovských otroků vydat na strastiplnou cestu do jejich nové domoviny, zažije deset egyptských ran, kterými rozezlený Bůh sešle na Egypt nesmírné útrapy, krupobití, zkázu ohněm, děsivé epidemie a smrt. Nic z toho však faraónu Ramsesovi nezabrání ve snaze Mojžíše a jeho lid za každou cestu zastavit a zničit. (CinemArt)

moviefilms

Ne,tak tohle se hodnotit opravdu nedá. Na to nestačí ani sto odpadů. S tímto "filmem" se dá udělat jediné: vzít, zmačkat a hodit do záchodové mísy a několikát za sebou spláchnout. A potom radši ještě jednou... ()

dan333 odpad!

!!!!odpad, odpad, odpad, odpad, odpad, odpad a ještě jednou odpad!!!!! na ten film se nedá koukat pádá tam kravina na kravinu ještě by tam mohli dát mojžíšovy když taam tesal do toho kamene pájku a zbíječku. jestli se náhodou místo mojžíše nebouchl do hlavy o kámen scott. ()

kreion

Začiatok celkom fájn, potom nuda, nuda, zo tri krát ma vystrelo za tie historické bludy o židoch, nuda, nuda, následne úplne najviac mega epických 10 rán egyptských, vykreslenie boha ako fanatického sebestredného egoistu a sadistu. Najviac teda vyznie veta, keď sa faraón pýta Mojžiša "aký fanatik by veril v Boha, ktorý vraždí nevinné deti?". Tam niekde mal film skončiť a bolo by to za 4 hviezdy. Potom to však upadlo ďalšou hodinou nudy, nelogickosti a vnútorne nedotiahnutého herectva Christiana Balea, ktorému som ten finálny prerod jednoducho neveril. Dávam tomu dve dopotené jarmulky z piatich. ()

halberdier

Ridley Scott tyto dobové a kostýmní filmy umí a Exodus není výjimkou. Výprava a triky jsou skvělé, to samé platí o zobrazení deseti egyptských ran. Christian Bale bez problému utáhne celý film, z dalších herců je bohužel zajímavý jen Joel Edgerton (zde vzhledově skoro k nepoznání). Na to jak je celý příběh prostý (vyvedení Izraelitů z Egypta) a díky velké stopáží, je děj místy rozvleklý. Kvalit nejlepších Scottových filmů Exodus nedosahuje, přesto se jedná o zábavnou historickou fresku (minimálně stejně dobrou jako Aronofského Noe). (7/10) ()

wick

Velmi slabé...Ridley S. podobně jako Steven S. už je zřejmě jistě senilní, jinak by takovou slabotu nenatočil. Nevyvážené, zmatené, historicky místy vymyšlené a nesmyslné, a ten 11letý kluk jako Bůh? Co to mělo být? A tempo a logiku nezachrání to ani directors cut, který se připravuje. ()

Ace.A.T.L.

Musím říct, že jsem se docela nudil. Tohle téma už tu bylo ve filmu Princ Egyptskž a rozhodně tamto bylo mnohem záživnější. Tady se dost sází na efekty. Jinak je to skoro přesná kopie toho kreslenýho počinu. Vím, že co se týká děje, tak se moc měnit nedá, ale o to spíš si myslím, že by se už na tohle téma nemělo nic točit. U Prince Egyptskýho byly alespoň chytlavý písničky. Za mě 2* a to za Christiana, Joela a Bena. A druhá za ty zmíněný efetky(scéna s mořem je opravdu úchvatná). Takže, za mě 2* a NEDOPORUČUJU ()

