Nežádej svůj poslední tanec

Save the Last Dance

Nežiadaj svoj posledný tanec

Romantický / Drama / Hudební / Taneční

USA, 2001, 112 min

Nprosto primitivní filmeček se zajímavým nádechem voněné růže polezlo černými mravenci. Toť na mne takto působilo. Celkem mne to zaujalo až moc stereotipní jinak dobrý.(9.8.2006)

Mě se to líbilo, sice mi přišlo divné když hlavní herečka tančila, tak v přímém záběru nikdy pořádně nebyla. Byl tam místo ní někdo jiný, ale celkově takové klasické schéma černí a bílí a velká láska spojena s problémy obou stran nebylo zvládnuto až tak zle. Chybělo mi v tom trochu více romantiky, humoru a nebo vážnosti. Protože to jako celek působí trochu obyčejně bez větší hloubky, ale odreagoval jsem se u toho, takže nebudu zlý.(19.8.2010)

Příběh vystřižený z nepůvabného prostředí americké veřejné školy je víceméně určen pro náctileté, jiným generacím by se podle mého nelíbil. Zároveň nevylučuji, že se líbí puberťákům. Člověk musí mít odstup a lehký zájem o tanec. Pak se dá lépe pochopit působivost spojení hiphopu a baletu. Jenom ty Juliiny tlusté nohy...(24.3.2008)

Ano, je to natočené přesně podle šablony, přesně tak, jak to čekáme. Přesto však tento film považuji za jeden z nejlepších, co kdy byl na toto téma natočen. Možná, že je to i tím, že jsem film viděla poprvé v době, kdy jsem ještě závodně tančila a tanec pro mě také znamenal všechno, s hrdinkou jsem se hodně ztotožnila, zvlášť pokud jde o vztah matka-dcera, proslov Sáry o své matce, potom, co jí vzal Derek na balet mě rozbrečí spolehlivě vždycky, pro mě jde o strašně bolestivou filmovou část, po které chci vždycky svou mamku obejmout, protože já sama bych bez své mamky nemohla dělat nikdy nic. Vím, že asi pustit mi někdo film poprvé v této době, tak půjdu s hodnocením určitě dolů, jenže kvůli mým vzpomínkám zkrátka nemůžu a nestydím se za to, protože tehdy se jednalo o můj velmi osobní snímek.(28.1.2011)

Klasický nevýrazný tanečný sľadous, čo nikam neposúva tento omieľaný žáner. Príbeho otrepaná šablónka o zoznámení -črtajúcom sa vzťahu – krivde - a udobrení sa s pekným "prázdnym" happy endom. Nič moc to nepovie aj kvôli nevýraznému obsadeniu. ║Rozpočet $13miliónovTržby USA $91,057,006Tržby Celosvetovo $131,706,809(24.3.2008)

• - Režisér Thomas Carter obsadil Julii Stiles do role Sáry potom, co ji viděl tančit na stole ve filmu Deset důvodů, proč tě nenávidím. (HappySmile)

• - Podle původní verze scénáře žila Sára se svou matkou v Pensylvánii, než se přestěhovala ke svému otci do Baltimoru. Během natáčení se ale tato místa změnila na Lemont a Chicago. (HappySmile)

• - Původně se mělo točit na akademii Mount Assisi, dívčí katolické škole v Lemontu. Když požádali školu, jestli můžou odstranit katolickou dekoraci, ředitel školy je odmítl. (HappySmile)