Pečovatel

• Belgie De behandeling (více)

Policejní inspektor Nick Cafmeyer vyšetřuje případ, kdy byli matka s otcem spoutáni a zbiti a jejich malý synek zmizel. To v inspektorovi vyvolá vzpomínky na vlastního bratra, který byl v dětství unesen... Zdá se, že inspektorovi Nicku Cafmeyerovi vůbec nic nechybí - přitažlivý zevnějšek, inteligence ani slibné kariérní vyhlídky. Přesto se však nad jeho životem a vztahy vznáší temný stín. Od svých devíti let je Nick pronásledován dosud nevyřešeným zmizením svého mladšího bratra Bjorna. Na základě Nickova svědectví byl vyslýchán jejich soused Plettinckx, známý sexuální delikvent, kterého však brzy propustili. Celá ta léta žije Plettinckx v Nickově blízkosti a obtěžovat ho způsobuje Plettinckxovi ďábelskou rozkoš. Jediná žena, která o této dramatické události ví, je Nickova nadřízená Danni. Ta se proto zdráhá Nicka zapojit do velmi znepokojivého případu, kdy byl pár držen násilníkem celé tři dny v zajetí. Útočník zmizel beze stopy i s jejich devítiletým synkem Robinem. Nick se staví do čela masivního pátrání, které se záhy promění v neúnavný hon. (Cinemax)

warrenur

Tak labilny az maniakalny policajt, nech v zbore pre Boha radsej nie je. Vsak na to maju previerky, ci? :) Pribeh uchadzajuci, hoci som uz videl rozhodne lepsie spracovania. Priemer. Dost dlha stopaz. ()

Rockerman

Co očekáváme od dobrého krimithrileru? Že nás to připoutá k sedačce, udrží v permanentním napětí, překvapuje, děsí a šokuje! Tohle všechno lze najít v tomto filmu! Hlavně toho šokujícího tu bylo opravdu hodně. Není to bez chyby. Například nervní až cholerický Nick mi nebyl vůbec sympatický a neseděl mi jeho projev, ale to, jak neustále tlačí "na pilu", aby přišel případu na kloub mi ty nesympatie dokonale vynahradilo. Je velmi pravděpodobné, že "Léčbu" už podruhé neuvidím, ale je to jen nepříjemným tématem, jímž se zabývá, protože jinak je tento film skvěle natočený a tudíž dostává ode mě plný počet hvězd. ()

Radek.SCH

„Vyšetřovatel a jeho bratr“ - tahle linie to celé kazí. Až příliš se tam tlačí na pilu a působí to dost neuvěřitelně. Jinak krásná ukázka nekrásné kriminálky. ()

Wargoo

VYNIKAJÚCE !!! Výborne napísané, natočené, zahrané.. Atmosféra je dokonalá, a finálna scéna (ahááá !!! Indiánska čelenka ??!!) mi jednoznačne zasadila poslednú ranu ! 5*****, 86,813% ()

Páně

Tahle depresárna se může směle počítat k solidnímu evropskému nadprůměru, byť mi přijde mírně nedopečená a ani s hereckým výkonem Geerta Van Rampelberga to nebylo nijak slavné. Ovšem jinak vše v pořádku. Pochmurné pomalo, upatlaně dlouhá stopáž a ostentativní špína = kvalitní zážitek. ()

agassi68

Tak toto sa naozaj podarilo! Od čias Mlčania jahniat sa takto tématike úchylnosti nikto nepriblížil. Až fyzicky cítite dusnú atmosféru malého mestečka, skvelá práca kamery, skrátka má to všetko, čo vás pribije k televízoru ak pravdaže máte na to žalúdok.. ()

BOURQUE

Silný a duševne len veľmi ťažko zvládnuteľný film, hlavne pre tých, ktorý majú malé detská. Miestami pomalý, miestami intenzívny. A jeden srdcervúci záver. Osobné hodnotenie: 80% (****) ()

Evander

Po zhlédnutí Pečovatele se zařadím ke zdejší menšině, neboť film adorovat nebudu. Temný nebo možná spíše vysloveně nechutný, navzdory tomu, že není téměř vůbec explicitní, jistě je, ale to samo o sobě nedělá ani film tohoto žánru dobrým. Příběh je ve své podstatě silný, místy napínavý, místy spíše otravný, zabývá se jedním z nejodpornějších témat vůbec a celkově mu v mých očích něco chybí. Přijde mi nedotažený, některým postranním linkám se nevěnuje dostatečně, a nakonec vlastně ani všechny otevřené otázky nedovypráví do konce. Celý film mi přijde strašně odosobněný a těžko jsem si hledal cestu i k hlavnímu hrdinovi, byť nakonec alespoň trochu našel. O dalších postavách raději ani nemluvím, a tak nakonec jediný, kdo si mě opravdu získal, je Nickova nadřízená Danni. Ta je pozitivní a zároveň racionální postavou od začátku do konce. Celkově je pro mě film vyloženě rozporuplným dílem, protože na jedné straně nepopírám, že je jedná o kvalitní kousek filmařiny, na straně druhé však musím říci, že filmů s podobnou tematikou je jako máku, obzvláště v poslední době se s nimi vysloveně roztrhnul pytel a nemálo z nich je o řád lepší. Nevidím tedy důvod, proč si vybrat ke zhlédnutí zrovna tento. 68% ()

