Predátor: Evoluce

• Austrálie

• Kanada

Akční / Sci-Fi / Dobrodružný / Horor / Thriller

USA, 2018, 108 min

Líbí se mi, že si to Shane Black napsal a natočil po svém a nepotřeboval pouze otrocky odkazovat na originál, jako naposledy Predátoři. Prostě udělal pro něj typickou komedii plnou slovních přestřelek a nečekaných situací (v nichž opět hraje důležitou roli i dítě v ohrožení, zdaleka ne však bezbranné), a ačkoliv mu šlo hlavně o zábavu, napětí se na skok také dostaví. I když mám několik výhrad, hlavně k úplnému začátku a úplnému konci, jsem pořád velmi spokojený. Potěšili mě i neznámí, ale sympatičtí herci (Black scenárista jim hodně pomohl, aby divákovi přírostli k srdci, a jejich odchody jsou tedy vážně působivé), a rád chválím také Henryho Jackmana, který si se Silvestriho hudbou pohrál mnohem originálněji než naposledy John Debney.(13.9.2018)

• Allien.9

Čekala jsem ledaccos, ale bandu retardů, vesmírného psa s lobotomií a Predátora, který ve svém filmu pouze hostuje fakt ne. Pokud se někdo z diváků před filmem sjel, zkouřil nebo si alespoň přihnul, pak možná získal odpověď na otázku filmu, Predátorů a vůbec, já však to "štěstí" neměla. "Evoluce" je čistokrevný mix druhého "Predátora" (emzák lovící v zalidněné oblasti), druhého "Dne nezávislosti" (nestřílejte, jdeme vám pomoct!), "Mercury" (dítě rozlouskávající super-kód) a tuny dalších transžánrových hovadin, které dávají dohromady přímo ukázkový filmový shit. Ať se snažím, jak se snažím, pozitiva nenacházím. BUĎ krvavý lov, NEBO absurdní (sebe)parodie, ale NE OBOJÍ, kristepane... 1,5* a Millerův střih na přesdržku. Rozepsala bych se víc, ale bylo by to dlouhé a mám jen jedny nervy.(12.9.2018)

To, čo znelo ako spojenie desaťročia, skončilo ako totálna fraška. Shane Black sa snažil dodať Predátorovi svoj typický štýl, no výsledok je jeho suverénne najhorší scenár, kde nefunguje skoro žiaden humor. A tých pokusov o vtip je tam habadej. Celá ústredná banda bláznov je jeden veľký hlavybôľ a ich dialógy sú totálne trápne. Jediné dve postavy, kde fuckovačky znejú aspoň trochu vtipne, sú prekvapivo Olivia Munn a Jacob Tremblay! Na druhej strane, na rozdiel od mnohých mne osobne toto rozšírenie mytológie nevadilo. Práve naopak - konečne! Po 30 rokoch by sa už patrilo niekam tu sériu posunúť a nevariovať to isté. Ale už by to chcelo diel na planete predátorov.(5.1.2019)

• Cappuccino

Popravde som sa určitý čas dobre bavil. A najmä vtedy, keď umierali ľudia a pokojne aj hlavné postavy. Čím viac krvavého vraždenia vojakov, tým lepšie. Skoro by sa zdalo, že som v snímke fandil nepriateľovi, ale ono ide skôr o to, že postavy sa neustále správali strašne blbo. Za to skôr ale môže prízemný scenár. Akcia však vedela byť zábavná a občas dokonca pobavila aj niektorá hláška. Finálny súboj s Megapredátorom už ale bohužiaľ nudil a odhalenie tajnej zbrane ma na konci ešte o čosi viac sklamalo. Úprimne som očakával, že im týpek priniesol dar v podobe vajíčok Votrelca (plus s návodom na používanie, aby náhodou nedošlo k vyvraždeniu ľudstva).(7.12.2018)

Me to mile prekvapilo a tech 110 minut jsem se skvele bavil. Film si na nic nehraje, proste brutalni akcni becko, kde jde jen o to, aby si vojaci dali do drzky s predatorama a chciplo u toho co nejvic lidi a to se dari na vybornou. Jasne, Shane Black ma na vic, naky zapamatovani hodny hlasky nebo vylozene kulervouci akcni sceny tu nejsou, takze v tomhle ohledu to je skutecne zklamani, ale jinak pohodicka. Triky misty sice trochu haprujou a jsou nekdy az moc digitalni, ale vse to schovaj hektolitry krve. Bal jsem se hlavni sestavy "hrdinu", co si budem povidat, nejsou to zadny namakany borci, ale Black to sikovne obesel a udelal z nich particku magoru, kterou si clovek proste musi oblibit, v cele s uzasnym Janem. Takze nevidim duvod brblat a nedat 4*.(6.5.2019)

• - Conor McGregor, ktorý je najväčšou hviezdou MMA, dostal ponuku hrať v tomto filme. Odmietol ju kvôli tomu, že mu bol ponúknutý príliš nízky honorár a kvôli tomu, že by musel so štábom stráviť dlhé týždne, počas ktorých by nemohol dostatočne trénovať. (Marceloo)

• - John Davis řekl na Comic-Conu před uvedením filmu, že plánuje dvě pokračování. (Butcher of Blaviken)

• - Ridley Scott řekl, že film Blade Runner (1982) sdílí stejný vesmír s Prometheusem (2012), s Predátorem (1989) a i Vetřelcem (1979). Jedná se tedy o pět různých filmových sérií v jednom vesmíru: Blade Runner (1 film), Vetřelec (4 filmy), Prometheus (1 film), Predátor (3 filmy) a Vetřelec vs. Predátor (2 filmy). (BloodMax)