Nežádej svůj poslední tanec

Nežiadaj svoj posledný tanec

Romantický / Drama / Hudební

USA, 2001, 112 min

• Indiana

Já si nemůžu pomoct, ale nesnášim Julii Stilesovou a tím pádem se mi až na pár výjimek nelíbí nic, v čem se objevila.(26.7.2005)

Ta skoro závěrečná scéna, kdy je prostříhána ta přestřelka s baletním číslem se moc vydařila. Ostatně jako celý snímek, který mě dost překvapil. Podobně třeba jako CRAZY/BEAUTIFUL!(21.12.2002)

Opět jeden skvělí film mezi mnoha zkaženými podobnými snímky. Mladá generace (Julie Stiles a S.P. Thomas) předvádějí skvělé výkony. Oba se do svých rolí prakticky dokonale vžili. Dá se říci, že na nich celý film stojí (a naštěstí ne-) padá.(5.8.2004)

Příběh vystřižený z nepůvabného prostředí americké veřejné školy je víceméně určen pro náctileté, jiným generacím by se podle mého nelíbil. Zároveň nevylučuji, že se líbí puberťákům. Člověk musí mít odstup a lehký zájem o tanec. Pak se dá lépe pochopit působivost spojení hiphopu a baletu. Jenom ty Juliiny tlusté nohy...(24.3.2008)

Jistě, je to předvídatelné, ale nevidím v tom důvod k výtkám. Od Hamleta taky nikdo nečeká překvapivé zvraty a toto je svým způsobem podobné. Několik tradičních motivů smíchaných do příběhu, který sice není nijak oslnivý, přesto zaujme. Nabídne slušné herecké výkony, několik povedených momentů, vedlejší rovinu Derekova vztahu s Malakaiem, která je občas zajímavější než přímočaře ubíhající rovina Sářina návratu k odvrženému snu, a také výbornou finálovou taneční scénu, okořenou navíc prostřihem na Malakaiovu osudnou jízdu. A ano, Julia Stiles není baletka, takže vyčítat jí dubla v baletních scénách mi přijde zcestné, protože pokud jde o hraní, svou baletku zahrála velmi uvěřitelně a poutavě, a to ve všech odstínech.(22.3.2010)