Nežádej svůj poslední tanec

• USA Save the Last Dance (více)

Středoškolačka Sara Johnsonová miluje balet a všechny naděje upíná k přijetí na prestižní taneční školu Juilliard. Zkoušky, které měly být prvním krůčkem k naplnění jejího snu, však poznamená nečekaná tragédie. Matka, kterou Sara přemluvila, aby ji přijela na zkoušky podpořit, zemře při autonehodě, když za ní pospíchá. Zlomená žalem a pocitem viny rozhodne se Sara nadobro vzdát baletu. Navíc se musí po matčině smrti přestěhovat do Chicaga k otci, s nímž si příliš nerozumí. Otec hraje na trubku v jazzové skupině a žije ve čtvrti, obývané převážně černochy. Prostředí chudé velkoměstské čtvrti jen prohloubí dívčiny pocity ztráty a frustrace. V nové škole se spřátelí s černoškou Chenille, která ji vezme pod ochranu, pomůže jí změnit šatník a seznámí ji se svým bratrem Derekem, který sní o tom, že se dostane na lékařskou fakultu v Georgetownu. Pozvou Saru do tanečního klubu Stepps, kde pozná hip hop. A právě jeho prostřednictvím se vrátí k tanci a začne se sbližovat s Derekem, který ji učí pro ni zcela neznámý způsob tance. Cvičí kdekoli, kde je místo a čas. Díky tomu vyvolají po pár týdnech svým vystoupením v klubu nadšení. Derek navíc Saru přesvědčí, že by se měla vrátit k baletu a snu o Juilliardu. Jenže se objeví jeho bývalá přítelkyně Nikki, které se vůbec nelíbí, že jeho srdce získala přivandrovalá bílá holka. A také Derekův přítel Malakai, který se dostal do potíží s brutálním gangem a žádá o poněkud riskantní pomoc. Sara i Derek se musí rozhodnout a je jasné, že to osudově poznamená jejich životy... (TV Nova)

nevermore

Další z filmů, jak stvořených pro vysílání HBO. Tyhle filmy stěží něco dávají, a mě třeba vůbec nebaví. K tomu fráze typu: "Svět není jeden, tady máme jinej svět, ve kterým musíš umět chodit" a další problémy z "ulice" mi přijdou zase jako snaha o to, zahrát na citlivou strunu, ale bohužel i to se míjí účinkem. ()

Jirka_Šč

Ok. Nebylo to nekoukatelné, líbí se mi Julia Stiles. Příjemně se na ni dívá. A to je bohužel vše. Když to porovnám s Make Your Move, kterému jsem dal taky jen 2*, tak v Make Your Move byly super choreografie tanečních scén a herci vše evidentně zatančili sami. Co je tady? Tady byly pouze náznaky použitelného hip hopu a s výjimkou scény konkurzu nic delšího (přičemž jsem měl nepříjemný pocit, že v některých momentech netančí Julia Stiles). Skusme si vzpomenout, co bylo na otázku: "Co je tady?" odpovězeno v Dobytí Severního pólu :). ()

xander

Hip hop, romantika, tanec, dráma a láska, o tom je tento film a prekvapujúco to fumguje. Musím povedať že tento snímok je vydarený, Julia Stilesová a Sean Patrick Thomas sú takisto výborný. Hlavným kladom je že nevznikla tínedžerská komédia, ale seriuozna romantická dráma, ktorá nikdy nenudí a nemá daľeko od 4 hviezdičiek ()

vydumnica

Moje hodnotenie filmu SAVE THE LAST DANCE (slovenský preklad názvu je hrozný) by dnes vyzeralo pravdepodobne inak, možno by ma film nezaujal. Ale vtedy niekedy v roku 2002 alebo 2003 som si ho kúpila na VHS a videla najmenej 20x!!! Milovala som tento film, preto ponechávam to hodnotenie. Chicago, ktoré milujem. Hip hop, ktorý ma v tom čase fascinoval. Juliu Stiles som vtedy mala za jednu z najobľúbenejších herečiek. A ešte k tomu romantický film, iné som vtedy ani nepozerala. Dnes by to už pre mňa bol film tak nanajvýš na jedno pozretie a s max. 3*, ale je to moja stará láska, nemôžem inak. Ale skoro som na ňho zabudla a hip hop ma už dávno nezaujíma a ktovie kde je teraz táto moja videokazeta. ()

berapav

Skvělý teen film se skvělými hereckými výkony! Nikdy jsem nebyla na baletu a hip hop mi také moc neříká. Ale tady jsem tohle všechno hltala. Obzvlášť téměř poslední scéna, kde Julia tancuje, je naprosto dokonalá... Navíc černobílý pár působí važně fantasticky - nejen ve scéně v metru :), ale především při tanci. A toho si ve filmu užijete dostatek... ()

• Podle původní verze scénáře žila Sára se svou matkou v Pensylvánii, než se přestěhovala ke svému otci do Baltimoru. Během natáčení se ale tato místa změnila na Lemont a Chicago. (HappySmile)
  • Původně se mělo točit na akademii Mount Assisi, dívčí katolické škole v Lemontu. Když požádali školu, jestli můžou odstranit katolickou dekoraci, ředitel školy je odmítl. (HappySmile)