Predátor: Evoluce

• Kanada

Akční / Sci-Fi / Dobrodružný / Horor / Thriller

USA, 2018, 108 min

• Malarkey

Tyvole, koho by napadlo, že tohle bude tak radikální průser? Přitom Shane Black coby režisér? Vždyť to je absolutní výhra. Co se tedy zesralo? Snad asi to, že si tu Shane z Predátora udělal tak trošku prdel. Predátor je drsňačina. Je to jako kdybyste partu těch nejdrsnějších vojáků vhodili do vietnamské džungle a chtěli po nich, aby si proklestili cestu těmi nejhoršími sračkami. Oni totiž půjdou a tu cestu si proklestí. Stejně tak, jako když Arnold kropil kulometem do džungle a nevěděl, co se kolem něj děje. Ta podstata ale byla jasná. Ne nahnat strach k absurdnosti, ale nahnat strach k realističnosti a k tomu přidat kopu vostrejch hlášek, které budou legendární ještě po třetí pokolení. Jenže tady? Tady hlavním tématem Predátorů je autistické dítě a celé se to ještě k tomu točí kolem kopy pošuků, kteří se vůbec neberou vážně a dělají z filmu strašnou parodii. Chápu, že tak to bylo myšleno, ale musím říct, že to mi k Predátorovi prostě vůbec nesedí. Já původního Predátora neznat, tak asi spokojenej víceméně jsem. Třeba Keegen-Michael Key je komik povedenej...patří ale komik do Predátora? Podle mě kurva ne. Pardon, že jsem sprostej, ale tenhle film si vytříbenější komentář nezaslouží.(7.5.2019)

Me to mile prekvapilo a tech 110 minut jsem se skvele bavil. Film si na nic nehraje, proste brutalni akcni becko, kde jde jen o to, aby si vojaci dali do drzky s predatorama a chciplo u toho co nejvic lidi a to se dari na vybornou. Jasne, Shane Black ma na vic, naky zapamatovani hodny hlasky nebo vylozene kulervouci akcni sceny tu nejsou, takze v tomhle ohledu to je skutecne zklamani, ale jinak pohodicka. Triky misty sice trochu haprujou a jsou nekdy az moc digitalni, ale vse to schovaj hektolitry krve. Bal jsem se hlavni sestavy "hrdinu", co si budem povidat, nejsou to zadny namakany borci, ale Black to sikovne obesel a udelal z nich particku magoru, kterou si clovek proste musi oblibit, v cele s uzasnym Janem. Takze nevidim duvod brblat a nedat 4*.(6.5.2019)

Dobrý. Čekal jsem nejhorší, bavil jsem se slušně. Nebýt pár retardovaných scénáristických perliček a toho, jak mě obecně štve, že Hollywood v 21. století nedokáže nebo nechce (nebo obojí) vyprodukovat seriózní a temné pokračování osmdesátkových klasik, byl bych i dost spokojenej. Je na tom místy vidět, že se přetáčelo, a střih působí nezvládnutě, ale Black je naštěstí dostatečně zajímavej filmař, aby stylistické neduhy schoval pod dravé tempo a přesné vyprávění (a v první polovině i pod slušnou řádku zábavných hlášek). Škoda dementního závěru a snahy dělat z přímočarého survival dobrodružství tak komplexní a rodinnou! podívanou. Jako krvavé nahláškované béčko je to totiž super, když se to tedy do téhle polohy dostane... 60%(13.9.2018)

• Gilmour93

Máš v hlavě vymeteno! Máš v hlavě vymeteno! A ty dobře víš, milý Shane, proč to slyšíš dvakrát.. Marně hledám nějaká pozitiva. Snad jen, že zpětně ocením i Hopkinsovu dvojku a že Boyd Holbrook, samozřejmě v lepším filmu, by mohl být nový Steve McQueen. Možná.. Zvolený „fresh“ koncept komediálních buddy hlášek a sci-fi ala Marvel/DC Comics (pravda, v erkovém obalu) snad ani nemohl dopadnout jinak a Blackovi, tvrdícímu, že Predátorovi vrátí důstojnost, bych doporučil udržet tu svou a zopakovat po samurajském stylu to, co vesmírný lovec udělal s jeho střevy v osmdesátém sedmém. Trapný, retardovaně sestřihaný výsměch kultovní značce. Budu dělat, že se tyhle necelé dvě hodinky v mém životě nestaly..(20.9.2018)

• -bad-mad-wolf-

Nechybělo moc, aby z toho byla nadupaná predátoří komedie, stejně jako nechybělo moc, aby vznikl cool a nadupanej predátoří akčňák. Výslednej produkt nakonec kráčí tak nějak oběma směry a jelikož nenašel zdravej kompromis, zákonitě se mu rozjížděj nožičky. Strašná spousta věcí je tu absolutně WTF a není to zábavný WTF - je to prostě divný WTF, u kterýho se budete drbat na palici. U některých z nich je bohužel vidět, že doplatily na zjevný prokrácení materiálu ("ochočenej" predátoropes je krom dvou bezvýznamných akčních vložek ve filmu úplně zbytečně; poskládání ústřední party hrdinů vypadalo na papíru super, ale ve filmu je ztvárněný snad tou nejhorší možnou a dost zkratkovitou cestou; kluk s aspergerem se na plátně objeví vždy jen proto, aby bleskurychle rozlouskl mimozemskou technologii). Scénář byl zjevně našlapanej šílenou hromadou nápadů (dobrých i méně dobrých), z nichž lecos muselo z kola ven. Pozitivem budiž aspoň fakt, že film nenudí. Největším kladem je jinak asi milá nekompromisnost (film se drží v duchu série a je hodně brutální) a ne úplně špatný rozvinutí predátoří mytologie.(31.12.2018)

• - Ve filmu se objeví „Hopkinsova univerzita“. Což je odkaz na režiséra Predátora II (1990) Stephena Hopkinse. (Guilemot)

• - Režisér Shane Black napsal postavu Baxleyho (Thomas Jane) s tourettovým syndromem proto, protože právě Black jím určitou formou sám trpí. (NiWi)

• - Na začátku filmu, když se zřítí loď, ztratí predátor svoji helmu. I tak ale dokáže laserem zaměřovat cíle. Což není možné, jak je ukázáno v předchozích filmech – laserový zaměřovač je umístěn v helmě. (Guilemot)