Sarah neměla s lezením v horách žádné zkušenosti a bezmezně věřila v Gabovy (Sylvester Stallone) schopnosti. Ale tenkrát se tam vysoko nad horským údolím stala strašná věc…Sylvester Stallone, John Lithgow, Michael Rooker, Janine Turner a Ralph Waite spouští lavinu plnou nebezpečných akčních scén, trvalého napětí, hrůzy a strachu. Pro horského záchranáře je výprava za pěti pohřešovanými horolezci jen jednou z mnoha každodenních akcí. Společně se ženou sv´ho srdce (Janine Turner) a svým nejlepším přítelem (Michael Rooker) se Gabe Walker (Sylvester Stallone) vydává na obtížnou cestu přes zrádné ledové štíty, aby nakonec zjistil, že nouzové volání bylo pouhou lstí, kterou na něj nastražil nemilosrdný mezinárodně hledaný terorista Eric Qualen (John Lithgow). Miliony dolarů a s nimi i jejich vlastní životy teď visí na vlásku nad hlubokou propastí. Navzdory síle explozí, kruté zimě i obrovským výškám musí Walker v této smrtelně nebezpečné hře na schovávanou Qualena jednou provždy zastavit. (Bontonfilm)

shyster

Mám neustále pocit, že je to velice povedený moderní remake Rambo I. Sly se tu potkal s tou špetkou herectví, které ve většině jeho filmů nepotřeboval. O to je víc překvapující, že mu to jde a většina jeho scén je i uvěřitelná. ()

MrPierc

Film patřící dnes již mezi akční klasiky, kde Stallone bojuje proti agentovi v horách a také proti svému selhání z minulosti. Film má vývoj a gradaci + happy end. Akční scény jsou dobře udělány a film není tak umělý a velikášský jako Vertical Limit. Mihne se tu také Janine Turner, kterou mám rád hlavně díky seriálu Zapadákov - škoda, že poslední dobou hraje jen v podprůměrných filmech. ()

O´Neill

Klasická Slyová oldschoolovka. Je tady slušnej námět, pěkné prostředí, výborná hudba a úžasný Stallone. Tohle je prostě nostalgická záležitost, které přísluší jen a jen kladné hodnocení. ()

Rocky88

Jeden z nejlepších Slyových filmů - výborný záporák (po tomhle filmu jsem Lithgowa zařadil mezi mé oblíbené herce) a jeho banda nesourodých vrahounů (Denisovi se kariéra Jamajského bobaře zřejmě finančně nevyplácela), i v dnešní době neokoukané lokace, chytlavá akce a nápadité zprovádění ze světa. Do absolutního hodnocení mi na akci ještě něco chybělo. ()

Trainspotter

"Chceš mě zabít, Tuckere? Tak si stoupni do řady!" Filmy, jako Total Recall nebo Terminátor 2 i Cliffhanger, se řadí mezi ty, na kterých jsem prakticky vyrostl, protože ta nevkusná devadesátá léta stejně nic lepšího a popravdě i zábavnějšího nevyplodila pro řadové konzumní obecenstvo, kterým jsem byl tehdy členem já a všichni okolo. -"Víš co je to láska, Kristel?" -"Ne" - "Obětování se." Sly je tady ve výborné formě, je cool, šplhá, utíká, střílí, nabodává lidi na rampouchy, visí, padá, potápí se do ledové vody, ale nejvíc ze všeho mu je líto, že se mu baba vysmekla z rukavičky. Jinak bouchačky střílí i pod vodou, led na horách je proklatě tenký a čepicí není vůbec potřeba, stejně jako mozek ke sledování. Prostě parádní jízda! "Sezóna skončila!" ()

C0r0ner

Bohužel se nemůžu připojit k místnímu nadšení z tohoto filmu a to především proto, že mě prostě nebavil. Nebavilo mě, jak pár záchranářů likviduje elitní gangstery, nebavilo mě, jak neexistují fyzikální zákony a nebavilo mě, jak se to táhlo i přes krátkou stopáž. Tak tak tři hvězdičky. 50% ()

asinus

Pěkné záběry a dobrá kamera vůbec, slušné herecké výkony, ale také scénář, který kdyby někdo zfilmoval dnes, dočkal by se s trochou štěstí posměchu. Přesto je to stále lepší, než třeba Vertical limit, kde chybí i výše uvedené klady. ()

