Pán prstenů: Dvě věže

• USA The Lord of the Rings: The Two Towers (více)

Po smrti Boromira a rozpadu Společenstva se cesty jeho členů rozdělily. Hobbit Frodo se svým sluhou Samem putují k Hoře Osudu, jen tam mohou sprovodit ze světa obávaný Prsten moci. Musí se však vypořádat se skřetem Glumem, který se snaží Prsten ukrást, ale hobiti ho přemůžou, spoutají a donutí ho, aby je vedl k bráně Mordoru. Aragorn s elfem Legolasem a trpaslíkem Gimlim se vydávají po stopě skřetů, aby osvobodili z jejich zajetí hobbity Smíška a Pippina. Mezitím však sílí moc temného pána Saurona, který se spojil se zrádným čarodějem Sarumanem a společně upínají všechny síly k získání Prstenu. Kdyby ho znovu získali, pak by byla Středozem definitivně odsouzena k zániku. Naše hrdiny tak čeká ještě dlouhé putování a mnohé nástrahy, než se jim podaří Prsten moci jednou provždy zničit. (TV Nova)

koza3

Tak jak jsem u prvního dílu toleroval drobné odchylky od knižní předlohy, tak je u druhého dílu nerespektuji. Byly do oka bijící, atrakci těžící klišé, které nebyly hlavně nezbytně nutné. Tolkien připravil perfektní kulisy, které se mohly copy and paste předělat do filmu. Dobře, tak pár změn (jako několika denní diskuze entů) jsou nezbytné, ale třeba Aragornův pád do řeky a zmerčení Sarumanovy armády? Sakra, když jsem si to představil na mapě, jak se tenhle trip mohl odehrát, protáčely se mi panenky. Nevadí, kdo nečetl, neuvidí tyhle drobné nešvary. Pro ty ostatní se jedná o pompézní pokračování cesty za lepšími zítřky. Středozem si potřebuje vydobýt své místo na světě a Sauron by ji rád viděl celou oděnou do spálené černé. Tyhle dvě myšlenky se potkávají u víceprezidenta Mordoru Sarumana v Helmově žlebu. Super bitka, super triky, super zvraty. A teď ukončíme spoiler komentář a pustíme se do posledního dílu :-) Perlička - zdá se mi to nebo rádce krále Rohanu se hodně podobnému tomu slizkému rádci z Hobita? Jedná se o tutéž osobu? ()

Eywa11

Tak som na to naďabila dnes úplne náhodou ako to vysielajú na DajTo o 23tej ako nejaký sračkový Bčkový film....tým pádom to asi nedopozerám, lebo moja staroba, slovenský dabing a reklamy trvajúce minimálne do piatej hodiny rannej mi to ani nedovolia.... ale akosi som pocítila nutkanie sa vyjadriť na tejto sociálnej platforme, kde je každý strááášne dôležitý a na názore záleží.... však!!!! (No jasné😅😀👍) Lotr je KULT! A to je táto časť síce super ale moja najmenej obľúbená.... no je to kult! Je to pocit ! Ten popiči pocit, ten zážitok! Ktorý máte mať..z filmu, z jedla z ľudí, z lásky... ten neobyčajný pocit...lebo všetko ostatné je zrazu všedné a nedá sa to porovnať.. ten svet, ktorý chcete aspoň na chvíľu zdielať.... je to proste EPIC...je to dielo... a nič lepšie som nevidela a myslím, že dlho neuvidím!!..... ()

J.Mayen

Skvela prace, stejne jako u ostatnich dilu. Peter Jackson zkratka umi. Verim, ze film i pribeh vetsinu publika oslovil v tom pozitivnim smyslu. Opravnene byly vsechny tri dily povazovany jako trhak v kinech, tohle bylo na svou dobu opravd nad latku a nyni jde o nadherne dilo. Presto budu ve svem hodnoceni trochu mirnejsi. ()

Frca

Ještě lepší, než první epizoda. Společenstvo se nám rozpadlo a každá část si jde svou vlastní cestou. Skvělé bitvy, kterým samozřejmě kraluje jedna z mých nejoblíbenějších z celého fantasy světa-bitva u Helmo žlebu. Všechno se už rozjelo, je to velkolepější, všechno pořádně odsýpá i když zpočátku se vám to ani tak nezdá, ale začne toi postupně nabírat grády, aby to potom vygradovalo ve třetím díle naprosto úžasným spektáklem. ()

Daniel2003

Problém druhého dílu není problémem technickým. Jen se podepsalo to, že vyprávěcí část knihy, je těžké zfilmovat dynamickým způsobem prvního a posledního dílu. Mně to ale nevadí. Mile rád se kochám těmi dlouhými osobnějšími cénami a pomalejším tempem. První díl je ale nepřekonán. 90% ()

patbat

Z celé trilogie můj úplně nejoblíbenější kousek, přestože má neuvěřitelnou konkurenci ve zbylých dvou dílech. Byl to úplně první film, kterým jsem o Středozem zavadil (tehdy jako malý kluk jsem ani nevěděl, že existují nějaké knihy, chodil jsem do školky...). Vzpomínám si, jak mi běhal mráz po zádech před bitvou o Helmův Žleb anebo když Glum dovedl hobitky k Černé bráně. Glum mimochodem úžasný, už tehdy mě fascinoval a byl mojí nejoblíbenější postavou, ale jak stárnu, Sam se u mě dostal na 1. místo kvůli svému charakteru a tomu, jak ho Sean Astin zahrál. Zaobírat se příběhem mi přijde zbytečné, stačí snad jen říct, že epičnost této trilogie nemá vůbec žádnou konkurenci. ()

sharka.68

Bernard Hill - král Rohanu -  Theoden ... to je můj favorit, ta neskutečná proměna a tolik autority v Helmově žlebu..vyrovnat se s tak bezvýchodnou situací a využít možnosti zemřít jako král...která nakonec nenastane..v tomto díle zaujali právě Theoden, Aragorn,Eowyn a elf Haldir... nezmiňuji Smeagola/Gluma a ostatní hobbity. ()

Elessar.

Má to všetko, dvojky bývajú v rámci trilógií tie najslabšie, vraj, ale tu to, podobne ako pri niektorých ďalších neplatí. Putovanie Sama a Froda a potom zvyšok roztriešteného spoločenstva. Boží hudba, Nový Zéland a Šmajdalf taky ()

hrumsrt

Řadíme-li nejlepší sequely všech dob, tak právě Dvě věže chybět nesmějí. Je velmi obtížně se na film dívat samostatně a nikoli jen jako součást velkolepého příběhu, u nějž jde o prostřední část, která však v mnoha ohledech obstojí velmi dobře sama. Vedle již několikrát zmiňovaného Gondoru je nám představeno první Království, tedy Rohan. Ano, i když nepůsobí tak honosně, spíše jako sebranka sedláků, má něco dosebe. Především rohanští jezdci jako pojem, jenž patří mezi nejpůsobivější zbraně v celé Středozemi. Přestože příběh se profiluje jako spojenectví Dvou věží, že tedy naši hrdinové stojí proti enormní přesile. Není se čeho bát, vládci těchto věží se asi rozhodli jít na věci postupně. A tak jde jen o souboj Sarumana a jeho Železného Pasu proti říši lidí. A jako první nárazový můstek má posloužit právě říše Rohanu. Všechno mohlo být jednoduché, kdyby Saruman zvládl ovládnout krále Théodena, ale dorazil Gandalf, tentokrát bílý. A rozhodl o odporu, jaký bude Rohan klást. A tak se uchyluje k největším bitvě jakou jsem, kdy mohl na obrazovce vidět. Desetitisíc působivých skurutů, kteří budí větší respekt, než cokoli co Sauron kdy vytáhne. Finální třetina věnující se obraně Helmova žlebu je fantastická. Nápady Sarumana jsou kreativní a dávají smysl. Všechno budí krásně osudový dojem. Leč už mě tak nebaví to odlehčené špičkování mezi Gimlim a Legolasem (tuhle postavu kvůli Hobitovi úplně pokazili), tak celý bitevní střet je od začátku do konce famózní, a dost možná i to nejlepší, co celá trilogie nabízí. U toho finálního deus ex-machina rozuzlení jsem měl slzy na krajíčku, jak epické to je. Zajímalo by mě, kdo si na to v průběhu filmu pamatuje, že má přijet. A paralelně s tím probíhající část s Enty, které musíte milovat už jen pro to, co jsou. Škoda, že ještě nenaskočili ke Žlebu... Nebýt pro mě trošku utahanější linky s Frodem, která zkrátka ani nemůže být rovna té v Rohanu, dost možná by byl film úplně stejně kvalitní jako předchozí. Pořád ale téměř dokonalé filmové dílo, které se hned zapisuje do dějin fantaskní kinematografie. 90% ()

