Cliffhanger

• USA Cliffhanger (více)

Sarah neměla s lezením v horách žádné zkušenosti a bezmezně věřila v Gabovy (Sylvester Stallone) schopnosti. Ale tenkrát se tam vysoko nad horským údolím stala strašná věc…Sylvester Stallone, John Lithgow, Michael Rooker, Janine Turner a Ralph Waite spouští lavinu plnou nebezpečných akčních scén, trvalého napětí, hrůzy a strachu. Pro horského záchranáře je výprava za pěti pohřešovanými horolezci jen jednou z mnoha každodenních akcí. Společně se ženou sv´ho srdce (Janine Turner) a svým nejlepším přítelem (Michael Rooker) se Gabe Walker (Sylvester Stallone) vydává na obtížnou cestu přes zrádné ledové štíty, aby nakonec zjistil, že nouzové volání bylo pouhou lstí, kterou na něj nastražil nemilosrdný mezinárodně hledaný terorista Eric Qualen (John Lithgow). Miliony dolarů a s nimi i jejich vlastní životy teď visí na vlásku nad hlubokou propastí. Navzdory síle explozí, kruté zimě i obrovským výškám musí Walker v této smrtelně nebezpečné hře na schovávanou Qualena jednou provždy zastavit. (Bontonfilm)

Mikino00

Urážka horolezectví a Dolomit, po dějové stránce je to absolutně k smíchu a akční scény na tom nejsou o moc lépe. V popisu filmu by mělo být sci-fi, protože to co předvadí všichni herci, není absolitně reálné. ()

mira007

Stalloneho návrat ve velkém stylu - originální prostředí, akční kousky jak zamlada a scéna s vrtulníkem zachyceným na žebříkem a souboj na něm je opravdová lahůdka. ()

laepus

Klasická klasika všech klasik. Samozřejmě akční scény jsou jako vždycky (jak říkala babička) namacané. Stallone přežije všechno, soupeři nic, ale to k tomuhle (promiňte mi to slovo) tupému žánru (myslím akční filmy) prostě patří. Napínavé to je. Viděl jsem to kdysi, ale že bych se na to chtěl podívat znovu... to nevím... ()

Emo-haunter

Fuuu, nedokážu odhadnout, zda byla chyba ve mně, byl jsem asi nějak divně rozpoložen, ale prostě jsem se nedokázal ponořit do filmu po celou dobu, a vše mi tak nějak bylo jedno, herecké výkony mě nepřesvědčili, a všechno mě přišlo fakt vyčpělé, ponuré, nudné, neefektivní, stokrát viděné. Slyho mám strašně moc rád, a on vlastně nic špatně v tomto filmu v podstatě neudělal, ale tento film mě zkrátka moc nesedl a nijak nepřekvapil. Možná chyba ve mně, kdo ví, ale celkový dojem není vyšší než 50%... Plusové body za Slyho, slušné vizuální efekty a nějaká ta dobrá akce, ale to je tak vše. ()

jilda

Vždycky mě to super pobaví, zima jako v Rusku a Sly si leze v tričku. Postavy padochů jsou ti správní týpci na zabití, no a to všichni od toho filmu čekáme.......super nářez. Mimo jiné černoch záporák je neuvěřitelně podobný Didieru Drogbovi, fotbalistovi Pobřeží Slonoviny a bývalé legendě Chelsea. ()

WinstonS

Za Stalloneho hrají hory, jejich scénerie je parádní a posouvá film o level výš. Slušná zábavovka, pomětrně jednoduchý příběh a především pořádná dávka napětí umocněná již zmíněným prostředím velehor. Nicméně i tak za čtyři hvězdičky. ()

marttaN

Pravý ,drsný, oldschoolový akčňák s cool Sly'em, hnusným záporakem a pěknou kočkou ze Západakova (myslím ten seriál :-D ), nevím jak vám, ale mě nic nechybí. ()

Jožin

Ďalšia Stalloneho akčná pecka. tento film mám veľmi rád. Spraviť zo Slya horolezca bol celkom dobrý ťah. tento film som videl veľa krát no stále sa na to rád pozriem, ešte stále má to nenudí. ()

wampire23

Klasický akčňák ranných 90tych rokov s ďalším neporaziteľným hrdinom v podaní Sylvestera Stalloneho. Film, v ktorom je paradoxne najväčší nepriateľ neviditeľný a je ním výška. Ľuďom so strachom z výšok naozaj nedoporučujem:D. A na koniec klasický happy end. 70% ()

Ad4mson

Klasika která nikdy nezestárne. Sly si vesele šplhá po horách jen tak v triku a v patách má bandu pěkně naštvanejch grázlů. V podstatě celý film je jedna vysokohorská honička, která má styl. A úvodní pád do propasti musel být v kině naprosto coolervoucí. Chtěl bych zažít...škoda...už asi ne. ()

kujon

Větší píčovinu opravdu pohledat... Nebýt dědka s ukrutně brutálně/nasraně/vypečeným výrazem na začátku, tak vypínám, mažu, usínám... Ale tento moment, rep. tato scéna měla pro děj filmu zcela fatální následek... a to ten, že sem ho byl nucen dokoukat, s výhledem na další takového scény... bohužel, nekonaly se... Ale i přesto byl dědek fenomenální, což se o zbytku filmu nedá říci... bohužel... ()

