Nežádej svůj poslední tanec

Save the Last Dance

Nežiadaj svoj posledný tanec

Romantický / Drama / Hudební

USA, 2001, 112 min

Ano, je to natočené přesně podle šablony, přesně tak, jak to čekáme. Přesto však tento film považuji za jeden z nejlepších, co kdy byl na toto téma natočen. Možná, že je to i tím, že jsem film viděla poprvé v době, kdy jsem ještě závodně tančila a tanec pro mě také znamenal všechno, s hrdinkou jsem se hodně ztotožnila, zvlášť pokud jde o vztah matka-dcera, proslov Sáry o své matce, potom, co jí vzal Derek na balet mě rozbrečí spolehlivě vždycky, pro mě jde o strašně bolestivou filmovou část, po které chci vždycky svou mamku obejmout, protože já sama bych bez své mamky nemohla dělat nikdy nic. Vím, že asi pustit mi někdo film poprvé v této době, tak půjdu s hodnocením určitě dolů, jenže kvůli mým vzpomínkám zkrátka nemůžu a nestydím se za to, protože tehdy se jednalo o můj velmi osobní snímek.(28.1.2011)

Soundtrack Mark Isham: 1. Ballad Of Fire Starr (Theme From "Save The Last Dance") - Fredro Starr ,2. You - Lucy Pearl feat. Snoop Dogg & Q Tip ,3. Bonafide - X-2-C ,4. Crazy - K-Ci & Jo Jo ,5. You Make Me Sick - Pink ,6. U Know What's Up - Donell Jones ,7. Move It Slow - Kevon Edmonds ,8. Murder She Wrote - Chaka Demus & Pliers ,9. Breathe And Stop - Q-Tip ,10. You Can Do It - Ice Cube feat. Mack 10 & Ms.Toi ,11. My Window - Soulbone ,12. Only You - 112 feat. The Notorious BIG ,13. Get It On Tonite - Montell Jordan ,14. All Or Nothing - Athena Cage ,(16.5.2011)

Nepáči sa vám balet a neznášate hip-hop? Tak toto je možno ten pravý film pre vás. Myslím to vážne. Príjemne namiešaná zmes hip-hopu, baletu, chicagského predmestia a romantiky. Film poteší aj pri viacerých vzhliadnutiach. Prvých 40 minút možno charakterizovať ako oboznámenie sa s prostredím, ktoré je na európsky vkus až príliš vzdialené - príliš americké. Ide o veľmi pomalý rozbeh deja, ktorý asi v polovici naberá spád. Začína sa prepletať niekoľko dejových línií, ktoré zaujímavými krátkymi strihmi postupne posúvajú dej vpred. Paralelné scény stupňujú atmosféru filmu, ktorú výborne podkresľuje hudba. V popredí toho všetkého sa rozvíja ľúbostný vzťah veľmi sympatických hlavných hrdinov - čierneho chlapca a bieleho dievčaťa, ktorým ich okolie nie veľmi praje. Zároveň sa zbližuje dcéra s otcom. Postavy vyzerajú prirodzene a za pozornosť určite stoja baletno-hiphopové scény.(14.1.2004)

• mandes

rozpočet : ? tržby celosvetovo : $131,706,809(16.1.2007)

mám tenhle film moc ráda .. jediné, co mi na něm chybí jsou kvalitní taneční výkony .. Julia Stiles je výborná herečka a určitě se snažila, jenže pro tanec je potřeba hlavně cit a talent a tan bohužel nijak výrazně nevidím .. naučila se kroky a nemá se zač stydět, ale uvěřit její postavě, že ji vzali na Julliard prostě nejde .. opravdové taneční, hlavně baletní výkony, jsem viděla např. v Center stage, v tomhle filmu mi přijde, že jde o tanec až v druhé řadě .. nicméně ho mám i tak ráda a ráda se k němu čas od času vracím ..(10.6.2007)