Awerin

Tento film mně bohužel zklamal. Tušil jsem, že náboženský námět bude zde hodně znát, ale na mně to bylo až příliš. Dále mně pak přišlo zbytečné, natáhnout děj do tří hodin, člověk už pak nemá náladu film sledovat. Ale výrazné plus bylo grafické zpracování, Veškerá příroda, města nebo bitvy byli moc pěkně udělané. Příběh mi připadal nedomyšlený a...zvláštní. Možná by to opravdu o moc lépe vypadalo, kdyby to o něco zkrátili. ()

doriana.g

Smutné. Ridley, Christian a profláknuté velkolepé téma, těšila jsem se, že vizuálně to bude pecka pecek. Nestalo se. Jedna hvězda pro herce, Bale i Edgerton skvělí. Ten zbytek... mix Pána prstenů (bitva, kamenolom), Twisteru (ta tornáda v dálce, wtf??) a 2012 (vlnka na konci). A vyloženě mě nasral Všemohoucí, který nejen vypadal, ale i vystupoval jako uražený mstivý spratek.... Jestli budu mít někdy chuť si Mojžíšův příběh oživit, tohle si určitě nepustím. Dám přednost sice animovanému, ale stokrát silnějšímu Princi egyptskému. ()

paradoxman

Celou dobu jsem si říkal, proč všechny bojové scény působí tak velkolepě a zároveň rušivě a proč veškeré dialogy postrádají něco, proč bych si je chtěl zapamatovat nebo pustit znovu. A na konci jsem zjistil, že to točil Ridley. Tak aspoň dostal Tony akčního Mojžíše. Oddechovka dobrá a ještě lepší připomenutí kresleného Starého zákona, který jsem v 8mi letech přečetl s mnohem větším zaujetím, než teď shlédl tento film. 50%. ()

fafejt001

Musím říci , že se to fakt vyvedlo . Výborné efekty , dobrý příběh , prostě velkofilm . Faraon a Mojžíš dobře zvoleni , jen ta Weaver a Kingsley nějak mě tam rušili . Jinak opravdu spokojenost . DÍKY RIDLEY . ()

B3njamin

Tak já jsem docela zklamaný. Nevím jestli to je tím střihem, uvidíme až bude režisérská verze.. Jinak výprava, kulisy, kostýmy to vše bylo luxusní, jen občas ten děj byl trošku nudnější ()

mik3shka

Já dávám jednu hvězdičku jen za mého milého sexy Ch.Balea, ale jinak je to naprostý brak. A kdo viděl animovaného Prince Egyptského (1998), bude tento film považovat leda tak za výsměch... ()

aannemer

Dvě hvězdy za morové rány, jinak mě to fakt nebavilo. Byla to americká slátanina plná debilního patosu a na to jsem už alergickej. ()

RomanT

Velmi málo uvěřitelný film - celou dobu jsem měl pocit, že jde o současné postavy se současnými dialogy navlečené v historických kostýmech pohybující se v historických kulisách, uvěřitelnost sráží i nevhodný casting. ()

FEAR99

Těžká pecka a opravdu zatraceně moc velký film. A když říkám velký, tak myslím naprosto opulentní a epický. Taky je biblický že? Živého Scotta jsem jako režiséra nikdy nějak přehnaně neuznával a ve většině případů jsem se s ním vkusově hodně míjel. Právě proto mám radost, že tentokrát mě Scott potěšil a ukázal své kvality. Měřítko filmu je neskutečné, triky a všechny scenérie-exteriéry-davy lidí-bitevní scény jsou úžasné a celkově se jedná o neskutečnou vizuální nálož, která myslím v roce 2014 nemá přemožitele. Nevybavuji si vypiplanější film u kterého bych jen doslova čuměl a téměř tleskal nad tím, co se Scottovi povedlo. Pro toho, kdo dělal trailer, musela být radost z něčeho takového jako je Exodus, vybírat záběry. A narozdíl od kritiků mě zaujal i příběh dvou "bratrů", protože když má film tempo a žene se dopředu, tak...tak jde vše hned jednodušeji. Bale sedl, Edgerton pasoval a za výběr "dětského boha" jedno velké dík. Ani délka (až na pár delších scén) nevadila a já si Exodus prostě parádně užíval. V 77mi letech natočit tohle? Velké díky Scottovi za jeho (pro někoho přehnané, pro mě pravdivé tvrzení) nejlepší film. PS.: Noe se mi líbil, ale Scott vs. Aronofsky - 1:0. 8+/10 ()

