Producent Guillermo del Toro a režisér Jorge R. Gutierrez uvádí strhující animovanou komedii s jedinečným vizuálním stylem. Mladík jménem Manolo, rozpolcený mezi očekáváním rodiny a touhou vlastního srdce, se vydává na velkolepé putování, aby se znovu setkal se svou skutečnou láskou a bránil svou rodnou vesnici. Tohle není obyčejná pohádka. Kniha života je nádherné a fantastické dobrodružství plné kouzel, hudby a legrace! (Bontonfilm)

DaeGurth

Bylo by to úžasné.... vtipné, nápadité (vzpomněl jsem si na Little big planet) a osobitě animované.... nebýt šíleně otravné Marie (která je asi tranďák a umí uplně všechno). Netuším, co bych dělal s ženskou, která se nechce starat... a zbytečné omlouvací scény. ()

arthur.22

Příběh je celkem o ničem, hudba mě nebavila a hlavní postavy taky nic moc. U těch vedlejších už to bylo lepší.. Důvodem, proč dávám čtyři, je ztvárnění všech prostředí, ve kterých se příběh odehrává. Ano, je to přeplácané, ale naprosto dokonale. Určitě se podívám ještě minimálně jednou, příště ale radši bez zvuku. ()

peetrejr

Film som pozeral s niekým pre koho je to určené. A jemu sa to nepáčilo, no lenže mne práve naopak. Detské animáky sú celkom nedocenené (napr. Rango). Preto tomuto filmu/animáku pre deti dávam pomerne vysoké hodnotenie na animák. Prečo? Film je krásne naanimovaný a tak isto má aj zaujímavé postavy. Takže všetci vyzerajú ako drevené bábky alebo také niečo. Je to fakt krása. Najviac sa mi asi páči hlavný záporák, ktorý je tak ako nejaký železný mexický pirátokovboj. Koniec ako vždy happyend ale aj tak pekná rozprávka. ()

Hapretor

Dá se říci že nevtipné. Jen laciné pokusy, opravdu infantilní. Jako že ani dětem to nemusí připadat vtipné - navíc jednotlivé postavičky jsou dost hnusné - na pohled. Vykradení vizuálu Mrtvé nevěsty od Tima Burtona je neodpustitelné. Kdo si sakra myslí, že počítačem udělané "loutky" (a to nehezké) budou něčím novým a poutavým. Jestli na poli filmu může naše mrňavá zemička konkurovat filmovému "kýčovitému" kolosovi USA, je to v animovaném, loutkovém filmu. Ti hamburgeržrouti nemají ani nejmenší tušení, co to je kvalitní loutkový film, kde je vše vyrobeno neuvěřitelně zručnými českými ručičkami. Toto se mi nelíbilo. I přes opět skvěle provedenou animaci. Ovšem nápadem prázdné. Takové "blbé". ()

Ydrosten

Výborně udělaná pohádka. Postavičky vyřezané ze dřeva, byly sice dost nepovedené ( hlavně ty křivé, baňaté, a zahnuté nosy ) ale nejde tomu upřít originalitu. Příběh samotný už tady sice byl několikrát, ale určitě ne tak hravě podaný. Celá říše mrtvých - jak vzpomínaných tak zapomenutých - byla udělaná bravúrně. Svíčkař byl sice opětovně prdlá postava, ale to už k těm dětským animákům prostě patří. --- .Docela to přípomínalo Mrtvou nevěstu od Burtona. Kdyby byly postavy více podobné lidem, dal bych hvězdu navíc. Takhle je to za 3 medaile. ()

Axident

Komentáře už jsem dlouho líný psát, ale vzhledem k rozporuplnosti názorů a k tomu, že jsem, maje tři dcery, nucen vidět každý nový animák x-krát, nemohu neudělat si dojem i přidám svou trošku do recenzní mlýnice. Osobně se mi ujetá, "loutková" animace líbí a celý ten nápad s mexickou tématikou a Svátkem zesnulých mi sedl, zrovna tak jako španělkové covery známých songů (Radiohead!). Za mě velmi příjemně střelené a hravé! ()

RakeW

Má to vizuální i hudební mouchy, ale iniciační corrida s Morriconem si sama o sobě vysloužila pět hvězd a místo ve zlatém fondu kinematografie. ()

John8

Svižná barevná a vtipná pohádka ve stylu mrtvé nevěsty, na vzhled se chvíli musí zvykat, ale dovolí pak originální podívanou. ()

BOURQUE

Slušné spojenie dvoch rôznych svetov (živý a „mŕtvy“) a k tomu príbeh, ktorý je vhodný jak pre malých tak aj pre veľkých. PS.: „Churros!“ „Churros!“ „Krémový Churros!“ Osobné hodnotenie: 80% (****) ()

