Reklama

Reklama

Predátor: Evoluce

  • USA The Predator (více)
Trailer 1

Mimozemští lovci navštívili naši planetu několikrát a vždy to skončilo krvavou štvanicí. Tentokrát přilétá na naši planetu loď, která havaruje zrovna do pásma, kde operuje speciální jednotka pod vedením ostřelovače McKenny. Ten se s mimozemským lovcem, který v lodi přistál, utká a dokáže střet přežít. Z lodě pak ukradne mimozemšťanovo vybavení, které v domnění, že je zrovna tam v největším bezpečí, pošle v bedně domů svému autistickému synovi. Ten ale zařízení aktivuje a přivolá tak další Predátory. McKenna je zadržen a oblast probádána. Raněný Predátor je v držení výzkumných pracovníků. Ovšem ne na dlouho, McKennův kluk zařízení použil a navedl na naši planetu další tvory. Zajatý Predátor se probere a rozpoutá krvavé peklo. Pak odchází najít své vybavení. Lidstvo výzkumem přišlo na to, že se Predátoři geneticky vyvíjejí a zdokonalují a chtějí k tomu použít i člověka. Cílem je právě McKennův syn, který má geniální vlohy pro matematiku. Jeho otec je ale výborný voják, a tak se snaží syna chránit ve spojení s partou podivných válečných veteránů. Ovšem když už si mohli všichni myslet, že vědí, proti komu stojí, jsou vyvedeni z omylu. Predátora přiletěl zlikvidovat ještě mnohem větší a nebezpečnější predátor, kterého velmi baví lov... (TV Prima)

(více)

Videa (15)

Trailer 1

Recenze (1 046)

Cervenak 

všechny recenze uživatele

Úporný tvorivý výron obstarožného fanboya, ktorému dali na hranie kultovú tému a solídny rozpočet. Nepochybne je to napísané a natočené s nemalou chuťou, aj herci si to evidentne užívali. Na pľaci zaručene vládla dobrá nálada a veľmi by som si prial, aby sa to prenášalo aj na divákov. Na to by to však muselo byť ešte viac "za hranou". Je to šialené, ale keď už, tak to malo byť úplne nepríčetné. Vyznením sa to pohybuje na hrane paródie - mali na to dlabať, ísť do toho naplno a úplne srať na vážnejšie scény. Takto je to tak na polceste. Nepochybne zábavné, zámerne prepálené, krvavé, nahláškové, proste shaneblackovina. Ale stále akosi na reťazi. Napínavé či strašidelné to nie je ani náhodou a na konci som mal dojem, že som videl neveľmi dobre zostrihaný výcuc z 10-dielneho seriálu. ()

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Nový komiksový výplach ze stáje Marvelu, nebo možná ještě hůř - DC Comics, kde shodou okolností vystupují Predátoři. Sereš mě, Hollywoode. Proč už skoro nevznikají velké kvalitní dospělé filmy? Proč, když už studio do něčeho nalije větší peníze, musí z toho vylézt unifikovaná sterilní infantilnost? Tady je sice dost krve a fuckuje se o sto šest, mentální úroveň filmu je ale na levelu šestiletého děcka. Postavy musí debilně hláškovat, skákat z desetimetrové výšky, aniž by se jim cokoli stalo, neohroženě balancovat na jedoucím autobuse a letící vesmírné lodi (!!!). Plus roztomilej přechytralej klučina a ochočenej predátoří pes. Opravdu jsme to kurva potřebovali? Ve filmu o Predátorovi? V prvé půli občas alespoň funguje humor, ve druhé ovšem nefunguje už vůbec nic. Rozplizne se to dokonce tak, že jsou patrné i totální střihové faily, kdy neexistuje elementární návaznost dvou po sobě jdoucích scén. Jako kdyby vždy kousky filmu chyběly (u přechodu ze stodoly do vrtulníku jsem se lekl, že jsem snad na chvíli usnul). Za tohle si Shane Black zaslouží jen hejt. A třeba lidi zpětně docení Antalovy povedené Predátory. ()

Reklama

POMO 

všechny recenze uživatele

Shane Black upgraduje všechno představitelné, odsýpá mu to a v Dolby Atmosu obzvláště naplňuje úspěšně potřeby akčního bijáku (hodně ho zvedá našlapané finále). Co mu ale nefunguje jsou postavy, kterých je přehršel, ale žádná sympatická nebo zajímavá (kluk Jacoba Tremblaya měl “spielbergovský” potenciál, ale zůstalo pouze u něj). A taky větší snaha o humor a coolovost (které nefungují), než o atmosféru a napětí, pro které milujeme jedničku a nevadí nám dvojka. Tohle je takovej našlapanější a nápaditější, ale ne o moc chytřejší Predator vs. Predator od Paula W.S. Andersona. ()

Enšpígl odpad!

