Příběh samorostlého muže, který má prožít zbytek života v nemocniční izolaci. Děj se odehrává v roce 1960 na infekčním oddělení jedné nemocnice, kde je jako bacilonosič izolován starý Prepsl, světoběžník a tulák bez rodiny, člověk s osobitým pojetím svobody. Zpočátku odmítá přizpůsobit se tvrdým podmínkám izolace a několikrát se pokusí o útěk, ale časem naváže přátelství s dezinfektorem Kafkou, uklízečkou Katkou, mladičkou pacientkou Mankou a se svým spolubydlícím, stejně postiženým dědou Bartůňkem. Vztah k těmto lidem způsobí jeho proměnu. (Česká televize)

Biopler

Hrušínský sa opäť predvádza, ale pre mňa jeho výkon zostane z tých menej podarených čo predviedol. Môže za to postava, ktorú by som na Kachyňovom mieste obsadil niekým iným. Hlavne keď sa vo filme rieši i milostná linka, na ktorú Hrušo nemal nikdy bunky. Naopak, pasáž s dedkom výborná, horkotrpká. Niektoré hlášky fakt trefné, za všetky táto: "Jak na vás začnou bejt lidi nápadně hodný, tak je to vždycky podezřelý." Záver v podstate špirálovitý. ()

Theker

Posledný krát som tento film videl na štedrý večer. Nebyť tohto filmu, tak by som sa asi niečim prežieral. Proste ak film na štedrý večer tak rozhodne tento. Nechajte darčeky len tak volne pohodené po byte a zasadnite aspoň na štedrý večer pred tú bedňu :)) ()

spacylemon

"Vy prevíti, vy krkouni nenažaný, vy ksindlové, vy kurvy! Teď jste se přihasili všichni, když víte, že už ho máte z krku, křupani! Máte ho na svědomí, vyžírkové! Vás by měli zavřít na izolaci! Ty vaše bacily jsou ještě horší! Že se nestydíte, poserové! Vy..." ()

Joski

Absolutne skvelá "cesta humoru" světáka Hrušinského v jednom z naj filmov od Kachyni. Večne aktuálny veselý príbeh o vôli človeka, ktorý rozdáva múdrosť a optimizmus v tomto smutnom svete. ()

Rado H.

Klasika CZ filmu, zlatý fond, doporučuji každému kdo se soustředí na domácí produkci.Je to víc než jen vynikající komedie, je to i folozsofické zamyšlení nad tím, co kdo máme v centru našich životů... ()

FireTight

Geniální výkon Rudolfa Hrušínského, se kterým vám bude v tomto filmu po celou dobu moc a moc hezky a zároveň i smutně a nostalgicky. "Pozor, vizita!" totiž není nějakým velkým dramatem nebo komedií, jak jsem si na začátku myslel, ale hlavně trefnou sondou do životních příběhů lidí, kteří musí nedobrovolně trávit svůj život v nemocnici. Karel Kachyňa se rozhodl zpracovat tři naprosto rozdílné životní osudy lidí a myslím si, že to všechno trefil dokonale. Jak dědu vydíraného a odloženého vlastní rodinou, tak mladou holku z děcáku a nakonec i Prepsla, což je vlastně taková kapitola sama pro sebe. Opravdu krásně laskavý a tragický příběh těchto tří lidí, společně s několika členy nemocničního personálu. ()

Hraboshka

Hrušínský je můj nejoblíbenější herec, takže tohle jsem si fakt užila. Role lidského a sympatického Prepsla se zhostil jak jinak než výborně. I ostatní herecké výkony byly super, příběh byl dojemný, místy příjemně humorný. Na mě dost zapůsobila scéna, ve které Prepsl seřval z balkónu vnoučata svého spolubydlícího. U filmu jsem se ani chvíli nenudila, vřele doporučuju! "Salmonelóza hovnóza!" ()

Inozuka

Spojení Kachyňa - Hrušínský je neprůstřelné, jako jít s kladivem na mravence, prostě to nemůže neklapnout. Jako každý Kachyňův film hluboce lidské a jako každá Hrušínského role naprosto přesvědčivé. Za pozornost stojí ještě parádní Somrův dezinfikátor a přísný Navrátil jako primář. Pozor vizita prostě nemá slabého místa... ()

Likan7

Skvělý Rudolf Hrušínský ve filmu "o ničem". A vlastně je škoda, že se takové filmy už netočí. Kachyňa měl neobyčejný talent, ale právě kvůli tomu skoro až hlemýždímu tempu a téměř bez děje, mě to po hodině začalo ukrutně nudit až do konce. ()

Rodin

U tohoto filmu není mnoho, co by se dalo vytknout, Hrušínský byl opět ojedinělý, ostatní herci zdárně sekundovali, jenže přece jen - něco z té obvyklé Kachyňovy poetiky zde prostě chybělo. Snad ty scénky s dědou ľudovítem Greššem a jeho vypečenou rodinkou by bývalo bylo vhodné zcela vypustit a přidat Hrušínskému do scénáře nějakého opravdového parťáka, například víc rozvinout postavu Josefa Somra, nevím. 80% ale dávám. ()

Doomer

Film řeší mj přístup - měj hodně dětí ve stáří se o tebe postarají a hodnotí že je to velmi naivní paradigma. ()

Marcos

Excelentní Rudolf Hrušínský v komorní atmosféře infekčního oddělení,který svím projevem a moudrem tomuto šedému prostředí dává barvy života. ()

xenopus

Další z filmů, které jsou sice pěkné, ale v nichž herectví představitele hlavní role tak zastiňuje ostatní komponenty filmu, že ve výsledku svou nevyrovnaností ztrácí. Kvůli Hrušínskému rozhodně stojí za to vidět, ale jinak? Škoda, no. Lepší 3*. "Viděla jste Vůdcův hlavní stan?" :-) ()

IvonaK

Téměř výborný film. Ze začátku jsem si myslela ze vztah mezi Hrušinským a mladou slečnou bude předvídatelný a nakonec se s ní zadal, ale on si o to nakonec nestál. A proto jsem byla ráda že si nakonec vyhlídl paní v nemocnici ktera byla v jeho věku a moc jim to spolu slušelo. Jednu hvězdičku jsem nepřidala z toho důvodu že mě přišlo strasne nespravedlivé ze dědeček v nemocnici dával svým příbuzným lásku a oni se ani neobtěžovali ho chodit navštěvovat. A když mu bylo nejhůř tak najednou se tam chtěla celá rodinka nahrnout. Ale tím jak je Hrušínský seřval tak se bohužel ukázalo že tam šli jenom aby se neřeklo. Ale Hrušinský je vystihl přesně. ()

Bořivoj Navrátil: 1933 - 2011

Bořivoj Navrátil: 1933 - 2011