Predátor: Evoluce

• Austrálie

• Kanada

Akční / Sci-Fi / Dobrodružný / Horor / Thriller

USA, 2018, 108 min

Zábavný akčňák, který rozhodně neurazí a nabízí hodně detailních záběrů a zábavných chvilek s druhým nejoblíbenějším sci-fi monstrem. Ale nenechme se zmást - ten plíživý horor prvních Predátorů je pryč. Možná i proto poslední dobou vidíme různé zmutované a "vylepšené" verze predátorů (i když uznávám, že ta "evil" verze z Predátorů s Adrienem Brodym je efektní). Shane Black má unikátní smysl pro humor a na filmu je to vidět - a ano, je to vidět i tady. To ale není největší problém filmu. To jsou očividné přetáčky. Film kvůli tomu chvílemi dost ztrácí tempo a je moc překombinovaný, aby dotočené scény do filmu sedly. A občas děj nedává moc smysl - třeba chování prvního predátora, kterého ve filmu vidíme. Zkrátka žádná velká prohra, dovedu si představit pokračování, ale tady to není nic, nad čím by se tleskalo.(14.9.2018)

Sedím doma a hodnotím. A pořád čekám, kam doletí a kdy vlastně ty predátoří rakety vybuchnou, protože tu scénu jak kdyby nějaký jiný predátor ve střižně rozsekal na nudličky. A nejen tu. Prostě béčko jak vyšitý, který ve spoustě věcí nedává smysl, jen dokola fuckuje a zbarvuje plátno dočervena krví ..(12.9.2018)

Tak jo, dámy a pánové, máme tady dva tábory. Jeden tábor je nadšenej, jaká je to ftipná akční krvavá jízda kde se hustě hláškuje, pyčo a je tam voobrovskej Predátor a predo-psi a krev vole a výbuchy a je to prostě masakr vole kámo, kapíruješ? Mno a druhej tábor odkud slyšíme jaká to je píčovina, kokotina, zprznění klasiky a celkově film, kterej se může líbit maximálně dětem a dementům po lobotomii. Do kterýho tábora patřím já? Sprááávně, uhodli jste - Ani do jednoho, kurva páč jááá jsem jedna jediná a ty žabomyší války táborů A a B jsou mi kolosálně u píči. Takže jednoduše - Pokud čekáte něco, co Vám dá zavzpomínat na jedničku, budete nasraný až na půdu a pokud čekáte něco, co je prostě výplach vole, pyčo, tak budete spokojený. Já věděla, že když v hlavní roli je Boyd Holbrook, dětskej autista a komik Keegan, tak to rozhodně nebude mít nic společnýho s jedničkou a tak jsem jen doufala, že to bude lepší než Predátoři nebo AvP2. A to se stalo. Novej Predátor nesahá jedničce ani po paty, ale zároveň jebe do huby Predátory i AvP2, takže jsem dostala ten nejčistší možnej průjem jakej sem dostat mohla. Nejásala jsem nadšením , nebála jsem se a ani na to nadšeně nepůjdu znova, na druhou stranu jsem s brekem neutekla z kina a ani mě to nezabilo dokoukat. Každopádně pokud do budoucna někdo chce, aby si všichni z Predátora zase sedli na prdel, tak nepomůže dát tam 3,5 vysokýho predouše na steroidech, ale obsadit do hlavní role třebas The Rocka místo HulBrůka (ve vší úctě k němu), místo hlášek jak z první třídy zkusit sarkastický zmrďárny a digikrev nahradit třeba prasečí. Nebo se na to radši vymrdejte úplně. A nebo víte co? Třeba se v tom Hollywoodu poserte, já kráva stejně na další díl půjdu.(14.9.2018)