kohut

Brutálne spracovaný špinavý thriller o pedofilnom vrahovi nie je pre slabšie povahy. Svojim podaním ide pod kožu podobne ako kedysi legendárny Fincherov film Se7en. Film je ale nakrútený európskejším štýlom: Neberie si servítky pred kameru, zápletky navrstvené cez seba nevysvetľuje ako v škôlke a postavy nie sú hollywoodske šablóny. Tento film treba vidieť práve raz. Jeden raz preto, že je spravený tak dobre. A viackrát ho pozerať nezvládnete, lebo je spravený tak dobre. ()

KUFI

Vzhledem ke zdejsim komentarum a prumernymu hodnoceni jsem teda cekal vetsi supu. Lidi to snad nemyslite vazne s 80% ? No tak, vzpamatujte se :) Se zminovanyma Prisoners (prej Se7en...muhehe) se to nemuze vubec merit. Zatimco vsem to tady prijde "hnusny" a "odporny" a nevim co jeste vsechno, tak na me to pusobilo spis nudne a ve 3/4 jsem dokonce usnul...lol. Atmosfera je takova unyla, polda afektovanej retard, ke konci jsem se v tom jeste ke vsemu prestaval nejak orientovat, pachatel byl docela trapnej a i to finale s nim je tezce debilni (proc si nedosel zpatky pro pistoli co mu upadla, kdyz se pablb neumi prat? proc si nezavolal mobilem kolegy, ze nahani pachatele? a kde se tam vzala v nejaky stoce ta jeho sefka znicehonic? to za sebou trousil drobky chleba jako jenicek s marenkou a ona ho po nich vystopovala? atd atd...proste klasickej filmovej kravismus). A Gyllenhaal s Jackmanem jsou jina kategorie nez ty nevyrazny vlamsky herci. Horsi prumer. triberpaddy to popsal v komentari vcelku trefne. ()

ozeki

První dostaveníčko s belgickou kinematografií a hned taková bomba. Naturalisticky vyobrazená nechutnost nejvyššího kalibru vás přes dvě hodiny nenechá vydechnout a a ty méně otrlé po konci přiměje nalít si trochu nějaké silnější lihoviny pro lepší trávení. A abych pravdu řekl, ani si nevzpomenu, kdy naposledy jsem viděl takhle strhující podívanou, která by nesla evropský rukopis. Proč je prolém u nás natočit něco podobného? ()

JBMAVERICK

Drsné, Brutální, syrové.. žádné cool hlášky, žádné nepřirozené chování... možná proto sem Dlouho po projekci o filmu přemejšlel I přesto, že nepřišel žádnej super strhující závěr (jako třeba v Seven) .... protože je to tak opravdové až z toho člověka mrazí. Velkej přínos je taky Belgická tvorba, kterou bych přirovnal k Dánskému Jagten nebo Norským Lovcům hlav. A takové filmy si zasloží jedině 5*. ()

ortoncz

Dost drsný thriller evropského střihu. Výborná atmosféra. Dějí se tam věci tak odporné, ale prostě je to super natočené a herci velmi dobří. Tohle musí člověka poznamenat ať už chce nebo nechce. 85% ()

Kingjiri

Vítězství formy nad obsahem. Barevný filtry, výprava, casting, ale částečně i námět dělaj ze snímku pořádně atmosférickou podivanou. Jenže hlavnim kamenem úrazu je předevšim zatíženost detektiva traumatem z dětství. Jednak jde o příliš klišovitej motiv a pak jsou tyhle scény prostě nudný. Snaha o mysterióznost "trola" vychází do ztracena a při odhalení pachatele (resp. jeho tělesnejch proporcí) budete jenom kroutit hlavou nad tim, jak může nenápadně lézt po střechách baráků. Možná mi to díky anglickejm titulkám uniklo, ale nepochopil jsem, proč pachatel svoje oběti kousal. Nejnapínavější částí bylo finále, což by bylo samo o sobě v pořádku, kdybych neměl pocit, že předešlej děj mohl být s klidem o třetinu kratší (možná je to však jen muj dojem jakožto diváka, kterej kriminálky/detektivky uplně nevyhledává). Schází svižnější tempo vyprávění, víc scén se záporákem a nejspíš by ani neuškodilo víc explicitních scén, tři slabší hvězdy. ()