Lina

Když jsem objevila Pána prstenů, byl to neuvěřitelný zážitek. Nádherná kniha, o které jsem nečekala, že se ji podaří přijatelným způsobem převést na plátno. Podařilo to se nakonec tak, že tenhle příběh ve fimovém fantasy už asi nic nepřekoná. Určité výhrady mám jenom k podobě elfů, k hereckému výkonu Wooda a částečně i Mortensena. Ve scénách, kde Frodo zápasil s mocí Prstenu, totiž Elijah Wood moc přesvědčivý nebyl. Viggo Mortensen zas dobře zvládl Aragornovu polohu vyděděnce, ale s králem mu to už tak dobře nešlo. Scénáristé navíc z nějakého důvodu vzali Aragornovi jeho vlastní lidi a těžce odbyli i rodový meč Andúril. Představitelka Arwen si dokonce myslela, že jde o příběh o lásce, která přitom byla knize skoro celou dobu ukrytá v pozadí a vynořila se, až když Aragorn usedl na trůn. Ovšem ten zbytek – Hobitín, Gandalf, Saruman, Boromir, enti, Mordor, Prsten – krása se podívat. A Rohan je naprosto dokonalý, dokonce snad ještě lepší než v předloze. ()

cimrman2.

Nový haircut "novému" Dambldórovi tedy vlastně Gandalfovi velmi sekne! Největší nářez považuju z celého filmu tentokrát jen cestu Froda a Sama s bombastickým Glumem. Jinak přípravy na bitvu a bitva samotná byla pro mne nic neříkající. ()

chucky

Je to prostě dokonalost sama. Akce po celou dobu, vynikající stvárnění.....pro mě nejlepší film....Glum by měl dostat Oskara!!!! ()

Salus

Nevýhodou je chybějící začátek i konec - nevděčnost býti druhým dílem trilogie. Bezpodmínečně nutno je znát první díl, jinak divák nemá šanci, ale to se snad předpokládá. Monumentální bitva o Helm´s Deep je fascinující, nezaostává ani scéna zničení Isengardu. Dokonalost sama. ()

Simako

No byl to větší hukot než díl první, ale přece jenom se mi líbil trošku míň!! Jackson opravdu umí!! Nejdrsnější postavička je bezesporu Glum. Můj oblíbený (Smígl)!! Opravdu bravůrně udělaná postavička. Dvě věže jsou opravdu akční, jedna scéna střídá druhou. Skvělá hudba a ten děj Vás absolutně pohltí, když vedle sebe nemáte nějaké puberťáky!!! Opravdu skvělé vizuální provedení. Už se těším na pokračování. Takže za pět!!! ()

x_dan

Pro normálního diváka je LOTR 2 rozhodě filmový zážitek, který by si nikdo neměl nechat ujít. Jako zarytý "tolkienofil" ho však musím naprosto odsoudit, protože neomluvitelným způsobem mění původní děj a navíc i charaktery postav (chudák Gimli atd.). To Jacksonovi nikdy neodpustím. ()

nash

Po druhém a třetím shlédnutí měním hodnocení ze čtyř na pět hvězdiček. Vskutku monstrózní podívaná, vrcholící překrásně temnou bitvou u Helmova žlebu. Úplným vrcholem jsou ovšem všechny scény s Glumem, to je skutečný triumf Petera Jacksona, který měl za režii ke Dvou věžím získat cenu akademie. ()

izinka

Z celý trilogie mi Dvě Věže připadají asi nejslabší. I když nejslabší je v tomto případě spíš bráno jako nadprůměrný film. :)A doporučuju rozšířenou verzi, ta nemá chybu. ()

vlada-xxx

Slabsi nez Spolecenstvo(extended version mnohe napravuje), presto ale stale vynikajici podivana, ktera strida jednu ohromujici scenu za druhou. ()

Lord of the Rings in Concert

Lord of the Rings in Concert

09.11.2023

Lord of the Rings - The Two Towers in Concert

Lord of the Rings - The Two Towers in Concert

03.08.2023

Po obrovském diváckém zájmu o uvedení prvního dílu v prosinci 2022, uvádí JV Classics pokračování epické fantasy trilogie Pán prstenů: Dvě věže. Představení velkolepé projekce za doprovodu 230 členů… (více)

Pán prstenů: Dvě věže v O2 aréně

Pán prstenů: Dvě věže v O2 aréně

14.12.2016

Po obrovském diváckém zájmu uvádí JV Agentura pokračování epické fantasy Pán prstenů – Dvě věže. Premiéra velkolepé projekce na filmovém plátně s plochou více než 150 metrů čtverečních za doprovodu… (více)