• CrypzzXD

Nejsem velkým fandou původního snímku. Ta základní premisa strachu z neznámého mě nikdy nezaujala, takže zklamané reakce, které tvůrcům vyčítaly nepochopení Predátora a tvrdily, že Shane Black natočil pouhé akční béčko, mě vlastně potěšily a svitla mi naděje, že se budu v kině zase bavit. Zároveň jsem doufal, že Black bude scénáristická jistota, která nabídne skvěle napsané postavy a brilantní humor. Hlášky a absurdní situace se povedly na výbornou, avšak postavy takovou péči zdaleka nedostaly. Největším kamenem úraze je ale snaha o rozšíření predátorské mytologie, které v určitých momentech působí hodně nuceně a na konci se jeví naprosto směšně a hloupě. Ta zápletka je vlastně úplně vymaštěná a v kombinaci se závěrem mi připomněla druhý Den nezávislosti. Jsem jediný, komu to přišlo skoro stejný? Na konci jsem si dokonce vzpomněl i na nezvládnutou druhou půlku nové Fantastické čtyřky. A to není nikdy dobrá vizitka. A proč se akční scény odehrávají v noci?! Vždyť si na jejich nepřehlednost stěžují snad všichni filmoví fanoušci už asi deset let… Působilo to na mě prostě jako nesourodná směsice nijak souvisejících scén z jiných filmů, které zůstaly na podlahách střižen a tvůrci Predátora je jen sesbírali a slepili do sto minutového béčka, které nemá šanci držet pohromadě. Balancování na letící vesmírné lodi a lobotomie vesmírného psa je už na hraně debility a ta rodinná podzápletka byla už jen srandovní třešničkou na dortu… Achjo… Ale ta otevřená vrátka pro pokračování à la Den nezávislosti: Nový útok bolí asi nejvíc. Ale koneckonců musím uznat, že mi to docela rychle uteko, což je milé plus. Takže v hodnocení vykouzlím 4/10. Ale s odřenýma ušima.(12.9.2018)

Tak nevím co se to se mnou děje. Asi začínám stárnout a senilnět. Jasně, že by bylo strašně jednoduchý to celý zhejtit. Jasně, že atmosféra původního Predátora je nenávratně v hajzlu. Jasně, že ten příběh je totální píčovina, ale co mám dělat když mě ta akce prostě bavila. Začínám zvysoka mrdat blockbustery řešící podstatu vesmíru a to rozhodně není případ tohoto filmu. Je to prostě dementní nonstop akčňák s Predátory co uběhne rychleji než Usain Bolt závod na sto metrů. Ano uznávám humor ve stylu mrdy, prdy, šuky, jeby na mě moc nefungoval. Místy mi přišel vyloženě trapnej a je fakt, že kdyby Black s tím záchodovým cool humorem netlačil tolik na pilu, tak to mohlo bejt o dost lepší. Uznávám taky, že to šílený komando šílených žoldáků mi k srdci zrovna nepřirostlo. Mimo Holdbrooka kterej je jako hlavní hrdina v pohodě a akceptuju ho mi ti ostatní super drsný trapáci byli úplně u prdele, ale o to víc jsem si pak užil ve finále jejich likvidaci. To na co jednička potřebovala půlku filmu, tady predátor zvládne za deset minut. Takže jak s tím naložit? No vzhledem k tomu, že jsem film už nějaký čas před premiérou vytrvale hejtoval a ironicky psal, jak se na ten odpad těším, tak se z toho vyklubalo jedno z nečekaných překvapení roku. Jasně netvrdím, že si to někdy pustím znovu, ale nepůjdu zase záměrně proti filmu kterej mě vlastně nijak nepohoršil, takže to vidím tak, že to neutrální hodnocení bude tak nějak adekvátní a přiměřený a když si vzpomenu na totálně dojebanou trojku kterou vlastně tenhle film ignoruje jako by nikdy nevznikla, tak tady mě aspoň bavila ta akce. Byť někteří moji oblíbenci mě asi za to nepochválí.55%(12.9.2018)

• - Studio 20th Century Fox muselo těsně před uvedením do kin zasáhnout do hotového filmu a vystřihnout několik scén, v nichž se objevil herec Steven Wilder. Vyšlo totiž najevo, že je Wilder vedený v registru pachatelů sexuálních deliktů a o tuhle „drobnost“ se se studiem nepodělil. Ve filmu měl mít tři scény. [Zdroj: Kinobox.cz] (CrypzzXD)

• - Predátor se natáčel pod názvem Ollie. (Butcher of Blaviken)

• - Arnold Schwarzenegger prezradil, že dostal ponuku, prečítal si scenár a rola, ktorú v deji mal, sa mu neľúbila. Pokiaľ by scenár prepísali, alebo jeho rolu zvýraznili, bol by ochotný zmeniť názor. Arnoldov nezáujem potvrdil aj scenárista a režisér Shane Black, ktorý má tiež pocit, že sa Schwarzeneggerovi nepáčilo, že by toho nemal moc na práci, že by jeho rola nebola zásadná. (Zdroj: fandimefilmu.cz) (Paldiny)