Ben Nevis

Je to obyčejná pohádka pro děti s edukativním přesahem o mexické kultuře. Příběh je příliš předvídatelný a role jsou rozdány hned na začátku. Animace vypadá jako exkurze v perníkové chaloupce. Taky mi přišlo zbytečné, že je příběh vypravován v muzeu spratkům, kteří jsou tímto kýčem tak zaujati, že je to změní od základu. Na jihu USA musel film slavit velký úspěch jako oslava přistěhovalecké kultury, ale nám evropanům tato přidaná hodnota až tolik nedá. ()

darkreider

Príbeh sa rozbehol tak chaoticky, že som sa prvé minúty nervózne vrtel a snažil nájsť svoje miesto diváka. Za chvíľu sa dej ukľudnil a rozbehlo sa rozprávanie. Veľmi zaujímavá animácia. Miestami bolo na scéne toľko detailov, že som nedokázal vnímať hĺbku priestoru. Verím, že sa na tom hromada ľudí zapotila, ale skôr mi to vadilo, pretože mexická vizáž je extra farebná a keď sa v tých farbách stratím vďaka náloži detailov v popredí aj v pozadí, tak je to na škodu než na úžitok. Vtipy sú skôr čierne, ale vo svojej podstate neškodné a zábavné. Oplatí sa investovať, je fajn vidieť animovaný film, čo vystrkuje hlavu z davu, ale je stále pre široké masy. ()

Hpatrik

Líbilo se, a to hodně. Moc pěkný animák s malinko ujetou a bizarní stylizací, která je ale zábavná sama o sobě. Spousta výborných gagů a vtipů, spousta zábavy, poutavý příběh, líbivé písničky a na postavičkách Vám opravdu záleží, takže tu fungují i nezbytné emoce. Na hranici mezi čtyřmi a pěti hvězdami. ()

bararich8

Jednoduchý příběh s technicky vymazleným a velice barevným světem. Překvapivě dobře zde funguje i použití moderní hudby. Nechápu zdejší komentáře o přeplácanosti, je to vyloženě a pouze vyobrazení mexické kultury a to přesně dostanete. Solidní 3* ()

Franc1s

"Ta dnešní mládež, vlasy nahoru a žádná chuť po zabíjení." :D Od traileru jsem se nesmírně těšil a spokojenost! Jak od pojetí vizuálu, kdy každá postava byla tak divná, až jsem se tomu musel furt smát :), vtipům a hláškám, které bavily až do konce nebo samotné Knize života a propojení třech světů. Zbytečně se nic nenatahovalo, od začátku byla prdel, sice si dosti zpívalo, ale tady by to asi bez toho nešlo. Děcka, pouliční zpěváci, vojáci, a další - vždy chlamka. A finální bitka, za mě palec hore!! 8/10 ()

teddinka1

Postavy mi, a nejen mně, připadaly tak, že se do výtvarné stránky zapojil Tim Burton. Příběh relativně hezký, ale ne příliš originální. Nepochopila jsem ty děti v muzeu. Výtvarně propracované. ()

Rudyamon

Velice milá pohádka. Zvláštní animace, nezvyklé, ale o to půvabnější, a děj, který zahřeje - prostě krása. Pobavilo mě několik docela milých hlášek, například ta o pravdě: „Ta kniha hlásá mnoho pravd, a některé jsou skutečně pravdivé! “, nebo ta o návratech: „Mnoho lidí se tu zemi pokoušelo překonat, ale nikdo se nikdy nevrátil... alespoň ne v jednom kuse.“. Jako celek se to prostě povedlo, byl to příjemný večer. 4 hvězdičky - 90% a malý povzdech na závěr, tak moderní: „Ty dnešní děti s dlouhými vlasy a tím jejich nezabíjením... “... :-) ()

E lan

Takový Bartonovský animovaný pokus, který není vyloženě špatný, možná je i po stránce animace velmi originální, ale ve finále spíše průměrný. Přesto příjemný příběh, pár trochu zbytečných postav bez pointy a sem tam výborná hudba. Humor spíše nevtipný... ()

Likan7

Nic jsem nečekal, a nic jsem nedostal. Mám rád animované filmy, a zaujala mě hned na začátku animace. Jenže po půl hodině mě začala rozčilovat. Všechno je přeplácané, figurky nesympatický a barvený, až z toho přecházejí oči. Opravdu se ke Knize života hodí nejlépe slovo přeplácané. Hodně postav, všichni rychle něco dělají, nahlas mluví a snaží se tvářit, že sledujeme krásnou netradiční pohádku. Tím se dostávám k druhému problému. Pro koho to sakra je? Děti to nebudou chápat a po 20 minutách je to přestane bavit a pro dospěláky to je moc jiný. Pohádka pro Jihoameričany? Mexičany? ()

Naganes

Jen těžko jsem si dokázal představit, že by se animáku "Jak vycvičit draka 2" přiblížil nějaký další. - A bác, jen začne novej rok a vidím další na stejné úrovni. Hudba hodící se v každém okamžiku, žádná nenudící pasáž a perfektní práce dabérů jsou jen z mála vlastností filmu, který zaujme snad každou věkovou kategorii.. ()

72. Zlaté glóby - výsledky

72. Zlaté glóby - výsledky