poster

Nežádej svůj poslední tanec

 • USA

  Save the Last Dance

 • Slovensko

  Nežiadaj svoj posledný tanec

Romantický / Drama / Hudební

USA, 2001, 112 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Deschain
  ****

  keď mne je tá Julia fakt sympatická:))(15.6.2009)

 • corpsy
  ***

  Kto rád tanec, toho to ľahko zaujme a kto nie, má smolu. Som skôr v tej druhej kategórií. Tancujem síce rád, ale na tanec sa nepozerám.(11.1.2011)

 • Ilicka
  ***

  Klasika teen žánru s příjemným černobílým obsazením... Škoda jen že jsem té Julii Stiles tu baletku moc nevěřila...(5.6.2006)

 • Dudek
  ***

  Pokud chcete znát svůj vlastní potencionální názor, popřemýšlejte o tom, zda žádáte od filmu alespoň špetku originality a nevadí vám jeho průhlednost. Pokud vám neoriginalita a předvídatelnost nevadí, můžete pokračovat dál, je tu totiž jistá šance, že vás Save the Last Dance alespoň minimálně zaujme. K menšímu rozboru dobře poslouží hned první scéna. Dívka jedoucí vlakem, řemeslně na velmi dobré úrovni, ač se po hercích mnoho nežádá nejsou špatní - právě naopak, jenže je tu jeden zápor, tahle scéna se jeví jako zbytečná. Sara sice po smrti své matky jede k otci, ale flashbacky zde působí řekněme podivně. Jako film pro dnešní mládež se však jeví jako velmi povedený. Příběh, ač několikrát viděný a plný zbytečných 'chytáků', dokáže zaujmout. Tvůrci nic nepřehání, nejde jim o zachycení krásy, ale snaží se ukázat pravdu. A myslím, že právě tím dnes nabourají - souzeno dle přátel. Přesto však humorné, sympatické, prostě příjemný způsob jak ztrávit pár desítek minut.(15.3.2007)

 • Turiec
  ****

  Nepáči sa vám balet a neznášate hip-hop? Tak toto je možno ten pravý film pre vás. Myslím to vážne. Príjemne namiešaná zmes hip-hopu, baletu, chicagského predmestia a romantiky. Film poteší aj pri viacerých vzhliadnutiach. Prvých 40 minút možno charakterizovať ako oboznámenie sa s prostredím, ktoré je na európsky vkus až príliš vzdialené - príliš americké. Ide o veľmi pomalý rozbeh deja, ktorý asi v polovici naberá spád. Začína sa prepletať niekoľko dejových línií, ktoré zaujímavými krátkymi strihmi postupne posúvajú dej vpred. Paralelné scény stupňujú atmosféru filmu, ktorú výborne podkresľuje hudba. V popredí toho všetkého sa rozvíja ľúbostný vzťah veľmi sympatických hlavných hrdinov - čierneho chlapca a bieleho dievčaťa, ktorým ich okolie nie veľmi praje. Zároveň sa zbližuje dcéra s otcom. Postavy vyzerajú prirodzene a za pozornosť určite stoja baletno-hiphopové scény.(14.1.2004)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace