Pán prstenů: Dvě věže

• USA The Lord of the Rings: The Two Towers (více)

Po smrti Boromira a rozpadu Společenstva se cesty jeho členů rozdělily. Hobbit Frodo se svým sluhou Samem putují k Hoře Osudu, jen tam mohou sprovodit ze světa obávaný Prsten moci. Musí se však vypořádat se skřetem Glumem, který se snaží Prsten ukrást, ale hobiti ho přemůžou, spoutají a donutí ho, aby je vedl k bráně Mordoru. Aragorn s elfem Legolasem a trpaslíkem Gimlim se vydávají po stopě skřetů, aby osvobodili z jejich zajetí hobbity Smíška a Pippina. Mezitím však sílí moc temného pána Saurona, který se spojil se zrádným čarodějem Sarumanem a společně upínají všechny síly k získání Prstenu. Kdyby ho znovu získali, pak by byla Středozem definitivně odsouzena k zániku. Naše hrdiny tak čeká ještě dlouhé putování a mnohé nástrahy, než se jim podaří Prsten moci jednou provždy zničit. (TV Nova)

Carlos.Meo

O poznání temnější a válečnější pokračování putování za horou Osudu. To co chybělo ve Společenstvu, najdeme zde a naopak. Těžko soudit, který díl je lepší, když oba jsou svým dějem tak odlišné. ()

HOMOerectus

Každý díl na mě působil jinak a Dvě Věže nejlépe..svižné tempo, výborně udělaný Glum, skvělá bitva na konci a hlavně Rohan a jeho hudba od Shoreho..NÁDHERA. ()

Holusacek

Po famozní jedničce předvedl režisér taktéž ještě solidní,ale nebarevně výrazné pokračovaní,kde kromě bitev,akčních scén,šarvátek a vybraných chvilek nní nic co lepšího k vidění.Již když jsem byl menší mi oproti prvního dílu připadala dvojka výraně pokleslejší a vidím i ted,že jsem se nemýlil.Snad jsem se na to díval jen proto,že jsem chtěl vidět celou trilogii do konce,kromě vybraných scén,jak jsem již napsal,celkově lehký nadprůměr.=75% postavu ,,Grímy Červivce´´ jsem ani nemohl vystát.,ale patřila k filmu i ke knížce,to vyčítat nejde. ()

Chonka

Nejúžasnější fantasi trilogie která kdy byla doposud natočena.Dokonale propracovaný Tolkienův svět se spoustou národů a jejich jazyky nabízí velkolepou podívanou.Jak kniha tak film dokonale pohltí diváka či čtenáře do svého děje.Dále dokonale propracovaný příběh,celý svět a vše cokoliv naleznete tu naleznete.Opravdu vrcholné dílo jak filmových pláten tak knih. ()

lisma

Peter Jackson se tímto dílem stal vpravdě nesmrtelným a kdyby už nenatočil nic jiného, nesmazatelně se zapsal do dějin jako režisér s obrovskými tvůrčími schopnostmi. Nehodnotím jednotlivé filmy, ale kompaktní celek který tato trilogie vytváří. Za předpokladu této premisy je Pán Prstenů dokonalý. ()

Elassar

Druhý díl série je asi opravdu ten nejslabší (jak tu mnozí z vás píší), ale pořád je to prostě jasných 5 hvězd a pořád je to pro mne filmová symfonie. Navíc si myslím, že film obsahuje několik dokonalých scén - například bitva o Helmův žleb se mi líbí více, než bitva o Minas Tirith z 3. dílu. Trikově velmi povedený Glum v podání excelentního Andyho Serkise obohacuje film o další velmi zajímavou a tajemnou postavu. Druhý díl jsem si užil sice méně, než ostatní, ale bez něj by tato triologie nebyla tím, čím je. ()

Bornd

Možná oproti jedničce a trojce o trošku slabší, ale pořád úžasná podívaná plná emocí a krás Středozemně. Teď když jsem dočetl i knihu mi ale dost vadí veliké změny oproti knize, je ale fakt že film a kniha jsou dvě rozdílné věci a každé musí obsahovat něco jiného. Proto hodnotím plným počtem hlavně díky těm efektům a těm skvělým bitvám. Nejlepší moment filmu byl Samova řeč na konci. ()

unclejack

Nie je jednoduché nakrútiť mostík. Pri všetkých filmových sériách sú dvojky akousi previerkou námetu pôvodného filmu, čo sa z neho ešte dá vyždímať. Nechcem povedať, že Dve veže sú klasickou dvojkou, ale v porovnaní s ostatnými dielmi série trochu blednú. Celý film sa fakticky pripravuje bitka o Helmov žľab, ktorá je síce nakoniec epická, ale cesta k nej je dlhá a miestami aj nudná. Zaujímavejšiu dejovú líniu si strihnú hobitci, kedy Frodo a Sam vytvárajú terceto s prešibalým Gollumom Andyho Serkisa - na neho už netreba spievať chválu, všetci vieme kto je aktuálne jednotkou v obore. Poteší aj viacej priestoru pre Christophera Lee a entia pomsta zničením Sarumanovej veže je vizuálne rovnako atraktívna ako bitka o Helmov žľab. Ako prechodník k Návratu kráľa to beriem, ale oproti jednotke rozhodne pokles. ()

blezg

Rozhodně nejlepší třetina. Jakkoli jsem byl po kině zklamán srovnáním s prvním dílem, který jsem během roku viděl desetkrát, jak čas plynul, karta se obrátila. Dvě věže jsou pro mě jádrem pána prstenů, lidským jádrem, donekonečna koukatelným. ()

DansteR

"The battle of Helm's Deep is over; the battle for Middle Earth is about to begin."...To co parádně začalo v kraji, teď stejně parádně pokračuje. Oproti jedničce ještě rychlejší tempo a větší spád (až na pomalé Enty), bitva trvající třetinu filmu taky nemá chybu, zakončená mou nejoblíbenější scénou při příjezdu Gandalfa. To celé odtrženo skvělou hudbou, akcí a efekty jsou taky o chlup dokonalejší a likvidace Železného Pasu??? Nááádhera. Nic jiného než 90% si to nezaslouží. ()

laurence

Tolkienova zkušenost s válkou se promítá do klasického boje dobra a zla, kde nikdy nehynoucí naděje zase zvítězí. A na počítačových efektech už je deset let poznat. ()

Jack_F.

Bitva u helmova žlebu byla chutná. Ale dodnes se směju, jak tam Orlando Bloom jede na štítu a kosí to jak kulometem. Jo a musím se přiznat, že jsem se u některých pasáží neskutečně nudil. Po další projekci další hvězda dole... ()

peaceNwar

Epickejšie, napínavejšie a patetickejšie než Spoločenstvo prsteňov na úkor plynulosti deja a psychológie postáv. Film ponúka všetky vlastnosti, ktoré sa v dnešnej dobe predpokladajú od akčného blockbustera, včetne klišoidných dialógov a preexponovaného stretnutia dobra a zla. V strednej štvrtine síce film stráca trocha tempo, ale všetko to našťastie vyrovnáva slávny Glum a záverečné finále, ktoré ma nakoniec predsa len presvedčilo o objektívnej pôsobivosti tohto filmu. Napriek tomu, že miestami funguje ako autoparódia, dokázal nakoniec aj mňa vtiahnúť do svojho fiktívneho sveta a to najmä zásluhou vynikajúcej predlohy a Shoreovej hudby. Čakal som síce viac od ságy, ktorá je ospevovaná ako vrchol kinematografie, ale musím priznať, že ani Star Wars či Krstný otec sa nevyhýbajú emočnému vydieraniu a umelej epickosti, takže okej. Keď už raz s Hollywoodom, tak aj s jeho muchami. ()

RKBoy

Pán prstenov je moje detstvo , v moje hlave som v tomto svete ako chlapec strávil viac času ako v škole..Dakujem pán Jackson,dakujem pán Tolkien. Tržby - $926,047,111 ()

Braga

Zkratkovitější, výbušnější a celkově o něco málo rychlejší, než Společenstvo. Lepší však v celkovém zúčtování asi nikoli. Dvě věže mají spoustu nezapomenutelných momentů. V akčních scénách je Jackson nekompromisní a usekaných končetin je zde skutečně požehnané množství. Je však až s podivem s jakou až mistrovsky vyladěnou poetičností a silou komponuje komorní scény, zejména pak ty "elfské". Svůj part zde pak hraje i jedinečná hudba Howarda Shora. Správně akční i krásně znělá. Přesně tak, jak má kompozice k tak obřímu filmu, jakým Dvě věže jsou, vypadat. Společenstvo má však své nezaměnitelné kouzlo. Krom toho je prostě a jednoduše první - něco nového a tomu se nedá dost dobře odolat. ()

Dino13

Pán prstenů je tak silná trilogie, že jen těžko vybírat nejlepší díl. Každý z nich má jakýsi jeden díl puzzle, který jednotlivý film trilogie dělá silným. Ve dvojce chválím především znovuobnovení Jízdmarky, návrat Gandalfa a hlavně závěrečný boj o Helmův žleb. Tyto tři body obratu jsou pro trojku zásadními, stejně tak jako pro celou trilogii. Vyzdvihnul bych však ještě k tomu všemu hudbu, u skladby ,,Helms deep" a záběru na Edoras mi mrazilo. Jak říkám, každý z filmů má co do sebe. 89% ()

Scaevola

Po mnoha letech od premiéry (i oné rozšířené) musím konečně přiznat, že druhý díl ságy je patrně ten nejpovedenější. Dějově jasně narýsovaný a uvědoměle si jdoucí za svým očekávaje vyvrcholení, křesající skvělou scénu ze sebe menšího dějového zákrutu. Aragorn se stává hrdinou v celé své velikosti jsa však zastiňován vlastně nepodstatným dramatem Eówininým a scéna rohanského krále před zapadajícím sluncem je natolik pateticky lyrická, až se z ní - zajisté, že jen pro mne - stal nejvýznačnější počin v dějinách filmu. Bez mnohých slov výtečné i přes rozvleklost entů a pád Sarumanův (vždycky jsem mu fandil). ()

pierre9

Úchvatne natočené, so skvelými trikmi a všetkým, čo k tomu patrí. Ale napriek tomu o niečo horšie ako Spoločenstvo prsteňa. Navyše príbeh ma tentokrát nejako nedostal. Nič v zlom, ale za temer 4 hodiny môjho života to podľa mňa nestálo... 3,5* ()

Zemřel herec Bernard Hill

09.11.2023

Lord of the Rings - The Two Towers in Concert

Lord of the Rings - The Two Towers in Concert

03.08.2023

Po obrovském diváckém zájmu o uvedení prvního dílu v prosinci 2022, uvádí JV Classics pokračování epické fantasy trilogie Pán prstenů: Dvě věže. Představení velkolepé projekce za doprovodu 230 členů… (více)

Pán prstenů: Dvě věže v O2 aréně

Pán prstenů: Dvě věže v O2 aréně

14.12.2016

Po obrovském diváckém zájmu uvádí JV Agentura pokračování epické fantasy Pán prstenů – Dvě věže. Premiéra velkolepé projekce na filmovém plátně s plochou více než 150 metrů čtverečních za doprovodu… (více)