Everest v režii Baltasara Kormákura rekapituluje jednu z nejtragičtějších expedic, při které majestátní masív poslal svým vyzyvatelům mrazivé varování. Píše se polovina devadesátých let a Himaláje se stávají oblíbenou turistickou destinací. Na osmitisícovky už nešplhají jen zkušení horolezci, ale táhnou se tam celá procesí dobrodruhů z celého světa. Horští vůdci Rob Hall (Jason Clarke) a Scott Fischer (Jake Gyllenhaal) přesto nic nepodceňují a do své expedice na nejvyšší bod naší Země berou jen lidi, kteří mají něco za sebou. Všichni jsou skvěle připravení a vybavení, splnění snů jejich klientů by nic nemělo stát v cestě. Stačí však drobná odchylka od plánu, náhlá změna počasí a klíčovou otázku „Podaří se nám horu zdolat?" vystřídá otázka mnohem zásadnější. „Dokážeme přežít?" (CinemArt)

trevor12

podle mne strizlivy snimek, co nejvic realisticky popisujici jak to skutecne probehlo, bez ambici neco pridavat a vylepsovat za pomoci nejakych hollywoodskych pozlatek, celkem se mi to libilo ()

mistr97

Film Everest toho nabízí poměrně dost. Dobrodružství. Drama. Ukazuje povahu těch, pro které jsou výpravy do hor jejich životem. A vzhledem k tomu, že je děj založen na skutečných událostech, tak bohužel ukazuje i to, jak mohou být i malá špatná rozhodnutí tragická. Silný příběh a dobré technické zpracování se zasluhují o dobré hodnocení, o něco lépe, originálněji ale mohl být zpracován scénář i samotný děj. ()

zuzam

Velmi zajímavý film podle skutečných tragických událostí, které se odehrály na Everestu v roce 1996. Film jsem musela shlédnout dvakrát, při tom prvním jsem se trochu ztrácela v množství stejně zarostlých, zakapucovaných a zamaskovaných postav a zároveň jsem si před druhým shlédnutím dohledala všechny informace o tragédii. Samozřejmě film je umělecky upraven, nejsou ukázány všechny události a pochybení dvou hlavních horských vůdců Roba a Scotta, kterých se ve skutečnosti dopustili a které vedly k tragédii, se snaží lidsky ospravedlnit. Ale je to silný film, jakokoliv nelezci nemohou pochopit tu zažranost, ochotu riskovat vše včetně života, film s nádhernými záběry ať už hor nebo bouře. Bohužel jsem byla ochuzena o zvukové efekty a 3D, film jsem neviděla v kině, to musela být skutečná paráda. ()

pecolik

Pěkně zpracované, Everest je opravdu autentický, jen mi trochu vadil ten pověstný americký patos na konci filmu. Aspoň zde nevlály hvězdy a pruhy na každém druhém záběru. ()

former

Naprosto skvělý film s krásnou hudbou. Průběh reálných událostí je věrně a uvěřitelně zachycen skoro až dokumentárním způsobem. Nic to ale neubírá na dramatičnosti. Situace horolezců se od začátku filmu jen a jen zhoršuje a vy postupně přestáváte napětím dýchat. ()

Hansolo35

Koukl jsem na to dvakrát za sebou. Ačkoli filmy o horolezectví zrovna nevyhledávám, tak Everest mě zaujal. Je zde vidět jednak pozadí komerčních výprav (ovšem zde dost idealizované) i drsná krása velehor. Mě by stačilo se na ně koukat u úpatí. Nahoru by mě nikdo nedostal. Trochu jsem nepochopil, proč se zkušený horský vůdce vracel kritický kilometr s tím posťákem, co už mlel z posledních sil. Druhá věc je, zda to takhle fakt bylo. Když by ho tam cestou zpět někde strčil, tak to nikdy nikdo nezjistí. Poněkud zábavné je, když si uvědomíme, že tyhle výpravy mají vše zajištěno od šerpů. To jsou hrdinové, kteří na zádech nahoru vytahují stany, jídlo, kyslík, židle, stoly, žebříky, lana a mnohdy i členy výprav. ()

Namefar odpad!

