poster

Predátor: Evoluce

 • USA

  The Predator

 • Slovensko

  Predátor: Evolúcia

 • Nový Zéland

  The Predator

 • Velká Británie

  The Predator

 • Austrálie

  The Predator

 • Kanada

  The Predator

Akční / Sci-Fi / Dobrodružný / Horor / Thriller

USA, 2018, 108 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • castor
  ***

  V původním Predátorovi ho tohle monstrum jako prvního odkrouhlo, asi to chtěl nyní (dle mého v posledních letech velmi přeceňovaný) Shane Black zákeřnému lovci vrátit. Vymyslel zbytečně překombinovanou zápletku, která nutí spíš k zívání, digitální čoklové (negativně) vyděsily, u melodramatických scén jsem skřípal zuby. Na chemii Smrtonosných zbraní a na nestárnoucí hlášky z Posledního skauta Black rozhodně nenavázal. Zoufale mi chybělo napětí, herecky nic výjimečného. Akce není zlá, občas uletí hlava, ale vesměs na ni velmi brzy zapomeneme. Může za to i to, že se trestuhodně ve velkém odehrává v noci a není až tak přehledná. Disk si rozhodně kupovat nebudu.(5.10.2018)

 • Kaka
  **

  Kéž by pocta klasice, sveřepá, do sebe zahleděná žánrovka, nebo alespoň úsměvné guilty pleasure Predator geeka. Nic z toho. Rádoby vtipná nablblá akčňárna, kde je zábavná jedna situačka ze sta a příběh tvořil někdo, kdo je buď ze střední školy a zbožňuje predátoří universum a nebo profesionální scénárista který universum nesnáší, potažmo byl pod vlivem omamných látek. Solidní krvárnu navíc posílá do kopru zbytečný a ne moc podařený digifest. Pustit jen za předpokladu, že lovecké hračky, zabijácký instinkt padoucha a hudba z původního filmu byly pro vás něco nezapomenutelného.(19.12.2018)

 • ClintEastwood
  *

  Ve stejném roce, ve kterém vydává jedna slavná pop-rocková kapela album s názvem evoLucie, přichystal nám Shane Black jednu evoluci v rámci sci-fi žánru i jednoho konkrétního filmového universa. Ten Shane Black, který si zahrál v původním Predátorovi a mohl se už tehdy učit od mistra akčního žánru, Johna McTiernana. Bohužel nedával pozor. Ještě před natáčením prohlásil, že hodlá vrátit dredatému monstru jeho důstojnost, ale evidentně si z nás vystřelil. Vůbec nevím, co se mi nelíbilo víc, protože film má tolik neduhů. Digitální hlavní postava, nezajímavé (až na Holbrooka) herecké obsazení, nulová atmosféra, absence napětí, spíše trapné pokusy o vtip, nepřehlednost scén, sklouznutí až k parodii... Parta, která má zachránit svět (nebo americké předměstí?), se střetává s nečím, co si dosud nedovedla představit ani v nejhorších snech, ale spíš to vypadá, že loví někoho, kdo utekl z protialkoholní léčebny a je ozbrojen maximálně nějakým nožem. Jak jinak si vysvětlit vtipkování těchto šílenců v situacích, ve kterých je to absolutně nevhodné? A ženská představitelka si to s velmi natvrdlou příšerou dokonce rozdá pěstmi! Prostě všechno špatně od začátku do konce, který mi připomněl Transformers. A to jsem na tuhle 3D Evoluci šel po zhlédnutí trailerů (do kterých jsou mimochodem nacpány všechny scény s kdysi vesmírným zabijákem), bez jakéhokoliv očekávání. Tuhle sestavu by Predátor z roku 1987 vyřídil za pět minut. Totální poškození značky, která se do letošního léta stále držela na slušné úrovni. Největším pozitivem byla opětně použitá Silvestriho hudba a to, že jsme při odchodu z kina potkali Ivo Viktora. Velmi špatný Terminator - Genisys, má bohužel další konkurenci a jak Schwarzenegger, tak Del Toro, moc dobře věděli, proč se z natáčení omluvit. Film pro náctileté. P.S. V kině Cinema City Flora na Žižkově, nás bylo 12! Fan filmy mají větší kvalitu.(15.9.2018)

 • Davies182
  ***

  Nechápu smysl toho, točit po skoro třiceti letech další predátoří kapitolu nikoli pro odrostlé fandy původního filmu s Arniem, nýbrž pro aktuální omladinu. Tahle akční sci-fi konina totiž rozhodně nevypadá jako něco, čím bych chlubil nové generaci s tím, že jsem zažil zrod jejího originálu. Ale jako je fakt možný, že z toho tenhle slaďák vážně udělalo ono seškrtání R-kovejch scén... Bavil jsem se jen proto, že jsem Evoluci bral jako úplně jiný film, který nemá s legendou skoro nic společného.(16.12.2018)

 • -bad-mad-wolf-
  *

  Nechybělo moc, aby z toho byla nadupaná predátoří komedie, stejně jako nechybělo moc, aby vznikl cool a nadupanej predátoří akčňák. Výslednej produkt nakonec kráčí tak nějak oběma směry a jelikož nenašel zdravej kompromis, zákonitě se mu rozjížděj nožičky. Strašná spousta věcí je tu absolutně WTF a není to zábavný WTF - je to prostě divný WTF, u kterýho se budete drbat na palici. U některých z nich je bohužel vidět, že doplatily na zjevný prokrácení materiálu ("ochočenej" predátoropes je krom dvou bezvýznamných akčních vložek ve filmu úplně zbytečně; poskládání ústřední party hrdinů vypadalo na papíru super, ale ve filmu je ztvárněný snad tou nejhorší možnou a dost zkratkovitou cestou; kluk s aspergerem se na plátně objeví vždy jen proto, aby bleskurychle rozlouskl mimozemskou technologii). Scénář byl zjevně našlapanej šílenou hromadou nápadů (dobrých i méně dobrých), z nichž lecos muselo z kola ven. Pozitivem budiž aspoň fakt, že film nenudí. Největším kladem je jinak asi milá nekompromisnost (film se drží v duchu série a je hodně brutální) a ne úplně špatný rozvinutí predátoří mytologie.(31.12.2018)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace