Predátor

• USA Predator (více)

Arnold Schwarzenegger má jako major Dutch v Predátorovi vcelku rutinní úkol, vysvobodit několik amerických vojáků ze zajetí partyzánů uprostřed džungle. Nakonec se ale musí utkat s daleko tajemnějším a nebezpečnějším nepřítelem. On i jeho muži čelí děsivému mimozemšťanovi, který postaví americké hrdiny poprvé v životě před opravdový strach. (Pannonia Ent.)

Frajer42

Klasický Arnieho akční nářez. Banda mariňáků zavítá do lesa, kde je čeká neznámé nebezpečí v podobě predátora, který je za použití nejmodernější kosmické techniky systematicky likviduje. Jenže tam je lovec Arnie. Asi jeden z filmů, kde Arnold exceluje. Nekomplikované dialogy. Pouze je zde několik kultovních hlášek a akce, akce a zase akce. Efekty na tehdejší dobu tak akorád. Klasický snímek mého mládí. Dnes už se nad tím člověk pouze pousměje. * * * ()

boshke

Pro mne určitě lepší než mnohem lépe hodnocený Vetřelec. Vůbec samotná postava Predátora je mi sympatičtější než uslintaný banánovník plazící se šachtami. Arniemu navíc ta role perfektně padne... 80% ()

Kothy

Klasický Arniold Schwarzenegger. Všechno vybouchá. I když tady má proti sobě jen jednoho protivníka. Zato pořádného s vyspělými technologiemi. Predátorovi se díky jeho loveckým schopnostem podaří v džungli vykosit celou Arnieho jednotku a on na něj zůstane sám. Predátor si totiž nevybírá kořist, která by se nemohla bránit. Arnie na něj ale nakonec vyzraje pomocí lsti. Oklame jeho senzory a přemůže ho. "Když může krvácet, může i umřít." ()

AllShallFall

Teda tenhle film jsem snad viděl asi tisíckrát. A ještě tak milionkrát se na něj podívám. Špatný pocit z neznámého a neviděného mě nahání mráz po zádech. V kombinaci s hudbou to je pořádný horor. Ve filmu bylo vše, co stačilo pro drtivě nahuštěnou atmosféru. Akce, napětí, děj, herecké obsazení......už ani neví co vyjmenovat. Ale hlavně Silvestriho Soundtrack!!!!!!!!! To je pecka k poslechu. Spolu s Terminátorem Schwarzeneggerovo nejlepší, nejnapínavější a nejděsivější film. ()

dex2man

Predátora jsem viděl snad stokrát a nikdy mě neomrzel.Ve své době nadčasový snímek,který ani po 20letech nepůsobí zastarale. Arnold v nejlepší formě,dusná atmosfera džungle podpořená dokonalou Silvestriho hudbou -dodnes mi při ní běhá mráz po zádech:) ()

teutates

Po mnoha letech opět takové menší deja vu v podání TV a jak bych to slušně... "kurva to byl nářez", klasika jak se patří. Hlášky typu: "Krvácíš! Na to není čas!" Jsou prostě božííí. Arnold v nejlepší formě se svým krásným dialektem nekosí zločince, ale hned vesmírné vetřelce. 9/10, já jsem prostě na tady tom vyrůstal a to mi nikdo nevezme, a i když tady "toto" neni post-intelektualní snímek plný myšlenek a pojednání o životě a smrti, je to prostě klasika. ()

Geralt z Rivie

Kdyby to šlo, tak bych tomuto brilantnímu filmovému počinu dal klidně 2x pět hvězdiček. Skvělé po všech stránkách, a k tomu perfektní obsazení v čele v Arnoldem Schwarzeneggrem. PS: Joey88, dvě hvězdy? :-O To jako vážně? Ty mi chceš snad přivodit infarkt :´-( --- Rozpočet / výdělek / rozdíl / počet dní odehraných v kinech: $15 / 98 / 83 milionů / - dní < 6,53 > násobek rozpočtu. ()

