The Twilight Zone

USA, (2019–2020), 14 h 22 min (Minutáž: 31–55 min)

Předloha:

Richard Matheson (povídka)

Jordan Peele (vypravěč), Jocelyn Panton, Kumail Nanjiani, Jonathan Whitesell, Tracy Morgan, DeWanda Wise, Jessica Williams, Lucinda Dryzek, Jefferson White (více)

Série(2) / Epizody(20)

Recenze uživatele Anderton k tomuto seriálu (3)

The Comedian (2019) (S01E01)

Prvá časť návratu po rokoch ide v čisto mysterióznej linke bez zásahu sci-fi, ale i keď, ako sa to vezme. Scenár sa snaží naviazať na pôvodnú myšlienku o obyčajnom človeku v neobyčajnej situácii a ak je to možné, využiť cynizmus a chybujúceho hrdinu potrestať. Ibaže si viem predstaviť, že ako dvadsaťminútová anekdota by to fungovalo lepšie a myslím si že viem, v akom momente by skončil Sterling a nebolo by to určite zlé rozhodnutie. ()

Nightmare at 30,000 Feet (2019) (S01E02)

Opäť sme v lietadle, veď sme predsa v Zóne súmraku. Tentokrát chlapík objaví zariadenie so správou z budúcnosti a ako on síce nepredpokladá, ale divák áno, začne svojim chovaním naplňovať to, čo počuje. Opäť ide o značne cynickú epizódu s cynickou pointou, som zvedavý, či sú takto vybudované všetky epizódy prvej sezóny. Mimochodom diel je excelentne nakrútený, kameraman si pohral s malým priestorom a Scott sa v ňom skvele pohybuje. ()

The Who of You (2020) (S02E03)

Skvelý nápad rozohraný pomerne nepredvídateľnou cestou a to ako pre diváka, tak pre hlavnú postavu. A napriek tomu, že ide o negatívnu postavu, budete mu s jeho taškou držať palce. Hrozilo, že sa v tom tvorcovia stratia podobne ako by sa v tom mohol stratiť aj herec, ale nakoniec to má svoju vnútornú logiku a čaká nás aj cynický záver ako od Serlinga. Aj keď ten by bol asi k svojmu antihrdinovi krutejší. ()