Producent Guillermo del Toro a režisér Jorge R. Gutierrez uvádí strhující animovanou komedii s jedinečným vizuálním stylem. Mladík jménem Manolo, rozpolcený mezi očekáváním rodiny a touhou vlastního srdce, se vydává na velkolepé putování, aby se znovu setkal se svou skutečnou láskou a bránil svou rodnou vesnici. Tohle není obyčejná pohádka. Kniha života je nádherné a fantastické dobrodružství plné kouzel, hudby a legrace! (Bontonfilm)

Teachman

Námět a zápletka: 3/10 ... Vizuální stránka: 4/10 ... Soundtrack: 4/10 ... Didaktický potenciál: 2/10 ... Celkový dojem: 2/10. ()

RoyBatty444

Pekné grafické spracovanie hlavne ríša mŕtvych, prehľadné vysvetlenie mexickej mytológie, občas roztomilé ...kvik, kvik. Veľmi slabé v oblasti piesní, hlavne tých pôvodných pre film a v tomto podaní aj tých prevzatých. Moc patetických pasáží. Hlavne pre deti. ()

ssarka

krásnej animák,kde nebyl vyloženě nikdo zlej,krásný vyprávění o zvyku jedné země,super animace-už mě Pixar i Disney začíná lézt na nervy a pro mě sympatické postavičky...a vykreslení posmrtného života je vyloženě pecka...jedna z nejhezčích pohádek za poslední léta...100% a podívám se kdykoli ráda znovu ()

brucewil

Nechápu, kterej debil dopustil, aby byl film pro děti u nás distribuován pouze s titulky myslím tureckými, maďarskými a polskými, dabing pouze anglicky, turecky a nevím ještě jaký, hanba, jel jsem pro film, neboť na webu Bontonladu je avizován český dabing, ale není to pravda, nenechte se nachytat. Jedna hvězda i když za to film nemůže. ()

BaHa

Animák úžasný nejen díky poselství celého filmu v postoji ke zvířatům a ženám (zabít býka je špatné, scéna, kdy se na konci omlouval vtělení všech zabitých zvířat za utrpení a prosil je o odpuštění mě dostala, stejně tak úžasná María), ale také netradičnímu příběhu. Za mě určitě pět hvězd. ()

Kivis

Neobvyklá animace mě bavila, neotřelé vtipy mě bavily, mexická atmosféra mě baví vždycky... tak proč jsem u toho sakra dvakrát usnul a dodíval s vypětím všech sil až na potřetí? Možná přemíra únavy, možná nedostatečný spád filmu, možná nic víc než pohodová záležitost k usínání po nedělním obědě, možná nedostatek silných momentů,... a možná když se mi to někdy povede zhlédnout celé bez usnutí, přidám čtvrtou hvězdičku... UPDATE 23. 1. 2021: Podařilo. A opravdu čtvrtou hvězdu přidávám. Je to hodně dobrý film a obzvlášť ve španělštině. ()

Cumacbegyc

Za mě povedený animák, pěkná a hlavně originální animace , dobrá pointa i příběh, a konečně i inteligentní humor, člověk se nemusí řezat jak protržený, mě stačí usměv od ucha k uchu, a tak dávám 4* (přeci jenom tam nějaké ty "hluché" pasáže byly. :) ()

Virus_3000

Krásně a trošku atypicky ztvárněný animák o životě (nynějším, posmrtném...) a jeho nástrahách. Nádherné vizuální zpracování, skvěle volená hudba a písničky, prostě úžasné. Jedinou chybičku má - nebyl bonus po titulcích... ;) ()

Edwin44

Hodně barevný, hodně nápaditý. Ne často se v animácích stává, že hlavní hrdina "umře" :-). Příběh nebyl sice úplně nejoriginálnější, ale zato to vynahradil dabing. Upřímně nechtěl bych to vidět v češtině protože nevim kdo by daboval Ice - Cuba nebo Placida Dominga. Další pecka byli poměrně moderní písničky předělaný do takovéhoto "španělského" druhu hudby a to říkám jako někdo kdo v animácích písničky přímo nesnáší :-D. Za mě je to na plnej počet asi nejlepší animák 2014. ()

Drslw

Nuž, nenašiel som dôvod, prečo nedať 5... Jednoduchosť príbehu je skôr na osoh, obrazová štylizácia extra-super (mne sa proste ten štýl páči), nikto tam nezomrel a ponaučenie tiež bolo. Trošku mi vadila výslovnosť španielskych slov (tí Američania nevedia a nevedia povedať "ch", ale keď už to nevedia povedať ani naturalizovaní Mexikánci...?), ale inak super. Mexická kultúra snadno a rychle! ;) ()

mpet

Kromě pár slušných písniček a povedené animace nemá tento animák co nabídnout. Příběhově slabé a prakticky to postrádá jakékoli prvky komedie, což pro mě osobně je ta nejdůležitější součást všech dobrých animovaných filmů. Pro mě osobně veliké zklamání. ()

Vlad

Velmi podareny animak. Pribehovo sice nic nove pod slnkom, ale namet pomerne netradicny a po grafickej stranke sa na to pozeralo velmi dobre - neokukana, velmi dobre spracovana animacia. Mojmu 7 r. synovi sa to tiez velmi pacilo, pozeral na to ako prikovany, cize urcite odporucaniahodne. Vyslovene rozculovali ma len tie hudobne popove sracky, ktore mi nejako do animaku ci filmu vobec nepridu vhod a originalna hudba by urcite zlepsila zazitok. 75% ()

Zagger

tolik prace do tak hnusne idiotske pohadky bez ladu a skladu pro mexicke ciganata... je mi lito vsech tech modelaru a animatoru, o kterych se ani nedovite, protoze prece dulezitejsi je prece Tatum, Trejo, Saldana a spol, kteri se tam par dni pitvorili pred mikrofonem, zatimco cela 3D crew se snazila veky zhmotnit nechutne predstavy obou mexickych posahancu... videno dokonce v originale na usa hbo, s dabingem bych si vyrval usi. Adept na nehnusnejsi animovanou pohadku za poslednich 10 let. Mexicka telenovela pro decka, fuj.. Globy to dostalo samozrejme jen proto, ze je to necim jine, to fakt nestaci, pani kritici... ()

PORTER44

Průměrný animák směřující víc do romantiky,příběhově nic moc zajímavého ,tři malí kamarádi dva kluci a holka kteří dorostou a v dospělosti se předhání kdo z nich se ožení s jejich vyvolenou,do toho ještě přichází do vesnice obáváný zloduch kterého se všichni bojí.Animace průměr. ()

kecal

Vyčítat něčemu co vám má ukázat část mexické tradice, že je to moc barevné a přeplácané je důkaz totální vymaštěnosti. Od knihy života dostanete přesně to co mate dostat. Barvičky, přeplácanost, hudbu, hravost a živočišnost. Je to oslava života. Proste nic pro českýho, sucharskýho, rádoby intelektuála, na kterýho si zde hraje podstatná část přispěvatelů. ()

Lykos

Příběh sice v zásadě zřejmě originální ( láska, přátelství, odvaha překonat sám sebe) není, ale ono propojení s mexickou kulturou mu dodává tu nadstavbu, která si čtvrtou hvězdu zaslouží. Animace je výjimečná a nebýt písní, které mi občas lezly na nervy, neměla bych vlastně, co vytknout. I my slavíme 2. listopadu svátek mrtvých, ale mexické pojetí je nesrovnatelně..... barevnější, přinejmenším. ()

72. Zlaté glóby - výsledky

72. Zlaté glóby - výsledky