Producent Guillermo del Toro a režisér Jorge R. Gutierrez uvádí strhující animovanou komedii s jedinečným vizuálním stylem. Mladík jménem Manolo, rozpolcený mezi očekáváním rodiny a touhou vlastního srdce, se vydává na velkolepé putování, aby se znovu setkal se svou skutečnou láskou a bránil svou rodnou vesnici. Tohle není obyčejná pohádka. Kniha života je nádherné a fantastické dobrodružství plné kouzel, hudby a legrace! (Bontonfilm)

Domas88

Neodsuzuj něco co nepoznáš v tomhle případě nevidíš, je to sladké jako moučkový cukr, ale je to hezké a když máte náladu na slaďál tak vřele doporučuji, jinak ruce pryč.. ()

spotczek

Kniha života je pro mě kreslená verze našeho Rozumu a Citu v mexických kostýmech s lebkami a v americkém rytmu. Pro děti to ujde. Rodičům se ten guláš asi líbit nemusí, ale já příběhu o věčném rivalství mezi hrubou sílou a osobním kouzlem podléhám - od čeho by jinak ty pohádky byly?! ()

Víteček

Osobně oceňuji vizuální stránku, ale příběhem je to takové prostší a Coco to prostě zadupává do země ve všech směrech. 60 %. ()

megajalec

Ak akceptujete v úvode netradičnú a neopozeranú animáciu, dostane sa vám zaujímavý a a pre našinca originálny príbeh z mexického prostredia točiaci sa, podobne ako Coco (čo vám mimochodom napadne niekoľkokrát počas filmu) okolo sviatku Dia de Muertos. Dej sa mi páčil, podanie tiež, hudba veľmi dobrá. Štipka detského fantasy, najmä v druhej polovici, graduje najmä v závere. Postupne ma to vtiahlo po trošku slabšom rozbehu. Milostný príbeh sa dá podať aj v kreslenej verzii a tak, aby bavila aj dospelých. ()

hrumsrt

Placák s knihou ?..María byla teda povedená koketa ;). Fakt by mě zajímalo, kdo by chtěl chlubílka Joaquína. Na druhou stranu Manolo prostě sympatičtější a o level jinde. Jelikož je to "kniha života", tak se dá čekat, že přijde smrt. To, že jde jakoby o příběh v příběhu - tedy storytelling, mi nevadí, ale ty děti byly poněkud otravné. Hudební doprovod byl nádherný a sem prostě patřil! Snímek je to přeci jen originální, ale kvůli společným znakům s Coco, který je podle mě i o třídy jinde, tak jsem z toho neměl ten správný pocit okouzlení... Závěr byl řádně napínavý, ale trošku mi to přišlo dělané pro dětský úsměv ;) A finální "přeměna" překvapí! 65% ()

Ironhead

Narozdil od genialnich a kouzelnych animaku Tima Burtona nebo Henryho Selicka, se mi ze zdejsi stylizace postavicek delalo misty skoro az nevolno... byly casto kytocovite nebo nechutne nebo oboji zaroven, bohuzel... ve full HD to bylo snad jeste horsi :oZ ()

ioope

Veselejší a barevnější Mrtvá nevěsta Tima Burtona. Takhle bych tento "mexický" snímek uvedl. V prvních minutách jsem nad animací ohrnoval nos, ale posléze se mi celkem dostala pod kůži a zalíbila se mi její originalita. Zápletka je velice poutavá a chvílemi mi to přišlo jako jakýsi návod a ukázka toho, co ženy od muže očekávají... Ačkoliv se může jednat o slátaninu, tak jedině dobrou zábavnou slátaninu a vůbec nelituji, že jsem ji shlédl :) ()

Richi007

Na základě doporučení jsem čekal něco velkého a úžasného. A ono přišlo zklamání, prostě klasický animák s klasickým příběhem a zápletkou. Nic nového. Tedy až na ty jakoby dřevěné obličeje. ()

esmoke

Jedná se o animovaný příběh inspirovaný mexickou tématikou La Muerte. Příběh je opravdu dětský, ale děti asi moc nerozluští spoustu ironických poznámek a narážek. Celý film je hodně postavený na vizuálním stylu, ale to je málo. (2D titulky) Rozpočet: $50 miliónů, Tržby: $99 783 miliónů. ()

mik3shka

Zase jeden super animák...parádička! Po Song of the sea další vydařený hlavně po vizuální stránce. Prosím, víc takových...ať se v dětech pěstuje cit pro umění, pro detail, pro barvy, pro design...a rodiče...udělejte si v téhle příšerně uspěchané době taky trochu času a koukejte na to s nimi a naučte je všímat si takových malých věcí... ()

LencaN

Krása. Jsem z Knihy života opravdu naměkko. Našla jsem dalšího svého animovaného filmového oblíbence. Víc dýchat mexickými tradicemi to snad už ani nemohlo. Vše se točilo kolem svátku mrtvých, světa vzpomínaných i zapomenutých, kolem slečny La Muerte a jejího kolegy Zibalby, kteří mají tyto světy na starosti a jedné trojice smrtelníků, jejichž osudy se staly předměty sázky. Hodně se umíralo. Ale vůbec to nebylo pochmurné. Dojemné, to ano, ale nikoliv zasmušilé. Svět vzpomínaných hýřil barvami a tvary ještě víc než svět živých. Neustále bylo co sledovat, každou chvíli mě něco překvapilo. Ať už správný čuník, samotné postavičky nebo zvraty v ději. Celé mě to moc bavilo. Nemohla jsem od toho odtrhnout oči a uši. Kniha života má totiž úžasný sountrack. Jak starší známé songy předělané do španělských rytmů, tak nové krásné písně. Každá měla něco do sebe. Vyznání lásky nebo třeba toreadorova omluva všem býkům, kteří kdy zbytečně zahynuli. Je tu spousta poslání - o postavení žen, o zastaralém smýšlení některých mužů, o vztahu ke zvířatům i o cestě za svým vlastním životním příběhem a vymanění se ze stínu někoho jiného. Bylo to vášnivé, temperamentní, citlivé, zábavné, napínavé, neokoukaná animace, která zaujme na první pohled, krásné barvičky, sympatické postavičky a hezký netradiční scénář. Ráda se ke Knize života budu znovu vracet. ()

bonovox

Hravý fantasy animák. Potešil ma hlavne výber piesní spievaných počas deja a hlavne kvalitná crazy animácia. Pre deti to ale určite nie je. ()

kolly13

Mexikánská muzikálová groteska, která nejmenší a největší nudí, ale od pěti do devíti baví. Příjemné vysvětlení smrti a její všudypřítomnosti dětem a části "velkých". ()

72. Zlaté glóby - výsledky

72. Zlaté glóby - výsledky