Reklama

Reklama

Před více než třiceti lety jsme se s nimi střetli poprvé. A byl to pořádný nářez. Teď se Predátoři, jedni z největších lovců celého vesmíru, opět vrací na naši planetu. Jsou však mnohem silnější a chytřejší než kdykoliv předtím. Lov a zabíjení jsou pro ně stále největší zábavou. Predátoři se geneticky zdokonalili pomocí DNA jiných vesmírných bytostí. Když jeden kluk nešťastnou náhodou zapříčiní jejich návrat na Zemi, vůbec není jisté, kdo před nimi ochrání lidstvo tentokrát. Najde se někdo, kdo nebude jen lovná zvěř, ale dokáže se jim postavit jako rovnocenný soupeř? Poslední šancí lidstva na záchranu před vesmírnými nimrody se stává už jen malá parta bývalých a naprosto šílených vojáků a jedna mladá evoluční bioložka. Jen ti mají aspoň malou šanci zabránit vyhubení našeho živočišného druhu. (CinemArt)

(více)

Videa (15)

Trailer 1

Recenze (1 059)

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Není to tak zlé jak praví hodnocení a recenze, ale od jednoho z nejočekávanějších filmů roku a od chlapa, který nám napsal scénař k Poslednímu Skautu poměrně zabolí nevyužitý potenciál. Jako akční béčko film funguje spolehlivě. Akce je poměrně dost, krví se nešetří hlavně v závěru to jsou celkem slušná jatka a postavy jsou celkem fajn. Převahuje trojkombo sympaťák Boyd Holbrook, překrásná Olivia Munn a vtipný Keegan-Michael Key, který má konečně roli ušitou na míru i poměrně dost prostoru. Zamrzí, že atmosféra se téměř nekoná, napětí taktéž chybí a nenašel jsem zde žádný Wow efekt či scénu, kvůli které bych chtěl vidět film znova. Že příběh je nezajímavý a naivní kritizovat nebudu, protože starý Predátor také nemá sofistikovaný scénář, že ano. Podle mě filmu dost uškodilo, že místo džungle se odehrává ve městě. Účel zabavit film tedy splnil, ale nic víc si z něj divák tentokrát bohužel neodnese.65% ()

POMO 

všechny recenze uživatele

Shane Black upgraduje všechno představitelné, odsýpá mu to a v Dolby Atmosu obzvláště naplňuje úspěšně potřeby akčního bijáku (hodně ho zvedá našlapané finále). Co mu ale nefunguje jsou postavy, kterých je přehršel, ale žádná sympatická nebo zajímavá (kluk Jacoba Tremblaya měl “spielbergovský” potenciál, ale zůstalo pouze u něj). A taky větší snaha o humor a coolovost (které nefungují), než o atmosféru a napětí, pro které milujeme jedničku a nevadí nám dvojka. Tohle je takovej našlapanější a nápaditější, ale ne o moc chytřejší Predator vs. Predator od Paula W.S. Andersona. ()

Reklama

*CARNIFEX* 

všechny recenze uživatele

Neviem, neviem, či som chcel, aby bol nový Predátor, poňatý zrovna takýmto, odľahčeným, neosobným spôsobom. Veškerá “vážnosť” sa vytratila, divák sa viac zasmeje, než bude ohúrený príbehom, až prepadá dojmom, že si z neho niekto celkom slušne vystrelil. Celá táto maškaráda, mi vďaka nádychu, prišla akási “priblblá”, a i keď musím úprimne priznať, že som sa miestami viac než solídne bavil, toto nie je Predátor, akého som chcel po rokoch vidieť. Každopádne, silné 3 sú fér a plne zaslúžené. ()

gogo76 

všechny recenze uživatele

Ou, ou, ou...Dosť prúser, keď to porovnávam s mojím očakávaním ešte tesne po vzniku filmu. Trailer bol už mierne sklamanie, ale hovorím si, že snáď to nebude tak zlé. Ale je...Celý film som chcel nejakým spôsobom natiahnuť svoje ruky cez tv a zadusiť tú skvelú vedkyňu -bioložku...Tak debilnú postavu som dlho nevidel. Mladá, krásna, múdra jak internet, dokáže skvele behať, strielať so všemožných zbraní...vrchol je jej beh za predátorom po tom , čo všetkých rozsekal v laboratóriu... Všetky ostatné ženy na celej zemguli by sa posrali strachom, ale ONA si to s ním ide vybaviť! Keby náš úbohý svet mal tri také bioložky, tak do roka býva polovica ľudstva na Marse. Hlavná postava a v podstate i všetky ostatné sú absolútne nezaujímavé, nudné a sypú prevažne trápne hlášky. Arnold Schwarzenegger je popri nich oscarový herec. On i jeho parta mali charizmu, jednoducho správni chlapi. Tu je len banda debilov. "Zožeňte helikoptéru a zbrane" , "Jasne šéfe...!" Škoda slov. To, že Arnold odmietol malú rolu v tejto sračke je to jediné pozitívne, čo s týmto filmom súvisí. 40%. ()

