Predátor: Evoluce

• Austrálie

• Kanada

Akční / Sci-Fi / Dobrodružný / Horor / Thriller

USA, 2018, 108 min

Rozpočet $88miliónovTržby USA $51,023,244Tržby Celosvetovo $160,540,670Tržby za predaj Blu-ray v USA $11,061,455Tržby za predaj DVD v USA $5,012,610║ Vôbec ma nemrzí, že tento skvosť som nevidel v kine. Na to aby sa to pasovalo do série Predátor, je to až príliš povrchná výplachovka, popcorn, bez kúska ambícii, ustrelené od boku do prázdna. To aj Predátori (2010) sú oproti tomuto skvost a ako tak sa ešte udržali v dobrej znesiteľnej forme. Tu toho moc nefunguje, tu to je skôr na srandu zúčastnených vtákov, komické vsuvky ako na bežiacom páse robia až zbytočnú hlušinu, žiadna poriadna postava, okrem Olivie Munn, na ňu sa dá aspoň pozerať. Prvoplánové béčko, Shane Black je už vyšumený. /50%/(27.11.2018)

Líbí se mi, že si to Shane Black napsal a natočil po svém a nepotřeboval pouze otrocky odkazovat na originál, jako naposledy Predátoři. Prostě udělal pro něj typickou komedii plnou slovních přestřelek a nečekaných situací (v nichž opět hraje důležitou roli i dítě v ohrožení, zdaleka ne však bezbranné), a ačkoliv mu šlo hlavně o zábavu, napětí se na skok také dostaví. I když mám několik výhrad, hlavně k úplnému začátku a úplnému konci, jsem pořád velmi spokojený. Potěšili mě i neznámí, ale sympatičtí herci (Black scenárista jim hodně pomohl, aby divákovi přírostli k srdci, a jejich odchody jsou tedy vážně působivé), a rád chválím také Henryho Jackmana, který si se Silvestriho hudbou pohrál mnohem originálněji než naposledy John Debney.(13.9.2018)

Sice je to zábavnější než AVPéčka, ale stejně o takovéhle pokračování asi nikdo moc nestál. Shane Black sice rozvíjí a zároveň shazuje predátorovskou mytologii, cpe do filmu nápady, hlášky i krev a závěrečná vybíjená je fajn, ale příběh působí tuctově, to samé kulisy a všechna zbylá akce, postavy jsou divné a nemá to atmosféru. Na jedno zhlédnutí ok, ale pamatovat si z toho nebudu nic.(18.12.2018)

Střih příšerný. Postav jak mravenců a člověka nezajímá ani jedna. Predátoří lore na jednu stranu ždímané, na druhou stranu totálně nevyužité (akce spočívá v tom, že Predátor je někde na očích a střílí na něj pět lidí ze samopalů, ale on je nezranitelný - to fakt není zrovna pochopení principu Predátora). Náznaky gore neefektivní. Nebylo to i při svých chybách protivné, ale pořád to je s výjimkou AvP2 asi nejslabší film s predátorem.(12.9.2018)

"Proč mu říkáte Predátor?" - "Podle všeho svou kořist stopuje, využívá jejích slabin. Vypadá to, že si to užívá. Je to pro něj hra." - "To není predátor, ale lovec. Predátor loví pro přežití." - "Prostě jsme hlasovali a Predátor zní líp!" Má to různorodé charaktery. Je to akční a vtipné. "Pí*a." - "Řekls, že jsem pí*a?" - "Řekl jsem, že jsi číča." Neschází původní soundtrack. Je to napsané tak, že nevíte kam to směřuje... A ani se to nedá odhadnout. Efekty standardní moderna, ale nebojte se - digibordel to není. Já nemám důvod hanit tento film, protože se mi moc líbil. "Co to je?" - "To je můj nový oblek... A je v mojí velikosti." Nechápu to malé hodnocení, takže dávám plný počet. Blackovi tleskám za originální scénář a parádní zpracování. - 100%.(14.10.2018)