Sarah neměla s lezením v horách žádné zkušenosti a bezmezně věřila v Gabovy (Sylvester Stallone) schopnosti. Ale tenkrát se tam vysoko nad horským údolím stala strašná věc…Sylvester Stallone, John Lithgow, Michael Rooker, Janine Turner a Ralph Waite spouští lavinu plnou nebezpečných akčních scén, trvalého napětí, hrůzy a strachu. Pro horského záchranáře je výprava za pěti pohřešovanými horolezci jen jednou z mnoha každodenních akcí. Společně se ženou sv´ho srdce (Janine Turner) a svým nejlepším přítelem (Michael Rooker) se Gabe Walker (Sylvester Stallone) vydává na obtížnou cestu přes zrádné ledové štíty, aby nakonec zjistil, že nouzové volání bylo pouhou lstí, kterou na něj nastražil nemilosrdný mezinárodně hledaný terorista Eric Qualen (John Lithgow). Miliony dolarů a s nimi i jejich vlastní životy teď visí na vlásku nad hlubokou propastí. Navzdory síle explozí, kruté zimě i obrovským výškám musí Walker v této smrtelně nebezpečné hře na schovávanou Qualena jednou provždy zastavit. (Bontonfilm)

plagjoklas

Najlepsí Stalloneho film vobec. Akcna bomba z prostredia hor. Ked som bol decko bol to moj najoblubenejsi film vobec. Videl som ho nespocetne mnozstvo krat a aj teraz si ho rad pozriem. Je to proste moje srdcovka ()

Cruchot

Renny Harlin v nejlepší formě, Sly možná ve svém nejlepším filmu. Slušně nabušený scénář, zajímavý děj, sem tam nějaká ta hláška, divácky vděčné nádherné lokace, výborný padouch. Co víc si přát. Akčňárna, na kterou si vždycky rád znova podívám. ()

GIK

Stallone jako pravý akční hrdina a idol mládeže se prohání v mrazu a fujavici po Skaliských horách jen v tričku. ()

Shona

V programu bylo psáno: v roce 1993 se režisér Renny Harlin pokusil oživit kariéru Slyho filmem Cliffhanger. Podle mého se mu to moc nepodařilo. Průměrný akční snímek, který zachraňuje snad jen hezké prostředí skalistých hor, obstojný stallone a krásná Janine Turner. Akční scény v dnešní době už určitě nijak nenadchnou. Dobrý záporák? Ale kdeže prosím vás v čem. V rádoby drsných hláškách tipu: ,,když zabiješ pár lidí si vrah, když stovky si dobyvatel" :D A scény, jak sly leze bez jakéholiv jištění na pomalu kolmou stěnu jen v natělníku a při sněhové bouři. Nevím co si o tom myslet. Sly to je především Rocky a Rambo jo a taky Demolation man. ()

emdvojka

Pekné exteriéry, sympatický Sly, dobré akcie a rýchly dej... jeden z tých lepších filmov zo Stallonom v hlavnej úlohe. A proste čo si budeme hovoriť, jasná klasika 90.rokov ()

Barak

Vysoce adrenalinová záležitost, ze které byste mohli dostat závratě. Sly leze po horách a likviduje zloduchy - k tomu navíc pálí dolarovky ve velkém :) A je to hodně dobrý - akční, napínavé, fajn prostředí, má to grády.. já byl vážně nadšen.... ()

Skleni

Bez podmienečne asi najlepší film zo série rýchlo vyprodukovaných akčných nárezov od Stalloneho. Film ma dostal krásnou kamerou a perfektnou akciou. Trochu nereálnosti tam bolo ale ináč paráda. No musím vystihnúť efekty. Nie ich prevedenie, ale to že tam v nejakom väčšom množstve neboli. To dokázalo filmu pridať umeleckejšiu hodnotu. slye mi nepripadal konečne ako nesmrteľný hrdina a john lightov a michael rooker sa mi do svojich rolí hodili na sto percent. Niet možno až trápneho úvodu je tento film klasikou medzi akciami a so svojou "vysokohorskou" prirážkou si od vás vypýta aj dušu. Tú po pozretí odovzdáte tomuto filmu a je to len a len dobre. 81% ()

Mr.FreeZer

Jedna z dalších perfektních rolí Sylvestra Stalloneho. Nabušený thriller, kterému nechybí drama, láska ani drsné akční scény. Nemůžu hodnotit nijak jinak než 5. ()

AxelWers

Sylvester Stallone sťaby horolezec (vraj sa vyjadril, že nikdy nepochopí čo je na horolozectve také zaujímavé) proti dobre vybavenej bande zlodejov peňazí. John Lithgow úlohu záporáka zahral tak kvalitne, že by som mu uznanlivo potriasol rukou. ()

TommyGun89

"Sly" v jedné ze svých nesmrtelných rolí. Tento film jen dokazuje, jak bylo těžké zabíti Stalloneho, kord když neohroženě skáče ze skály na skálu... ()

Ondr@932

Filmy z hor mam nejradši a i tento patří mezi mé nejlepší.Stallone jako horský vůdce + Krásná příroda a perfektní barvy a hudba. Dávám 9/10 ()

Macias

Nemůžu říct, že mě to nudilo nebo že by to bylo špatný, jen mě asi celkově nechytá moc ta horská tématika. Ale John Lithgow byl skvělej záporák :) ()

mupimup

Sylvester Stallone nám všem ukázal proč nenasírat horolezce v blízkosti vhodně velkého rampouchu. Standardní scénář obyčejného hrdiny stojícího jen s cepínem (a i ten mu parchanti seberou) proti přesile dokonale vyzbrojených profesionálních teroristů. Kdyby tento zcela všední horský exzáchranář neovládal shodou okolností schopnost vydržet nějakou tu čtvrthodinu pod ledem, trumfnout sněhuláka v odolnosti proti mrazu a nevlastnil certifikát na variabilní využívání skobovacího kladiva, mohlo to snad i špatně dopadnout. Kvalitní, nenáročná akční klasika, při které si ničím neobtěžovaný mozek hezky odpočine a drsňák v nás dostane vrchovatou porci. ()

Akční Cliffhanger se dočká nové verze

Akční Cliffhanger se dočká nové verze

02.05.2023

Americký akční thriller Cliffhanger za pár dnů oslaví třicetileté výročí od svého uvedení. Snímek finského režiséra Rennyho Harlina (Smrtonosná past 2) v hlavní roli se Sylvesterem Stallonem vstoupil… (více)

Fantomas se zlobí. Velmi!

Fantomas se zlobí. Velmi!

15.05.2009

Budou ho totiž remakovat. Odhoďme ale naše předsudky vůči předělávkám a počkejme si, co z produkce francouzské společnosti La Petite Reine (dvojka a trojka hraného Asterixe, Blueberry... ehm... ale… (více)