Juto

Ako divák som bol očarení úchvatnou kulisou filmu a rýchlym a zúrivým spôsobom, akým režisér Renny Harlin pristupuje k akčným sekvenciám. 7/10 ()

campix

Klasický akčňák ze staré školy. Čisté devadesátky s macho hlavním hrdinou, který je nucen bojovat na svém písečku s nezvanými hosty. Stallone lítá po horách v závějích sněhu pouze v tričku a nic ho nedokáže zastavit. Cliffhanger se může pochlubit velmi dobrými akčními scénami, ale bohužel také trošku slabším záporákem a trošku slabším finále. Na druhou stranu je fajn, že se nebojuje o záchranu světa, ale tahle horská akce je hodně osobní. Jde pouze o nejpřízemnější důvody. Někdo chce přežít a někdo zase chce pouze ''své'' peníze. Celkově se jedná o hodně povedenou akční zábavu. ()

emo

Sly na vrchole kariéry. Svižne natočený akčňák ktorý nestráca tempo ani divácku atraktivitu ani porokoch. ()

Seag

Film pri ktorom sa nebudete nudiť ani sekundu. Sly je vo vynikajucej forme, ale aj Rex Linn sa mi dosť pozdával. Lepšie ako aj niektore Rockyovky. ()

BoXBe

Čím víc Cliffhanger stárne, tím víc si uvědomuju, jak moc se ve skutečnosti povedl. Žánrově přísně schématický, ale poutavý od začátku do konce a prostředí, ve kterém se odehrává, je prostě ideální k akci. I přesto, přiznejme si, stárne. ()

messiah

STarý dobrý poctivý "Rambovský" akční náklep, navíc z krásného prostředí drsných horských štítů a ledových jeskyní. Nic nového, převratného, ale jak píšu - poctivý akčňák se Stallonem, který zde opět potvrzuje že narozdíl od např. Van Dama není hercem jednoho filmu. ()

c.tucker

Klasika let 90., Sly na vrcholu a záporák jak má být. Vždy jsem si přál být takový horolezec jako Gabe, ale asi si mi to nesplní. ()

mortak

Slušné řemeslo. Když tedy nepočítám scénu u chaty s koněm, ve které se Sly snaží vyjadřovat emoce (skloní hlavu a kouše si ret) - ale pak už naštěstí jenom běhá, střílí, skáče či padá a o nic takového jako herectví se nepokouší. Nesmyslů jak ve scénáří, tak v akčních scénách si sice nelze nevšimnout, ale snad nikdo nebere tenhle film vážně - Stallone je prostě jen testeronová verze supermana a u pohádek moderní doby se realita neočekává. ()

pankreminek

Tenhle film mě dost překvapil, už dlouhá léta jsem se připravoval že se na to podívám ale došlo k tomu až teď. Začátek mě nějak zvlášť nenatchl, až do chvíle kdy se na scéně objevil, výbornej John Lithgow, který záporáky hraje prostě skvěle. A od té doby jsem se po celý film dobře bavil, ale trochu mě zaskočila scéna kdy nejdříve Stallone roseknul nohu jedomu padouchovi, ten se chvíly svíjel bolestí, a pak za ním klidně seskočil asi z desti metrů a dával mu samý highkicky tak nevim no. ()

Akční Cliffhanger se dočká nové verze

Akční Cliffhanger se dočká nové verze

02.05.2023

Americký akční thriller Cliffhanger za pár dnů oslaví třicetileté výročí od svého uvedení. Snímek finského režiséra Rennyho Harlina (Smrtonosná past 2) v hlavní roli se Sylvesterem Stallonem vstoupil… (více)

Fantomas se zlobí. Velmi!

Fantomas se zlobí. Velmi!

15.05.2009

Budou ho totiž remakovat. Odhoďme ale naše předsudky vůči předělávkám a počkejme si, co z produkce francouzské společnosti La Petite Reine (dvojka a trojka hraného Asterixe, Blueberry... ehm... ale… (více)