Predátor: Evoluce

• Austrálie

• Nový Zéland

Akční / Sci-Fi / Dobrodružný / Horor / Thriller

USA, 2018, 108 min

Tak opožděnější komentář ale přece :) V 87 si Shane Black asi splnil svůj sen, když si zahrál s Arnieho testosteronovýma hodavama v perfektním survival filmu. Teď si splnil asi svůj druhý sen, škoda, že to nepřišlo o dost dříve, mohl to být hit. Teď je to jen béčková, nahláškovaná krvavá lázeň. Bavil jsem se. [Kino Atlas CSFD předpremiéra](13.9.2018)

Terminátor šel do kopru v roce 2015, říkají že Alien se vydal do věčných lovišť loni a letos to vypadá že Predátora odbouchli Foxové navěky taky (a to vlastně i Smrtonosná past hledá marně cestu kudy kam). Dříve jsem byl za každé pokračování slavné série vděčný a těšil se na opětovné shledání. Ale když si vezmu posledních minimálně 20 let, tak kromě Promethea žádný vyložený hit nevidím. A v roce 2018 je situace o to vážnější, že i veskrze průměrnější Antalovi Predátoři vypadají najednou jako parádní díl. Dvojka je definivně pomalu mlník žánru detektivního sci-fi a o nedosažitelnosti prvního dílu, který může být oprávněně považován za jeden z nejlepších filmů všech dob se nemá cenu ani bavit. Do Shane Blacka jsem vkládal nemalé naděje a myslím že film nemusel zase až tolik pokazit (zkurvit). Velkou slabinou jsem herci. Potažmo hlavní hrdina. Boyd Holbrook nesahá ani po kotníky Gloverovi nebo Arnoldovi. Copak nešlo přemluvit třeba takového Stathama? Dostali bychom hodně suché anglické hlášky a akčního hrdinu jako víno. Boyd je hrozně podprůměrná volba a to je podle mě hodně veliký problém v této sérii. Po prakticky všech hercích co zde hrají časem neštěkne ani pes. Jasně postavy ukázkově hláškují, to mě zase až tolik nevadí, ale vytratilo se zcela napětí. Někdo si řekl že jej v roce 2018 mladí diváci asi nepotřebují a raději budou koukat na nepřehlednou a rychle sestříhanou akci. Jenže do kina příjdou právě ti fotříci, kteří milují původní značku a jsou zvědavi co nového je Predátorů doma. Co dostanou? Nelogický příběh, otravné postavy, kterým jen těžko můžou fandit, nulovou dávku napětí a notně zrychlený přeplácaný děj. Kdepak, tohle je nejslabší díl série. Raději nechme Predátora spát. Stejně nikdy znovu nedostaneme parádní Jedničku z roku 1987 ani hodně slušnou a zajímavou Dvojku z roku 1990. Ani ať vás nenapadně křížení s Aliení sérií, to tady taky už dvakrát bylo a podruhé z toho byla úplná šílenost, který ani já jako obrovský fanda Lovců z vesmíru raději nevlastním. Maximálně 70% a to hlavně z úcty ke klasice.(20.9.2018)

Po týždni cinematiku to pôsobilo ako balzam na dušu :) Shane Black si zohnal stroj času a priniesol drsnú spielbergovku ako z 80. rokov. Až to pôsobí nepatrične. Všetko, čo sa napísalo je pravda. Je to ultrablbé, vôbec to nie je napínavé a posledný akt sucks (a epilóg to už úplne zabil.) Ale mňa to neskutočne bavilo. Šialené tempo, Silvestriho motívy, cool momenty kopa hlášok,partička magorov mi prišla sympatická a Predátor to reže ostošesť. Otázkou je, či sa séria mala uberať týmto smerom. Asi nie. Ale vážne s niekto myslí, že dredatého mimozemského lovca trofejí sa v tejto dobe bude niekto báť? Za mňa je posun k akčnej komédii správny smer. Akurát Black nepekne zišiel z cesty. Keby sa to nevolalo Predátor a behalo tam nejaké iné monštrum, tak som možno aj nadšený. 7/10(17.9.2018)

Špatný, Shane, špatný. Udělat z Predátora ukecaný buddy movie si fakt neměl. K téhle látce tenhle (tvůj) styl prostě nepasuje. Uznávám, že je zde spousta různých nápadů, bohužel minimálně polovina z nich není dobrá nebo dobře zrealizovaná (predátoropsi). Rozšíření predátoří mytologie není v principu špatné, ale v některých ohledech nedává moc smysl. Některé postavy jsou hodně nedopečené (Thomas Jane je velmi dobrá castingová volba, ale jeho využití je celkově velice mizerné), jiné rovnou úplně zbytečné. Je opravdu hodně znát, že se film pravděpodobně mnohokrát přestříhával, i akční scény jsou občas (vinou střihu) poněkud zmatené, nepřehledné, někdy naneštěstí i dost pitomě vymyšlené (viz finále). Ano, je to pěkně krvavé a brutální, sem tam i správně cool, ale tajemný, děsivý a ani výrazněji napínavý není Blackův počin (na rozdíl od svých tří předchůdců) prakticky vůbec. A to je, alespoň pro mě, hlavní kámen úrazu. Je to celkem zábavné nablblé akční sci-fi béčko, ale rozhodně to není dobrý (natož silně nadprůměrný) filmový Predátor. Nejhorší díl série (AvP shity do ní kategoricky odmítám počítat). 50 %(21.9.2018)

• PetrPan

"Asperger Hamburger" Ano, proměnit se tato "hláška" ve skutečnost, možná bych byl ve svém hodnocení smířlivější. Bohužel Shane Black vykastroval jednu z největších legend žánru a poslal Predátora na nejhlubší dno hollywoodské žumpy nového tisíciletí. Jacob Tremblay jako "McKenna Asperger nadčlověk" mi opět potvrdil svou příslušnost k hereckému odpadu, u nějž si nedokážu vysvětlit jeho stoupající popularitu. Tupě zasmušilý kukuč k předstírání Aspergerova syndromu opravdu nestačí. Prostoduché znásilnění populární formy autismu však není jediným problémem téhle hovadiny. Místo akčního a napínavého spektáklu jsem dostal křečovitou komedii s frky se základky, věčně rozvaleným a hláškujícím černochem aka "gangsta cool negr, vole", dalšími klišovitými postavami špatně vystřiženými z osmdesátkových originálů a spoustu a spoustu dalších sraček.... a nic jiného. Odpad zcela bez zaváhání.(13.9.2018)

• - Oblek predátora vážil 22 kg. (TheSlezy)

• - Když se Casey (Olivia Munn) poprvé ocitne v tajné laboratoři, je ve výloze vidět kromě masky také kopí z ocasu vetřelce z filmu Vetřelec vs. Predátor (2004). (NiWi)

• - Predátor, který se objevil na jednom z plakátů, je ve skutečnosti ten samý, který byl přivázaný ke sloupu z filmu Predátoři (2010). Lze to poznat z poškození na jeho masce. (NiWi)