Nežádej svůj poslední tanec

Nežiadaj svoj posledný tanec

Romantický / Drama / Hudební / Taneční

USA, 2001, 112 min

• Tommassi3

"Nehodíš se k němu jako ona !! On je olej, ty mlíko.. Tak to nemíchej !!"(15.7.2014)

mám tenhle film moc ráda .. jediné, co mi na něm chybí jsou kvalitní taneční výkony .. Julia Stiles je výborná herečka a určitě se snažila, jenže pro tanec je potřeba hlavně cit a talent a tan bohužel nijak výrazně nevidím .. naučila se kroky a nemá se zač stydět, ale uvěřit její postavě, že ji vzali na Julliard prostě nejde .. opravdové taneční, hlavně baletní výkony, jsem viděla např. v Center stage, v tomhle filmu mi přijde, že jde o tanec až v druhé řadě .. nicméně ho mám i tak ráda a ráda se k němu čas od času vracím ..(10.6.2007)

Hm, Julia Stiles jako tanečnice? Ne! Nevěřila bych jí to ani náhodou. (A teď mluvím zcela nezaujatě, vyjímečně jsem odhlédla od toho, že jí fakt nemám ráda) A proč se proboha oblíkala tak příšerně? No nic, příběh byl velmi předvídatelný, závěr byl taky naprosto jasný. Na mě to bylo až moc dlouhý, začátek byl vcelku ucházející, pak už jsem se ke konci nemohla dočkat závěrečných titulků. 3*(3.4.2010)

• WANDRWALL

Pověra zde má zbytečně zelenou.(12.11.2010)

Toto je film, na ktorý narazíte doobeda pri raňajkách, pomaly pri ňom jete, zapozeráte sa a už sa Vám nechce prepnúť, pretože ste v polovici. Carter pochopil, čo žáner a nie úplne blbé publikum potrebuje a dávkuje to v správnych množstvách. Vyhýba sa lacnosti väčšinovej tvorby podobného ladenia, je dospelejší a ten záverečný kombo tanec, ktorý je avizovaný v názve, skvele a nenásilne vystihuje myšlienku filmu. Ak už tanečný film pre teen publikum, tak asi jedine tento.(30.1.2013)

• - Režisér Thomas Carter obsadil Julii Stiles do role Sáry potom, co ji viděl tančit na stole ve filmu Deset důvodů, proč tě nenávidím. (HappySmile)

• - Podle původní verze scénáře žila Sára se svou matkou v Pensylvánii, než se přestěhovala ke svému otci do Baltimoru. Během natáčení se ale tato místa změnila na Lemont a Chicago. (HappySmile)

• - Původně se mělo točit na akademii Mount Assisi, dívčí katolické škole v Lemontu. Když požádali školu, jestli můžou odstranit katolickou dekoraci, ředitel školy je odmítl. (HappySmile)