Nežádej svůj poslední tanec

Save the Last Dance

Nežiadaj svoj posledný tanec

Romantický / Drama / Hudební / Taneční

USA, 2001, 112 min

keď mne je tá Julia fakt sympatická:))(15.6.2009)

Opět jeden skvělí film mezi mnoha zkaženými podobnými snímky. Mladá generace (Julie Stiles a S.P. Thomas) předvádějí skvělé výkony. Oba se do svých rolí prakticky dokonale vžili. Dá se říci, že na nich celý film stojí (a naštěstí ne-) padá.(5.8.2004)

Klasický nevýrazný tanečný sľadous, čo nikam neposúva tento omieľaný žáner. Príbeho otrepaná šablónka o zoznámení -črtajúcom sa vzťahu – krivde - a udobrení sa s pekným "prázdnym" happy endom. Nič moc to nepovie aj kvôli nevýraznému obsadeniu. ║Rozpočet $13miliónovTržby USA $91,057,006Tržby Celosvetovo $131,706,809(24.3.2008)

Bez tance by nebyl film tím, čím je.(20.10.2008)

Klasika teen žánru s příjemným černobílým obsazením... Škoda jen že jsem té Julii Stiles tu baletku moc nevěřila...(5.6.2006)

• - Podle původní verze scénáře žila Sára se svou matkou v Pensylvánii, než se přestěhovala ke svému otci do Baltimoru. Během natáčení se ale tato místa změnila na Lemont a Chicago. (HappySmile)

• - Původně se mělo točit na akademii Mount Assisi, dívčí katolické škole v Lemontu. Když požádali školu, jestli můžou odstranit katolickou dekoraci, ředitel školy je odmítl. (HappySmile)

• - Režisér Thomas Carter obsadil Julii Stiles do role Sáry potom, co ji viděl tančit na stole ve filmu Deset důvodů, proč tě nenávidím. (HappySmile)