Malému Conanovi zabijí nepřátelští válečníci rodiče a odvedou ho do otroctví. Když vyroste, najme si ho jistý mocný pán jako zápasníka. Conan se tak naučí bojovým uměním. Nakonec svým věznitelům unikne. Jeho putování za pomstou může začít. Potkává dalšího bojovníka a blonďatou zlodějku. Oba se k němu připojí. Dozvídají se o hadím kultu, v jehož čele stojí Tursa Soudce, který má řadu shodných rysů s vrahy Conanových rodičů. Conanovi se tak naskýtá neopakovatelná příležitost zabít muže, který ho připravil o otce a matku. Kde nestačí síla, musí pomoci magie, a tak se ke společnosti přidá ještě čaroděj a vlastně i vypravěč celého příběhu... (TV Prima)

blackrain

V dávných epochách Země se odehrává příběh bojovníka Conana, ze kterého se stala nesmrtelná klasika. Film má zvláštní jedinečnou atmosféru a skvělý hudební doprovod. Hlavní prim tu samozřejmě hraje Arnold Schwarzenegger. Díky němu se film stal tím čím je, kultem mezi fantasy příběhy. Arnoldovu muskulaturu jsem si tu parádně užila. Měl tak nabušené svaly, že jsem si říkala, že kdybych se ho třeba dotkla, tak by mohl prasknout jako balónek. Za zmíňku stojí ještě třeba James Earl Jones, byl parádně démonický. Jako malá jsem z něho měla strach. Jeho tvář mě děsila ze spaní. I po těch letech jsem z něho měla stále nepříjemné pocity. ()

Bat55

V osemdesiatych rokoch sa to hemžilo fantasy filmami, no len zopár bolo skutočne kvalitných. A bez váhania môžem povedať, že Barbar Conan je tým najkvalitnejším (vidno to aj na štedrom rozpočte). Dnes už veľa filmov, z ktorých dýcha atmosféra bájnych príbehov, ktorá dodáva filmu neobyčajné čaro, nie je. Presne toto Barbar Conan má. A v kombinácii so skvelým hereckým obsadením (svalnatý Arnie, démonický James Earl Jones) a toľko ospevovanou hudbou Basila Poledourisa ide o jeden z najvydarenejších filmov žánru a Arnolda Schwarzeneggera. /90%/ ()

kaylin

Kruci, až teď jsem si uvědomil, že jsem "Conana" vlastně nikdy pořádně neviděl celého. Pamatuji si film jen do chvíle, kdy jsou ukrást Oko hada, ale pak už nevím nic. Konečně jsem chybu napravil a musím říct, že jsem si film parádně užil. Výborné postavy, skvělá hudba, parádní prostředí a triky, které jsou místy výtečné. A k tomu celkem klasický conanovský příběh. ()

Nos

Film jako dělaný pro Schwarzeneggerovy svaly - řádně naleštěné a vypulírované. Velký Arnold zde mluví jen minimálně a to mu jenom svědčí. Také mnohokrát zmiňovaná hudba jistě stojí za pozornost. Akční fantasy sice není můj šálek čaje, ale bojové scény jsou zde na solidní úrovni. Škoda že s konce filmu začíná tempo i děj trochu upadat. ()

Kaluž odpad!

Jakoby se parta neherců a ochotníků z řad heavy metalových fanoušků navlékla do dobových kostýmů a šaškovala před kamerou, dokud rejža nezařval STOP a nepustil titulky. A nezachrání to ani bouřlivý, hromvyluzující a kdovíjak ještě výbušně expresionistický hudební doprovod, z kterého tady většině tečou sliny ze sluchovodů. Oliver Stone si při sepisování scénáře evidentně vybral slabší chvilku (nebo mu to jeho kolega řádně proškrtal). Bylo to opravdu hodně špatné a bylo utrpení to dokoukat. Arnoštův prostinký výraz barbara musím co nejdřív spláchnout nějakým Terminátorem. ()

movieband

Dnes už kultovní snímek režiséra Johna Miliuse pojednává o Conanovi, kterému vyvraždili jeho rodinu a on se vydává na cestu pomsty. James Earl Jones zahrál Thulsu skvěle. Film měl své grády. Byl dobře drsný, krvavý, dramatický a napínavý. K tomuhle snímku není co dodat. Kultovní fantasy, které je zločin neshlédnout. ()

topi

Nejlepší fantasy film jakej jsem kdy viděl! Nejlepší Árniho film, nedovedu si představit jinšího Conana! Geniální soundtrack Basila Poledourise, kterej jede skoro nepřetržitě celej film. Výborně krvavé, bez toho by to nestálo za nic. Výborné kulisy, rekvizity, kostýmy, prostě všechno! Tomu filmu nemůžu nic vytknout! Od malička jsem ho miloval a milovat budu! Tohle je pravá srdcovka!!! ()

jajinka

Tak poprvé jsem film viděla téměř ve 40 letech, ale kdyby v něm nebyla tak skvělá hudba a zajímavé kulisy, tak bych ho ani nedokoukala. Promiskuitní Arnold bez pohybu obličeje a množství krve mě tedy rozhodně nenadchli. ()

Hadža

Skutecna klasika mistra akcnich filmu.Genialni hudba ,ktera se vam dostava az do morku kosti.Propracovane bojove sceny,nezapomenutelne diaology s bohem Kronem,temna fantasy atmosfera.Hrdina bez bazne a strachu ,schopny a ochotny celit cemukoliv co se mu postavi do cesty.Perfektni hadi protivnik James Earl Jones mu nemuze dlouho vzorovat a unikat...... ()