všechny recenze uživatele

Shane Black se zřejmě chtěl pomstít za to, že v původním Predátorovi zemře jako první, protože jinak si to u něj neumím představit. Nevybavuji, kdy jsem se naposled v kině cítil tak trapně jako při tomohle Predátorovi a příště bych šel radši na finančák než tuhle supersračku. Vědkyně, která v průběhu filmu předvádí akční scény jak po výcviku od mariňáku sice krásně zapadá do koncepce pro americké feministky užasná, chytrá, bezchybná žena a banda mužských kretenů, ale je to kravina, obří nesmysl, celá ta postava, ale co hůř, to není to nejhorší, to přichází v podobě dítětě, taková dokurvení všeho je opravdu skoro až výstavní, ten smrad, to bylo jak když Přichází satan tam hrabal na predátoří nádobička a prej že genius, och ouvej a ty rodinné rozhovory uprosřed akčního filmu, no výborný, ještě že jsem nebyl v soudní síti a nesledoval melodramatický rozvod a souboj rodičů o výchovu dítěte, zatímco někde v městským lesíku lovil Predátor scénaristu filmu, ano tebe Shane!! S radostí si pustím pustím jedničku a scénu kde tě Predátor sejme si pustím alespon 30x a budu predymu tleskat ve stoje. Už radši pomlčím o těch čoklech co působily jak z lacinýho hororu, vojácích a jejich křečovitých dialozích ala vulgární forečky a který svým charismatem netrufnou ani noční oblohu z jedničky natož Arnieho tým drsňáků. Tohle nebyla žádná zábava, ale jen další ubohost jak vytřískat na značce "predátor" prachy ale vůbec si s ní něvědět rady. Hnus hnusů. Po dojebání Die Hard, Terminátora, došlo i na dojeb Predátora. ()

verbal 

všechny recenze uživatele

Asperger versus Predator je akční, svižná, nápaditá a vtipná jednohubka, nonšalantně vysekávající poklonu kultovním klasikám jedna a dvě, o nerovném souboji ubohého hnusného matkojeba z vesmíru s bandou po zuby ozbrojených bezskrupulózních syndromů a posttraumatických stresů. A jak známo, stresy udolají i vola, tudíž ubohý kosmický sportovní lovec, byť tentokráte mutačně apgrejdovaný, nemá od začátku proti té narušené kohortě učebnicových psychošů vůbec žádnou šanci. Po veletrapných Správných buznách jsem byl přesvědčen, že se za panem Černým již definitivně sevřely hýždě, ale jak z řiti vidno, Šejn to tam někde v hlubinách tlustého střeva pořád ještě má, stále umí vybrat a skvěle povodit kástingově přesné asociální úchyly a vložit jim do huby solidní nálož neotřelých hlášek. A tak vytrhnout páteř i s hlavou vyloženě zasloužil snad jen ten narkáč s nůžkami, jenž některé ty kokainově frenetické konce scén a pár obskurních LSD přechodů stíhal asi jako jediný a stříhal jako oficiální krejčí Čekteku, nedbaje, že 90 procent publika před návštěvou kina obvykle nefetuje. A taky to mělo mít víc Yvonky♥! Mnohem víc!!! ()

Galerie (46)

Zajímavosti (39)

  • V roce 2018 vznikl na motivy filmu román, který se ovšem od filmu značně liší. Rozdíly oproti filmu (část 1): Krátký vesmírný souboj mezi Predátory uprchlíkem a vylepšeným není v románu vidět, místo toho začíná, když se loď uprchlíka vynoří z červí díry nad Zemí  Ve filmu únikový modul uprchlíka sestoupí pouze par metrů od McKennyho, ale v románu musí ujít několik minut, aby se k němu dostal. Když McKenna začíná kontrolovat sestřelený únikový modul, začíná pršet.  Brzy poté, on a Dupree jsou nejprve upozorněni na přítomnost něčeho na stromech nahoře, když si Dupree všimne, že na něj neprší. Ve filmu místo toho slyší Hainesovo rádio odrážející se od vrchlíku. Ovladač na zápěstí, který McKenna objeví, je vybaven Wristblades. Také vystřelí na uprchlíka energetický projektil, nikoli kotoučovou pilu jako ve filmu. Ve filmu ovladač na McKennově zápěstí vysune maskovací kouli zdánlivě automaticky, ale v knize je to výsledek McKennovy manipulace s tlačítky na zařízení když prchá. (Jan.Kanak)
  • Režisér Shane Black napsal postavu Baxleyho (Thomas Jane) s tourettovým syndromem proto, protože právě Black jím určitou formou sám trpí. (NiWi)
  • Mladý Rory McKenna (Jacob Tremblay) chodí do školy „Lawrence A. Gordona“. Což je odkaz na producenta snímku a i všech předchozích filmů o Predátorovi Lawrence Gordona. (Guilemot)

Související novinky

Režisér Ulice Cloverfield chystá Predátora

Režisér Ulice Cloverfield chystá Predátora

21.11.2020

Režisér Dan Trachtenberg (Ulice Cloverfield 10) je nejnovějším tvůrce, který slavného Predátora vyšle na další lov. Studio 20th Century oznámilo pátý film v populární akční sérii, jenž by měl opět…

Sony chystá remake Schůzky naslepo

Sony chystá remake Schůzky naslepo

02.08.2018

Málokdo by si dnes tipnul, že prvním filmem Bruce Willise (Poslední skaut, Smrtonosná past), byla kdysi romantická komedie Schůzka naslepo. V ní si zahrál úředníka a věčného smolaře, kterému se…

PF 2018

PF 2018

24.12.2017

Začíná se nám finalizovat žebříček TOP 10 nejlepších celovečerních filmů, uvedených v české a slovenské distribuci v roce 2017: 1. Thor: Ragnarok, 2. Wind River, 3. Logan, 4. Paddington 2, 5. Dunkirk…

Kdy budou další díly Avatara a Deadpoola?

Kdy budou další díly Avatara a Deadpoola?

23.04.2017

Studio 20th Century Fox asi moc neuznává víkendy, protože v sobotu oznámilo data premiér osmi nových filmů. Rovnou půlku přitom zabírají pokračování Avatara, jichž se dočkáme 18. prosince 2020, 17.…

Reklama

Reklama