Predátor: Evoluce

• Austrálie

• Kanada

Akční / Sci-Fi / Dobrodružný / Horor / Thriller

USA, 2018, 108 min

Ještě že jsem nedal na některé zdejší uživatele, kteří film neskutečně hejtili, protože díky nim jsem uvažoval dokonce o tom, že do kina na nového Predátora nepůjdu, když to podle nich je tak špatné. Asi jsou zdegenerovaní superhrdinskými filmy, ve kterých musí být všechno totálně vyhajpované, s přemírou výbuchů, nabubřelými svaly hrdinů a digitálních efektů, aby si u toho mohli honit kaštany bo co, jinak si to nedovedu vysvětlit. Naštěstí jsem na jejich rady nedal a vůbec jsem nelitoval, ba naopak. Byla to naprostá bomba. Nevím co ostatním tolik vadilo, ale já jsem neshledal nic, co by bylo uděláno špatně. Už od začátku se mi vše líbilo. Skvělá partička, kde nikdo neztrácí a každý má své místo a je sympatický. Humor má skvělý nádech, takový typický k lidem, kteří tak mezi sebou opravdu ve skutečnosti mluví. To se mi na tom hodně líbilo, že to je přirozený, né jako v jiných filmech, kde to působí celkem uměle. Příběh má vše co mít má, v mnoha ohledech je chytrý a pamatuje se zde i na pozdější situace, které třeba někdo nepostřehne. Když někdo nedává při sledování pozor, tak může nabýt dojmu, že je zde špatný střih, či že film nedává smysl, ale všechno smysl dává, protože se tu na žádnou věc nezapomíná, jen je to chytře zakomponováno do děje. Jsem hrdý na to, že můžu dát plný počet, protože tenhle film ve mě vyvolal spoustu emocí, které od dokonalého filmu očekávám. Škoda, že film utíká strašně rychle. Když si film užíváte, tak si nevšimnete a je konec. :D Byl bych rád za pokračování, klidně i od Blacka, jenže kvůli hnidopichům se toho třeba nedočkám, ale já budu rád za každé další pokračování z tohoto universa.(16.9.2018)

Líbí se mi, že si to Shane Black napsal a natočil po svém a nepotřeboval pouze otrocky odkazovat na originál, jako naposledy Predátoři. Prostě udělal pro něj typickou komedii plnou slovních přestřelek a nečekaných situací (v nichž opět hraje důležitou roli i dítě v ohrožení, zdaleka ne však bezbranné), a ačkoliv mu šlo hlavně o zábavu, napětí se na skok také dostaví. I když mám několik výhrad, hlavně k úplnému začátku a úplnému konci, jsem pořád velmi spokojený. Potěšili mě i neznámí, ale sympatičtí herci (Black scenárista jim hodně pomohl, aby divákovi přírostli k srdci, a jejich odchody jsou tedy vážně působivé), a rád chválím také Henryho Jackmana, který si se Silvestriho hudbou pohrál mnohem originálněji než naposledy John Debney.(13.9.2018)

Neviem, neviem, či som chcel, aby bol nový Predátor, poňatý zrovna takýmto, odľahčeným, neosobným spôsobom. Veškerá “vážnosť” sa vytratila, divák sa viac zasmeje, než bude ohúrený príbehom, až prepadá dojmom, že si z neho niekto celkom slušne vystrelil. Celá táto maškaráda, mi vďaka nádychu, prišla akási “priblblá”, a i keď musím úprimne priznať, že som sa miestami viac než solídne bavil, toto nie je Predátor, akého som chcel po rokoch vidieť. Každopádne, silné 3 sú fér a plne zaslúžené.(10.10.2018)

Moje krevní skupina. Celkem lituju lidí co od toho čekali to co píšou. Nový Predátor svěžím způsobem nabourává očekávání konvenčních... lidí. Black servíruje ujetou týmovku, kde za nejdrsnějšího badass ubermasterkillera je děcko s Aspergerovým syndromem. Herecky skvěle obsazený tým v čele s McQueenovským drsňákem Holbrookem má skvělou dynamiku. Nejlepší scény nejsou ty akční, ale dialogové o jednorožci že staniolu. Smrti jsou cool (Tomas Jane vládne) a jediný problém je v tom, že to tvůrci občas přepálí a příběh nemá tak úplně logiku a dělá si z žánru až moc velkou srandu. Konec je nalepený vyloženě na sílu. Zábavnost je ale na plný počet. Kdyby se Forrest Gump podíval na zadní stranu, věděl by co ochutná.(13.9.2018)

"Proč mu říkáte Predátor?" - "Podle všeho svou kořist stopuje, využívá jejích slabin. Vypadá to, že si to užívá. Je to pro něj hra." - "To není predátor, ale lovec. Predátor loví pro přežití." - "Prostě jsme hlasovali a Predátor zní líp!" Má to různorodé charaktery. Je to akční a vtipné. "Pí*a." - "Řekls, že jsem pí*a?" - "Řekl jsem, že jsi číča." Neschází původní soundtrack. Je to napsané tak, že nevíte kam to směřuje... A ani se to nedá odhadnout. Efekty standardní moderna, ale nebojte se - digibordel to není. Já nemám důvod hanit tento film, protože se mi moc líbil. "Co to je?" - "To je můj nový oblek... A je v mojí velikosti." Nechápu to malé hodnocení, takže dávám plný počet. Blackovi tleskám za originální scénář a parádní zpracování. - 100%.(14.10.2018)

• - Při scéně v laboratoři, když vědci rozebírají, kdy Predátoři navštívili naši Zemi, má dr. Brackett (Olivia Munn) v ruce tablet s obrázky Predátorů z předchozích dvou filmů. U prvního je rok 1987 správně, u druhého je však rok 1990 chybně. Děj filmu je zařazen do Los Angeles roku 1997 (v roce 1990 film vstoupil do kin). (Guilemot)

• - Když FBI prohledává pokoj Roryho McKenny (Jacob Tremblay), vidíme na jednom z monitorů rozehranou slavnou hru „Don't Starce“. (Darth Revan)

• - Oblek predátora vážil 22 kg. (TheSlezy)