Útok z hlubin

Útok z hlbín

Akční / Sci-Fi / Thriller / Horor

USA, 1999, 105 min

• novoten

Jedno překvapené zamrkání, několik pokusů o parodii, ale zbytek stopáže jen čirá zoufalost. Z akčního oddychu je ve výsledku zoufalá nuda.(4.5.2006)

• Renton

Scénář: Duncan Kennedy, Donna Powers, Wayne Powers .. Hodně velká blbost. Námět možná ujde, ale při sledování vypluje tolik trapných a tupých scén, že se mi chtělo.. ! Za 30%.(18.4.2005)

Útok z hlubin se mi moc líbí. Prvně jsem ho zhlédla na videokazetě, ještě jako dívka školou povinná a často jsem se na něj ráda dívala. Výborné obsazení, dynamická, napínavá podívaná a také výborná hudba. Žraloci jsou opravdu velmi inteligentní a je zábavné je sledovat, jak si se skupinkou vědců podmořského komplexu pohrávají. Scéna, kdy jim jeden žralok "odhodí" Stellana Skarsgårda na sklo, je nezapomenutelná. Celkově snímek rozhodně patří do nadprůměru v rámci "Shark Movies."(2.1.2006)

4 hviezdičky len vďaka nostalgii, pretože keď som bol malý chlapec, bol som z tohto filmu HOTOVÝ. Dnes by som asi jednu hviezdu odobral:)(14.10.2007)

Vůbec ne špatný film, který doplácí na mizerné triky a otřesnou postavu otravného kuchaře s papouškem. Některé scény hraničí s parodií (S.L. Jacksonův proslov u bazénku), pořadí smrti postav je správně nepředvídatelné a celkově je Deep Blue Sea slabším, ale zábavným odvarem Čelistí. Škoda příšerného závěru s modlením a symbolickým zneškodněním žraloka křížem, který sráží jednu*, a to i kdyby to snad mělo být myšleno jako žert.(1.6.2008)

• - Samotní herci museli před natáčením absolvovat kurz hloubkového potápění. (Karlos80)

• - Režisér Renny Harlin prohlásil, že tohle byl nejtěžší snímek, na kterém kdy pracoval. (slatkac)

• - Oba hlavní představitelé se po celou dobu natáčení pohybovali mezi opravdovými žraloky a byli chráněni pouze kroužkovým brněním pod neoprénem. (Karlos80)