YURAyura

Jako teenagera me to v kine dost otravilo a navic nemam rad fantasy, i kdyz musim priznat, ze drtiva vetsina ostatnich filmu s podobnou tematikou je nekolikanasobne horsi nez tady tento s Arnostem a vybornou hudbou, takze pridavam jednu hwezdu navic. ()

Vampireman

Hodně solidní zábava. Namakanej Arnold tady brutálně ubíjí lidi k smrti, nebo je řeže mečem, až stříkají proudy krve (fakt proudy). Když zrovna nedělá ani jedno z toho, furt je s nim sranda, neboť dává pěstí velbloudům nebo po souloži háže ženský do ohně. Dějově je to primitivní, ale vystačí to na dvě hodiny super zábavy. ()

stration

Hudbu Basila Poledourise považuju za jednu z nejlepších vůbec. Podle mě dělá tak polovinu filmu. Tím neříkám, že samotný film je nějak špatný. Jen takový jednoduchý, takový Arnoldovský. ()

Helo

Herecky hrozný (Conan dobrou polovinu doby působí, jako kdyby byl mírně retardovanej), filmově průměrný, podpořený výbornou hudbou, nahotinkama a nějakým tím litrem krve, ale dohromady to všechno dokáže vytvořit jedinečnou atmosféru. Co ovšem vládne jsou dialogy, který balancujou někde na pomezí epickýho heroismu a epicky vtipný trapnosti a nejspíš proto jsou některý hlášky tak legendární, navíc ještě v podání hlasovýho projevu Arnolda, takže když Conan mluví o ničení nepřátel a nářku jejich žen, nelze se jinak než pousmát. ()

Derek

máte rádi fantasy filmy? máte rádi arnolda? máte rádi skvelú hudbu? ak ste odbovedali minimálne 3x áno tak toto je film pre vás. nádherná rozprávka ktorá patrí k nadpriemerným fantasy filmom vďaka neuveritelnej hudbe basila poledourisa. určite si to pozrite. ak sa vam to nebude páčiť, tak si to crom s vami určite vyjasní! ()

togaf

Barbar Conan mě nikdy moc nenadchl, dvě hodiny se honí za pomstou, ale je to tak nějak nudné. Dokonce jsem si všimla i hudby, což je u mě známka, že příběh není nějak v pořádku. Naště je Poledourisova hudba opravdu úchvatná (a to být musí, když to pozná i hudební analfabet jako jsem já). Zkrátka pro mě Conan není tou nej Arnieho rolí. ()

JohnMiller

Robert Ervin Howard je tu cítiť hádam v každom zábere. Atmosféra knižnej predlohy je tu tak silná, že absolútne nezáleží na tom či sa odohrávajúci sa príbeh, knižne zhoduje zo scenárom alebo nie. Obdobie pred starovekom, ako to rád Howard komentoval v knihe slovami: Boli to také staré veky že by ste tomu ani neuverili, ma svojím epickým spracovaním nadchlo, hádam v každej minúte. Vrcholom popri brutálnych krvavých bojoch barbarov je soundtrack k filmu, v podstate to radím k najlepších hudobným doprovodom aké som vôbec počul. Ono sa to tam tak nesmierne hodí že to ani nie je pravda. Arnoldovi Schwarzeneggerovi táto rola sadla ako uliata, takto mi sedel akurát už iba v prvom terminátorovi. Je to bomba ktorá aj dneska, bez problémov, v porovnaní s novšími fantasy snímkamy a nebojím sa povedať že je ešte lepší, ono CGI monštrá nerobia kvalitný príbeh a manekínsky herci zase heroických bojovníkov. ()

Kuzlo

Tento film spôsobil to, že som v mladosti nečítal fantasy literatúru. Až keď som v 19-tich ležal v nemocnici a jediná kniha po ruke bola z tohto žánru som pochopil o čo všetko som prichádzal. Update 2013: Nedalo mi a pozrel som si to znovu. Je to jedna dlhá nekonečná nuda, už v detstve som mal dobrý vkus :) Vystrihať polovicu "pomalých" scén a hneď by to malo o hviezdu viac. Teraz som už len zvedavý ako to Marcus v novodobej verzii. ()

TominoLa

Mé první setkání s Arnoldem. Měl jsem i tu možnost vidět ho v kině. Pořád skvělý zážitek. A taky určitě jeden z NEJ soundtracků. ()

Netflix chystá seriálového Barbara Conana

Netflix chystá seriálového Barbara Conana

01.10.2020

Po Pánovi prstenů, Zaklínači nebo Kole času dostanou fanoušci žánru fantasy další seriálový nášup. Streamovací služba Netflix oznámil, že chystá nového Barbara Conana. Brakovou fantasy nejvíce… (více)

Režisér X-Men chystá Rudou Sonju

Režisér X-Men chystá Rudou Sonju

17.09.2018

Bryanu Singerovi (X-Men, Nadaný žák) se podařilo vyhnout většině obvinění týkajících se obtěžování a jako zázrakem tak jeho kariéra prozatím éru #MeToo přežívá. To ale neznamená, že je zcela v přízni… (více)

Starý Conan je pořád ve hře

Starý Conan je pořád ve hře

05.08.2014

Arnolda Schwarzeneggera brzy uvidíme v Postradatelných 3 a do konce roku se objeví i v zombie dramatu Maggie. Velký kariérní test ho nicméně čeká až příští léto, kdy do kin vtrhne Terminator: Genesis… (více)