CrypzzXD 

všechny recenze uživatele

Nejsem velkým fandou původního snímku. Ta základní premisa strachu z neznámého mě nikdy nezaujala, takže zklamané reakce, které tvůrcům vyčítaly nepochopení Predátora a tvrdily, že Shane Black natočil pouhé akční béčko, mě vlastně potěšily a svitla mi naděje, že se budu v kině zase bavit. Zároveň jsem doufal, že Black bude scénáristická jistota, která nabídne skvěle napsané postavy a brilantní humor. Hlášky a absurdní situace se povedly na výbornou, avšak postavy takovou péči zdaleka nedostaly. Největším kamenem úraze je ale snaha o rozšíření predátorské mytologie, které v určitých momentech působí hodně nuceně a na konci se jeví naprosto směšně a hloupě. Ta zápletka je vlastně úplně vymaštěná a v kombinaci se závěrem mi připomněla druhý Den nezávislosti. Jsem jediný, komu to přišlo skoro stejný? Na konci jsem si dokonce vzpomněl i na nezvládnutou druhou půlku nové Fantastické čtyřky. A to není nikdy dobrá vizitka. A proč se akční scény odehrávají v noci?! Vždyť si na jejich nepřehlednost stěžují snad všichni filmoví fanoušci už asi deset let… Působilo to na mě prostě jako nesourodná směsice nijak souvisejících scén z jiných filmů, které zůstaly na podlahách střižen a tvůrci Predátora je jen sesbírali a slepili do sto minutového béčka, které nemá šanci držet pohromadě. Balancování na letící vesmírné lodi a lobotomie vesmírného psa je už na hraně debility a ta rodinná podzápletka byla už jen srandovní třešničkou na dortu… Achjo… Ale ta otevřená vrátka pro pokračování à la Den nezávislosti: Nový útok bolí asi nejvíc. Koneckonců musím ale uznat, že mi to docela rychle uteko, což je milé plus. Takže v hodnocení vykouzlím 4/10. Ale s odřenýma ušima. (Predator series: Predator 6/10 Predator 2 dosud neviděno a nechystám se Predators 6/10) ()

Galerie (50)

Zajímavosti (39)

  • Predátor, který se objevil na jednom z plakátů, je ve skutečnosti ten samý, který byl přivázaný ke sloupu z filmu Predátoři (2010). Lze to poznat z poškození na jeho masce. (NiWi)
  • Natáčení probíhalo od 20. února do 1. června 2017 v oblasti Vancouveru v Kanadě. (Struhy)
  • Oblek predátora vážil 22 kg. (TheSlezy)

Související novinky

Režisér Ulice Cloverfield chystá Predátora

Režisér Ulice Cloverfield chystá Predátora

21.11.2020

Režisér Dan Trachtenberg (Ulice Cloverfield 10) je nejnovějším tvůrce, který slavného Predátora vyšle na další lov. Studio 20th Century oznámilo pátý film v populární akční sérii, jenž by měl opět… (více)

Sony chystá remake Schůzky naslepo

Sony chystá remake Schůzky naslepo

02.08.2018

Málokdo by si dnes tipnul, že prvním filmem Bruce Willise (Poslední skaut, Smrtonosná past), byla kdysi romantická komedie Schůzka naslepo. V ní si zahrál úředníka a věčného smolaře, kterému se… (více)

PF 2018

PF 2018

24.12.2017

Začíná se nám finalizovat žebříček TOP 10 nejlepších celovečerních filmů, uvedených v české a slovenské distribuci v roce 2017: 1. Thor: Ragnarok, 2. Wind River, 3. Logan, 4. Paddington 2, 5. Dunkirk… (více)

Kdy budou další díly Avatara a Deadpoola?

Kdy budou další díly Avatara a Deadpoola?

23.04.2017

Studio 20th Century Fox asi moc neuznává víkendy, protože v sobotu oznámilo data premiér osmi nových filmů. Rovnou půlku přitom zabírají pokračování Avatara, jichž se dočkáme 18. prosince 2020, 17.… (více)

Reklama

Reklama