Greg25

Každým coulem průměrný akční snímek, klasicky šablonovitá linie děje, která kopíruje x filmů před tím, je to taková klasická univerzální šablona, kterou čas od času někdo opráší a natočí podle toho film, který se od předchozích liší pouze jinými herci a prostředím. Ničím překvapivé, nic co by se nedalo typicky předvídat - zachranář, který ztratí život nevinné žerny, ne vlastní vinou, pak nějákou dobu zpytuje svědomí, samozřejmě všechno co zná opustí, aby se pak přinucen okolnostmi či vlastním rozhodnutím vrátil do akce, kterou by nikdo jiný nezvládl a kterou napínavým způsobem zvládne na výbornou, vše dobře končí, všichni jsou spokojeni, padnou si do náručí a aby to nebyla pořád nuda, sem tam se objeví nějáký v podstatě nepodstatný mrtvý. Toť vše co vám tenhle snímek může nabídnout, pravdou je, že ale velkým plusem tohoto snímku je atmosféra, což ne zase každý podobný "akčňák" nabízí. Přítomnost Sylvestera Stallonea je mi naprosto ukradená a rozhodně se neřadím mezi jeho příznivce, přijde mi, že krom velkého bicepsu nemá po herecké stránce příliš co nabídnout, kromě drsného výrazu alá jsem naštvaný. Ne, tohle opravdu nebyl akční snímek podle mých představ. 50% ()

Kratoc

Mám rád hory. A umím ocenit, když někdo natočí dobrý akční film. U nich se totiž často odpustí nějaký ten nesmysl - třeba, že Sly absolvuje většinu filmu v triku uprostřed hor, kde leží dva metry sněhu, ale co ... On je drsňák se kterým by se možná zadýchal i Chuck Norris, na druhou stranu záporní hrdinové fungují velmi dobře a celý film má tak dobrý spád, že na ty drobné chyby za chvíli zapomenete. ()

bolan

Po uplně blbých komediích přišel Sly zase s akčňákem, který je takovým dojezdem a labutí písní osmdesátkových klišé. ()

camper

Velmi dobrej film. Hlavně z hor, který miluju. A taky první film se Stallonem, co jsem viděl. Musim se přiznat, že legendy typu Stallone, Schwarzenegger nevyhledávám, ale v tomhle případě asi musim říct (ikdyž nerad), že dělám chybu. Tenhle člověk ví, co dělá... I ostatní, co na tomhle filmu pracovali, dělají svou práci znamenitě, protože i když člověku je jasný, že spousta scén se nemůže v reálu stát, v tomhle filmu jim věří. Nejvíc mě bavila závěrečná rvačka na vrtůlníku! ()

Nolanofil

Rozmýšľal som aj nad 3*, ale predsa len, nostalgia ma hold svoju váhu. Námet je jednoduchý, exteriéry nádherné ( natáčanie v horách muselo byť pre štáb peklo), chovanie, jednanie, rozmýšľanie záporných postáv je katastrofálne. Jedinné čo to zachraňuje je celkom zaujímavý príbeh, akčné scény a Stallone v najlepších rokoch. ()

KubykF

Typický devadesátkový akčňák se vším co k tomu patří, byť s originálním námětem :-) Sly se tady snaží nahodit zvláštní grimasu a je to svým způsobem cringe, ale pokud to máte rádi tak to zlhtnete i s navijákem. A hodně tady dělá typický archetyp slizkého záporáka v osobě Johna Lithgowa. :-) ()

petikacka

Ten film je tak blbý až je je vlastně dobrý. Filmům z 90-ek, které jsou vlastně všechny "kultovní", se nedá upřít ta jejich přímočarost a Sylvester je tu prostě boží. A i když je to natočeno ve studiu, stejně jim to jeden sežere a baví ho to po x-té. Za mě 85% a těžká nostalgie... ()

jorgus

Monstrozni libustka..porad nejlepsi film z horskeho prostredi spolecne s K2....uzasna uvodni scena, po ktere nasleduje chvilku nuda, ale kdyz se to dostane zpatky do hor je jizdaaa:-) ()

Akční Cliffhanger se dočká nové verze

Akční Cliffhanger se dočká nové verze

02.05.2023

Americký akční thriller Cliffhanger za pár dnů oslaví třicetileté výročí od svého uvedení. Snímek finského režiséra Rennyho Harlina (Smrtonosná past 2) v hlavní roli se Sylvesterem Stallonem vstoupil… (více)

Fantomas se zlobí. Velmi!

Fantomas se zlobí. Velmi!

15.05.2009

Budou ho totiž remakovat. Odhoďme ale naše předsudky vůči předělávkám a počkejme si, co z produkce francouzské společnosti La Petite Reine (dvojka a trojka hraného Asterixe, Blueberry... ehm... ale… (více)