Trajektt

Tak jsem se rozhodl napsat o tomto filmu, který považuji za klasiku všech klasik, co se týče akčního žánru s prvky sci-fi a společně s Terminátorem je u mně uveden do zlatého fondu filmů Arnolda Schwarzeneggera z osmdesátých let. Od začátku do konce tohoto snímku vidíme nafouklé svaly tohoto rakouského nosiče těžkých klád a jiných extrémně těžkých břemen, jak se se svýma kámošema z klubu milovníků zbraní a všeobecného zabíjení snaží osvobodit svoje souputníky ze zajateckého tábora. Ale nikdo z nich netušil, že na ně čeká v džungli roztomilej emzák, jehož záliba je v nahánění a posléze zabíjení všeho živého, co mu přijde pod ruku. V loveckém slangu se tomu říká „Headhunter". A tím začíná boj o přežití, ve kterém božský Arnold využije svou přirozenou schopnost orientace a pokusí se zneškodnit tohoto nepředvídatelného soupeře. Užijeme si zde velké množství filmové krve a to jak té lidské, tak i té mimozemské a zejména pocit strachu z neznámého individua s krásně vyčistěnými zuby a řádně upravenými vlasy, které na nás může kdykoliv vybafnout zpoza stromu. Predátor tam kosí své nepřátelé originálními způsoby a bez problémů jako by to byly kuželky na bowlingové dráze. Nádherná romantická destinace místního pralesa nám připraví mnoho překvapení a i když se některým trikům musíme dnes smát, tak v té době, když to běželo v kinech to bylo nadčasové a mnozí z pamětníků potvrdí, že když byli na tomto snímku v kině, tak by se tam v té době dalo napětí krájet. Taktéž mnoho fanoušků tohoto rakouského buldozera začalo navštěvovat kulturistická střediska tzv. posilovny, aby vypadali jako jejich idol. Dokonce jeden blbec za mnou přišel po tom, co tam chodil asi tejden a napnul ruku a říká mi „Hele vole, vypadám jako Predátor, to jsou svaly, to čumíš, co?" Asi ten film nepochopil, protože ve filmu je predátor postava mimozemského zabijáka a néé Arnold. Ale nechal jsem ho přitom, aby se mohl ztrapňovat o dům dál. Za perfektní film plný napětí a akce se sci-fi složkou dávám zasloužených 100%. ()

predators

Už, když sem byl malý kluk, neskutečně jsem Predátora doslova žral. Viděl jsem ho snad desetkrát, ale naposledy někdy před 10ti lety. Neodolal jsem a rozhodl se podívat na Blue-rey DTS verzi. Trochu jsem se bál(kdo viděl Transformers, dá mi zapravdu), ale nevzdal jsem to. A jak to vše dopadlo? Nebýt toho, že někdy v budoucnu může být teoreticky natočený lepší Predátor(ikdyž silně pochybuju:-)), tak je to za pouhých 95%:-) Vyzdvihnout se toho dá hodně....opravdu vynikající herecké obsazení, kdy každý podává naprosto přirozené výkony, úchvatná hudba a zvuky, podpořené v dnešní době standardní zvukovou výbavičkou 5.1 a ještě lepší kvalita obrazu. A asi největší předností je atmosféra!! Od začátku do konce čekáte, kdo že to ten predátor vlastně je a jak jej naše komando zastaví....a nakonec to dokáže Arnie s jeho pravěkými pastičkami:-)Co víc dodat? No masakr, co si budem povídat:-)95% ()

Slartibarkfast

Rozhodně jeden z nejstrašidelnějších filmů, které jsem viděl už jako malý a zanechalo to ve mně velmi silné dojmy. Vždycky jsem to prožíval s Arnoldem a smutek spojený se zlobou ve mně převládaly pokaždé, když mi predátor zabil dalšího kamaráda. Ta bezmoc a konečné vítězství. Prostě strhující snímek u kterého člověk zapomene na hloupé řeči zelených mozků a soustředí se na celkový dojem. Zdráhal jsem se dát 5*, ale nakonec jsem si to rozmyslel. 90% ()

nascendi

Nikdy som nevidel Predátora vcelku. Buď som zaspal alebo som to vzdal. Vďaka DVR som ho konečne videl v jednom kuse a môžem vyjadriť svoj ortieľ. Začnem a rýchlo skončím s kladmi filmu. Pozdávala sa mi hudba, ktorá dotvárala atmosféru a myslím si, že do komanda boli vybrané správne typy. Pojem "ručné zbrane" je odvodený od ich nosenia a držania v rukách. Na nosenie zbraní v Predátorovi je treba laby, tam ruky nestačia. Možno sa dočkám času, keď Arnold bude v držať v jednej ruke bezzáklzový kanón. Film má jednoznačný priebeh - jeho úroveň plynulo klesá od začiatku do konca. Všetci, diváci i aktéri, napäto čakajú, čo to v tej džungli zabíja? ako to vyzerá? má šancu to zlikvidovať niekto iný ako Arnie? Iba hlupák im prezradí odpovede, pretože aj tá najpríšernejšia mimozemská príšera je príšerná iba na prvé pozretie. Možno to tvorcom stačí, veď pri prvom pozretí divák spravidla platí. Takže od odhalenia predátora, ktorý podľa dredov priletel skôr z Jamajky než z vesmíru, to už bola iba trápna sranda. Na mieste je otázka, za čo sú potom tie tri hviezdičky? To je predsa trojnásobná vďaka za upozornenie, aby som sa k ďalším (číslovaným) Predátorom nepribližoval, ani keby boli spadnutí na zemi. ()

PetrPan

Klasika pirátských videokazet,která i po letech dokáže skvěle pobavit, Arnold zde "hraje" právě to, co umí nejlépe - žádné řeči, jen hora svalů, která likviduje, na co přijde. John McTiernan nejprve představuje partičku žoldáků, která si bez větších problémů poradí s mnohem větší přesilou nepřátel, aby pak sama byla masakrována mnohem silnějším a neznámým nepřítelem. Prostě nářez.... ()

Ratemus

Po Conanovi a Terminátorovi jistě další ikonická a legendární role Arnyho. Výborná akční vyvražďovačka uprostřed temné, husté a nehostinné džungle. Arny je prostě kult stejně jako celý tenhle film o boji s mimozemským tvorem, který se celý život živí jen lovem, to je potom těžký na něj vyzrát, že? Výborná hudba, skvělé efekty, kulervoucí akce, plno napětí a Shane Black se svými vtipy o kundách jako barák. ()

silentname

Nakoľko sa tento mesiac (september 2018) dostáva do kín "The Predator", zhodnotil som, že je na čase, aby som sa konečne pozrel na túto filmovú sériu (obzvlášť tento kultový film), aby som zhodnotil, či sa mám na čo tešiť. A popravde poviem, že "Predator" skutočne má dôvod na to, aby sa volal klasika. Film by som rozdelil asi na tri časti. Úvod, lov a Dutch vs Predator. Keď si to vezmem, tak to sú tri časti, v ktorých sme. Prvá časť, kde sa Dutch so svojim tímom dostávajú do džungle, zlikvidujú nepriateľský tábor a pomaly ich začne sledovať nebezpečný tvor ukrytý v džungli. Na tejto časti je podľa mňa najlepšie, že sa zoznámime s tímom, ktorí idú do džungle. Všetci zaujímaví, všetci sú zapamätateľní a súčasne na mňa pôsobia ako dobrá partia. A je skvelé ich vidieť spolupracovať. Plus teda s Dillonom, ktorý však má aj svoje plány. Osobne možno trošku nudnejšie časti sa nájdu, ale aj tak super. No potom sa film skutočne stáva poriadne dobrou jazdou. Časť, kde predátor začína likvidovať Dutchov tím jedného za druhým je skutočne skvelá. Nielen, že nevieme kedy sa objaví, ale naše prvé stretnutie s ním s jeho maskovaním je zvládnuté fantasticky. A dokonca aj trošku desivo. A keď sa na záver dostaneme k finále, kde Arnold bojuje s Predátorom, podľa mňa je to úplne najlepšie. Tento film je neustále lepší a lepší a postupuje do svojich najlepších častí postupne. Nevytasí na nás všetko v okamihu, ale ide na to pomaly. Osobne by som keď vnímam film celkovo možno chcel mať trošku viac napätia a možno niektoré triky už na dnešné pomery nie sú úplne super, no iné sú zase skvelé. Čo však tento film robí skutočne skvelým je len celkový pocit toho, že sme v džungli, kde nás niečo sleduje a môže to kedykoľvek udrieť. A fakt, že sa ukáže, že dá sa proti tomuto tvorovi aj brániť. Len treba ísť na to trošku chytrejšie. Som veľmi rád, že som film videl, nebránil by som sa k nemu kedykoľvek vrátiť a dúfam, že aj ďalšie 2 pokračovania budú na podobnej úrovni. Hodnotenie: A ()

Tomco

Toto je bez debaty. Pochybujem, že sa nájde starý fanda žánru, ktorý Predátora videl menej ako 10x. Ja ním teda rozhodne nie som. ()

WANDRWALL

Kde je potřeba, tam se přesně dávkují akce predátora. Stačil by přitom jediný granát, který by po něm hodil mladý klučina, a predátor by dopredátoroval. Nikdy mě takové hovadinky nebraly.***(7.10.2010) ()

Willy Kufalt

Na kvalitní sci-fi i horrory se podívám rád, ale primárně akční filmy mě moc neberou a Predátor mě dost minul. Prvních 15 minut mě mile překvapilo a přineslo úžasnou exotickou atmosféru džungle a rozjíždějící výpravy. Ani mi nevadilo, že Dutch ve mě svými výrazy a počínáním vzbuzoval až hlasité pobavení. Bohužel, celý film trvá až neúměrně dlouho ve vztahu k hodně jednoduchému příběhu, jehož scenáristi neudělali vůbec nic proto, aby tak dlouhou stopáž něčím zpestřili a vzbudili v divákovi větší zájem, ať už by nám pořádně představili postavy nebo společně s nimi odhalovali tajemné zákoutí neznámého zla. Čím déle Predátor trval, tím se stával pro mě ve své hlavní zápletce boje proti predátoru neskonale monotónním a plný tradičních žánrových klišé. Čím konkrétnější podobu získával samotný predátor, tím víc v mých očích klesal celý film... Chvíli jsem sice ještě uvažoval nad 3. hvězdičkou, ale poslední minuty včetně patetického závěru to dorazily. Pak jsem si ještě vzpomněl na Proroctví Johna Frankenheimera, který natočil sci-fi horor o boji proti monstru v divočně již 8 let dřív a navzdory zdejšímu rozkolu v hodnocení mi přinesl zajímavější zážitek. I když je tady rozhodně znát, že i McTiernan svému řemeslu rozuměl. [50%] ()

Claw

Nejlepší Arnoldův film, jeden z nejlepších mixů akčního nářezu s hororem. Filmu se nedá vytknout snad vůbec nic. Originální nápad souboje skvěle vycvičené speciální vojenské jednotky s mimozemšťanem v prostředí jako je zrovna prales. Perfektní podání jednotlivých postav a jejich charakterů, skvěle vybraní ranaři tehdejší doby, úžasná atmosféra, kultovní úžasná hudba, brutalita, napětí, úžasné triky, které dodnes vůbec nezestárly. Film není ušit pro Arnolda, jako spousta jeho dalších, ale Arnold je zde jako rovnocenný partner členů jednotky a je ve stejném průseru, jako oni. Geniálně propracovaná postava mimozemského lovce. Prostě naprostý kult, úžasná podívaná pro milovníky hororů a akčních filmů, která nikdy nezestárne. TOP 20 mých osobních nejoblíbenějších filmů všech dob. /100% + FILM ROKU/ ()

Nový Predátor našel staronového režiséra

Nový Predátor našel staronového režiséra