poster

Nežádej svůj poslední tanec

 • USA

  Save the Last Dance

 • Slovensko

  Nežiadaj svoj posledný tanec

Romantický / Drama / Hudební / Taneční

USA, 2001, 112 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • svik
  ***

  Nprosto primitivní filmeček se zajímavým nádechem voněné růže polezlo černými mravenci. Toť na mne takto působilo. Celkem mne to zaujalo až moc stereotipní jinak dobrý.(9.8.2006)

 • Tuax
  ****

  Mě se to líbilo, sice mi přišlo divné když hlavní herečka tančila, tak v přímém záběru nikdy pořádně nebyla. Byl tam místo ní někdo jiný, ale celkově takové klasické schéma černí a bílí a velká láska spojena s problémy obou stran nebylo zvládnuto až tak zle. Chybělo mi v tom trochu více romantiky, humoru a nebo vážnosti. Protože to jako celek působí trochu obyčejně bez větší hloubky, ale odreagoval jsem se u toho, takže nebudu zlý.(19.8.2010)

 • villon17
  ***

  Příběh vystřižený z nepůvabného prostředí americké veřejné školy je víceméně určen pro náctileté, jiným generacím by se podle mého nelíbil. Zároveň nevylučuji, že se líbí puberťákům. Člověk musí mít odstup a lehký zájem o tanec. Pak se dá lépe pochopit působivost spojení hiphopu a baletu. Jenom ty Juliiny tlusté nohy...(24.3.2008)

 • Hild
  ****

  Ano, je to natočené přesně podle šablony, přesně tak, jak to čekáme. Přesto však tento film považuji za jeden z nejlepších, co kdy byl na toto téma natočen. Možná, že je to i tím, že jsem film viděla poprvé v době, kdy jsem ještě závodně tančila a tanec pro mě také znamenal všechno, s hrdinkou jsem se hodně ztotožnila, zvlášť pokud jde o vztah matka-dcera, proslov Sáry o své matce, potom, co jí vzal Derek na balet mě rozbrečí spolehlivě vždycky, pro mě jde o strašně bolestivou filmovou část, po které chci vždycky svou mamku obejmout, protože já sama bych bez své mamky nemohla dělat nikdy nic. Vím, že asi pustit mi někdo film poprvé v této době, tak půjdu s hodnocením určitě dolů, jenže kvůli mým vzpomínkám zkrátka nemůžu a nestydím se za to, protože tehdy se jednalo o můj velmi osobní snímek.(28.1.2011)

 • T2
  *

  Klasický nevýrazný tanečný sľadous, čo nikam neposúva tento omieľaný žáner. Príbeho otrepaná šablónka o zoznámení -črtajúcom sa vzťahu – krivde - a udobrení sa s pekným "prázdnym" happy endom. Nič moc to nepovie aj kvôli nevýraznému obsadeniu. ║Rozpočet $13miliónovTržby USA $91,057,006Tržby Celosvetovo $131,706,809(24.3.2008)

 • - Režisér Thomas Carter obsadil Julii Stiles do role Sáry potom, co ji viděl tančit na stole ve filmu Deset důvodů, proč tě nenávidím. (HappySmile)

 • - Podle původní verze scénáře žila Sára se svou matkou v Pensylvánii, než se přestěhovala ke svému otci do Baltimoru. Během natáčení se ale tato místa změnila na Lemont a Chicago. (HappySmile)

 • - Původně se mělo točit na akademii Mount Assisi, dívčí katolické škole v Lemontu. Když požádali školu, jestli můžou odstranit katolickou dekoraci, ředitel školy je odmítl. (HappySmile)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace