Predátor: Evoluce

• Austrálie

• Nový Zéland

Akční / Sci-Fi / Dobrodružný / Horor / Thriller

USA, 2018, 108 min

Pokud nebudeme počítat Predaliena, tak se Predátoři po celé věky nevyvíjeli. Autoři nového snímku přišli s myšlenkou, že by se mohli sami vylepšovat. Fajn, proč ne. A tak se na Zemi dostává Predátor, který má v patách stopaře - již vylepšeného kolegu - a jeho psy. Čekal-li divák mrazivou vybíjenou, pak musel být zklamán. Komedii, kde šaškují nejen vojenští magoři, ale i Predátoři, asi chtěl málokdo. Tedy kromě filmového štábu. Mizerný střih akčních scén, nepostřehnutelné 3D, nepochopitelně televizní kamera a odporně digitální krev. Obecně triková stránka působila hodně lacině. Byť dojde i na střeva ven, bát se není čeho. Diváci se smáli i tam, kde by neměli.... Pokud si znovu pustíte film z roku 1987, uvědomíte si, s jak málem lze vytvořit napínavou podívanou - hudba, neprostupná džungle a zoufalý boj o život. Film nezachrání ani odkazy na předchozí snímky s Predátory a Vetřelci, ba co více, Vetřelce bych nakonec jako hostující bestii uvítal ze všeho nejvíc. Šťastná nebyla ani výměna rolí, kdy místo aby Predátor lidi lovil, snaží se oni ulovit jeho. Na druhou stranu film má docela spád a odpadový rozhodně není. Daleko mizernějších jsou spousty jiných. Tady spíš funguje fanouškovské očekávání, které nebylo naplněno.(16.9.2018)

• Allien.9

Čekala jsem ledaccos, ale bandu retardů, vesmírného psa s lobotomií a Predátora, který ve svém filmu pouze hostuje fakt ne. Pokud se někdo z diváků před filmem sjel, zkouřil nebo si alespoň přihnul, pak možná získal odpověď na otázku filmu, Predátorů a vůbec, já však to "štěstí" neměla. "Evoluce" je čistokrevný mix druhého "Predátora" (emzák lovící v zalidněné oblasti), druhého "Dne nezávislosti" (nestřílejte, jdeme vám pomoct!), "Mercury" (dítě rozlouskávající super-kód) a tuny dalších transžánrových hovadin, které dávají dohromady přímo ukázkový filmový shit. Ať se snažím, jak se snažím, pozitiva nenacházím. BUĎ krvavý lov, NEBO absurdní (sebe)parodie, ale NE OBOJÍ, kristepane... 1,5* a Millerův střih na přesdržku. Rozepsala bych se víc, ale bylo by to dlouhé a mám jen jedny nervy.(12.9.2018)

Humor si tu například sice pořád udržuje rakovino­tvornou frekvenci průměrný marvelovky, zároveň je to ale necenzurovanej a často záměrně přemrštěnej humor Shanea Blacka, kterej má o dost ostřejší hrany a tudíž i postrádá fýling korpo­rátního dotazníku nejoblí­benějších fórků vaší mámy, i když ta v komediálních eskapádách novýho Predátora hraje dost klíčovou roli taky. víc »(13.9.2018)

Po týždni cinematiku to pôsobilo ako balzam na dušu :) Shane Black si zohnal stroj času a priniesol drsnú spielbergovku ako z 80. rokov. Až to pôsobí nepatrične. Všetko, čo sa napísalo je pravda. Je to ultrablbé, vôbec to nie je napínavé a posledný akt sucks (a epilóg to už úplne zabil.) Ale mňa to neskutočne bavilo. Šialené tempo, Silvestriho motívy, cool momenty kopa hlášok,partička magorov mi prišla sympatická a Predátor to reže ostošesť. Otázkou je, či sa séria mala uberať týmto smerom. Asi nie. Ale vážne s niekto myslí, že dredatého mimozemského lovca trofejí sa v tejto dobe bude niekto báť? Za mňa je posun k akčnej komédii správny smer. Akurát Black nepekne zišiel z cesty. Keby sa to nevolalo Predátor a behalo tam nejaké iné monštrum, tak som možno aj nadšený. 7/10(17.9.2018)

• Psema

Scenárista a režisér Shane Black se vrátil k sérii o vesmírném lovci a v kinech opět teče pořádný kotel krve. Bohužel je to ale jediné pozitivum, které lze na novém Predátorovi najít, neboť film zpětně dělá mistrovské dílo i z Antalových Predátorů, kteří alespoň působili jako ušlechtilá pocta originálu. Black se sice k Arnieho krvavé fašírce vrací skrze ústřední hudební motiv a značně pokleslou béčkovou atmosféru. Zápletka o spadlém predátorovi, kterého nahání větší predátor, přičemž se do všeho zamotá autistický chlapec a jeho táta voják s bandou totálních psychopatů, má nakročeno k titulu nejstupidnější zápletky roku a Black během filmu prokazatelně kašle na logiku a jakoukoli smysluplnou dějovou výstavbu. A nenechte se vysmát. Původní Predátor neměl vůbec špatný příběh. Novinka je oproti němu blackovsky cynická, má cool děcko, odehrává se o svátku (tentokrát Halloween) a dojde na oplzlý humor. Jenže dějově je to tragédie, která v závěru ani pořádně nevygraduje a je poznat, že se film několikrát přetáčel, když se řada motivů ani neuzavře. A závěr je už na hraně absurdní parodie se žhavou kandidaturou na Zlatou malinu. Mrzí mě to, těšil jsem se strašně moc.(13.9.2018)

• - Conor McGregor, ktorý je najväčšou hviezdou MMA, dostal ponuku hrať v tomto filme. Odmietol ju kvôli tomu, že mu bol ponúknutý príliš nízky honorár a kvôli tomu, že by musel so štábom stráviť dlhé týždne, počas ktorých by nemohol dostatočne trénovať. (Marceloo)

• - Do hlavní role původně Shane Black zvažoval Benicia Del Tora, ten ale kvůli nabitému programu odmítl, a tak ho nahradil Boyd Holbrook. (Butcher of Blaviken)

• - Arnold Schwarzenegger prezradil, že dostal ponuku, prečítal si scenár a rola, ktorú v deji mal, sa mu neľúbila. Pokiaľ by scenár prepísali, alebo jeho rolu zvýraznili, bol by ochotný zmeniť názor. Arnoldov nezáujem potvrdil aj scenárista a režisér Shane Black, ktorý má tiež pocit, že sa Schwarzeneggerovi nepáčilo, že by toho nemal moc na práci, že by jeho rola nebola zásadná. (Zdroj: fandimefilmu.cz) (Paldiny)