Amatéři. Kdyby umrzli a zhebli o půl hodiny dřív dal bych hvězdu. Když se na scéně objevil vrtulník tak jsem to musel vypnou. ()

Elanornegra

Strhujúci filmový zážitok, ktorý nenechá nikoho chladným. Od počiatku je cieľ jasný. So skvelým obsadením, sa družina pripravuje a ide hore a hore. Vynikajúce je to hladne odkedy sa ide dole, aj keď to napätie je šialene. Postupne sa lúčime s postavami, aj keď to nie je nečakane, ale veľmi nepríjemne. Prírodu človek nepredci, hlavne na Evereste. A pyká sa zato životom…..95% ()

Marssellitta

Výborný film, ktorý nám ukazuje, akí sú ľudia oproti horám a prírode maličkí. Krásne a neľútostné vrcholy hôr, ktoré nám dávajú najavo, že sú stále našimi pánmi, bez ohľadu na to, koľko máme peňazí alebo ľudského ega. ()

Meego82

Po druhom zahliadnutí vo VR na obrovskej 3D obrazovke dvíham hodnotenie z 3 na 4,5, toto je asi jeden z mala filmov kde 3D filmu brutálne pomôže. ()

Enon

U sledování ste rádi, že sedíte doma a nejste tam s nima. Fakt dobrý film, který je občas zbytečně přehlížen a je to škoda. ()

Honza03

Tenhle film jsem hodně dlouho odkládal až jsem se na něj včera večer podíval, no a teď lituju že jsem se na něj nepodíval dřív. Nádherný film. Sice to mohlo být trošilinku kratší, ale stejnak ten film miluju. ()

Will_

Dokonalá a úchvatná šílenost, při níž divák zadržuje dech až do konce. Ze začátku si člověk připadá jako při přípravě na "pouhý" výlet do hor. Pak postupně přituhuje... A přituhuje... Až si člověk zakrývá ústa a vrtí hlavou nad množstvím špatných rozhodnutí a chyb, kterých se horolezci dopustili. Film připomíná tragickou událost a to, že není radno zahrávat si s přírodou. ()

Fakof

Skutočne parádny film o športe, ktorý mám rád a sám aj niekedy robím. Film na nič nečaká a rozbehol sa už od úplného začiatku, taktiež tu bolo skvelé herecké obsadenie, ktoré zabezpečilo skvelé herecké výkony. Ku koncu sa to zmenilo na parádnu medziľudskú drámu, a čo je podstatné, ide o príbeh podlá skutočnej udalosti. Proste paráda, každý fanúšik podobných športov a filmov podľa skutočnej udalosti by mal Everest určite vidieť. ()

leafroller

Je to drsný, velmi realistický, pravdivý a uvěřitelný příběh dvou profíků, kteří zanevřeli na pravidla a způsobili tak smrt několika lidem včetně sebe samých. Začátek byl sqělý, hodně jsem to baštil a užíval si. Bohužel jen do chvíle, kdy pan vrchní poruší všechna základní pravidla a tím spustí soukolí katastrofy. A i když tempo filmu a jeho působivost nepolevuje, já už jen čekal, jak moc mě to ještě dokáže naštvat. A po pravdě řečeno vůbec nevím, jaká je pointa filmu, ale doufám, že zní: Citečky do mrtvé zóny nepatří. ()

Startuje zimní přehlídka Best Film Fest

Startuje zimní přehlídka Best Film Fest

10.12.2015

Tom Hardy versus Luke Evans: Souboj o Everest

Tom Hardy versus Luke Evans: Souboj o Everest

29.12.2013

Dalo by se říct, že Bard Lučištník z aktuálně kralující Šmakovy dračí pouště bude soupeřem Banea či nového Šíleného Maxe. Stane se tak v historickém dramatu The Summit, který podle románu Jeffreyho… (více)