Z mořské vědecké laboratoře Aquatica unikne velký žralok a napadne loď s mladými milenci. Farmaceutická firma, která sponzoruje práci laboratoře, se po tomto incidentu rozhodne, že pokud jim vedoucí projektu, doktorka Susan McAlesterová, do osmačtyřiceti hodin nepředloží výsledky své práce, žádné další peníze nedostane. Susan, pracující na možnosti získávat ze žraločích mozků protein, který by zastavoval a léčil Alzheimerovu chorobu, doprovází na základnu zástupce společnosti Russella Franklina. Ten se seznámí s dalšími členy výzkumného týmu a netají se antipatiemi k lovci žraloků Carteru Blakeovi, který se zase pro změnu netají antipatiemi k práci Susan a jejího týmu. Aby získala dostatek proteinu, musela vytvořit tři obrovské žraloky, kterým s pomocí genetických manipulací až pětkrát zvětšila objem mozkové hmoty. Geneticky upravení žraloci útočí koordinovaně, jsou schopni plavat dozadu a dokáží vyřadit z provozu kamerový systém, který je hlídá. Během večerního experimentu se žralok probere a ukousne ruku jednomu z vědců. Žraloci, jejichž inteligence se genetickým zvětšením mozkové hmoty nečekaně zvýšila, způsobí explozi vrtulníku. Pak s pomocí kovových nosítek rozbijí pozorovací sklo pod hladinou. Stanice je okamžitě zaplavena vodou. Susan, Carterovi, Franklinovi a několika dalším se podaří uniknout do nezatopených částí. Začíná boj s časem, stoupající hladinou vody a inteligentními, krvelačnými žraloky. (TV Nova)

LANSA

Dá se to.Není to žádný zázrak,ale ani ne utrpení.Je tu, ale jedna bezkonkurenční věc a to vysvětlení teorie relativity."Sáhneš-li na rozpálenou pánev,tak se ti zdá sekunda jako hodina,ale pokud sáhneš na rozpálenou ženskou,tak se ti zdá hodina jako sekunda.........všechno je relativní" Its gooooood! ()

Barak

Parta lidí v nějakém komplexu na otevřeném moři je napadena superinteligentními digitalními žraloky. Nedělají nic špatného - jen je nějak geneticky upravili, aby mohli léčit Alzhaimerovu nemoc. Celé jim to sponzoruje Samuel L. Jackson, který se jako naschvál přijede podívat, jak na tom jsou zrovna tu noc, kdy se to stane - má hold smůlu. Po většinu času je to tak, že se objeví velká voda, v ní žralok a oni utečou, zavřou za sebou dveře a jdou dál.. a zase voda a žralok atd., no blbost. Nikdo nepředvádí žádné velké herectví a hlavní hvězda filmu Jackson, který se na plátně stejně moc dlouho neohřeje, nemá v sobě ani trochu sympatičnosti. Pořadí, v jakém hlavní protagonisté umírají, je hodně překvapivé a fakt se mi nepodařilo odtipovat, kdo přežije. Na digitální žraloky se dá celkem koukat - vlastně se objeví jen v několika záběrech, ale rozhodně jich není tak moc, jak jsem si původně myslel -, ale určitě by se na tom dalo ještě zapracovat. Jinak docela neakční, naprosto postrádající napětí, bez možnosti někomu fandit.... 6.5/10 ()

Mr.FreeZer

,,Žraločí film´´ na který jsem tehdy čekal hodně dlouho, než dorazí do TV. Thomas Jane krotí inteligentní žraloky, to tu ještě nebylo. ()

Skleni

Ak máte dosť klasických hororov typu anakonda, čo sa vlastne iba tvária ako horori. Pozrite si toto. Toto je obyčajný thriller s dávkou inteligencie. A to doslova:-D. Film vás do ničoho nenúti. Nie sú v ňom tajuplné zvuky či monštrá. Všetko je od začiatku jasné a len sa s tým postavy musia nejako vyporiadať. Koniec mňa osobne príjemne prekvapil. Herecké výkony akurát a jediné čo bolo podpriemerne pre mňa, boli efekty. Tie boli značne úbohé. Ale atmosféra bola parádna. Videl som tento film viac krát a vždy ma bavil. vrelo odporúčam najmä takým čo majú doma rybičky. 80% ()

helraiser

Velice zábavný akční žraločí film kterej si divák rozhodně užije. Plno humorných scének- především černošskej kuchař se svým papouškem a jejich rozhovory. Co se týče samotných žraloků tak vypadali celkem dobře. No celkově se jedná rozhodně o jeden z těch nejlepších filmů s žralokem v hlavní roli. ()

Blondy.

Jestli chcete videt žraloka co umí zapnout troubu, pustě si právě toto. Genetická mutace na vysoce inteligentní žraloky, aneb. žádná sláva. Na druhou stranu když už beru filmy o žralocích tak si tento vedl vcelku dobře. Přerostlá monstra v zatopeném komplexu nepůsobí vůbec špatně, ikdyž se zdá, že jediný problém který tvůrci řesili bylo kdo kde umře. Kromě toho totiž ve filmu nebylo nic co by zaujalo, tedy až na Kuchaře za kterého dávám o 1* víc. Konec se navíc také príliš nepovedl, ale nemůžu řict, že bych se u toho nudil takže 2* za normalní film, který ničím nepřekvapil + 1* za kuchaře. ()

Vencik89

4 za to, že to není stejné jako všechny filmy o žralocích co se od čelistí natočily. Má to spád a dokáže to člověka slušně přitáhnout k obrazovce;) ()

PenaPP

V rámci všemožných filmů o žralocích útočících na lidi jde o jeden z nejlepších a nejuvěřitelnějších kousků, jaký byl kdy natočený. ()

KUFI

Zraloci filmy mam rad a dokazu u nich prekousnout dost veci pac sem z nich v RL sesranej az za usima, ale tohle bylo za trest. Nevim jestli sem nekdy videl horsi. ()

MilesTeg

Tihle chytří žraloci jsou úžasní – umí couvat (což by jim leckterý frekventant autoškoly záviděl), poznají namířenou zbraň a nesnáší šmírování pomocí průmyslové televize. Ale hlavně mají smysl pro humor – počkejte, až uvidíte, jak moc milují proslovy. Pohybuje se tu hodně lidí přímo k sežrání a našim žralokům chuť rozhodně nechybí. Jakmile se někdo projeví statečně nebo přátelsky, už ho schramstnou – vinnej nevinnej, berte to po řadě. Objeví se i havárie vrtulníku s nádhernými pyrotechnickými efekty – režisérova oblíbená scéna, kterou ukončil Cliffhangera – tady ovšem startuje řetěz šoků, vtípků a smrtí, či lépe šokujících vtipných smrtí. Schválně si během filmu zkuste tipnout, kdo přežije – já se takhle spletl třikrát. ()

Gardenboy

Na poprvé perfektná akčná jazda, na podruhé naivná, plná logických dier a záberov len pre zhnusenie blbost... takže priemer 3* a nechcem o tom viac pocut!!!!! ()

E lan

Průměrný horor s lehce podprůměrnými triky a povedenou atmosférou. Jediné velké překvapení je konec srdceryvného projevu Samuel L. Jacksona v polovině filmu:-) ()

Mitopus odpad!

Jsem docela překvapený vcelku kladným hodnocením ostatních - jindy velmi kritických - uživatelů, protože už v 16 letech, kdy jsem byl na filmu v multikině Galaxie (r.i.p.), mi připadl jako nebetyčná píčo*ina, jakých hollywood chrlí nespočet každý rok! Prostě další přerostlý krokodýl, pavouk, had, mravenec, šváb, piraňa, ... - tentokrát zmutovaný žralok odlitý v klasicky tupé formě dementního scénáře - A TO JE OPRAVDU MÁLO, přátelé. ()