poster

Útok z hlubin

 • USA

  Deep Blue Sea

 • Slovensko

  Zradná hlbočina

 • Slovensko

  Útok z hlbín

Akční / Sci-Fi / Thriller / Horor

USA, 1999, 105 min

 • castor
  ***

  Zase jeden experiment, který krutě nevyšel. Když někdo pozmění žraločí DNA, vytvoří bestii, která je sakra rafinovaná a sakra zákeřná. A ti, kteří za tím stojí, přijdou o pár končetin. Jenže táta hlavní vědátorky trpěl Alzheimerovou chorobou, takže se dcerka urputně žene za lékem proti zákeřné nemoci. Splnění jejího cíle je za dveřmi, naštěstí ale nesledujeme žádný životopisný film, ale thriller, kterak se chtějí speciálně šlechtění žraloci dostat na svobodu. A ještě u toho potrhat pár lidských těl. Renny Harlin a jeho tým popustili uzdu své fantazii, scénárista byl při psaní dialogů hodně uvolněný a trikaři se toho nebáli, ač to občas hodně odflákli. Solidní řemeslník Harlin byl vždy sakra dynamický a nebál se ukázat vše, co měl na srdci. Vesměs to vychází, ale v případě, kdy jsou žraloci až komicky rychlí, to kazí divákům zážitek. Ve hře „kdo je na řadě teď?“ přijde několik osvěžujících překvapení, někdy se to dá hodně čekat, jindy je to úsměvně zvrácené. Thomas Jane je herecké prkno, ostatní důležitější představitelé jsou fajn, sympatickým ozvláštněním je Britka Saffron Burrows. 60%(11.2.2016)

 • mandes
  ****

  rozpočet : $60 million tržby celosvetovo : $164,648,142(24.12.2006)

 • Hrabka
  ***

  No jo jasně, žraloci se chystají na VŠ, jejich mozky na to po vybláznění senzacechtivých lidí mají. Celkem slušně odvedená prácička s napínavým dějem, která dokáže zaujmout. Kuchař a jeho pták jsou dobře sehraná dvojka, škoda že opeřenec skončil v žaludku vysokoškoláka. Konec je opět typická americká záležitost a neukazuje nic extra, je to spíš trapas. 60%(29.12.2007)

 • Djkoma
  ***

  Průmerný film, který moc nevystraší. Slušné obsazení, ale pro mě moc počítačoví žraloci.(12.8.2004)

 • Tom Riddle
  ***

  Zábavný film, hloupý konec. Tečka.(12.6.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace