Útok z hlubin

Zradná hlbočina

Útok z hlbín

Akční / Sci-Fi / Thriller / Horor

USA, 1999, 105 min

Zmutovaní inteligentní žraloci požírají obyvatele výzkumné stanice uprostřed oceánu.. Jakkoli to zní stupidně, má tenhle film své kouzlo, perfektní oddychovka s několik vtipnými momenty (které, jak se zdálo, jsou snad dokonce předem plánované - což se u takovýchto filmů obvykle nestává). Nakonec to bylo mnohem lepší než jsem čekala.(4.2.2006)

4 hviezdičky len vďaka nostalgii, pretože keď som bol malý chlapec, bol som z tohto filmu HOTOVÝ. Dnes by som asi jednu hviezdu odobral:)(14.10.2007)

Úžasná podívaná a divím se, že jsem se k filmu dostal až dnes. Thomas Jane hraje snad frajera v každém filmu a já mu jeho herecké výkony žeru i s navijákem, potěší i Samuel L. Jackson. Film je adrenalinový a napínavý od začátku do konce, obsahuje vizuálně zdařilé a fajně krvavé akční scény a žraloci na svou dobu vypadají až nečekaně velmi dobře. Celkem zarážející, že v dnešní době nedokáže nikdo natočit podobný žraločí horor. 85%(28.2.2015)

Napínavá, místy úsměvná oddychovka se žraloky v hlavních rolích, jednu hvězdičku dávám za nedodržení hollywoodského klišé, když žralok nakonec sežral i... ale podívejte se sami, na odreagování a relax je tenhle film docela dobrý. Zasmála jsem se, pobavila a ikdyž je 70% pro tak pokleslé béčko trochu moc, mám pro ten film jakousi těžko vysvětlitelnou slabost:-).(4.12.2008)

Spoileruju. No, je to celkem sympatický béčko, ale přeci jen je v něm až moc klišé a hloupostí. Třeba proč měli tak obrovskou základnu pro pár žraloků, kteří to klidně mohli zkusit v akváriu. Proč vůbec dělali ty genetický pokusy, když jediný efekt byl vytažení injekcí z mozku několik kubíků mozkomíšní tekutiny (nebylo-li by jednodušší a levnější chovat pár stovek žraloků). Proč Stellan vypadal, jako že má dvě a půl ruky (po ukousnutí samozřejmě) a jaktože na tak důležitej okamžik, jako je předvedení několikaletého výzkumu sponzorovi všichni zaměstnanci odjeli domů a na základně zůstalo jen asi osm lidí. No, pro začátek by to mohlo stačit. Jinak tempo je rychlý, za půl hodiny už je akce rozjetá na plný obrátky a skvělý je, že člověk vůbec netuší, koho žraloci zabijí tentokrát. A ani není jistý, kdo nakonec přežije. Ne, kecám, je překvapení, že z konečné očekávané trojky dostavších se na svobodu přežijí jen dva. Ale když si tu trojku srovnáte s přeživšími z třeba Chobotnice, nezůstanete na pochybách, že je to jen další klišé. Ale jinak se to celkem dá, přestože žralokovi, natož vůbec žralokovi s lidskou inteligencí, utéct prostě nelze. Žralok má v hlavě určitý orgán, kterým cítí život (živého tvora) na vzdálenost několika metrů a proto nikdy nemine cíl ani v kalné vodě. Ovšem ta doktorka si to zasloužila a Samuel "Já už něco podobnýho zažil" Jackson taky.(11.9.2006)