Útok z hlubin

Zradná hlbočina

Útok z hlbín

Akční / Sci-Fi / Thriller / Horor

USA, 1999, 105 min

Průmerný film, který moc nevystraší. Slušné obsazení, ale pro mě moc počítačoví žraloci.(12.8.2004)

• Xmilden

Podezřívám Harlina že tu béčkovost schválně ještě zveličil. Nejenže jsou žraloci pomalu chytřejší než lidi a já jsem tím pádem s blížícím se koncem očekával že na nezatopené chodbě se naše postavy potkají s chodícím žralokem, který bude mít v ploutvi knížku, ale celé to nedává často vůbec smysl. Konec je přímo špičkový. Ty připoj kabel na plus, já trefím samici (mimochodem jestli měla 14 metrů, tak si budu muset zajít k očnímu, ve spoustě záběrů má tak maximálně metrů 7) a ona vybouchne. Takže jdeme na to, krátký kabel znamená to, že ženská skočí s pořezanýma rukama do vody, to znamená že nemá kdo zapojit drát na baterii. Žena ve vodě, žralok plave k ní, jenže se nemůže dostat z vody. Chlápek odhodí kuši a skočí do vody aby zachránil ženskou. Takže tu nemáme nikoho kdo by připojil drát a ani kdo by žraloka trefil. Naštěstí se probere černoch. Ten přestože předtím spal, zná plán dokonale. Popadne kuši, ženská je už sežrána a chlápek si užívá skopičiny na žraločím hřbetu, trefí žraloka a čeká aby mohl dát drát na baterii, ve správném okamžiku. Konečně se to povede. Žralok vybouchne, chlápek se vynoří a raději ještě na černocha zamává. Ano, černoch ho vidí. Tak sláva. Oba spokojeně čekají na to až je někdo zachrání. V tom okamžiku přijíždí odpolední směna. No to je klika. Paráda. Konec. Nikdy více! 45%(2.1.2015)

Po Čelistech nejsledovatelnější a nejlepší žraločí film.(1.1.2008)

Zralok - zabijak, to uz tu nekdy bylo. Takovy malo povedeny bratricek Jaws - hollywoodska klise se z neho jen sypou, zbytecne moralizovani. Ale jinak slusna podivana.(5.8.2002)

CHOBOTNICE 2. Prověřený akční řemeslník na režijní stoličce, sympatický herecký ansámbl sestavený z neokoukaných (Burrows, Jane) a starých známých a sympatických tváří (Skarsgard, Jackson, Rapaport) a poctivý osmdesátkový béčkový scénář slibující hromadu akce proloženou tu a tam nějakým podařeným vtípkem, hláškou nebo překvápkem. Přiměřeně tupé, vykrádající a trikově úděsné, nicméně náramně zábavné, hlavně díky stylové režii. Víc filmů o zmutovaných žralocích. Nejméně jeden ročně!(26.7.2005)