Saxos

Jsem ateista, tak jsem film vnímal tak trochu jinak. Při hodně záběrech jsem vzpomenul na starou PC hru Pharaon, která se věnovala výstavbě a udržování egyptského města. Klady: filmu přidaly 100% záběry z výšky, bitvy, masové scény, přechod moře, seslané pohromy, hudba, příběh, herecké výkony. Velmi slušný velkofilm. ()

moriero

Zde se geniální pan Scott pasoval do pozice perfektního řemeslníka, který obrobek vysoustružil k dokonalosti. Na úkor umělecké hodnoty. Je to velkolepé. Je to epické. Je to dech beroucí. Je to nescottovsky ploché. Během sledování jsem se podezřele často koukal na hodinky. A to naznačuje, že je něco špatně - protože Ridleyiho jinak zbožňuju. Taky mě překvapily dvě věci 1) ta menší: civilní pojetí faraónů - vůbec jsem necítil žádnou posvátnou úctu, žádný kult božství, Ramsesovi tam kdekdo odporoval, vyhrožoval a mohl se kdykoliv v noci připlížit, aby ho zapíchl 2) a druhá závažnější věc, která mě naprosto šokovala a popřela veškerá biblická dogmata: minimální a totálně nevyužitý prostor pro Scottovu dvorní múzu - Sigourney! Její postava byla úplně zbytečná. P.S. (A teď ze mě mluví silně věřící ateista): nejnesympatičtější postavou celého filmu byl jednoznačně Bůh - malá sadistická svině, která Ramsese trestala jenom proto, že se považoval za Bohu rovného. Tak proč si neudělat takovou malou dětskou genocidu? P.S.2: za to samozřejmě pan Scott nemůže (prodal, jak koupil). ()

punco

Nech si tvrdí kto chce čo chce, Scott proste dobové blockbustery točit vie, a veľmi dobre. Osobne biblické príbehy vobec nemusím ale v tomto prípade bola zvedavosť silná a neoľutoval som. Vizuál je čisté porno pre oči, trošku viac som čakal od hudby ktorá nemala žiadny zapamatateľnejší moment. Každopádne aj napriek skor priemernejšiemu scenáru ide o dobrú podívanú ktorá je predsa o dosť lepšia ako u podobného Noeho. ()

X-Men: Budoucí minulost v prodloužené verzi

X-Men: Budoucí minulost v prodloužené verzi

05.04.2015

Zatímco se vyhlíží prodloužený Exodus Ridleyho Scotta (kterého se vážně nedočkáme), aktivně se chystá delší verze jiného filmu od 20th Century Fox. Řeč je samozřejmě o comicsovce X-Men: Budoucí… (více)

Koho zajímá Scottův Marťan?

Koho zajímá Scottův Marťan?

05.10.2014

Ridley Scott (Gladiátor) nám v prosinci představí historický velkofilm Exodus: Bohové a králové a už má na stole scénáře ke dvojkám Promethea a Blade Runnera. Jeho pozornost ale momentálně patří sci… (více)

Ridley Scott chce točit Marťana a Blade Runnera 2

Ridley Scott chce točit Marťana a Blade Runnera 2

26.08.2014

Většina režisérů si mezi svými projekty nechává rozpětí alespoň dva roky. Ridleymu Scottovi ale dovolená očividně nic neříká, jelikož od přelomu tisíciletí natočil jedenáct filmů. Hodlá… (více)

Ridley Scott natočí pokračování Promethea

Ridley Scott natočí pokračování Promethea

26.03.2014

Vetřelčí prequel Prometheus před dvěma lety rozlítil řadu fanoušků původního Vetřelce, širší veřejnost z něj ale nikterak pobouřená nebyla. A jelikož v pokladnách kin zůstalo 400 milionů dolarů, bylo… (více)