Útok z hlubin

Zradná hlbočina

Útok z hlbín

Akční / Sci-Fi / Thriller / Horor

USA, 1999, 105 min

Na tomhle snímku jsem byla kdysi v kině a vím, že jsem z něj byla strašně unešená, takže tenkrát bylo to bylo jasných 5 hvězd. Jenže jsem trošku vyrostla, na film se podívala znovu a zjístila, že už to není tak super skvělá dokonalá jízda .. ale lepší průměr, který je mi hodně blízký hl. proto, že cokoli z mořského světa je pro mě jak magnet ..(19.5.2007)

Napínavá, místy úsměvná oddychovka se žraloky v hlavních rolích, jednu hvězdičku dávám za nedodržení hollywoodského klišé, když žralok nakonec sežral i... ale podívejte se sami, na odreagování a relax je tenhle film docela dobrý. Zasmála jsem se, pobavila a ikdyž je 70% pro tak pokleslé béčko trochu moc, mám pro ten film jakousi těžko vysvětlitelnou slabost:-).(4.12.2008)

Výbornej žraločí film, kterej jsem viděl aspoň 20x. Thomase Janea a jeho kotrmelec kolem žraloka nikdy nezapomenu! 75% Update 1: S odstupem několika let, během kterých jsem viděl zepár daných žánrovek, zvyšuju na plnej kotel, protože mě za období od roku 1999 nenapadá moc (momentálně žádný) lepších natural hororů. V rámci subžánru špička.(14.9.2013)

No jo jasně, žraloci se chystají na VŠ, jejich mozky na to po vybláznění senzacechtivých lidí mají. Celkem slušně odvedená prácička s napínavým dějem, která dokáže zaujmout. Kuchař a jeho pták jsou dobře sehraná dvojka, škoda že opeřenec skončil v žaludku vysokoškoláka. Konec je opět typická americká záležitost a neukazuje nic extra, je to spíš trapas. 60%(29.12.2007)

Škoda dosti těžkopádných a okatých počítačových efektů, které strhávají celý projekt do čistokrevně béčkových vod. Jinak má tento snímek velké množství kladů. Nepředvídatelností děje začínaje, solidně navrhnutou podmořskou laboratoří konče. Odborné kecání o protiléku na alzheimera uvěřitelné věru není, ale samozřejmě zde nějaké to poslání být musí. Žraloci překvapivě nic moc a snad až na pár záběrů není o co stát. Mnohem lepší je lidský žralok Thomas Jane a kněz LL Cool J, jehož coolovost by se mohla rozlévat do kýblů. Potěší několik krvavých sekvencí a ukouslých končetin, zamrzí přílišná přímočarost a spousta kiksů v ději.(17.4.2007)

• - Režisér Renny Harlin si ve filmu zahrál malou roli zaměstnance na začátku filmu. (slatkac)

• - V závěrečných titulkách je možné slyšet rapovou píseň "Deepest Bluest", kterou má na svědomí LL Cool J, jeden z herců. (slatkac)

• - Oba hlavní představitelé se po celou dobu natáčení pohybovali mezi opravdovými žraloky a byli chráněni pouze kroužkovým brněním pod neoprénem. (Karlos80)